Blockchain sektörüne ayak uyduruyorsanız, büyük olasılıkla ‘Hyperledger’ terimine rastlamışsınızdır. Dünya yavaş yavaş ademi merkeziyetçiliğe odaklanırken, birçok Blockchain projesi Blockchain gelişimini desteklemeye devam etti. Blockchain kelimesinde, iki önemli isim medyanın favorileri olan Ethereum ve Bitcoin’dir..

Ancak, Blockchain projelerinden biri medyada yeterince ilgi görmedi. Öte yandan, bu yeni proje, Blockchain geliştiricilerinin çalışmalarını basitleştirmede de çok önemli oldu. Farklı hedefler için sıfırdan başlatılan diğer blok zincirleri gibi, Linux Vakfı da belirli bir nedenle Hyperledger Projesi’ni ortaya çıkardı..

Hyperledger’ın temel amacı, iş dünyası için Blockchain’in demokratikleştirilmesi ve standartlaştırılmasıdır. Hyperledger, kuruluşların sorunlarını etkili bir şekilde çözmelerine yardımcı olmak için sektörler arası bilgi kombinasyonunu sağlar. Hyperledger, kuruluşların belirli iş gereksinimlerini karşılayabilen özel Blockchain uygulamaları oluşturmasını sağlayarak bunu başarır..

Blockchain’de kariyer yapmak mı istiyorsunuz? Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu ile başlayın.

Hyperledger’ın tam olarak ne olduğu konusunda net bilgi eksikliğinin ortasında, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimleriyle bulacağınız gibi Hyperledger’ı doğrudan anlamak mümkün değildir. Hepsinden önemlisi, insanların Hyperledger’ın tam tanımını anlamada çeşitli kafa karışıklıklarıyla karşılaşması muhtemeldir..

Bazı durumlarda, insanlar Hyperledger’ı şu anda mevcut olan diğer Blockchain teknolojileriyle kolayca karıştırabilir. Bu nedenle, Hyperledger’ın ne olduğunu anlamadan önce, ne olmadığını anlamak çok önemlidir. Temel olarak, Hyperledger bir kripto para birimi veya bir şirket veya bir Blockchain değildir.

Şimdi tartışma, Hyperledger, gerekliliği, çalışması ve çeşitli Hyperledger projeleri hakkında derinlemesine bir anlayış elde etmeye doğru ilerleyebilir. Ek olarak, Hyperledger’daki dikkate değer değişiklikler ve parasal olmayan, endüstriyel Blockchain teknolojisinin temeli olarak hizmet etme potansiyeli hakkında da içgörülere ihtiyacınız olacaktır..

Ayrıca QLDB ile Hyperledger, yani QLDB ile Hyperledger arasındaki farkı kontrol edin

Hyperledger’ı Tanımlamak: Nedir?

Hyperledger, sektörler arası Blockchain teknolojilerini geliştirmek için işbirliğine odaklanan açık kaynaklı bir projedir. Tarafından başlatıldı Linux Vakfı, Hyperledger projesi, Nesnelerin İnterneti, teknoloji, finans, bankacılık, üretim ve tedarik zincirlerindeki liderler arasındaki küresel işbirliğinin gücünü uygun bir şekilde kullanıyor.

Hyperledger projesi ayrıca, Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) sektöründeki geliştiriciler, işletmeler ve işletmeler arasındaki işbirliğini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Hyperledger projesi şu anda, işletmelere ve geliştiricilere Blockchain uygulamaları ve ağları oluşturmada yardımcı olabilecek çok çeşitli projeler ve çerçeveler içermektedir..

Hyperledger Direktörü, Brian Behlendorf, Teknolojinin tam doğası hakkında güvenilir bir izlenim sunmak için Hyperledger’ın en basit ve kendini açıklayan tanımını sağlar.

