blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Development

20 najlepszych projektów Blockchain dla działań programistów – październik 2019 r

Dowiedz się, które projekty w ekosystemie blockchain poczyniły największe postępy rozwojowe w październiku przez ConsenSys11 listopada 2019Opublikowano 11 listopada 2019

Bez tytułu 3

Możesz wiele powiedzieć o stanie projektu lub aplikacji na podstawie aktywności, w której jest on wykonywany Github. Projekty z dużą ilością akcji są bardziej prawdopodobne, że będą w trakcie BUIDLING i wysyłki, podczas gdy Github, który jest zaludniony tylko przez samotne tumbleweeds, jest oznaką projektu, który albo nie posuwa się naprzód, albo jest tak doskonały, że nie wymaga więcej praca – i to jest rzadkość.

Stan Dapps świetnie radzi sobie z gromadzeniem danych z Github, w tym zatwierdzeń, wypychania, problemów i żądań ściągnięcia z projektów open source i Dapps, reprezentujących najbardziej godne uwagi platformy obsługujące zdecentralizowane aplikacje – w tym Ethereum, EOS, Steem i xDai. Rezultatem jest spojrzenie z lotu ptaka na aktywność deweloperów w przestrzeni blockchain.

Mimo że informacje te w żadnym wypadku nie stanowią ostatecznego ani pełnego obrazu ekosystemu blockchain z niezliczonych powodów dane Github ilustrują kilka interesujących trendów dotyczących aktywności deweloperów w przestrzeni blockchain w odniesieniu do projektów open source. Nie widzisz poniżej swojego ulubionego projektu? Zachęć ich do upublicznienia swojej działalności i opublikowania w State of the Dapps.

Październik przyniósł znaczące zmiany w rankingach aktywności na Github, a nowicjusze na liście wyprzedzali rozwój według stałych bywalców. Chociaż projekty oparte na Ethereum nadal dominują na liście od góry do dołu, wydaje się, że deweloperzy z branży blockchain musieli być wszyscy zajęci w Devcon, ponieważ liczby spadły we wszystkich kategoriach po okresie trwałego wzrostu tego lata. 

Poniżej znajduje się 20 najlepszych projektów w State of the Dapps według aktywności deweloperów w ciągu ostatnich 30 dni, stan na październik 2019 r…

1. Stan

0 g0wusYuqfeS2ypV3

Nie ma jeszcze wydania tej listy, w której Mobile Ethereum OS Status nie znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu na 1. miejscu. Status od dawna jest liderem w dziedzinie blockchain, a ostatnia aktywność na Githubie – z 5675 zdarzeniami w ciągu ostatnich 30 dni – wskazuje, że spory zespół zajmujący się statusem nadal przewyższa rywali podczas opracowywania iOS, Wersja aplikacji Status na Androida i komputer. Liczba ta wykazuje bardzo niewielki spadek od zeszłego miesiąca, zachowując jednocześnie znaczną przewagę nad wszystkimi innymi listami projektów

wyd.


2. Storj

0 qtaG6RbZPX8 Hatky

Zdecentralizowana sieć pamięci masowej w chmurze Storj pracuje szybko po uruchomieniu Pioneer 1 Beta dla swojej sieci V3, w kierunku Pioneer 2 Beta i uruchomienia produkcyjnego jeszcze w tym roku. Ponadto zespół wdrożył szereg dodatkowych przedsięwzięć, takich jak projekt partnerski Open Source i platforma pamięci masowej w chmurze Tardigrade. Zespół Storj utrzymuje w tym miesiącu drugą pozycję z 4966 zobowiązaniami, co stanowi 20% wzrost w porównaniu z miesiącem poprzedzającym i jest jednym z niewielu projektów w tym miesiącu, w którym rzeczywiście wzrosła liczba. To kolejna niezwykła postać z jednego z najbardziej produktywnych zespołów w całym blockchainie.

