ABC Blockchaina

2020: Rok jak żaden inny

Blockchain i skutki koronawirusa

Sposób, w jaki pracujemy, gdzie pracujemy i jak wchodzimy w interakcje, zmienił się nieodwołalnie od czasu COVID. Tak więc, kiedy teraz patrzymy na Blockchain, jest to z nowym, innym obiektywem, niż to, co mogło być na początku 2020 roku..

Czytaj więcej:Blockchain i Lean Six Sigma

Poniżej znajdują się niektóre obszary, w których propozycje wartości Blockchain ewoluowały i stały się ważniejsze niż kiedykolwiek.

List2019Definition2020Definition
ZA Rewizja Blockchain ma wbudowane funkcje audytu, w tym ścieżki transakcji i znaczniki czasu. Dostosowanie Niedobory sprzętu, niejasne procesy i brak doświadczenia tam, gdzie było to potrzebne, wysunęły się na pierwszy plan we wczesnych dniach COVID. Ponieważ Blockchain utrzymuje jedno źródło prawdy i ma pełne śledzenie i identyfikowalność jego treści i użytkowników, łatwiej jest znaleźć wymagane dane i zmniejszyć złożoność i niepewność.
b Blockchain Infrastruktura zbudowana na czterech kluczowych cechach, zobacz *. Zasiłek Funkcje takie jak praca wirtualna, interoperacyjność, decentralizacja i szybkość operacyjna, choć zawsze ważne, nagle stają się naszym głównym celem. Charakterystyka Blockchain może ulepszyć i włączyć te funkcje.
do *Zgoda Aby transakcja była ważna, wszyscy uczestnicy muszą uzgodnić jej ważność. Ciągłość Konsensus jest ważny, ale w przypadku płynnej pandemii należy nim również ściśle i szybko zarządzać.
re Zdecentralizować Zapewnienie możliwości uniknięcia pojedynczego punktu awarii i rozłożenia obciążenia. Odłącz Ponieważ więcej pracowników pracuje w domu, narzędzia komunikacyjne i firmowe muszą być w stanie obsłużyć odpowiednio zwiększoną, bardziej rozproszoną wydajność.
mi Ethereum Jeden z kluczowych protokołów używanych w środowiskach Blockchain. Nagły wypadek Odzyskiwanie po awarii i ciągłość biznesowa zostały przetestowane w miarę, jak firmy poruszają się po COVID. Blockchain umożliwia cofanie i przeglądanie zgodnie z projektem.
fa *Ostateczność Jedno miejsce, w którym można się udać, aby określić własność składnika aktywów lub zakończyć transakcję. Szybciej Kiedy terminowość staje się krytyczna, na przykład w przypadku zarządzania testami COVID lub wprowadzaniem szczepień, ostateczność musi być szybka i dokładna.
sol Światowy Szersza dystrybucja danych opiera się na inteligentniejszej, standardowej strukturze w celu optymalizacji wydajności. Przygotuj się Wirtualna praca zmieniła się z opcji w konieczność, a wraz z nią konieczność wykonywania swojej pracy, gdziekolwiek jesteś, z dowolnym sprzętem dostępnym lokalnie.
H. Haszysz Cyfrowy odcisk palca lub unikalny identyfikator używany do łączenia bloków w łańcuchu. Hosting Zdecentralizowana infrastruktura Blockchain umożliwia firmom przenoszenie działań między węzłami i zmianę struktury przy minimalnym szerszym wpływie.
ja *Niezmienność Nikt nie może manipulować transakcją raz zarejestrowaną w księdze Blockchain. Integralność Integralność informacji gwarantuje, że działania naprawcze są oparte na faktach, a nie propagandzie.
jot W samą porę Po wprowadzeniu zmiany jest ona niemal natychmiast rozpowszechniana w sieci. Osąd W przypadku pandemii najnowsze dane mogą być kluczem do szybkiego podejmowania decyzji i reagowania na szybko zmieniającą się sytuację.
K. Wiedza, umiejętności Z każdą zarejestrowaną transakcją wiedza rośnie w całej sieci. Kluczowe wskaźniki Zbudowanie skutecznego planu działania zależy od posiadania jasnej wiedzy o tym, co się wydarzyło, gdzie i kiedy dotychczas.
L Księga główna Środki do rejestrowania transakcji w łańcuchu bloków. Dostęp lokalny Zapisy muszą być przechowywane i dostępne w razie potrzeby, aby zmierzyć postępy COVID i rejestrować wyniki i leczenie.
M Monitor Ponieważ Blockchain przechwytuje wszystkie transakcje, wbudowane jest skuteczne monitorowanie. Środkowy M to środkowa litera w alfabecie i jesteśmy w środku pandemii.
