Jak kupić Bitcoin w Australii (aktualizacja 2021)

Czy jesteś początkującym zastanawiającym się w jaki sposób kupić Bitcoin (BTC) w Australii ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli tak, ten przewodnik pokaże Ci, jak łatwe jest kupowanie Bitcoinów. Niektóre giełdy wymagają portfela Bitcoin, zanim będzie można kupić Bitcoin. Jeśli nie masz portfela, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych portfelach sprzętowych Bitcoin, zanim zaczniesz.

Najlepsza wymiana na

Ogólny

swyftx Odwiedź stronę

Najlepsza wymiana na

Bezpieczeństwo

coinspot Odwiedź stronę

Najlepsza wymiana na

Aplikacja mobilna

coinjar Odwiedź stronę

Najlepsza wymiana na

Początkujący

cyfrowy wzrost Odwiedź stronę

Jak kupić Bitcoin w Australii

Jeśli chcesz kupić Bitcoin, wykonaj następujące kroki, aby rozpocząć:


Jak zdobyć bitcoiny w Australii

W Australii mieszkańcy mogą kupować Bitcoiny na kilka sposobów. Każda metoda obejmuje różne rodzaje ryzyka i opłaty, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji w celu zainwestowania w Bitcoin za pomocą AUD.

Użyj giełdy Bitcoin

Giełdy Bitcoin i kryptowalut to witryna internetowa lub aplikacje handlowe dostępne dla osób korzystających z połączenia internetowego. Platformy te są ściśle regulowane i pozwalają na to użytkownikom zdeponuj środki w AUD i zamień na Bitcoin.

swyftx

zdobądź 10 $ darmowych BITCOINów, gdy utworzysz i zweryfikujesz konto

OCENA

5/5

Zdobądź 10 $ BTC

Korzystanie z giełdy do zakupu Bitcoin będzie wymagało weryfikacji tożsamości, aby zachować zgodność z australijskimi przepisami. Nasze najwyżej oceniane platformy do kupowania Bitcoinów są wymienione poniżej. Aby wyświetlić pełną listę, przeczytaj nasz artykuł na temat najlepsze giełdy kryptowalut w Australii.

Kup za gotówkę

Wymień gotówkę na Bitcoiny z zaufanym przyjacielem lub członkiem rodziny, który jest skłonny kupować i sprzedawać Bitcoiny. Zaletą osobistego zdobycia Bitcoina jest to, że kupujący nie musi zakładać konta na giełdzie i zakończ weryfikację tożsamości. Jednak ukończenie tego procesu może być trudne i zalecenie użycia portfela telefonu komórkowego lub laptopa do potwierdzenia pomyślnego transferu Bitcoin.

Użyj wymiany peer-to-peer

Giełdy peer to peer (P2P) były powszechnie używane kilka lat temu do kupowania Bitcoinów przed kryzysem scentralizowanych giełd. Platformy takie jak Paxful łączą chętnych kupujących i sprzedających z całego świata.

paxfull

Ponieważ usługi te opierają się na zaufaniu między kupującym a sprzedającym, Paxful używa domeny usługa escrow w celu zapewnienia realizacji transakcji przez obie strony. Bitcoin jest przechowywany w serwisie i udostępniany kupującemu po zweryfikowaniu płatności za Bitcoin. Giełdy P2P mogą być używane, jeśli chcesz kupować i sprzedawać Bitcoin anonimowo, jednak opłaty transakcyjne są wyższe.

Wymień kartę podarunkową

Kilka giełd akceptuje szeroką gamę form płatności, takich jak karty przedpłacone, karty podarunkowe z iTunes, Amazon i wielu innych. Karty te można wymieniać na wymianę walut cyfrowych, takich jak Bitcoin. Giełdy takie jak Paxful akceptują karty podarunkowe Amazon, aby kupować Bitcoiny. Należy zauważyć, że opłaty mogą być wyższe niż przy tradycyjnej metodzie.

