Czy Twoja tożsamość cyfrowa jest bezpieczna?

Żyjemy w świecie, w którym nasza tożsamość jest wszędzie wymagana jak waluta i będzie się tylko pogarszać. Każda aplikacja, z której korzystamy, każda witryna, do której dołączamy, każda organizacja, z którą współpracujemy, wymaga od nas utworzenia identyfikatora logowania i hasła. Rezultatem są niekończące się identyfikatory użytkowników i hasła, których utrzymanie jest koszmarem. Co więcej, większość z nas jest wysoce przewidywalna w naszych konwencjach nazewnictwa i często używa tych samych haseł, a im więcej haseł mamy, tym bardziej jesteśmy przewidywalni (i podatni na hakowanie)..

Blockchain dla cyfrowej tożsamości

Ten film opowiada o typowych wyzwaniach związanych z tożsamością cyfrową i bada, w jaki sposób Blockchain może pomóc w przejęciu kontroli nad tożsamością cyfrową i zapewnieniu jej bezpieczeństwa. Te same funkcje, które sprawiają, że Blockchain ma wartość, są tymi, których potrzebujemy do bezpieczniejszego zarządzania tożsamością. Pochodzenie, niezmienność i ostateczność są kluczem do utrzymania skutecznej kontroli tożsamości.

Może to wpłynąć na nas wszystkich

Aby dać osobisty przykład, mniej więcej rok temu zmieniłem pracę. Wiązało się to z rezygnacją z mojego służbowego telefonu komórkowego i zdobyciem nowego osobistego. Mogłem zachować mój stary numer, ale zdecydowałem się zrobić porządną przerwę i zdobyć nowy numer. W tamtym czasie wydawało się to dobrym pomysłem, ale nie wiedziałem, ile problemów spowodowałoby to z moją tożsamością cyfrową. Liczba stron internetowych ze starym numerem była przerażająca i większość ludzi będzie świadoma, że ​​jeśli napotkasz problem z identyfikatorem lub hasłem do witryny, wyślą kod na Twój adres e-mail lub telefon komórkowy, aby go odblokować. Ale co, jeśli ten numer telefonu komórkowego już nie istnieje i nie masz już starego służbowego konta e-mail. Rozpoczyna się Twoja weryfikacja i rozpoczyna się niekończąca się pętla w celu odzyskania Twojej tożsamości i dostępu do stron internetowych, systemów i aplikacji. Zmiana numeru telefonu komórkowego we wszystkich miejscach, w których potrzebowałem, zajęła dużo czasu, a rok później nadal trafiam na witryny, które mają mój stary numer telefonu komórkowego w rejestrach kont.

Jedno źródło prawdy.

Ale co, jeśli mógłbym zmienić swój numer telefonu komórkowego (lub adres e-mail) tylko raz w centralnej lokalizacji, a następnie zostałby on przekazany lub uzyskany przez wszystkie aplikacje, konta i strony internetowe, które tego potrzebują. A jeśli muszę to zmienić, przechodzę do tej jednej centralnej lokalizacji, dokonuję aktualizacji, która jest następnie automatycznie kopiowana i aktualizowana wszędzie tam, gdzie przechowywane są te informacje. Czy nie byłby to przełom. Ile czasu i wysiłku by nas to uratowało.

Jedną z wiodących zasad Blockchain jest to, że może zapewnić jedno źródło prawdy już w fazie projektowania.

Blockchain tożsamości cyfrowej

To tylko jeden mały przykład tego, gdzie Blockchain ma możliwości i może być wykorzystany do umożliwienia i uproszczenia utrzymania i bezpieczeństwa naszej tożsamości cyfrowej. Jak wyjaśnia film, istnieje wiele aspektów naszej tożsamości i musimy upewnić się, że wszystkie są bezpieczne, aktualne i dostępne.

Wyzwania związane z tożsamością korporacyjną

Do tej pory skupialiśmy się na tożsamości cyfrowej z indywidualnej perspektywy, ale te same problemy można zastosować do każdej firmy, której pracownicy mają dostęp do wielu systemów i która opiera się na wewnętrznych lub zewnętrznych zaporach ogniowych. Posiadanie bezpiecznego środowiska Blockchain, które pomaga firmom w centralnym utrzymaniu tożsamości pracowników, jest kluczem do zapewnienia, że ​​właściwe osoby mogą uzyskać dostęp do właściwych informacji we właściwym czasie.


Większość firm ma identyfikatory pracowników i konta e-mail i do pewnego stopnia używa ich do konfigurowania sieci pracowników i dostępu do systemu, ale to rozwiązuje tylko część problemu, zwłaszcza jeśli ich pracownicy używają również systemów zewnętrznych i muszą mieć do zrobienia dodatkowe identyfikatory użytkowników i hasła ich prace.

Jak pokazuje poniższy link, tożsamość cyfrowa nie znika, w rzeczywistości rozszerza się na coraz więcej aspektów życia codziennego i biznesu.

5 najważniejszych trendów w zakresie identyfikacji cyfrowej w 2020 r

Posiadanie twoich danych

Wiele wyzwań w tej erze cyfrowej koncentruje się wokół tego, kto jest właścicielem i kontroluje dane, i właśnie tam Blockchain może zapewnić przejrzystość, przekazując własność we właściwe ręce. Możesz mieć nie tylko jeden punkt dostępu, ale ten punkt dostępu jest powiązany z uprawnionym właścicielem danych. Ponadto Blockchain zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, zapewniając, że jedyną osobą, która może zmienić te dane, jest prawdziwy właściciel danych.

Przeczytaj także: Blockchain for Digital Identity, tutaj.

Z indywidualnego punktu widzenia nie byłoby wspaniale mieć poczucie kontroli nad swoimi kluczowymi danymi osobowymi, czy to dokumentacją medyczną, osobistymi kanałami komunikacji, mediami czy szczegółami finansowymi. Z punktu widzenia firmy nie byłoby jasne określenie ról i obowiązków, w tym zdefiniowanej i bezpiecznej własności i dostępu do danych, co poprawiłoby efektywność operacyjną i pomogło w ograniczeniu naruszeń danych i hakowania.

To jest problem możliwy do rozwiązania

Najważniejsze jest to, że im więcej razy żądana jest tożsamość cyfrowa i im więcej miejsc jest przechowywana, tym większe jest ryzyko, że ktoś ją złamie lub uzyska dostęp do niej. Może to prowadzić w najlepszym przypadku do dezinformacji lub powielania danych, ale w najgorszych przypadkach może ostatecznie doprowadzić do kradzieży tożsamości lub nadużycia kryminalnego.

Wszyscy mamy teraz tożsamość cyfrową, do nas należy zaakceptowanie, że wiąże się to z odpowiedzialnością za jej posiadanie i zarządzanie nią indywidualnie i zbiorowo. Możesz mieć pełną kontrolę nad swoim, ale jeśli tak, prawdopodobnie jesteś w mniejszości i ta sytuacja może się zmienić w każdej chwili. Niezależnie od tego zalecamy obejrzenie tego filmu i zastanowienie się, co Ty i / lub Twoja firma możecie zrobić, aby chronić i zachować swoją tożsamość teraz iw przyszłości.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map