Avustralya’da Bitcoin Nasıl Satılır (8 Kolay Yol)

Bitcoin, enflasyona karşı potansiyel bir korunma olarak küresel benimsenme ve uygunluğun artmasıyla son 12 ayda astronomik büyüme gördü. Talepteki ani artış, Bitcoin’in fiyatının 50.000 doları aştığını gördü ve yatırımcılar bunu düşünüyor Bitcoin satmak için doğru zaman ne zaman?

Bu, çeşitli faktörlere bağlı olduğu için cevaplanması zor bir sorudur. Bununla birlikte, sizin için doğru zaman geldiğinde Bitcoin’den nasıl para çekileceğine dair rehberlik sağlamaya yardımcı olacağız..

En İyi Değişim

Genel

Swyftx Siteyi ziyaret et

En İyi Değişim

Güvenlik

bozuk para Siteyi ziyaret et

En İyi Değişim

Mobil uygulama

Coinjar Siteyi ziyaret et

En İyi Değişim

Yeni Başlayanlar

dijital dalgalanma Siteyi ziyaret et

Hızlı Kılavuz: Avustralya’da Bitcoin Nasıl Satılır


Avustralya’da Bitcoin’i nakit paraya veya kriptoya dönüştürmek için şu adımları izleyin:

Bitcoin Nerede Satılır

Avustralya’da Bitcoin satmak için en iyi yer, Avustralya’da düzenlenen bir dijital para birimi platformu kullanmaktır. Aşağıdaki tablo, incelemelerimize dayanarak Avustralya’daki en iyi kripto para birimi borsalarının Bitcoin’den nakit para kazanmak için bir karşılaştırmasını sağlar..

Avustralya’da Bitcoin’i Dönüştürmenin En İyi Yolları

Avustralyalılar için Bitcoin satmanın birkaç yolu vardır, bu büyük ölçüde müşterinin BTC’yi AUD’ye çevirmek mi yoksa Bitcoin’i farklı bir madeni para için ticaret yapmak isteyip istemediğine bağlıdır. Bitcoin satmanın her yöntemi, herhangi bir işlem yapmadan önce dikkate alınması gereken farklı çaba seviyelerinden ve ücretlerden oluşacaktır..

Nakit veya kripto almak için Bitcoin satmanın en yaygın yöntemleri şunlardır:

Bir Exchange Kullanarak Bitcoin Satmak

Avustralya’da düzenlenmiş ve güvenilir bir borsa ile bir hesap oluşturmak, Bitcoin’i AUD’ye dönüştürmenin en güvenli ve en iyi yoludur. Değişim, kullanıcıların Bitcoin’i daha sonra nakite dönüştürülebilen ve bir banka hesabına çekilebilen güvenli bir cüzdana yatırmasına olanak tanır..

swyftx satışı

Kripto borsaları, Bitcoin’i Ethereum, Litecoin, XRP veya diğer altcoinler gibi diğer dijital para birimlerine dönüştürmek için de kullanılabilir. Yerel bir borsa kullanmak, kişiye fiyat istenen bir değerde olduğunda Bitcoin’i anında nakde veya başka bir kriptoya satma esnekliği sağlar..

Bitcoin’i kriptoya satmak için şu adımları izleyin:

Özetle, BTC’yi AUD’ye dönüştürmek için bir borsa kullanmanın artıları ve eksileri..

Artıları

 • Borsalar, daha iyi dönüştürme fiyatları sunmak için yüksek işlem hacmine ve likiditeye sahiptir.
 • Avustralya Dolarını (AUD) 24 saat içinde doğrudan yerel bir bankaya çekin
 • ATO’ya sermaye kazançlarını bildirmek için otomatik vergilendirme raporları oluşturun
 • 24/7 müşteri hizmetleri

Eksileri

 • Kimliği kanıtlamak için kimlik belgelerini sunması gerekecek

Elde Bitcoin Cash Sat

Bitcoin, güvendiğiniz bir arkadaş veya aile üyesi ile şahsen nakit olarak satılabilir. Avustralya doları ile ödemeye razı. Bitcoin’leri alıcı adresine göndermek ve blok zincirindeki işlemi onaylamak için bir cep telefonu cüzdanı veya dizüstü bilgisayar gerekecektir..

