bizim Seçimimiz

En İyi Bitcoin Cüzdanı

Popülerlik

defter Siteyi ziyaret et

En İyi Bitcoin Cüzdanı

Güvenlik

Trezor Siteyi ziyaret et

En İyi Bitcoin Cüzdanı

Düşük maliyetli

Anahtar Siteyi ziyaret et

Coinbase, Binance ve Bybit gibi bir borsada Bitcoin ve kripto para birimi coinleri depolamak, varlığın mülkiyetini ciddi risk altına sokuyor. İstatistiksel olarak, dijital para borsaları, kripto paralarınızı korumak için en kötü yerdir.

Bu kılavuzda, kullanım kolaylığı, uyumluluk, yedekleme ve güvenlik özellikleri ve desteklenen kripto para birimleri gibi önemli kullanıcı özelliklerine dayanarak görüşümüze göre en iyi Bitcoin donanım cüzdanlarını değerlendireceğiz..

En İyi Bitcoin Donanım Cüzdanları

İşte en iyi Bitcoin cüzdanları veya kripto para cüzdanları listemiz:

Bitcoin / Cryptocurrency Cüzdanı Nedir?


Bitcoin veya kripto para cüzdanı, Bitcoin veya kripto varlıklarının sahibi olmak için önemli bir adımdır. Bir cüzdan temelde Kullanıcıların Bitcoin ve madeni paraları almalarına, saklamalarına ve insanlara göndermelerine olanak tanıyan bir banka hesabının dijital versiyonu. Blockchain ağına bağlantı noktası görevi görür.

Bitcoin cüzdanları, cihazı kullanarak dijital varlıkları göndermek ve almak için gerekli olan özel anahtarları veya gizli kodları saklar ve korur. Bir kripto para cüzdanı, gerçek paraları ve jetonları değil, ona erişim sağlayan özel anahtarları saklar..

Özetle, Bitcoin veya kripto cüzdanı, özel anahtarları yöneten ve koruyan bir cihaz, mobil uygulama veya web sitesidir. varlığa.

Neden Bitcoin Donanım Cüzdanı Kullanmalı??

Bir Bitcoin veya kripto para birimi donanım cihazı, Depolanan dijital varlıklara yasal olarak erişmek için gerekli olan özel anahtarları güvende tutar cüzdanda. Bu cihazlar, kripto paraları güvence altına almak için USB bellek boyutunda amaca yönelik üretilmiş elektronik cihazlardır..

Bitcoin ve altcoinlerin kripto borsalarından ve ticaret platformlarından transferine izin vermek için donanım cüzdanları çevrimiçi olarak bağlanabilir. Daha sonra kripto para birimi verilerini güvenli bir şekilde korumak için çevrimdışına çıkarılabilir. Cüzdanınızda bir dijital banka hesabına sahip olmak gibi.

Bu kılavuzda ele alacağımız dünyadaki en popüler ve en iyi Bitcoin ve kripto para birimi donanım cüzdanlarından ikisi:

En yüksek düzeyde güvenlik ve ikna gerektiren ciddi yatırımcılar ve tüccarlar bir donanım cüzdanı kullanmalıdır. Siber suçlular, bir kripto para birimi ticaret platformunda depolanan özel anahtarları bir takas saldırısında potansiyel olarak hedefleyebilir..

Dijital donanım cüzdanı kullanma internete bağlı cihazlar ve depolanan varlık arasında bir hava kilidi sağlar. Özel anahtarları bir kripto cüzdanında güvende tutmak, bir bilgisayar korsanının cihazda depolanan dijital para birimine ulaşması için hiçbir yol olmamasını sağlar..

Bir Bitcoin cüzdanı çalınırsa, çoğu cihaz, cihaza yerel olarak erişimi zorlaştıran PIN gibi çeşitli güvenlik önlemlerine sahiptir. Bir donanım cüzdanı satın alan Bitcoin sahipleri, gizli bir yedekleme kodu veya kurtarma ifadesi oluşturabilir. Bu, kullanıcıların yapabileceği gibi, cihazın kurulumu sırasında çok önemlidir. bir Bitcoin ise depolanan paraları kurtarın ve geri alın & kripto para birimi donanım cüzdanı kayboldu, çalındı ​​veya hasar gördü.