Yönetmene göre, Hyperledger, farklı endüstriyel sektörlerde geçerli olan Blockchain tabanlı kullanım durumlarına odaklanan Hyperledger tabanlı çözüm sağlayıcıları ve kullanıcılarından oluşan bir ekosisteme fayda sağlamak için diğer toplulukları kapsayan açık kaynaklı bir topluluktur..


Şu anda 250’den fazla kuruluş Hyperledger’ı destekliyor ve zaman geçtikçe daha fazla kuruluş da katılıyor. Hyperledger’ı destekleyen kuruluşların listesi şu anda IBM, Samsung, Daimler, SAP, Nokia, JP Morgan, Huawei, American Express, Fujitsu gibi önemli teknoloji devlerini ve Consensys ve Blockstream gibi Blockchain girişimlerini içeriyor..

Hyperledger’in yöneticisi ayrıca, dijital bir para birimini zorlamaya gerek kalmadan, Hyperledger’ın küresel olarak tutarlı bir para biriminin sürdürülmesiyle ilgili birçok zorluğu atlayabileceğini belirtiyor. Sonuç olarak, Hyperledger Projesi yıllar içinde güçlendi ve endüstriyel Blockchain uygulamaları geliştirme hedeflerini özelleştirdi..

Ek olarak, Hyperledger, genellikle para birimi tabanlı blok zincirlerinden gelişen kazançlı planlardan kilometrelerce uzakta kalabilir. Hyperledger projesi birçok fırsat sunar ve yaklaşık 3.6 milyon satır kodla 28.000’den fazla katılımcıyı içerir.

Şu anda (Temmuz 2020 itibariyle), Hyperledger, 6 araç ve 6 çerçeve ile birlikte 10 proje içermektedir..

Hyperledger Projesini modüler araçlar ve modüler çerçeveler gibi iki özel bölüme ayırabilirsiniz. Artık Hyperledger’ın tanımını bildiğinize göre, günümüzdeki gerekliliğine odaklanmak mantıklı olacaktır..

Ayrıca Okuyun: Hızlı Hyperledger Blockchain Eğitimi

Hyperledger’ın Önemini Bilin

Zorlu testler sırasında göze çarpan olaylardan biri, tüm eşlerin aynı anda konsensüs çalıştırırken her bir işlemin doğrulanmasını sağlama gerekliliğidir. Sonuç olarak, geliştiriciler bu koşullara göre ölçeklenebilirlikle ilgili önemli aksaklıklarla karşılaşırlar. Ek olarak, halka açık blok zincirleri, belirli gizlilik ve mahremiyet seviyeleri gerektiren işlemleri yürütmek için uygun değildir..

Herkese açık blok zincirleri Bir işlemin bütünlüğünü sağlamak için kapsamlı önlemler gerektirebilir ve bir işlemin gizliliğini riske atabilir. Örneğin, ABD’de yaşayan John, Birleşik Krallık’taki Serena’dan bazı ürünler satın almak istiyor ve Serena, eski arkadaşlar olduğu için ürünlerini indirimli bir fiyata John’a satmayı kabul ediyor. Ancak bu durumda, Serena’nın ürünlerini başka pazarlarda da sattığı ve pazarların kendisinden standart fiyatlardan satın almasını gerektirdiği için bu indirimi gizli tutmak istemesi dikkat çekicidir..

Buna ek olarak, ürünü Serena’dan John’a götürüp işlemin tamamlanmasında başka birçok üçüncü taraf da yer alıyor. Üçüncü taraflar, kalite güvencesi, ödeme doğrulaması, lojistik doğrulama ve diğerleri gibi ürünün birçok yönünün doğrulanmasını vurgulayabilir. Ancak, üçüncü tarafların Serena ve John arasındaki özel anlaşmayı bilmesine gerek yoktur..