Skorzystaj z bankomatu Bitcoin

Bankomaty bitcoin (bankomaty) są zlokalizowane głównie na wschodnim wybrzeżu Australii w miastach metropolitalnych, które zapewniają inwestorom środki do kup Bitcoin bezpośrednio z bankomatu. Proces jest podobny do korzystania z bankomatu do wypłaty gotówki i rośnie liczba bankomatów, które można znaleźć za pomocą usługi takiej jak Coinatmradar.

Najlepszy sposób na zakup bitcoinów

Preferowaną metodą uzyskania Bitcoin jest korzystaj z regulowanej i zaufanej giełdy, która oferuje BTC i akceptuje płatności w AUD. Oto kilka zalet i wad kupowania Bitcoinów na giełdzie.

Plusy

 • Australijskie giełdy muszą przestrzegać obowiązków raportowania AML / CTF, które są egzekwowane przez AUSTRAC
 • Kupuj / sprzedawaj Bitcoiny bezpośrednio z giełdy za pomocą dolarów australijskich
 • Obsługuje lokalne metody wpłaty w AUD, takie jak POLi, PayID i BPAY
 • Lokalna obsługa klienta, z którą łatwiej się skontaktować

Cons

 • Będziesz musiał przedłożyć dokumenty tożsamości, aby potwierdzić tożsamość przed dokonaniem zakupu
 • Giełdy australijskie mogą mieć niższą płynność w porównaniu z giełdami zagranicznymi, co oznacza, że ​​spready mogą być wyższe
 • Innowacyjne produkty i usługi oferowane na giełdach globalnych nie są dostępne na giełdach australijskich

Jak korzystać z wymiany Bitcoin

Najpopularniejszą i najbezpieczniejszą metodą zakupu Bitcoinów jest skorzystanie z regulowanej i zaufanej giełdy kryptowalut w Australii w celu zamiany AUD na BTC. Oto przewodnik krok po kroku wyjaśniający, jak kupić Bitcoin za pomocą Swyftx.

1. Utwórz konto na australijskiej platformie Bitcoin

Odwiedź witrynę internetową i kliknij "Zapisz się" przycisk, który przekieruje do strony rejestracji. Wpisz swój adres e-mail, ustaw hasło, podaj swoje imię i numer telefonu. Kliknij "Zgodzić się" do warunków i naciśnij "Stworzyć moje konto".

2. Zweryfikuj tożsamość & Aktywuj 2FA

Przejdź do paska bocznego po lewej stronie i kliknij "Profil" następnie pod swoim imieniem przejdź do "Weryfikacja". Pojawi się formularz online, aby wprowadzić swoje dane, co zajmuje kilka minut. Po wykonaniu wszystkich kroków weryfikacji tożsamości aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa, aby chronić środki na koncie. Przejdź do "O" stronę i kliknij "Skonfiguruj MFA" i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować aplikację Google Authenticator na swoim urządzeniu inteligentnym. Wprowadź token, który pojawi się po zeskanowaniu kodu QR.

3. Wpłać AUD

Następnym krokiem jest kliknięcie pliku "Wpłać AUD" link na lewym pasku bocznym. Tutaj będziesz mógł wybrać kwotę w dolarach australijskich, którą chcesz wpłacić. Gdy jesteś na stronie wpłat, możesz zasilić swoje konto Swyftx dolarami australijskimi (AUD) za pomocą PayID (natychmiastowe) lub BPAY (w tym samym dniu roboczym).

4. Kup Bitcoin

Teraz, gdy Twoje konto zostało zweryfikowane i zdeponowałeś AUD, możesz kupić Bitcoiny. Aby rozpocząć, kliknij "Handel" na lewym pasku bocznym. Spowoduje to wyświetlenie pliku "Majątek" listę, na której możesz wyszukiwać i wybrać Bitcoin. Wybierz, ile AUD chcesz wydać i kliknij "Instant Buy". Kwota Bitcoin zostanie zakupiona, pojawi się w historii handlu i będzie przechowywana w portfelu Swyftx.

Nie wszystkie giełdy kryptowalut w Australii są takie same.

PORÓWNAJ 10 NAJLEPSZYCH WYMIANY BITCOINÓW

Porównaj teraz!