Eşler Arası Ticaret Platformunu Kullanarak Bitcoin Satmak

Paxful gibi Peer to Peer (P2P) borsaları, internetteki istekli alıcıları ve satıcıları birbirine bağlar. Satıcılar, siparişlerini bir P2P borsasında ve AUD cinsinden para almak için tercih ettikleri ödeme yönteminde ilan edebilirler. Bu platformlar, her zaman alıcı veya satıcının kimlik doğrulamasını tamamlamasını gerektirmez. Ancak, bir Emanet hizmeti Bitcoin piyasaya sürülmeden önce işlemin her iki tarafta da tamamlandığından emin olmak için.

paxfull

Bitcoin’i Hediye Kartlarına Dönüştür ve Harcama

Nakit paraya çevirmek ve anonim kalmak isteyen Bitcoin sahipleri, bir P2P platformu kullanarak Bitcoin’i bir hediye kartına dönüştürebilir. Ödeme yöntemi yaygın olmadığından, alıcı bulma konusunda sınırlı fırsatlar olacaktır. Gibi web siteleri var Bit doldurma Daha sonra para gibi harcanabilecek bir hediye kartı satın almak için Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden.

Bitcoin ATM’den Nakit Çekin

Bitcoin ATM’leri, varlığı makinenin Bitcoin cüzdan adresine aktararak Bitcoin’i AUD’ye dönüştürmek için kullanılabilir. Dönüşüm oranları ve ücretler genellikle daha yüksektir ancak dijital para birimi platformu kullanmak istemeyen kişiler için bir seçenektir.

Faturaları Bitcoin ile Öde

Digital Surge gibi Cryptocurrency platformları, kullanıcılarına Bitcoin ile fatura ödeme imkanı sunar. Bu, sahiplerin günlük yaşam giderleri için harcamak üzere Bitcoin varlıklarını nakde çevirmelerine gerek olmadığı anlamına gelir. Platform şu amaçlarla kullanılabilir: ödemek herhangi bir Avustralya faturası veya kredi kartı Bitcoin (BTC) kullanan ifade.

Kripto Banka Kartı Kullanarak Bitcoin Harcayın

Piyasada, yatırımcıların herhangi bir çevrimiçi satıcıda, mağazada, mağazada ve banka kartını kabul eden ATM’lerde (nakite satmak yerine) BTC harcamasına izin veren birkaç Bitcoin kartı vardır. Coinbase, Binance ve Crypto.com gibi platformlar, mal ve hizmet satın almak için kullanılabilecek VISA banka kartları sunar. Kart, depolanan Bitcoin’i otomatik olarak kabul edilen itibari para birimine (örneğin AUD) satacaktır..

binance vize kartı

AUD Olarak Nakit Kredi Almak İçin Bitcoin Ödünç Verin

Bu yöntem, günlük yaşam masraflarını ödemek için Bitcoin’i para karşılığında satması gereken kişiler için uygun olacaktır. BlockFi ve Nexo gibi borç verme ve borç alma platformları, Bitcoin sahiplerinin nakit kredi karşılığında BTC’lerini ödünç vermelerine olanak tanır. Daha fazla bilgi edinmek için, kripto ile ilgilenmek için en iyi borç verme platformları hakkındaki makalemizi okuyun..

AUD’ye BTC Satmak İçin En İyi Kripto Borsaları

Avustralya’daki en iyi borsaları Bitcoin’den nakde çevirmek için incelememiz ve değerlendirmemiz, kullanım kolaylığı, itibar, ücretler, güvenlik ve canlı destek gibi önemli faktörlere dayanmaktadır..

Swyftx

Swyftx, en çok oy alan borsamızdır. Bitcoin’i AUD veya başka bir kripto para birimine satmak. Platform teklifler Avustralya’daki en çok kripto varlıkları Bitcoin ile takas edilebilir. Bireyler Bitcoin’i AUD’ye satabilir ve doğrudan bir bankaya çekebilir.

