18 Prognozy Blockchain na 2018 rok

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Contents

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

18 Prognozy Blockchain na 2018 rok

Śmiałe twierdzenia na temat przyszłości tożsamości cyfrowej, tokenizacji, adopcji przedsiębiorstw, algorytmów konsensusu i całego ekosystemu blockchain. Autor: Andrew Keys 2 stycznia 2018 Opublikowane 2 stycznia 2018

ConsenSys 400 projektów blockchain opartych na Ethereum Hero

1. Bitcoin to generacja technologii blockchain 0… akt otwierający… lek będący bramą… pierwsza runda… MySpace.

Musimy jej podziękować za jej pracę, ponieważ żadna z poniższych technologii nie byłaby dostępna bez Bitcoina Satoshi, ale mamy zamiar pójść znacznie dalej. Podczas gdy Satoshi połączył strukturę bazy danych z sieciami peer-to-peer, tokenizacją kryptograficzną, algorytmami tworzenia konsensusu i teoretyczną zachętą ekonomiczną do gier, aby stworzyć środki do nieuzasadnionego cyfrowego przechowywania i przesyłania wartości, „Cyfrowe złoto”Przypadek użycia to tylko jeden przypadek użycia.

Bitcoin jako cyfrowy magazyn wartości jest najmniej interesującym zastosowaniem łańcucha bloków… Tak, powiedziałem.

O wiele bardziej interesujące są programowalne pieniądze, programowalny transfer aktywów i współdzielona, ​​odporna na manipulacje logika biznesowa. Ludziom zafiksowanym na Bitcoinie brakuje faktu, że zbliżamy się do następnej generacji światowej sieci.

Protokół Bitcoin to największe współczesne liczydło na świecie; umożliwia nam jedynie przesunięcie koralika (lub monety) z jednej strony na drugą. Możliwość zrobienia tego na globalnym podłożu bez pozwolenia nie jest trywialna. Ale nie mogę przecenić ograniczonego zakresu tego początkowego projektu, ze względu na użycie maszyny wirtualnej, która nie jest kompletna według Turinga.

Oto przykład pliku Skrypt Bitcoin:

scriptPubKey: OP_DUP OP_HASH160 <pubKeyHash> OP_EQUALVERIFY OP_CHECKSIG skryptSig: <sig> <pubKey>Język kodu: HTML, XML (xml)

Powyższy skrypt powinien służyć wyjaśnieniu nieodłącznych ograniczeń języka skryptowego Bitcoin. Ethereum jest Bitcoin + wszystko inne, z językiem oprogramowania wysokiego poziomu, przypominającym Javascript.

Nadal możemy przechowywać i przesyłać wartość (pojedynczy przypadek użycia Bitcoina), ale możemy również programować nasze umowy przy użyciu Ethereum. Oto dwa przykłady typowych umów, które można teraz łatwo skodyfikować za pomocą Ethereum Solidność język programowania.


Pożyczka

Inteligentna umowa pożyczkiInteligentna umowa pożyczki

Pierwsza oferta publiczna lub finansowanie społecznościowe

Inteligentny kontrakt na finansowanie społecznościoweInteligentny kontrakt na finansowanie społecznościowe

Nasze umowy zmieniają się z dokumentów Microsoft Word pisanych przez prawników i uznawanych przez notariuszy w umowy związane kodem, dotyczące transakcji na aktywach, które są natywnie cyfrowe.

Ponieważ Internet utowarowił koszty komunikacji, Ethereum utowarowiło nasze koszty umowy i zaufania.

2. 2018 w latach blockchain to odpowiednik 1994 roku do boomu internetowego w 1996 roku.

Najpierw intranety

Podobnie jak w przypadku ewolucji Internetu, która rozpoczęła się w prywatnych intranetach, dozwolone łańcuchy bloków ustąpią miejsca łańcuchom bloków bez uprawnień, gdy pomyślnie osiągną skalowalność i prywatność.