Czego szukać na giełdzie bitcoinów

Przy tak wielu dostępnych opcjach, początkującym może być trudnym zadaniem ustalenie, której platformy użyć. Zanim zaczniesz kupować Bitcoin, oto kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, aby pomóc w porównywaniu giełd.

 • Zaufany i regulowany: Korzystanie z lokalnej giełdy to mądra decyzja przy zakupie lub sprzedaży Bitcoinów. Platformy z siedzibą w Australii muszą przestrzegać surowych praw i przepisów regulujących branżę walut cyfrowych. Giełdy te zyskały również reputację w lokalnej społeczności jako godne zaufania i bezpieczne miejsca do kupowania Bitcoinów.
 • Przyjazny dla początkujących & łatwy w użyciu: Poszukaj giełdy, która umożliwia szybkie i łatwe wpłaty w AUD oraz aplikacji mobilnej na zakup Bitcoinów w dowolnym czasie i miejscu.
 • Metody wpłaty: Znajdź giełdę, która oferuje preferowane opcje wpłat, takie jak PayID, POLi, zakupy kartą kredytową lub debetową, aby kupić Bitcoin. Nie wszystkie giełdy oferują te same metody płatności do wpłaty środków w AUD i mają ograniczenia dotyczące minimalnej i maksymalnej kwoty, którą można wpłacić w ciągu 24 godzin.
 • Obsługiwane kryptowaluty: Bitcoin jest szeroko dostępny na większości platform walutowych. Jeśli jednak chcesz kupić pakiet z innymi egzotycznymi aktywami cyfrowymi za pomocą Bitcoin, sprawdź, czy platforma oferuje pary handlowe.
 • Bezpieczeństwo portfela: Ryzyko oszustw internetowych, oszustw i kradzieży jest głównym problemem społeczności blockchain, dlatego ważne jest, aby zapewnić, że giełda zawiera funkcje bezpieczeństwa i “ podobne do bankowych ”, aby chronić środki przechowywane na giełdzie. Typowe środki bezpieczeństwa obejmują przechowywanie portfela w niskiej temperaturze, proces wypłaty z wieloma podpisami i uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 • Opłaty: Istnieje kilka różnych opłat, o których należy pamiętać podczas korzystania z giełdy kryptograficznej, takich jak wpłata AUD, wypłata gotówki lub kryptowaluty oraz handel między aktywami. Ponadto giełdy mogą pobierać opłatę za spread, która często jest „kosztem ukrytym” i nie jest w pełni ujawniana. Zasadniczo jest to różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży na rynku.
 • Obsługa klienta: Zapoznaj się z witryną internetową, aby dowiedzieć się, jakie metody komunikacji są dostępne, aby wspierać użytkowników, którzy potrzebują porady w zakresie rozwiązywania problemów lub pomocy podczas wymiany. Ponadto niektóre giełdy dostarczą obszernych często zadawanych pytań i poradników, które są przydatne dla początkujących.
 • Opinie: Wyszukiwanie recenzji wymiany online, komentarzy na forum i postów w mediach społecznościowych to świetny sposób, aby zobaczyć, jakie doświadczenia mieli inni inwestorzy i handlowcy z platformą.

Jak zapłacić za Bitcoin

Czy wiesz, że nie musisz kupować pełnego Bitcoina (BTC), aby posiadać aktywa? Możesz kupić fragment kryptowaluty za pomocą giełdy. Chociaż na początku może się to wydawać onieśmielające, kupowanie i sprzedawanie za pomocą giełdy jest proste. Oto typowe sposoby kupowania Bitcoinów, z których każdy ma swoje wady i zalety.

Kup Bitcoin za pomocą przelewu bankowego

Możesz kupić Bitcoin przelewem bankowym (EFT) za pośrednictwem płatności NPP, PayID lub POLi, korzystając z regulowanej giełdy kryptowalut w Australii. Te transfery są generalnie zazwyczaj bezpłatnie i niemal natychmiastowo w ramach tej samej firmy dzień w zależności od banku. Większość Australijczyków jest zaznajomiona z korzystaniem z internetowego przelewu bankowego przy użyciu internetowego konta bankowego.