Para çekme işlemi 1 ila 3 iş günü sürer. Herhangi bir sermaye kazancının beyan edilmesine yardımcı olacak mobil uygulama ve vergi hesaplayıcı gibi diğer harika özellikler.

swyftx web sitesi

Özellikleri:

 • Avustralya’da düzenlenmiş kripto para birimi değişimi
 • Küçük spread ücretleri ile düşük ve şeffaf işlem ücreti
 • BTC’yi satmak için en iyi piyasa oranlarını elde etmek için yüksek likidite
 • Bir kripto para birimi vergi raporu oluşturun
 • Günlük 20.000 $ ‘lık para çekme limiti artırılabilir
 • 24/7 canlı sohbet botu

Siteye git

genel

5/5

Swyftx incelemesi

Kullanım kolaylığı

İtibar

Para yatırma yöntemleri

Ücretler

Swyftx’i ziyaret edin

Binance

200’den fazla kripto para birimi satın almak, takas etmek ve satmak için bir yer sunan Binance borsası. Platform, PayID / Osko (NPP ödemeleri) aracılığıyla anında AUD para çekme olanağı sunar ve 100’den fazla Avustralya bankası ve finans kurumu tarafından desteklenir. Binance, Avustralya’daki en ucuz kripto para borsalarından biridir. % 0 ile% 0.1 arasında işlem ücretleri.

Binance

Özellikleri:

 • Dünyada lider kripto para borsası
 • Birkaç Avustralya bankası ve kuruluşu tarafından desteklenmektedir
 • NPP ve PayID’yi destekleyen bankalar için anında para çekme
 • % 0 ile% 0.1 arasında en düşük işlem ücretleri
 • En iyi fiyatları elde etmek için en yüksek işlem hacmi ve likidite
 • Para çekme işlemlerine yardımcı olmak için kapsamlı nasıl yapılır kılavuzları

Siteye git

genel

4.8 / 5

Binance incelemesi

Kullanım kolaylığı

İtibar

Para yatırma yöntemleri

Ücretler

Binance’i ziyaret edin

Coinpot

CoinSpot, 2013 yılında kuruldu ve bir Avustralya kripto para birimi platformu için sağlam bir itibar ve güvenilir bir imaj oluşturdu. Değişim, Avustralya’da yeni gelenlerin Bitcoin ve kripto para birimini AUD’ye satmalarına yardımcı olmaya odaklanıyor. Coinspot, geçmişte son birkaç yıldır Bitcoin satmak için en iyi yerlerden biri olmuştur..

coinspot web sitesi

Özellikleri:

 • Bitcoin satmak için basit ve kullanımı kolay borsa
 • Satın almak, ticaret yapmak ve satmak için 200’den fazla kripto para birimi
 • OTC ve Avustralya Süper Fonu yatırımcıları için destek
 • Yalnızca Avustralya’da ISO güvenlik standartlarını karşılamak için takas edin
 • POLi, PayID, BPAY kullanarak para yatırın ve yerel gazete bayisinde nakit para yatırın
 • Duyarlı müşteri hizmetleri ekibi

Siteye git

genel

4.6 / 5

Coinspot incelemesi

Kullanım kolaylığı

İtibar

Para yatırma yöntemleri

Ücretler

Coinspot’u ziyaret edin

Dijital Dalgalanma

Digital Surge, bir Avustralya kripto borsasıdır ve dijital para birimini AUD’ye satmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Platform, bir sıradan Avustralyalılar için başlangıç ​​dostu değişim web sitesi kripto varlıklarından nakde çevirmek.

Yerel değişim sadeliğe odaklı otomatik olan doğrulama sürecinden başlar. Bu, kullanıcıların dijital para birimini birkaç adımda hızlı ve kolay bir şekilde satabileceği anlamına gelir..

dijital dalgalanma web sitesi

Özellikleri:

 • Alıcılar ve satıcılar için basit ve kullanımı kolay platform
 • Düzenlenmiş kripto para birimi değişim hesabı
 • Bitcoin kullanarak fatura satın alın, satın ve ödeyin
 • Sabit% 0,5 işlem ücreti
 • PayID, POLi ve BPAY para yatırma yöntemlerini destekler
 • Destek ekibi 7/24 ulaşılabilir

Siteye git

genel

4.5 / 5

Digital Surge incelemesi

Kullanım kolaylığı

İtibar

Para yatırma yöntemleri

Ücretler

Digital Surge’u ziyaret edin

CoinJar

CoinJar, Avustralya’da güvenilir bir kripto borsası ve aynı zamanda en uzun süredir devam eden dijital para borsalarından biridir. CoinJar, kullanıcıların dijital varlıkları satmasına izin verir. 400.000’den fazla kullanıcı ve sayımla CoinJar borsası, hem yeni başlayanlara hem de yatırımcıları deneyimleyecek Bitcoin satmak için en iyi yerlerden biridir..