Bitcoin & Kripto Donanım Cüzdanı Karşılaştırması

En iyi Bitcoin’in hızlı bir karşılaştırması için aşağıdaki tabloyu okuyun & kripto donanım cüzdanları.

Bitcoin & Crypto Hardware Wallet Yorumları

Piyasadaki en iyi donanım cüzdanlarını değerlendirdik ve inceledik. Birçok şirket ve üretici kendi donanım cüzdanlarını geliştirirken, en güvenli donanım cüzdanını güvenilir bir şirketten satın almak önemlidir. Daha fazla uzatmadan, işte en iyi Bitcoin ve kripto cüzdanları için en iyi seçimlerimiz.

Ledger Nano X

Nano X, 2019’da piyasaya sürülen Ledger’in en son teknoloji ürünü güvenlik sunan en yeni bayrak gemisi ürünüdür. Kripto para dünyasında en güvenli Bitcoin donanım cüzdanı ve mobil uyumlu hale geldi. Ledger, en büyük ve en popüler kripto para birimi donanım cüzdanı şirketlerinden biridir.

Ledger Nano X, özellikle Bluetooth erişilebilirliği ve dahili bataryası olmak üzere mobiliteye odaklanarak yeni bölgeleri kırıyor..

defter nano x

Ledger Nano X, daha büyük bir dijital ekrana sahip şık ve sağlam bir tasarıma sahiptir. Düğmelerin boyutu büyüdü ve önceki modele göre kullanımı kolaylaştırdı.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Litecoin, Cardano ve diğer birçok altcoin gibi 100 kripto para birimine kadar artırılmış depolama kapasitesine sahiptir. Ledger X, çeşitli paraları farklı borsalardan tek bir cihaza aktarmayı kolaylaştırır.

defter X

Nano X modelinin harika bir özelliği de bluetooth bağlantısıdır. Bu, Nano X’in Ledger Live uygulamasını kullanarak hem Android hem de Apple (iOS) telefonlarına ve diğer akıllı cihazlara bağlanmasını sağlar. Kablosuz sinyal, herhangi bir güvenlik tehdidine karşı koruma sağlamak için uçtan uca tamamen şifrelenmiştir.

Bu kripto cüzdanını ayıran şey, ilk yapılandırmanın ne kadar kolay olduğu. Diğer cüzdanlarda olduğu gibi, kurulum teknik bilgisi olmayan kişiler için karmaşık ve sıkıcı bir süreç olabilir. Bununla birlikte, Nano X daha dik bir fiyat noktasına sahip ve ilk kez kripto para yatırımcıları için ideal olmayabilir..

Ledger Nano S

Ledger Nano S, kripto para birimlerini korumak için geliştirilen ilk bağımsız sertifikalı donanım cüzdanıydı. Piyasadaki en popüler kripto cüzdanı ve 1.5 milyon cihaz sattığı bildirildi..

Ledger Nano S modeli, aşağıdakiler gibi 1000’den fazla kripto para birimini destekler:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Dalgalanma (XRP)
 • Binance zinciri (BNB)
 • Kısa çizgi
 • Cardano (ADA)
 • EOS (EOS)
 • USDT
 • Tron
 • Monero (XMR)
 • Tüm ERC 20 Token
 • USDC
 • BAT (Temel dikkat belirteci)

defter S modeli

Ledger Nano S, pasaportlarda kullanılanla aynı tipte bir güvenlik yongası aracılığıyla son teknoloji güvenlik sunar. En sevdiğiniz kripto para birimlerini saklamak için cebinizde bir banka kasasına sahip olmak gibidir..

Cihaz, elinizde daha dayanıklı hissettiren bir LED ekran ve metal kasa ile iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Çoğu donanım cüzdanı gibi, cihaz USB üzerinden bağlanır ve cihazla etkileşim kurmak için Ledger Live uygulamasına sahiptir..

Yazılım arayüzü, hesap bakiyelerini görüntülemek ve işlem yapmak için kullanılabilir. Yazılım uygulaması sezgiseldir, kullanıcı dostudur ve yeni başlayanlar için mükemmeldir. Genel olarak Ledger Nano S, yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir ve kripto varlıklarınızı cazip bir fiyata korumak için tüm güvenlik özelliklerini içerir..