Giełdy w Australii, które akceptują te formy depozytów bankowych jako opcję płatności, obejmują Swyftx, Independent Reserve, Coinspot, CoinJar i Binance.

Wysyłanie środków z zagranicznego konta bankowego odbywa się zazwyczaj przy użyciu usługi strony trzeciej, takiej jak SWIFT, w celu przetworzenia międzynarodowego przelewu bankowego. Przetwarzanie płatności SWIFT trwa dłużej i może wiązać się z wysokimi opłatami i przewalutowaniem w porównaniu z przelewem krajowym.

Kup Bitcoin za pomocą depozytu gotówkowego

Giełdy, takie jak CoinJar i Coinspot, pozwalają użytkownikom, którzy chcą kupić Bitcoin za pomocą wpłaty gotówkowej w Australii. Tam jest dodatkowa opłata od 1,5% do 2,5% aby skorzystać z tej opcji w porównaniu z PayID i POLi. Istnieje powszechne błędne przekonanie, że płacenie za Bitcoin gotówką jest anonimowe. Nie jest to prawdą (przynajmniej w Australii), ponieważ użytkownicy muszą nadal weryfikować tożsamość za pomocą depozytu gotówkowego za pośrednictwem giełdy zgodnie z surowymi przepisami.

Proces korzystania z depozytu gotówkowego do zakupu BTC trwa dłużej, ponieważ inwestor będzie musiał uzyskać kod QR z giełdy i zabrać go do obsługiwanego kiosku, aby dokończyć płatność. Zakupiony Bitcoin zostanie zwykle wysłany na wskazany adres BTC w ciągu jednego dnia.

Kup Bitcoin za pomocą karty kredytowej lub debetowej

Australijskie banki obecnie nie pozwalają klientom kup Bitcoin za pomocą karty kredytowej. Alternatywą dla korzystania z karty kredytowej jest karta bankowa obsługiwana przez niektóre australijskie banki i instytucje. Zaleca się skontaktowanie się z instytucją finansową lub wystawcą karty, aby dowiedzieć się, czy możesz kupić BTC za pomocą karty kredytowej i / lub karty debetowej.

Handlowcy mogą również utworzyć konto na globalnych giełdach, takich jak CEX.IO, Coinbase, Binance i Changelly, które umożliwiają zakup Bitcoin i innej cyfrowej waluty za pomocą karty kredytowej i oszczędnościowej. Bitcoin można następnie przenieść do portfela sprzętowego lub australijskiej giełdy w celu handlu, przechowywania lub sprzedaży z powrotem do AUD. Zakupy kartą to bezpieczny i wygodny sposób na zakup Bitcoinów, chociaż w niektórych przypadkach opłaty mogą sięgać nawet 5% oprócz opłaty transakcyjnej.

Kup Bitcoin za pomocą PayPal

PayPal to popularny rodzaj płatności używany na całym świecie, który w ostatnich latach był często używany do zakupu Bitcoinów (BTC). eToro i Paxful to jedne z nielicznych giełd na świecie, które nadal akceptują PayPal jako metodę wpłaty. Ta opcja płatności ma upadły z powodu obciążenia zwrotne i wyższe opłaty.

Kup Bitcoin za pomocą BPAY

Giełdy, takie jak Digital Surge, pozwalają użytkownikom wpłacać AUD do portfela internetowego za pomocą płatności BPAY w celu zakupu Bitcoinów. Ta metoda jest ogólnie wolniej i może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Kup Bitcoin za pomocą usługi Afterpay

Afterpay to usługa w Australii, która umożliwia klientom kupowanie przedmiotów teraz i płacenie później. O ile nam wiadomo, obecnie są Nie kryptowaluta wymiany w Australii obsługujące usługę Afterpay jako sposób na zakup BTC lub innych walut cyfrowych.