Herkese açık bir Blockchain ağı söz konusu olduğunda, madenciler işlemleri doğrulayıp zincire bloklar halinde ekledikleri için ağdaki tüm defterler anlaşma hakkında güncellenecektir. Hyperledger’ın çalışması üzerine daha yakın bir düşünce, bu gibi durumlarda nasıl etkili olabileceğini anlamaya yardımcı olabilir ve böylece önemini kanıtlayabilir. Hyperledger tabanlı bir ağda, bir anlaşmayla ilişkili eşler, yalnızca anlaşma hakkında güncellenen defterlerle bağlantılıdır..

Yalnızca işlemlerin yürütülmesine dahil olan üçüncü taraflar, ağa uygulanan izinler ve düzenlemeler aracılığıyla ihtiyaç duyulan kesin bilgileri bilmelidir. Hyperledger’ın aralarındaki işlemi nasıl destekleyebileceğini görmek için John ve Serena’nın anlaşmasını tekrar ele alalım. Bir Hyperledger ağında, John ve Serena, bir üyelik hizmetini sorgulayan bir uygulama aracılığıyla John’u arayarak özel işlemlerini gerçekleştirebilirler..

Üyeliğin doğrulanmasından sonra, iki eş birbirine bağlanabilir ve ardından sonuçların oluşturulması sağlanır ve bu işlemde, doğrulama için her iki sonucun da aynı olması gerekir. Birden fazla tarafın katılımı durumunda, Hyperledger ağındaki işlem için birden fazla kural uygulanabilir. Oluşturulan işlemler sipariş edilir ve ardından bir mutabakat bulutuna gönderilir, ardından işlemler ilgili defterlere kaydedilir..

İşlemin konsensüs bulutunda doğrulanmasından sonra, John ürünlerini alabilir ve işlemler deftere taahhüt edilir. Hyperledger’ın tanımı ve önemi ve çalışmasının netliği ile, artık Hyperledger manzarasını daha iyi anlamak için Blockchain gelişimini destekleyen çeşitli Hyperledger projeleri ve araçlarına doğru ilerleyebiliriz..

Bir İçgörü Hyperledger Projeleri

Hyperledger, çok çeşitli iş Blockchain teknolojileri için destek ve inkübasyon sağlayan bir şemsiye stratejisine uygundur. Bu durumda dikkate değer teknolojilerden bazıları, grafik arayüzlere, uygulamalara ve kitaplıklara, akıllı sözleşme motorlarına ve dağıtılmış defter çerçevelerine referansları içerir. Hyperledger’ın dikkat çekici özelliklerinden biri, yapı taşlarının yeniden kullanılmasının ve dağıtılmış defter teknolojisi bileşenleri için inovasyonun teşvik edilmesidir..

 • Hyperledger Kumaş

Hyperledger Fabric’in temeli modüler bir mimaridir ve esneklik, gizlilik, esneklik ve ölçeklenebilirlik sunabilen dağıtılmış bir defter platformudur. Hyperledger Fabric, çeşitli bileşenler için tak-çıkar uygulama sunmak için özellikle idealdir. Sonuç olarak, ekonomik ekosistemde mevcut olan birçok karmaşıklığı ele alabilir..

Bilinmeyen katılımcıların ağa erişmesine izin verebilen izinsiz bir açık sistem yerine, Hyperledger Fabric güvenilir bir üyelik hizmeti sağlayıcısı aracılığıyla üyelere erişime izin verir. Hyperledger Fabric’in defter alt sistemi, dünya durumu ve işlem günlüğü gibi iki bileşen içerir. Dünya durumu, belirli bir zaman noktasında defterin durumunun açıklamasını sağlayan bileşendir..

Öte yandan, işlem günlüğü, dünya devletinin mevcut değerini oluşturan tüm işlemlerin kaydını sağlayabilir. Bu nedenle, Hyperledger Fabric söz konusu olduğunda, bir defteri, dünya durumu veritabanı ve işlem günlüğü geçmişinin birleşimi olarak algılayabilirsiniz. Hyperledger Fabric’te zincir kodunda yazılan akıllı sözleşmeler, uygulama ile defter arasındaki etkileşim ihtiyacına göre çağrılabilir..