Stos

Następna generacja Internetu będzie „stosem” składającym się z: (1) zdecentralizowanej warstwy transakcji (z których najsilniejszą, jak sądzę, jest Ethereum); (2) zdecentralizowana warstwa przechowywania plików (IPFS i Rój są wczesnymi liderami); (3) zdecentralizowana warstwa wiadomości (Matryca lub Szept są silnymi kandydatami); oraz (4) wysokoprzepustowy zasób obliczeniowy (Golem jest przykładem próby osiągnięcia tego).

Normy

Jak zauważył Jeremy Millar na początku Enterprise Ethereum Alliance, Technologie blockchain otrzymają ogromną pomoc w 2018 r. dzięki formalnym procesom standaryzacji, podobnym do tego, jak Java ewoluowała w Java 2 Enterprise Edition, poprzez standaryzację baz danych i interfejsów API sieci Web, które staną się najpowszechniej używanym językiem oprogramowania na Ziemi.

Aplikacje skierowane do konsumentów

Wczesne przypadki użycia aplikacji internetowych dla konsumentów w latach 90. to hazard, pornografia i gry.

Co ciekawe, w Ethereum widzimy faworytów w tych samych gatunkach, co Spankchain, Wesołe miasteczko, Cnota Poker, i Crypto Kitties aplikacje dla konsumentów na Ethereum.

3. Ethereum pozostanie największym ekosystemem deweloperów blockchain w 2018 roku o wiele wielokrotności.

Deweloperzy, programiści, programiści, programiści, programiści… dostajesz punkt.

Ekosystemy z największą liczbą programistów zazwyczaj wygrywają. Nie rozumiem, jak łańcuchy bloków, na które udzielono pozwolenia, i które nie mają zachęt kryptoekonomicznych, kiedykolwiek staną w obliczu publicznych ekosystemów bez pozwolenia.

Ethereum ma już dobrze prosperującą społeczność programistów. Trufla, framework dla programistów inteligentnych kontraktów ma ponad 250 000 pobrań dla programistów. Infura, który może być postrzegany jako Akamai dla Ethereum i IPFS, obsługuje teraz ponad 2 miliardy żądań dziennie i płynnie skaluje się do szczytowego poziomu 4,5 miliarda żądań dziennie jednego dnia w grudniu. MetaMask, który bezproblemowo przenosi Ethereum do przeglądarek, ma ponad 500 000 aktywnych użytkowników.

4. Blockchain będzie naczyniem dobra.

Ponieważ świat dostrzega społeczne implikacje technologii blockchain, w 2018 roku zaobserwujemy wzrost liczby zastosowań humanitarnych.

W 2017r widzieliśmy Światowy Program Żywnościowy zatrudnia Ethereum do rozdania 1,4 miliona kuponów żywnościowych 10500 syryjskim uchodźcom w Jordanii. Celem jest milion transakcji dziennie. Ten innowacyjny program, nazwany „Building Blocks”, pokazuje, w jaki sposób wydajność bazy danych przyniesie wymierne korzyści osobom najbardziej narażonym. Doceniam wysiłki Światowego Programu Żywnościowego i wierzę, że jego sukces jest zapowiedzią wielkich rzeczy, które mają nadejść.

5. Przedsiębiorstwa zdejmą koła szkoleniowe.

Ponieważ łańcuchy bloków bez uprawnień będą kontynuowały proces skalowania i ulepszania prywatności, łańcuchy bloków, na które zezwolono, będą nadal tracić świadomość deweloperów i potencjalnie tracić bazę klientów, podobnie jak usługi AOL, Prodigy i Compuserve utraciły dostęp do Internetu. Będą wąskie przypadki użycia dla dozwolonych łańcuchów bloków typu intranet, tak jak SZYBKI nigdy nie dotknął internetu, ale długi ogon będzie używać protokołów bez pozwolenia.

Intranety były świetnymi kołami szkoleniowymi, dopóki Internet nie był wszechobecny. Ta sama trajektoria pojawi się w przypadku dozwolonych łańcuchów bloków w 2018 roku i później.

6. Proof of Stake zmienia grę konsensusową w łańcuchu bloków.

W Sylwestra 2017 zespół badawczy Ethereum upuścił plik testnet alfa Caspera, nazwany na cześć solreediest H.najgorszy Observed SubTprotokół ree. Wszystkie oczy w przestrzeni blockchain będą obserwować przejście Ethereum z proofa pracy do dowodu stawki.