Kup Bitcoin za kryptowalutę

Giełdy handlu kryptowalutami i platformy do wymiany kryptowalut pozwalają użytkownikom konwertować altcoiny, takie jak Ethereum, Litecoin, Cardano i Tron na Bitcoin. Proces dla inwestorów, którzy chcą kupić Bitcoin za pomocą kryptowaluty, można zakończyć w kilku krokach. Polega na przeniesieniu altcoina na giełdę i sprzedaży za Bitcoin.

Popularne giełdy w Australii do handlu Bitcoinami to Binance i Rynki BTC. Przed użyciem upewnij się, że platforma obsługuje zasób cyfrowy, który chcesz przekształcić w Bitcoin i sprawdź wpłaty, wypłaty i opłaty transakcyjne.

Kup Bitcoin anonimowo

Giełdy w Australii, które akceptują walutę fiducjarną w zamian za zasób kryptowaluty, taki jak Bitcoin, będą wymagać zweryfikowania swojej tożsamości poprzez ukończenie procesu weryfikacji tożsamości. Będzie to wymagało przesłania na giełdę osobistej dokumentacji w celu przejrzenia i zatwierdzenia. Jest to zgodne z surowymi przepisami i prawami. Kupując Bitcoiny bez śladu, jeśli wolisz, najlepiej jest to zrobić zapłacić gotówką osobiście lub skorzystać z przedpłaconej karty podarunkowej na wymianie peer-to-peer.

Gdzie przechowywać bitcoiny w Australii

Jeśli kupiłeś Bitcoin i obecnie przechowujesz go na giełdzie kryptowalut, własność inwestycji Bitcoin jest zagrożona kradzieżą i oszukańczą działalnością. Najbezpieczniejszy i Najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania zakupionych Bitcoinów jest wypłata do portfela sprzętowego takich jak Ledger Nano X i trzymaj je przy sobie.

Urządzenia to małe, kompaktowe portfele, które przechowują zaszyfrowane klucze prywatne, które dają dostęp do Bitcoin. Dostęp do Bitcoinów można odzyskać, jeśli portfel zostanie zgubiony lub skradziony za pomocą frazy odzyskiwania.

Liczne giełdy obejmują bezpieczne portfele i zewnętrzne wersje online. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​najbezpieczniejszą metodą przeciwko oszustwom i kradzieżom jest kontrolowanie kluczy prywatnych za pomocą renomowanego portfela sprzętowego. Oceniliśmy najlepsze portfele sprzętowe Bitcoin i polecamy portfele Nano Ledger i Tezor.

Historia przyjęcia bitcoinów w Australii

Bitcoin jest coraz częściej używany jako metoda płatności w Australii, ponieważ blockchain staje się coraz powszechniejszy, ludzie są ciekawi transakcji bez interwencji banku lub rządu oraz niskich opłat. Australijczycy mogą kupić wszystko, co dzienne, takie jak filiżanka kawy, ubrania, a nawet zarezerwować wakacje za pomocą Bitcoin.

Główne globalne firmy wiodące do akceptowania Bitcoinów jako płatności za towary i usługi. Jeśli chcesz wiedzieć, które sklepy lub bankomaty Bitcoin w pobliżu akceptują BTC, odwiedź FindBitcoinATM.

Często Zadawane Pytania

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin jest zdecentralizowana waluta cyfrowa, którą można kupować, sprzedawać lub handlować jak każdy inny towar, taki jak metale szlachetne. Jest wyjątkowy, ponieważ może być również używany do kupowania towarów i usług, takich jak żywność, samochody, dom, co tylko zechcesz. Bitcoin różni się od tradycyjnej waluty „fiducjarnej”, takiej jak dolary amerykańskie, ponieważ używa technologia peer-to-peer do nie działają bez organu centralnego ani banku.

Te funkcje są wbudowane w sam Bitcoin i są obsługiwane przez blockchain co czyni go atrakcyjną propozycją jako Wartość Bitcoina nie może być manipulowana przez organizację, rząd ani pojedynczą osobę. Używanie Bitcoin jako metody płatności jest tańsze niż transakcje kartą kredytową, bez obciążeń zwrotnych i zerowego ryzyka kradzieży tożsamości.

Która platforma Bitcoin jest najlepsza?