3. Augur

bez nazwy 9

Jeśli w tym miesiącu nie postawiłeś zakładu kryptowalutowego na sport, politykę, a nawet śmierć osoby publicznej – czy w ogóle masz blockchain? Platforma Augura zdecentralizowanej wyroczni i protokołu rynku prognoz jest obecnie jednym z najbardziej niezwykłych projektów w sieci Ethereum Mainnet – a zespół opublikował 4035 wydarzeń na Augur Github w zeszłym miesiącu. To wystarczy, aby Augur awansował o dwa miejsca na trzecie miejsce. Wraz ze zbliżającą się premierą v2 Augur Blog zapewnia również cotygodniowe aktualizacje dotyczące rozwoju w celu bardziej szczegółowego podziału.

4. Kosmos

bez nazwy 4

Po uruchomieniu iteracji Mainnet, platformy interoperacyjności blockchain opartej na Tendermint Kosmos utrzymuje niezmiennie imponujące wyniki z ostatnich 30 dni z 3860 zatwierdzeniami w ciągu ostatnich 30 dni, ustalając rytm po 22% spadku na początku lata. Iteracja Cosmos Hubu Cosmos Hub jest już w toku wraz z uruchomieniem Lunie, jego natywna aplikacja portfela kryptowalutowego.

5. Aragon

bez nazwy 5

Plik Aragon projekt spada do # 5 po dużym wzroście notowań deweloperów tego lata. Podstawa Ethereum od dawna cieszy się wiarygodnością, ponieważ jest dobrze zarządzaną operacją, a jej platforma do tworzenia zdecentralizowanych organizacji przedstawia potężną propozycję – taką, na podstawie której możesz teraz stworzyć własną organizację obsługującą łańcuch bloków w sieci Ethereum Mainnet. Zespół Aragon zlecił Githubowi 3216 wydarzeń w ciągu ostatnich 30 dni, aby doprowadzić go do # 5, co oznacza spadek o około 16% w porównaniu z miesiącem poprzednim..

6. Protokół pochodzenia

bez nazwy 6

Protokół pochodzenia, który wykorzystuje Ethereum i IPFS do tworzenia zdecentralizowanych rynków. Origin Beta i aplikacja mobilna są już dostępne w sieci Ethereum Mainnet i możesz ich używać do kupowania różnego rodzaju rzadkich, ekscytujących, a czasem dziwacznych przedmiotów, takich jak skrzypce z XIX wieku, holograficzna sztuka Ethereum i luksusowe wakacyjne kwatery w całym kraju. świat. Z 2994 zobowiązaniami w ciągu ostatnich 30 dni – i pomimo znacznego 40-procentowego spadku wyników w zeszłym miesiącu – platforma Origin nadal się rozwija. 

7. 0x

0 5szqsybtxILEz6t8

0x utrzymuje trakcję po dużym skoku w tempie rozwoju w ostatnim czasie z 2906 zobowiązaniami, choć o 26% mniej niż w zeszłym miesiącu. Z ponad 30 projektami wykorzystującymi 0x infrastruktura do tworzenia wszelkiego rodzaju zdecentralizowanych rynków na poziomie ponad 700 tysięcy transakcji ogółem, znaki sugerują, że jeden z najbardziej utalentowanych zespołów w blockchain robi ważny krok naprzód.

8. Wysoka wierność

high fidelity og

Wysoka wierność, platforma rzeczywistości wirtualnej uruchomiona przez założycieli przełomowego wirtualnego świata Second Life, już organizuje wirtualne wydarzenia, a teraz pracuje nad integracją z EOS. W zeszłym miesiącu na High Fidelity Github odbyło się 2906 wydarzeń, co stanowi znaczący wzrost o 20% w porównaniu z raportami z zeszłego miesiąca.

9. Sieć Raiden

1 1bkWS563IRGAYGTz VC XQ

Trwają solidne prace Raiden Network, dobrze znane rozwiązanie do skalowania poza łańcuchem, które umożliwia niemal natychmiastowe, niskie i skalowalne płatności. Jego wersja Alpha jest stabilna i obecnie dostępna do integracji z projektami Ethereum w Mainnet, a także kandydaci do wydania i bardziej eksperymentalne edycje są również dostępne dla bardziej nieustraszonych programistów. Z 2822 zatwierdzeniami w zeszłym miesiącu – 25% spadkiem w porównaniu z miesiącem poprzednim – Raiden Network utrzymuje silną pozycję w pierwszej dwudziestce. 