Trezor T

Trezor T, Satoshi Labs’ın ikinci nesil bir kripto donanım cüzdanıdır. Satoshi Labs, 2011’den beri kripto para birimi donanım cüzdanları geliştiriyor ve saygın ve güvenilir bir şirket. Ledger cüzdanlarına kıyasla bugüne kadarki en popüler soğuk depolama çözümlerinden biridir..

Trezor T cüzdan, birden çok para birimiyle ve bir parola yöneticisi, iki faktörlü kimlik doğrulama cihazı ve diğer kullanışlı özellikler olarak çalışır. Trezor T’nin avantajlarından biri, küçük fiziksel düğmelere olan ihtiyacı ortadan kaldıran dijital dokunmatik ekran olmasıdır..

Trezor t

Gizli verilerin girilmesini gerektiren tüm işlemler yalnızca cihaz ekranında yapılır. Kimsenin PIN kodunuzu veya Kurtarma tohumunuzu görmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Trezor Model T, teknolojinin sınırlarını zorlar ve sıfır güven ilkesine dayanır. Bu, güvenli bir sistemin herhangi bir parçasının bir noktada tehlikeye atılabileceği anlamına gelir. Bu, donanım cüzdanınızın herhangi bir parçası tehlikeye atılırsa, kripto para birimlerinizin tamamen güvende kalacağı anlamına gelir..

Trezor Bir

Trezor One, Ağustos 2014’te piyasaya sürüldü ve sıcak bir cüzdan gibi rahatlıkla taşıma ve harcama esnekliği ile güvenli soğuk depolama sağlayan ilk Bitcoin donanım cüzdanıydı..

Trezor ürününü kuran şirket, Satoshi Laboratuvarları Bitcoin endüstrisinde bir öncüdür. Cihaz, bu donanım cüzdanını kripto para madeni paralarınızı korumak için güvenli bir seçim haline getiren PIN kodları ve parolalar gibi ek güvenlik önlemlerine sahiptir..

Trezor, aşağıdakiler gibi 600’den fazla kripto para birimini destekler:

 • BTC – Bitcoin
 • ETH / ETC – Ethereum / Ethereum Classic
 • NMC – Namecoin
 • LTC – Litecoin
 • DOGE – Dogecoin
 • ZEC – Zcash
 • DASH – Dash

Trezor bir

Cihaz, cebinizde taşımayı kolaylaştıran küçük bir form faktöründe gelir. Trezor One’ın rahatlığı, Bitcoin’i hareket halindeyken kolayca harcamanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken Trezor One’ınızı herhangi bir bilgisayara bağlamak, hepsi bu!

Trezor One’ın fiyatı uygun ve her türden kripto para birimi yatırımcısı için oldukça iyi bir donanım cüzdanı.

Anahtarı Tut

KeepKey cüzdan 2015 yılında piyasaya sürüldü ve daha sonra Shapeshift tarafından satın alındı. Cihaz güzel tasarlanmış ancak sağlam yapıda geniş bir ekrana sahip. Cihaz, Ledger Nano X ve ayrıca Trezor T’den biraz daha büyüktür..

Cihazın kullanımı kolay ve uygun bir fiyata geliyor. Kripto para birimi cüzdanlarını yönetirken bir değer ve güvenlik kombinasyonu arayan kripto kullanıcıları KeepKey’i düşünmelidir..

keepkey cüzdan

Keep Key cüzdanı, Ledger ve Trezor cüzdanlarına benzer güvenlik özellikleri sunar ancak pek çok kripto para birimini desteklemez.

Birden fazla kripto para birimine sahipseniz veya bir dijital varlık portföyü oluşturmak istiyorsanız, ideal bir cüzdandır. Keep Key, Ledger ve Trezor’a kıyasla büyük bir itibara sahip olmayabilir. Ancak, uygun fiyatlı bir cihaz tasarlamak basit ve kolaydır.

Diğer Bitcoin & Cryptocurrency Cüzdanları

Farklı güvenlik seviyeleri, özellikleri ve fiyatları ile farklı işlevler sunan farklı cüzdan türleri. İşte her cüzdan türüne genel bir bakış.