Algorytm konsensusu potwierdzającego wykonanie pracy jest ekonomicznym środkiem służącym do powstrzymania ataków typu „odmowa usługi” i innych nadużyć usług, takich jak spam w łańcuchu bloków, poprzez wymaganie pewnej pracy od osoby żądającej usługi, zwykle poprzez przetwarzanie złożonych równań na komputerze GPU lub ASIC.

W publicznych łańcuchach bloków potwierdzających stawkę, takich jak nadchodząca implementacja Caspera w Ethereum, zestaw walidatorów, z których każdy obstawia bloki, które uznają za prawdopodobnie zatwierdzone, a waga każdego głosowania weryfikatora zależy od wielkości jego depozytu. Kary są nakładane na złych aktorów, którzy stawiają na więcej niż jeden blok na określonej głębokości lub którzy nie uczestniczą, gdy powinni.

Korzyści z weryfikacji stawki obejmują:

  • Możliwość zmniejszenia dużego zużycia energii elektrycznej i kosztów sprzętu w celu zabezpieczenia łańcucha bloków. Szacuje się, że zużycie energii elektrycznej Bitcoin będzie zmierzać w kierunku równoważnego zużycia w kraju Dania w 2020.
  • Ze względu na mniejsze zużycie energii wydawanie tokenów niekoniecznie jest nieodłącznym elementem sekurytyzacji sieci. Może wystąpić ujemna emisja netto, w wyniku której tokeny są faktycznie spalane, zmniejszając podaż i zwiększając wartość na token.
  • 51% ataków staje się wykładniczo droższych, ponieważ ryzykujesz swoją stawkę. Vlad Zamfir często wyjaśnia, że ​​„jeśli weźmiesz udział w nieudanym ataku 51%, PoS spali twoją farmę ASIC”.

7. Token Fever – Nie tak szybko na SAFT.

Ponieważ Earth w dalszym ciągu zdaje sobie sprawę z zalet natywnych zasobów cyfrowych do wszystkiego (zasoby naturalne, placet, złoto, muzyka, punkty lojalnościowe, Madonna Bilety na koncerty, oprogramowanie, nieruchomość, Rejestracja urządzenia IoT, dyby, elektrony, itp.) w globalnych rozproszonych rejestrach, konieczne będą regulacje. Organy regulacyjne będą uprawnione do tworzenia specyfikacji oprogramowania do inteligentnych kontraktów i opracowywania testów, które muszą przejść firmy spełniające wymogi.

W odniesieniu do procesu regulacyjnego tokenizacji jestem wdzięczny Marco Santori, Juanowi Batiz-Benetowi i Jesse Clayburgh za pierwszą próbę samoregulacji poprzez BEZPIECZNY oficjalny dokument, ale nie jestem przekonany, że oparty na dobrych intencjach SAFT jest odpowiedni dla większości projektów tokenizacji.

ConsenSys rozpoczął projekt Brooklyn, aby rozpocząć podróż po najlepszych praktykach samoregulacyjnych i bystrych umysłach prawnych Cardozo Law, a zespół prawny ConsenSys napisał znakomity dokument opisujący ograniczenia SAFT.

Odlewnia żetonów będzie pierwszą platformą umożliwiającą uruchamianie zgodnych z przepisami tokenów narzędziowych bez korzystania z SAFT – co oznacza, że ​​wszyscy (nie tylko akredytowani ludzie na Sand Hill Rd.) będzie mógł uczestniczyć i kupować tokeny we wstępnej sprzedaży, tym samym kontynuując demokratyzację kapitału wysokiego ryzyka.

Wyobrażam sobie, że debata SAFT będzie nadal ewoluować do 2018 r., Aby wspierać najlepsze praktyki w zakresie tokenizacji. Nie mogę się doczekać publicznego ujawnienia najlepszych praktyk ConsenSys w zakresie tokenizacji w 2018 roku.