N Węzeł Termin oznaczający uczestnika sieci Blockchain, przenoszenie danych między węzłami. Nowy COVID zmusił firmy do działania i produktywności na nowe sposoby. Blockchain zapewnia elastyczność, aby to wspierać.
O Orkiestrować Reguły biznesowe i inteligentne kontrakty umożliwiają zorganizowanie sieci Blockchain. Jeden W miarę jak firmy zmieniają cel radzenia sobie z COVID, jedno źródło prawdy ułatwia podejmowanie decyzji biznesowych, a działania naprawcze są bardziej ukierunkowane.
P. *Pochodzenie Uczestnicy wiedzą, skąd pochodzi zasób i jak zmieniła się własność. Pandemia To pierwsza poważna pandemia, jakiej doświadczyła większość z nas, ale może nie ostatnia. Następnym razem musimy być gotowi.
Q Pytanie Posiadanie jednego źródła prawdy znacznie upraszcza wyszukiwanie i odzyskiwanie. Kworum W czasach skrajnego przymusu konsensus Blockchain gwarantuje, że nikt nie odniesie korzyści ze szkodą dla szerszej społeczności.
R Regulator Użytkownik Blockchain ze specjalnymi uprawnieniami do nadzorowania transakcji w sieci. Wymagania Organy regulacyjne i rządy muszą nadzorować bezpieczeństwo danych i zapewnić kontrolę strategiczną w razie potrzeby.
S Inteligentny kontrakt Umowa lub zbiór zasad regulujących transakcję biznesową. Przetrwanie Wiele branż zmaga się z wpływem COVID. Blockchain może pomóc, zapewniając bezpieczne, dokładne dane do analizy i planowania.
T Przezroczystość Każdy w sieci Blockchain może w każdej chwili zobaczyć, co się dzieje. Trening Przejrzystość ma kluczowe znaczenie przy ustalaniu reguł i ograniczeń COVID, aby ludzie rozumieli, dlaczego i jak są one stosowane.
U Unikalny identyfikator Służy do zapewnienia śledzenia i śledzenia każdej transakcji. Odkryć „Śledzenie i śledzenie” było głównym celem w dążeniu do kontrolowania rozprzestrzeniania się COVID.
V Widoczność Blockchain poprawia widoczność w sieci poprzez aktualizacje w czasie rzeczywistym dla wszystkich uczestników. Szczepionka Możemy wykorzystać doświadczenie w łańcuchu dostaw Blockchains, aby pomóc w testowaniu i dystrybucji szczepionek, administracji i zgodności.
W. Bogactwo Bitcoin wprowadził nowy sposób zarządzania pieniędzmi za pośrednictwem Blockchain. Odrobić Firmy, które muszą ocenić swoje zasoby i możliwości produktów / usług, mają dostęp do wszystkich swoich aktualnych i przeszłych danych za pośrednictwem Blockchain.
X Oś X Poziomy! Nie jest to funkcja specyficzna dla Blockchain, ale klucz do analizy danych. Oś X Wykresy liczb COVID stały się częścią tego, jak je analizujemy w różnych krajach, regionach i populacjach.
Y Oś Y. Pionowy! Blockchain pozwala na bogatsze analizy i eksplorację danych. Oś Y. Liczba pozytywnych testów, hospitalizacji, wentylacji i zgonów to tylko kilka wykresów, do których przyzwyczailiśmy się.
Z Strefa Aspekt inteligentnego kontraktu w Blockchain można opisać jako ustanowienie odrębnych stref. ogród zoologiczny Podczas pandemii wszystko może wymknąć się spod kontroli, jakby ktoś wypuścił zwierzęta z zoo, ale blockchain może pomóc w zabezpieczeniu bram.

Chociaż sam Blockchain nie jest w stanie rozwiązać problemu COVID ani żadnego rodzaju klęski narodowej, zapewnia stabilne, bezpieczne i pojedyncze źródło kluczowych danych. Gdy decyzje muszą być podejmowane szybko, czas spędzony na podejmowaniu decyzji, które dane są aktualne, gdzie są przechowywane i jak uzyskać do nich dostęp, tylko odciąża proces i może powodować opóźnienia i generować niepotrzebne koszty.

Przeczytaj także:Czy Blockchain i tradycyjne bazy danych mogą współistnieć?

W świetle COVID wszystkie firmy powinny retrospektywnie ocenić, jak sobie radziły w 2020 r., Co zadziałało i co można poprawić, aby następnym razem wszyscy byli lepiej przygotowani. Jeśli zestawianie danych, integralność lub walidacja stanowiły problem, może rozważyć, czy rozwiązanie Blockchain mogłoby pomóc w rozwoju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map