Halihazırda, zincir kodlar Node and Go programlama dillerinde yazılabilmektedir. Hyperledger Fabric, gizliliği dikkate değer bir gereksinim olarak sunan sistemleri desteklemek için idealdir ve ağa başlayanların bir fikir birliği algoritması seçmesine olanak tanır. Konsensüs algoritması, ağ katılımcıları arasındaki en iyi ilişkinin bir temsilini sağlar.

Ayrıca Oku:

 • Hyperledger Fabric: Blockchain’in Öncüsü
 • Hyperledger Fabric Vs Ethereum: Head-to-Head Battle
 • Hyperledger Fabric Kullanım Durumları
 • Hyperledger Burrow

Linux Vakfı tarafından barındırılan bu, bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile birlikte gelen, izin verilen bir akıllı sözleşme makinesinin geliştirilmesi için modüler bir Blockchain istemcisi sağlayan Hyperledger projelerinden biridir..

Hyperledger Burrow’un dikkate değer yetenekleri, bir Proof of Stake konsensüs motoru temelinde daha iyi işlem kesinliği ve daha yüksek işlem hacmi anlamına gelir. Hyperledger Burrow’un etkinliği, öncelikle bileşenlerinin etkinliğine dayanmaktadır. Burrow’daki ilk bileşen, Bizans Hata Toleranslı Tendermint Protokolü aracılığıyla işlem emirlerini ve yürütmeyi kolaylaştıran fikir birliği motorudur..

Sonuç olarak, Burrow, belirli bir dizi iyi bilinen doğrulayıcı için daha yüksek verim elde edebilir ve Blockchain’i çatallanmaya karşı koruyabilir. Hyperledger Burrow’daki bir sonraki bileşen akıllı bir sözleşme uygulamasıdır. Akıllı sözleşme uygulaması, mutabakat motoru tarafından sonuçlandırılan öncelikte işlemlerin uygulama durumuna doğrulanmasını sağlar. Uygulama durumu bir doğrulayıcı seti, ad kaydı ve tüm ilgili hesapları içerir.

Hyperledger Burrow’daki hesaplar, akıllı sözleşme kodu dahil olmak üzere ortak-özel anahtar çifti ile ilişkilendirilebilir. Akıllı sözleşme koduyla etkileşime giren işlemler, bir hesabın kodunu gerekli izinlere sahip bir sanal makinede çalıştırabilir. Uygulama Blok Zinciri Arayüzü (ABI), fikir birliği motoru ile akıllı sözleşme uygulaması arasında etkileşimi mümkün kıldığı için Hyperledger Burrow’da da çok önemli bir bileşendir..

ABI ayrıca, Blockchain düğümleri tarafından işlem kolaylığı için ikili formatta işlemlerin formülasyonunu sağlar. Hyperledger Burrow için araçlar, Solidity’de hazırlanmış akıllı sözleşmelerin devreye alınması, derlenmesi ve bağlanması için işlevsellik sağlayabilir..

Ek olarak, Hyperledger Burrow’daki araçlar, zincirdeki akıllı sözleşmeleri çağırmak için işlemleri yürütmeye yardımcı olabilir. Hyperledger Burrow’un son bileşeni, uygulamanın veya yayın işlemlerinin en son durumunu sorgulayarak uygulama durumu ve Blockchain ağı ile iletişim için JSON-RPC ve REST uç noktaları aracılığıyla API Ağ Geçididir..

 • Hyperledger Indy

Hyperledger Indy projesini inşa etmenin birincil amacı, merkezi olmayan bir kimlik sağlamaktı. Indy, blok zincirinde dijital kimliklerin oluşturulması için araçların yanı sıra kütüphaneler ve yeniden kullanılabilir bileşenler sağlayan dağıtılmış bir defter görevi görür. Hyperledger Indy, sağlam, özel ve güvenli bir kimlik sağlamak için bir ekosistem sağlar.