Coinjar

Özellikleri:

 • Kullanımı kolay, basit ve yenilikçi kripto para birimi ürünleri
 • Avustralya’da güvenilir ve düzenlenmiş Bitcoin borsası
 • Güvenilir ve güvenli kripto ticaret uygulaması
 • Kripto para satın almak ve satmak için mobil ticaret uygulaması
 • Kripto sat ve bir bankaya para çek
 • 7/24 müşteri desteği mevcuttur

Siteye git

genel

4.3 / 5

CoinJar incelemesi

Kullanım kolaylığı

İtibar

Para yatırma yöntemleri

Ücretler

Coinjar’ı ziyaret edin

Bağımsız Rezerv

Bağımsız Rezerv, Avustralya Doları (AUD), Yeni Zelanda Doları ve ABD Doları gibi geleneksel fiat para birimleri için alım satım rekabetçi ücretler ve destek sunan, dünyadaki kripto para tüccarları arasında popüler bir borsadır..

bağımsız rezerv web sitesi

Özellikleri:

 • Saygın ve güvenilir Avustralya kripto para birimi değişimi
 • İşlem hacmi ile azalan kademe bazlı ücret yapısı
 • Fonlar sigorta şirketi tarafından desteklenmektedir
 • En iyi KPMG’den vergi tahmincisi / hesaplayıcısı
 • AUD para çekme ücreti yok
 • Para tutmak için güvenli platform

Siteye git

genel

4.1 / 5

Bağımsız Rezerv incelemesi

Kullanım kolaylığı

İtibar

Para yatırma yöntemleri

Ücretler

Bağımsız Rezervi Ziyaret Edin

Bitcoin Satmak İçin En İyi Yer Nasıl Seçilir

Bitcoin satmanın en iyi yolunu bulmak, o andaki bireysel koşullara bağlı olacaktır. Tek bir en iyi yöntem yoktur, ancak yatırımcının nereye satılacağına karar verirken şunu sorması gerekir:

 • Bitcoin’i AUD’ye veya başka bir kripto para birimine satmalı mıyım?
 • Bitcoin’i şimdi satmak mı yoksa daha yüksek bir fiyat mı beklemek istiyorum?
 • Ödemeyi nasıl almak istiyorum?
 • Bitcoin’i anında satıp daha yüksek ücretler mi ödemeli veya bir limit emri mi kullanmalıyım?
 • Değişim ücretlerinde ne kadar ödemeye razıyım?

Karara yardımcı olmak için, kişi bir Avustralya bankasında nakit para çekmek ve para almak için bir kripto değişimi kullanmaya karar verirken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmalıdır..

Fiyatları Kontrol Edin

Hangi platformun en iyi fiyatları ve en düşük spreadleri sunduğunu görmek için Avustralya’daki en yüksek puan alan borsalar arasındaki fiyatları kontrol edin. Bu, arasındaki farka bakılarak doğrulanabilir. teklif ver ve fiyat sor. Daha büyük bir boşluk, Bitcoin satarken alınan AUD miktarını azaltacak olan spread denilen bir prim olduğu anlamına gelir..

Ticaret & Para Çekme Ücretleri

Dikkate alınması gereken iki maliyet, dönüştürme ve para çekme ücretleridir. İşlem ücreti, işlemi gerçekleştirmenin maliyetidir ve satış emri başına% 0,1 ile% 1 arasında değişebilir. En ucuz platformun ne olduğunu belirlerken spread’i de (yukarıda belirtildiği gibi) kontrol etmek önemlidir. Bir banka hesabına para çekmek için bazen küçük bir ücret olabilir.

Para Çekme Türleri & Limitler

Bitcoin’i nakit olarak satmayı tercih eden kişiler için, borsayı bir Avustralya banka hesabına para çekme desteğini kontrol edin. Tüm borsalar itibari para çekme işlemlerini veya bir banka hesabını desteklemez. Yüksek net değerli yatırımcılar için, maksimum günlük para çekme limiti, bir borsa seçmenin önemli bir yönüdür. 24 saatlik dönem başına para çekme miktarı genellikle ek doğrulama ile artırılabilir.

