Badanie Blockchain for Social Impact Industry 2020

W ciągu ostatniej dekady widzieliśmy, jak coraz więcej przedsiębiorstw przyjmuje technologię blockchain. Szybsze transakcje, lepsze bezpieczeństwo danych, przejrzystość i niższe koszty operacyjne odegrały kluczową rolę w takiej transformacji. Jednak sceptycyzm pozostaje.

Organizacje i przedsiębiorcy są ciekawi długoterminowego wpływu społecznego i trwałości technologii blockchain. Postanowiliśmy przeprowadzić ankietę dotyczącą tej kwestii, aby zrozumieć nastroje w branży. Badanie opiera się na respondentach pochodzących z Ameryki Północnej, Europy i regionu Azji i Pacyfiku, kolebek inicjatyw typu blockchain dla przedsiębiorstw.

Chcielibyśmy również podziękować firmie Oracle za bycie naszym partnerem w ankietach.

Partner ds. Ankiet

wyrocznia

Wpływ technologii Blockchain: od destrukcyjnej do zrównoważonej

Pomimo oznaczenia „przełomowy”, technologia blockchain zapewnia lepszą trwałość w porównaniu z tradycyjnymi praktykami. Od branży technologicznej po branżę opieki zdrowotnej obserwujemy stały rozwój wdrażania technologii blockchain. Co więcej, sceptycy, którzy myśleli, że blockchain to kolejna bańka internetowa, akceptują zmianę i aprobują wykonalność.

Biorąc to pod uwagę, musimy zrozumieć poglądy ludzi na ten temat. Przejrzyjmy kluczowe wnioski z ankiety i przeanalizujmy wyniki pod kątem wpływu społecznego i zrównoważonego rozwoju.

Pieniądze NIE MOGĄ BYĆ Walutą Przyszłości

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przedstawiło 17 powiązanych ze sobą celów zrównoważonego rozwoju (SDG), aby stworzyć zrównoważoną przyszłość do 2030 r. Cel zrównoważonego rozwoju ONZ zaproponował nowe rodzaje waluty, które mogą przeważyć nad tradycyjnymi pieniędzmi. Te alternatywy obejmują – dane, ideologię i sentyment.

Nasze badanie sugeruje, że dane będą najprawdopodobniej walutą przyszłości. Ponadto cechy humanitarne, takie jak ideologia lub sentyment, mają niewielkie lub żadne szanse na zapewnienie wartości finansowej.

blockchain do badania wpływu społecznego


Fakt, że ludzie przedkładają dane nad pieniądze, tylko wzmacnia argumenty przemawiające za technologią blockchain. W jaki sposób? Jeśli dane staną się walutą przyszłości, to szybkość transakcji, bezpieczeństwo i przejrzystość będą miały jeszcze większe znaczenie w przyszłości. Te trzy cechy są kluczowymi cechami technologii blockchain.

Wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju mają równe znaczenie

Zrównoważony rozwój to szeroka koncepcja, która ma różne znaczenia z różnych perspektyw. Trudno jest osiągnąć wszechogarniający zrównoważony rozwój, ponieważ różne parametry często są ze sobą sprzeczne.

blockchain do badania wpływu społecznego

Kiedy zapytaliśmy uczestników badania o „najważniejszy czynnik” zrównoważonego rozwoju, zdecydowali się faworyzować ich wszystkich. Nowsze pokolenia odczuwają potrzebę osiągnięcia równowagi środowiskowej i społecznej, a także stabilności finansowej. W ostatnim stuleciu decydenci skupiali się wyłącznie na stabilności społecznej i finansowej.

Jak więc blockchain może wpłynąć na wszystkie czynniki wpływające na zrównoważony rozwój?

Wszyscy jesteśmy na stronie dotyczącej finansowego wpływu blockchain. Obecne praktyki branżowe i możliwe przypadki użycia pokazują, że blockchain oferuje lepsze wartości finansowe w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Przechodząc od scentralizowanego systemu do zdecentralizowanego środowiska blockchain, zapewnimy stabilność społeczną. Jednostki staną się „równymi i aktywnymi” członkami systemu, zamiast polegać na autorytarnym scentralizowanym systemie. W ten sposób możemy osiągnąć zrównoważony rozwój społeczny poprzez blockchain.