Ayrıca Indy, kullanıcılara verileri üzerinde kapsamlı bir kontrol sağlamaya ve kimlik bilgilerinin bilgisayar korsanlığı ve gizlilik ihlallerine karşı korunmasını sağlamaya odaklanmaktadır. Hyperledger Indy defterinde kullanıcıların özel verilerinin depolanması olmadan, güvenilir kuruluşların özel kimlik bilgilerini yayınladığını doğrulamak için üçüncü taraflara ayrıcalıklar sağlamak için Blockchain kullanımını içerir. Hyperledger Indy, sipariş ve doğrulama için Yedek Bizans Hata Toleransını kullanır.

 • Hyperledger Iroha

Hyperledger Iroha, Bizans Hata Toleranslı (BFT) Konsensüs algoritması aracılığıyla güvenli, sağlam ve güvenilir Blockchain uygulamaları oluşturmak için ideal bir Hyperledger projesidir. Platform, kimlik, dijital varlıklar ve serileştirilmiş verilerin yönetimini destekleyebilir. Bu nedenle, Hyperledger Iroha, lojistik, ulusal kimlikler, bankalar arası ödeme ve merkez bankası dijital para birimleri gibi uygulamalar için idealdir..

Hyperledger Iroha, herhangi bir yerel kripto para birimini desteklemez ve sistemle yalnızca izinler aracılığıyla etkileşime girebilir. Ayrıca, Iroha ayrıca sorgular için izinlere izin vermeyi içerir, böylece veri erişim kontrolü için destek sağlar. Ek olarak, Hyperledger Iroha, kullanıcıların dijital varlıkların oluşturulması ve aktarılması gibi görevleri yerine getirmesini sağlayan önceden oluşturulmuş komutlar da içerir..

BFT Algoritması, Hyperledger Iroha’da fikir birliği algoritması olarak hizmet eder ve böylece sınırlı gecikmeyle işlemleri etkinleştirmenin yanı sıra daha yüksek performans sağlar. Iroha, saldırı vektörünü kısıtlayabilir ve sistemin genel güvenliğini artırarak popülerliğini artırabilir. Hyperledger Iroha’daki eşler, çoklu imzalı işlemlere uygun olarak dedikodu protokolünde kısmen imzalanmış işlemleri dağıtabilen doğrulama düğümleri olarak hizmet eder..

 • Hyperledger Testere Dişi

Hyperledger Sawtooth, dağıtılmış defter uygulamaları ve ağları oluşturmak için kurumsal bir Blockchain platformu görevi gören popüler Hyperledger projelerinden biridir. Hyperledger Sawtooth projesi, akıllı sözleşmelerin güvenliğini sağlamanın yanı sıra defterlerin dağıtımını da sürdüren bir tasarıma sahiptir. Hyperledger Sawtooth, çekirdek sistemin uygulama etki alanından yalıtılmasıyla Blockchain geliştirme desteği sağlar.

Geliştiriciler ayrıca iş kurallarını tercih ettikleri dilde belirleme seçeneğine de sahiptir. En önemlisi, Sawtooth’un modülerliği, işletmelerin iş gereksinimlerine göre izinleri, mutabakat algoritmalarını ve işlem kurallarını seçmesine olanak tanır. Hyperledger Sawtooth kullanılarak geliştirilen uygulamalar, özel gereksinimlere göre özel işlem işlemcilerinin tanımını içerir.

Sawtooth ile işlem işlemcileri için SDK’lar, Java, Python, Go, JavaScript, Rust ve C ++ gibi yeni sözleşme dillerinin oluşturulmasını basitleştirebilen farklı dillerde mevcuttur. Kullanıcılar, işlemlerin paralel akışlara bölünmesine ve böylece işlemlerin paralel olarak yürütülmesine olanak tanıyan gelişmiş bir paralel planlayıcıya erişebilir. Böylece kullanıcılar aynı durumda farklı değişiklikler yaparak çift harcamayı önleyebilir..