Müşteri desteği

Bir borsadan para çekmek, yeni başlayanlar için zorlu bir süreç olabilir. Çoğu borsa, SSS ve Nasıl Yapılır kılavuzları içeren bir müşteri desteği bölümü sunacak olsa da, canlı sohbet özelliği veya doğrudan e-posta adresi olup olmadığını kontrol edin..

Yorumlar & Sosyal medya

Diğer yatırımcılardan gelen geri bildirimler, borsayı kullanma deneyimlerine ilişkin fikir vermek için güçlü bir araç olabilir. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının yanı sıra Bitcointalk.org gibi güvenilir forumları kontrol edin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bitcoin’i Gerçek Parayla Satabilir misiniz?

Bitcoin, gerçek para olarak harcamak için bir borsa kullanılarak USD, AUD, EUR ve GBP gibi fiat para birimlerine dönüştürülebilir. Bitcoin satmanın en iyi yöntemi, bir banka hesabına para çekmek için yerel para birimini sıfır ücretle destekleyen bir kripto para birimi değişimi kullanmaktır..

Bitcoin Satmak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Bitcoin’in ne zaman satılacağını bilmek, bu sorunun doğru ya da yanlış cevabı olmadığı için bilinmesi en zor şeylerden biridir. Finansal durumunuza, risk iştahınıza ve bunun için ödediğiniz bedele bağlıdır..

İtibari karınızı en üst düzeye çıkarmak için düşük satın almalı ve yüksek fiyata satmalısınız. Bu yüzden, dipte satın aldığınız için şanslıysanız, kar elde etmekten korkmayın. Hatırlamak, Bitcoin oldukça değişken bir varlıktır Bu nedenle, tüm yatırımcıları asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazlasını riske atmamaları konusunda uyarıyoruz.

Bitcoin Satmanın En Hızlı Yolu Nedir??

Bitcoin’i nakde veya başka bir kripto para birimine dönüştürmenin en hızlı yolu bir ticaret platformudur. Kripto ticaret platformları, Bitcoin’i fiat para birimine veya altcoinlere dönüştürmek için yüksek likidite sunar. Bir hesap oluşturulduktan ve kullanıcının kimliği doğrulandıktan sonra, Bitcoin neredeyse anında yatırılabilir ve satılabilir..

Neden Bitcoin Satıp Nakit Çıkarmıyorum?

Düzenlemeler nedeniyle her ülkede tüm küresel ticaret platformları desteklenmediğinden, değişimin Bitcoin’in fiat para birimine satışına izin verdiğini kontrol etmek önemlidir. Ayrıca, her borsa çeşitli para çekme yöntemleri, günlük limitler ve ücretler sunabilir..

Avustralya’da Coinbase’de Bitcoin Satabilir miyim?

Coinbase, Avustralya’da ikamet edenlerin bir banka kartı kullanarak Bitcoin satın almalarına izin veriyor. Bitcoin’i AUD’ye geri satma seçeneği sunmuyor. Avustralya’da Coinbase kullanan Bitcoin sahiplerinin, varlığı bir Avustralya banka hesabına para çekme işlemlerini destekleyen yerel bir borsaya aktarmaları gerekecektir..

Sonuç

Bu kılavuzun Bitcoin’in nakite veya kriptoya nasıl satılacağını açıklamak için yararlı olduğunu umuyoruz. Bitcoin satmanın bir sonucu olarak elde ettiğiniz kazancın, sermaye kazancı vergisi (CGT) kuralları kapsamında kaydedilmesi gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, her ikisinin de çok yararlı bir vergi hesaplayıcıya sahip olması nedeniyle, hesabınıza nakit çekmek için Swyftx ve Independent Reserve’i kullanmayı düşünmek iyi bir fikirdir..

dijital dalgalanma

Okunacak birkaç ilgili makale daha:

 • Sanal Parayla Bitcoin Ticareti Yapabileceğiniz 5 Web Sitesi
 • Avustralya’da Bitcoin Nasıl Alınır (4 Basit Adım)
 • En İyi Kripto Marjin Ticaret Borsaları (Karşılaştırıldı)
 • Avustralya’da Kripto Vergisiyle İlgili En İyi 10 SSS (Paradan Tasarruf Edebilir)
 • Altcoin Tüccarları İçin En İyi 4 Kripto Grafik Sitesi
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map