8. Ekosystem blockchain ogromnie zwiększy ich zasoby edukacyjne.

„Edukacja to najpotężniejsza broń, której możesz użyć, aby zmienić świat”.

Nelson Mandela

Do niedawna uczącymi się byli inżynierowie oprogramowania, ale w 18 roku dostępne będą dostosowane programy edukacyjne dla decydentów, prawników, kierowników projektów, kadry kierowniczej i MBA, aby zrozumieć wpływ tej technologii na ich poszczególne dziedziny. Akademia ConsenSys już zrealizowała wiele z tych przedsięwzięć i ma kilka ekscytujących inicjatyw, które pojawią się w nowym roku.

9. IRS i ich odpowiedniki na całym świecie będą żądać funta mięsa.

„Nie można powiedzieć, że jest pewne, poza śmiercią i podatkami”.

Ben Franklin

Jest już precedens US kontra Coinbase Inc. i in. gdzie giełda musiała ujawnić historię handlową swojej bazy użytkowników. Oczekuję podobnego zasięgu w przypadku innych giełd. Oprogramowanie takie jak Balanc3 jest używany do śledzenia p&l aktywów cyfrowych osoby lub firmy, a także historii handlu. Płać podatki.

10. Ludzie przejmą kontrolę nad swoją tożsamością online.

Nadal będziemy obserwować rosnący trend, w którym ludzie, firmy i maszyny samodzielnie zarządzają swoją tożsamością, a nie przez zewnętrznego dostawcę usług, takiego jak bank, Facebook lub inny dostawca usług internetowych..

Co ciekawe, rządy będą coraz częściej uznawane za poświadczające te samowystarczalne tożsamości, podobnie jak Zug w Szwajcarii poświadcza wykorzystanie tożsamości obywateli za pomocą uPort, wiodącego rozwiązania w zakresie tożsamości suwerennej Ethereum.

11. W 2018 r. Rządy i organy regulacyjne będą upoważniać do stosowania technologii blockchain do śledzenia i śledzenia aktywów o wysokiej wartości.

„Kwestia łańcucha dostaw jest naprawdę skomplikowana”.

Elon Musk

Firmy i organizacje zdadzą sobie sprawę, że po raz pierwszy można przeładować podstawową infrastrukturę śledzenia i śledzenia do łańcucha publicznego. Doprowadzi to do zmniejszenia kosztów i obciążeń regulacyjnych oraz do wzrostu lojalności klientów wobec marki. Te dwa trendy stworzą grunt pod wspólną infrastrukturę śledzenia i śledzenia obsługiwaną przez sieć publiczną.

Główne firmy z listy Fortune 50 już domagają się przypadków użycia w łańcuchu publicznym, w których używają platformy Viant platformę do budowania swoich rozwiązań.

12. Ewolucja prawa nadal będzie się przecinać z informatyką.

„Najpierw zabijmy wszystkich prawników”.

Szekspir

Prawnicy jutra będą musieli zrozumieć fundamentalne przyszłe aspekty informatyki, a także precedens prawny.

Za pomocą OpenLaw, prawnicy mogą tworzyć, wdrażać i edytować umowy prawne nowej generacji w oparciu o Ethereum i IPFS. Oto świetne przykłady ograniczony zakup dotacji na akcje, standardowa umowa dotycząca kapitału, i Umowa zakupu tokena ERC20.

Enterprise Ethereum Alliance tak utworzyli grupę roboczą z wieloma wiodącymi kancelariami prawnymi i szkołami prawniczymi, aby zapewnić branżę prawniczą możliwość dostosowania się.

13. „Po raz pierwszy programiści protokołu peer-to-peer o otwartym kodzie źródłowym mogą zarabiać na swoich projektach na poziomie protokołu” – Olaf Carlson-Wee

Po raz pierwszy będziemy mogli motywować i zarabiać na pracy open source, co będzie przypominało dodanie dopasowania do nitrogliceryny w kambryjskiej eksplozji nowych paradygmatów technologii blockchain. Dzięki nowym tokenizowanym projektom, takim jak Bounties.Network i Gitcoin, dodajemy warstwę kryptoekonomiczną do inżynierii oprogramowania.