Paralel İşlem Yürütme’nin sonuçları, seri yürütmeden daha iyi performans sağlar. Hyperledger Sawtooth, Sawtooth-Ethereum entegrasyon projesi Seth ile Ethereum Sözleşme Uyumluluğunu da destekler. Seth işlem ailesi, Ethereum Sanal Makinesi üzerinde çalışabilen akıllı sözleşmelerin Hyperledger Sawtooth platformuna konuşlandırılmasını sağlar..

Sawtooth, başlangıçta ağ kurulumu sırasında seçilen belirli bir Blockchain üzerinde farklı fikir birliği algoritmalarını kullanır ve bu, bir işlem içeren çalışan bir Blockchain’de değişikliklere tabi olabilir. Hyperledger Sawtooth şu anda Geliştirme Modu, Geçen Zamanın Kanıtı ve PoET Simülatörü gibi fikir birliği uygulamalarını desteklemektedir. Ek olarak, bir işlem dilinin ve veri modelinin uygulanması bir işlem ailesi aracılığıyla gerçekleşir. İşlem ailesi IntegerKey, Settings ve Identity’yi içerir.

Ayrıca Okuyun: Hyperledger Sawtooth vs Fabric

 • Hyperledger Grid

Hyperledger Projeleri arasındaki son ekleme, tedarik zincirleri için ideal olan Hyperledger Grid’dir. Tedarik zinciri yönetiminin, dağıtılmış defterin en uygun kullanım durumlarından biri olarak hizmet ettiği açıktır. Bu nedenle, Hyperledger topluluğu, ortak ve yeniden kullanılabilir araçlar aracılığıyla tedarik zinciri çözümlerinin geliştirilmesini vurgulama misyonuna girişmiştir. Hyperledger Grid ayrıca, sektörler arası tedarik zinciri çözümlerine uygun, dağıtılmış defterlerin geliştirme hızını artırmak için ortak yeteneklere sahiptir..

Hyperledger Grid, akıllı sözleşmeye dayalı iş mantığının referans uygulamalarını, mevcut sektördeki en iyi uygulamalara ve açık standartlara dayalı veri modelleri ve tedarik zinciri merkezli veri türleri sağlayabilir. Grid’in bir Blockchain veya uygulama olmadığına dikkat etmek önemlidir. Aksine, geliştiricilerin kendi pazar modelleri için ideal bileşenleri seçmelerini sağlamak için birlikte çalışan çerçeveler, teknolojiler ve kitaplıklardan oluşan bir manzara görevi görür..

En İyi Hyperledger Araçları Listesi

Hyperledger Projesi ekosistemi ayrıca benzersiz işlevlere sahip çeşitli araçları da kapsar. Hyperledger araçları, yalnızca Hyperledger ortamının anlaşılmasını güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda Hyperledger’ın farklı endüstrilerdeki uygulamalarını anlamak için temel sağlar. İşte şu anda bulabileceğiniz önemli Hyperledger araçlarından bazıları.

 • Hyperledger Kumpası , kullanıcıların belirli bir Blockchain uygulamasının performansını önceden tanımlanmış belirli kullanım durumları temelinde hesaplamasını sağlamak için Linux Foundation tarafından barındırılan bir Blockchain karşılaştırma aracıdır..
 • Hyperledger Çello Blockchain ekosistemi için isteğe bağlı “hizmet olarak” dağıtım modelini destekleyen Blockchain modülü araç setidir.
 • Hyperledger Besteci Blockchain uygulamalarının ve akıllı sözleşmelerin daha kolay geliştirilmesi için açık bir geliştirme çerçevesi ve araç seti olarak hizmet eder.
 • Hyperledger Ursa kullanıcıların diğer kriptografik çalışmaların kopyalanmasını engellemesini sağlayan paylaşılan kriptografik kitaplıktır.
 • Hyperledger Gezgini Kullanıcı odaklı web uygulamalarının oluşturulması için özel olarak tasarlanmış Blockchain modülü olarak hizmet eder.
 • Hyperledger Yorgan Inter Ledger Protokolünün uygulanması yoluyla defter sistemleri arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştıran ticari Blockchain aracıdır.