Masaüstü Cryptocurrency Cüzdanları

Masaüstü cüzdanları, masaüstü uygulaması biçiminde indirilebilir bir istemcidir. Arayüz, kripto para biriminize doğrudan bağlantı sağlar. Masaüstü cüzdanları, cüzdana kolayca erişmek ve güvenliği ihlal etmek için kötü amaçlı yazılım, anahtar kaydediciler ve sosyal mühendislik (ör. Kimlik avı) kullanan bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız olabilir. Saygın masaüstü cüzdanları kullanmanız önerilir. Çıkış ve Lumi Cüzdan.

Lumi Cüzdan yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için uygun olan açık kaynaklı, sezgisel bir uygulamadır. Lumi, gözaltına alınmayan bir cüzdandır; bu, cüzdanın kullanıcıların özel anahtarlarını ve anımsatıcı ifadelerini saklamadığı anlamına gelir. Cüzdan, binlerce jetonu ve BTC, ETH ve EOS jetonlarını destekleyen birkaç cüzdandan biri gibi popüler varlıkları destekler. Popüler DeFi tokenleri Lumi cüzdanına entegre edilebilir. Arayüz, kullanıcıların farklı cüzdan yönetimi seçeneklerini belirlemesine ve istenen ayarları seçmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır..

Mobil Kripto Para Cüzdanları

Masaüstü cüzdanlara benzer şekilde, bir mobil cüzdan kullanarak Miselyum ve Trust Wallet özel anahtarlar cihazda saklandığı için kendi riskleriyle birlikte gelir. Kullanım kolaylığı ve rahatlık faktörüne sahip olsalar da akıllı telefonlar kolaylıkla kaybolabilir, çalınabilir veya tehlikeye atılabilir. Çoğu akıllı telefon kullanıcısı, telefon güvenliğini bir PC için düşündükleri gibi düşünmez..

Çevrimiçi Cryptocurrency Cüzdanları

İnternet üzerinden erişilebilir, çevrimiçi cüzdanlar gibi Blockchain Kontrolünüz dışındaki sunucularda barındırılan kripto işlemlerinizi çevrimiçi olarak saklayın. Şifreleme kullansalar da, bilgisayar korsanlığına karşı savunmasızdırlar.

Bitcoin’i güvence altına almanın tüm alternatif (ve daha ucuz) yöntemlerinin kendine özgü riskleri ve güvenlik açıkları vardır. Herhangi bir yatırım güvende tutulmalıdır ve Bitcoin’inizi güvende tutmanın en iyi yolu bir donanım cüzdanı kullanmaktır..

Kağıt Cryptocurrency Cüzdanları

Muhtemelen en düşük güvenlik biçimi olan bu kağıt cüzdan, genel ve özel anahtarları bir kağıt parçasına (veya benzerine) depolamak ve ardından aile kasası gibi güvenli bir yerde saklamaktan ibarettir. Bitcoin’inizi depolamanın bu yöntemi, hasara, kaybolmaya, yırtılmaya, solmaya veya yanlışlıkla atılmaya karşı son derece savunmasızdır..

Sonuç

Sınırlı Bitcoin arzı nedeniyle, dijital varlıklar ve diğer kripto para birimleri son yıllarda popülaritesini artırdı. Yatırımcılar, Bitcoin depolamanın güvenli ve emniyetli yollarını arıyorlar. Bitcoin’i güvende tutmanın en iyi yöntemlerinden biri donanım cüzdanı kullanmaktır.

Nihayetinde, her yatırımcı dijital varlıkların güvenliğinden sorumludur ve en iyi Bitcoin ve kripto para birimi donanım cüzdanları hakkındaki bu kılavuzun yararlı olduğunu umar..

Bu gönderiyi beğendiniz mi? Paylaşmayı unutma!

İncelememizi istediğiniz başka kripto donanım cüzdanları varsa, bize bir yorum bırakın.

Ayrıca, daha sonra okumanız için özel olarak seçilmiş birkaç makale daha:

 • WazirX İncelemesi: Bitcoin, Ticaret & Ücretler
 • Avustralya’da Ethereum (ETH) Nasıl Satın Alınır [Yeni Başlayanlar İçin]
 • Plus500 İncelemesi: Kripto CFD’leri Ticareti, Özellikler & Ücretler
 • Tezos’u Stake Edebileceğiniz En İyi 4 Yer (XTZ) & Ödüller Kazanın
 • Sanal Parayla Bitcoin Ticareti Yapmak İçin 5 Web Sitesi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me