14. BŁĘDY koniec: audyty inteligentnych kontraktów będą koniecznością w 2018 roku.

Inżynierowie oprogramowania przez dziesięciolecia tworzyli kod z błędami, co było nieco nieistotne, ponieważ oprogramowanie służyło głównie jako mechanizm komunikacji. Gdy przechodzimy na Internet wartości z aktywami tokenizowanymi cyfrowo, błędy mogą oznaczać potencjalną utratę kapitału. Nie musimy ponownie tańczyć polka lub rozkoszuj się DAO-Saster z 2017 r. i 2016 r., aby uzgodnić, że konieczne są audyty bezpieczeństwa inteligentnych kontraktów.

Supergwiazdy lubią Phil Daian a ConsenSys Diligence staną się bohaterami audytu bezpieczeństwa inteligentnych kontraktów i może to być jedna z największych nisz / rynków pracy w ekosystemie blockchain.

15. Nie tylko reguluj blockchain… .Reguluj POPRZEZ blockchain.

Rok 2018 będzie rokiem G-to-C i G-to-G (rząd do obywatela i rząd do rządu) – prawa, przepisy, traktaty zapisane w inteligentnych kontraktach, dzięki czemu ich przestrzeganie będzie 100 razy tańsze i prostsze oraz 100x tańsze i łatwiejsze do wykonania odpowiedniego nadzoru bez konieczności przedkładania akt osobowych i firmowych.

16. Nadchodzą stablecoiny.

Stablecoiny są podstawą instrumentów finansowych do zabezpieczenia i instrumentów pochodnych, które będą do tego niezbędne dziki Zachód przemysłu, aby przekroczyć przepaść do bezpiecznych i łatwiejszych w użyciu produktów finansowych. Maker DAO, VariabL, i Basecoin próbują tego dokonać w ekosystemie startupowym, ale myślę, że jest to świetna przestrzeń dla bankowości korporacyjnej, która może zapewnić wartość, płynność i ważność ekosystemowi aktywów cyfrowych.

Przewiduję, że w 2018 roku zobaczymy stabilne monety bankowe oparte na blockchainie, jeśli uda im się to osiągnąć dzięki zgodności. 17. Tangoing z Contango.

Po obejrzeniu pierwszych produktów futures na bitcoin na regulowanych giełdach w USA, które są rozliczane gotówkowo w 2017 r., Przewiduję, że rynek ewoluuje w kierunku fizycznie rozliczanych ofert, których należy unikać walić blisko manipulować przyszłością. Ponadto zobaczymy inne cyfrowe pochodne aktywów, takie jak ether.

Te kontrakty pochodne zapewnią krzywe cen terminowych, które są niezbędne do powstania i ewolucji cyfrowych funduszy podlegających obrotowi na giełdzie aktywów. 18. Całkowita kapitalizacja rynkowa aktywów cyfrowych opartych na łańcuchu bloków przekroczy 2 biliony USD do 1 stycznia 2019 r.

„New Car, Caviar, Four Star Daydream”.

Pink Floyd

Cena eteru przekroczy 2000 USD w 2018 r. Ether będzie nadal osiągał lepsze wyniki niż bitcoin, a łączna kapitalizacja rynkowa eteru przekroczy tę dla bitcoina w 2018 r. Kwestie zarządzania Bitcoinem, niechęć do ewolucji i niezwykle wysokie opłaty mogą doprowadzić do jego upadku . Bitcoin Cash ma poważne szanse na zaćmienie Bitcoina. Kapitalizacja rynkowa Filecoin przekroczy kapitalizację bitcoina do 2023 roku.

Będzie krypto-zima, ale nie w 1818, ponieważ branża jest na wiosnę swojej młodości.

Ciekawe czasy,

AK

Proszę przyjąć wszystkie prognozy z przymrużeniem oka. Nie stanowią porady finansowej ani zaproszenia do usług finansowych. Zobacz także jego poprzednie 2016 i prognozy na 2017 rok, aby sprawdzić, czy jego osiągnięcia są dobre.

InfuraMetaMaskNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map