Wreszcie pojawia się kwestia zrównoważenia środowiskowego, co również jest możliwe dzięki technologii blockchain. Blockchain proponuje możliwość społeczeństwa bezgotówkowego i papierowego dla całej ludzkości. Ponadto systemy identyfikowalności oparte na łańcuchu bloków będą wykrywać pochodzenie towarów i jakość procesów. Kiedy to się stanie, będziemy świadkami drastycznego zmniejszenia śladu węglowego.

Rośnie popularność projektów Blockchain dla towarów fizycznych

Ludzie byli tylko ciekawi wpływu różnych projektów blockchain na dobra fizyczne. Ale sytuacja zmienia się w szybkim tempie. W szczególności różne projekty finansowania zdecentralizowanego (DeFi) proponują kreatywne rozwiązania.

Na przykład Boson Protocol, projekt DeFi, pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym wymianę tokenów blockchain na ich fizyczne odpowiedniki w świecie rzeczywistym. Ich celem jest umożliwienie użytkownikom kupowania fizycznych towarów / usług bezpośrednio za pośrednictwem inteligentnych umów w sposób całkowicie bez pozwolenia.

blockchain do badania wpływu społecznego

Na pytanie prawie jedna trzecia respondentów odpowiedziała, że ​​właśnie pracują nad takimi projektami. Pozostali w większości się uczą, odkrywają lub rozważają rozpoczęcie projektu w krótkim czasie.

Teraz, na co przekładają się te liczby?

Wpływ społeczny i zrównoważony rozwój.

Rosnąca liczba projektów blockchain dla dóbr fizycznych sugeruje, że ludzie są teraz bardziej pewni technologii. Projekty te zachęcają więcej osób do przyjęcia technologii, takiej jak reakcja łańcuchowa. Ten trend sugeruje tylko, że blockchain będzie miał znaczący wpływ społeczny w nadchodzących latach.

Edukacja użytkowników i regulacje prawne są nadal kluczowymi czynnikami

Blockchain sugeruje alternatywy dla koncepcji, które są obecne od pokoleń. Pomimo mnóstwa historii sukcesu i wdrożeń, nasza psychiczna sztywność sprzeciwia się przyjęciu technologii blockchain na masową skalę.

Cztery kluczowe czynniki, takie jak edukacja użytkowników, przepisy, infrastruktura technologiczna i doświadczenie użytkownika / interfejs użytkownika (UX / UI), mogą umożliwić blockchainowi wywarcie znaczącego wpływu społecznego. Są to jednak również czynniki utrudniające działanie łańcucha bloków.

blockchain do badania wpływu społecznego

Uczestnicy badania uważają, że edukacja użytkowników i regulacje są kluczowe, podczas gdy ta pierwsza ma nieco większe znaczenie.

My też czujemy to samo.

Pomimo tego, że są dwoma różnymi podmiotami, masowi ludzie nadal mylą technologię blockchain z kryptowalutą (głównie Bitcoin). Ludzie nazywają tę technologię nawet „pieniądzem internetowym”.

Tak więc edukacja użytkowników jest decydującym czynnikiem dla blockchain, aby wywrzeć wpływ społeczny w skali globalnej. Jednocześnie powinna istnieć pewna forma wytycznych regulacyjnych z jasnymi standardami, praktykami i protokołami branżowymi. Pomogłoby to zwykłym ludziom w lepszym zrozumieniu, prowadząc w ten sposób do zrównoważonego środowiska.

O Oracle Blockchain

Oracle ułatwia i przyspiesza wdrażanie technologii blockchain w przedsiębiorstwach, oferując wiodącą na rynku platformę Oracle Blockchain w chmurze i lokalnie, zarówno klientom, jak i programistom, którzy chcą tworzyć własne rozwiązania.

Po więcej informacji odwiedź: oracle.com/blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map