Ayrıca Okuyun: Hyperledger Kullanım Örnekleri ve Örnek Olaylar

Hyperledger Projelerinin Gerçek Hayatta Uygulanması

Hyperledger ekosistemini tam olarak anlamanın son yönü, Hyperledger Projects aracılığıyla geliştirilen uygulamaların gerçek hayattan örneklerinin yansımasıdır..

IBM örneğinde en önemli örneklerden biri açıktır. IBM şu anda, SDK ve uygulama katmanı oluşturma için Hyperledger Fabric ve Node.js’den yararlanarak Çin Posta Tasarruf Bankası için bir uygulama geliştiriyor. Ayrıca IBM, zincir kodlarının geliştirilmesi için Golang programlama dilinden yararlanıyor ve proje şu anda üretim aşamasında, tarih itibarıyla, yıl..

HyperledgerFabric üzerine inşa edilen üretimdeki uygulamaların bir diğer önemli örneği, HealthVerity, Kuruluşlara dahili sistemler ve harici tedarikçiler genelinde izin haklarını yönetme ve yönetme fırsatı sunan bulut tabanlı bir SaaS uygulaması.

Şirketler, HIPAA, CCPA, GDPR ve TCPA gibi gizlilik yasalarına uyumu sağlayan bireysel izin haklarının sürdürülmesi için HealthVerity uygulama gereksinimlerinden yararlanıyor..

Hyperledger Projelerinin kullanımı, aşağıdaki örnekte de belirgindir: TE-Gıda, Blockchain’de bir gıda izlenebilirliği ekosistemi. TE-Food, tedarik zincirinde gıda kalitesinin izlenmesi ve lojistik faaliyetler üzerinde kapsamlı bir kontrol sağlamayı amaçlamaktadır. Halen üretime devam eden TE-Food uygulaması, tarladan sofraya gıdanın izlenebilirliğini sağlamayı hedeflemektedir. Sonuç olarak, müşteri güveninin artması, gıda güveninin azalması ve gıda güvenliğiyle ilgili daha iyi güvence gibi umut verici sonuçlar getirebilir..

Şu anda pilot aşamada olan Hyperledger projelerine dayanan diğer uygulamalardan bazıları TechAID ve DigiPharm’dır.. TechAID hayır kurumları ve havaleler boyunca şeffaflık ve daha iyi izlenebilirlik sağlamayı amaçlarken, DigiPharm Blockchain ve akıllı sözleşmelerle sağlık hizmetlerinde değere dayalı ödemelerin başlatılmasını sürdürüyor.

Hyperledger röportajı için hazırlanıyor musunuz? Bu En İyi Hyperledger Mülakat Sorularına göz atın ve röportaj için hazırlanın.

Hyperledger Blockchain hakkında daha fazla bilgi edinin

Sıradaki ne?

Hyperledger Protokolleri, Blockchain teknolojisine dayalı parasal olmayan endüstriyel uygulamalar için bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, Hyperledger’ın Blockchain teknolojisinin benimsenmesi üzerindeki potansiyel etkisi, uzun vadede, Hyperledger ekosistemi için dikkate değer vaatler sunmaktadır..

Hyperledger ekosistemindeki projeler, araçlar ve çerçevelerin kapsamlı bir şekilde anlaşılması, Blockchain’i kripto para birimi ile geleneksel ilişkiden ayırmak için yeni bir bakış açısı sağlar. Blockchain teknolojisinin uygulamalarını parasal amaçların ötesinde düşünmenin ve ondan maksimum potansiyeli çıkarmanın tam zamanı. Hyperledger projelerini destekleyen birçok marka adı ve Hyperledger’a dayalı bazı uygulama örnekleriyle, önünüzdeki yol çok belirsiz olmayacağını vaat ediyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me