Naszym zdaniem najlepszą giełdą w Australii na zakup Bitcoinów jest Swyftx. Platforma oferuje nowe i ekscytujące funkcje, które ułatwiają Australijczykom szybkie i łatwe inwestowanie w Bitcoin. Użytkownicy mogą kupować Bitcoiny za pomocą przelewu bankowego z opłatami transakcyjnymi na poziomie zaledwie 0,6%. Aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszych witryn bitcoinowych, przeczytaj nasz artykuł na temat najlepszych giełd kryptowalut w Australii, zanim zaczniesz handlować.

Czy możesz sprzedawać bitcoiny?

Jeśli chcesz sprzedać Bitcoin, najlepszym sposobem jest wymiana go na australijskiej giełdzie kryptograficznej na inną monetę lub zamiana z powrotem na dolary australijskie. Proces kupowania i sprzedawania Bitcoinów w Australii jest podobny, zamiast wybierać przycisk “ kup ” na giełdzie, wybierz opcję “ sprzedaj ” i wprowadź liczbę bitcoinów do przeliczenia.

Czy mogę kupić Bitcoin za pomocą Commsec?

Internetowa platforma handlowa i inwestycyjna Commsec nie pozwala australijskim inwestorom kupować Bitcoin (BTC) za pomocą strony internetowej lub aplikacji. Klienci Commonwealth Bank będą musieli utworzyć konto na regulowanej giełdzie w Australii i skorzystać z przelewu bankowego lub zakupu karty debetowej za AUD, aby uzyskać zasób Bitcoin.

Jaka jest najtańsza wymiana bitcoinów?

Jedną z najtańszych giełd w Australii, na których można kupić Bitcoin, jest Swyftx. Platforma oferuje konkurencyjną opłatę handlową w wysokości 0,6% przy spreadach tak niskich jak 0,2%. W porównaniu z innymi dostawcami Bitcoin, spready mogą sięgać nawet 5,2%, co zjada kwotę depozytu.

Czy Bitcoin jest opodatkowany w Australii?

Każdy zyski wynikające z handlu kryptowalutami nadal muszą być opodatkowane zgodnie z przepisami dotyczącymi podatku od zysków kapitałowych (CGT). Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący podatku od kryptowalut w Australii.

Czy kopanie bitcoinów jest popularne w Australii?

kopalnia bitcoinów był jednak popularny wśród niektórych grup w Australii stały się nierentowne podczas bessy w 2018 roku ze względu na wysokie koszty energii elektrycznej.

Zwrot z inwestycji w wydobywanie bitcoinów w Australii jest zatem niewielki i zależy od ceny BTC, która wzrośnie, aby była warta inwestycji. Wydobywanie bitcoinów jest bardziej popularne w krajach takich jak Chiny i Indie, gdzie koszty energii elektrycznej są niższe, a zatem tańsze w wydobywaniu bitcoinów.

Wniosek

Podsumowując nasz artykuł na temat kupowania bitcoinów w Australii, ważne jest, aby przy każdej inwestycji finansowej upewnić się, że przeprowadziłeś własne badania i należytą staranność na giełdzie przed zdeponowaniem jakichkolwiek środków, aby rozpocząć kupowanie bitcoinów. Ponadto, jeśli nie masz portfela sprzętowego, sugerujemy przeczytanie naszej recenzji na temat najlepszych portfeli sprzętowych do kryptowalut, abyś mógł zabezpieczyć swoją inwestycję w kryptowaluty.

Jeśli uważasz, że ten artykuł był przydatny, udostępnij go w swojej sieci społecznościowej.

cyfrowy wzrost

Kilka innych powiązanych artykułów do przeczytania:

 • Jak kupić Ethereum (ETH) w Australii [dla początkujących]
 • 5 stron internetowych do demo Handluj bitcoinami za pomocą wirtualnych pieniędzy
 • 6 najlepszych miejsc do kupowania bitcoinów w Wielkiej Brytanii
 • 8 najlepszych giełd kryptowalut w Nowej Zelandii
 • Recenzja Luno: funkcje, opłaty & Więcej (kompletny przewodnik)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map