10. Gnoza

gnoza

BUDYNEK Skoncentrowany na Ethereum Gnoza już wiele zrobił dla społeczności blockchain, uruchamiając swój wieloaspektowy rynek prognoz, inteligentne kontrakty DutchX, Gnosis Safe i Gnosis Olympia Alpha – wszystko po to, aby pomóc w stworzeniu narzędzi, za pomocą których inni mogą uruchamiać własne rynki i redystrybuować przyszłość. Zespół Gnosis odnotował w tym miesiącu 2946 wydarzeń na Github, co oznacza spadek o 37% w porównaniu z miesiącem poprzednim, ale wciąż wystarczająco dużo, aby uzyskać solidne miejsce na środku stołu. 

11. Zaufaj portfelowi

0 5MfJ8FrljeTfzGNR

Bezpieczny portfel na wiele monet dla urządzeń z systemem Android i OS używany przez wiele wiodących organizacji w branży krypto-sfery, Zaufaj portfelowi jest również portfelem partnera dla wymiany kryptowalut Binance. Nawet w pierwszej dwudziestce na początku tego roku Trust Wallet nie podskoczył na wykresach aktywności deweloperów i od tamtej pory nie wykazał żadnych oznak spowolnienia z 2250 zatwierdzeniami w ciągu ostatnich 30 dni – znaczny spadek o 32% w porównaniu z miesiącem poprzednim.

12. OmiseGO

omisego

Z siedzibą w Tajlandii OmiseGO skupia się na skalowaniu i interoperacyjności w sieci Ethereum od czasu jej uruchomienia. Dzięki MVP i sieciom testowym rozwiązań skalujących Plazma, które zostały już wyprodukowane, zróżnicowana i znacząca praca programistów OmiseGO zaowocowała w tym miesiącu 2198 wydarzeniami na Githubie.

13. Metamask

metamaska

Ulubione przez wszystkich rozszerzenie przeglądarki blockchain jest kamieniem węgielnym ekosystemu Ethereum i zawsze znajduje się na szczycie tej listy. Teraz może pochwalić się milionami pobrań i szybko rozwijającym się pakietem produktów, MetamaskZgrabny zespół zawsze ciężko pracuje, ulepszając produkt Metamask i uruchamiając mobilną edycję swojego produktu, a także zarejestrował wydarzenia 2017 roku na Githubie w zeszłym miesiącu.

14. Cywilne

1 BRFUCEWEtoMBVcQVhtiu9Q 1

Oparta na blockchain przeróbka dziennikarstwa i mediów, Cywilny wykorzystuje Ethereum do finansowania newsroomów i zapewnienia prawdziwości ich raportów. Civil, wieloletni lider w branży, wchodzi w tym miesiącu na listę 20 największych deweloperów dzięki wydarzeniom z 1984 roku – to ogromny wzrost o 104% w porównaniu z miesiącem poprzednim.

15. IoTex

iotex

Platforma blockchain dla Internetu rzeczy zaufanych, IoTex utrzymuje swoją pozycję w pierwszej dwudziestce, a rozwój portalu głosowania IoTex gromadzi w tym miesiącu 1927 wydarzeń na Githubie. Stanowi to stałą trajektorię i ogromną liczbę po uruchomieniu wersji Mainnet na początku tego roku.

16. OpenZeppelin

1 IGourfMFRc77Qm5eqFl0AQ

Potęga inteligentnych kontraktów, która oferuje „przetestowane w boju biblioteki inteligentnych kontraktów dla Ethereum i innych łańcuchów bloków” wraz ze standardami tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, OpenZeppelin debiutuje na liście Top 20 w tym miesiącu z 1591 wydarzeniami na Github w październiku. To znaczny wzrost o 61% w porównaniu z miesiącem poprzednim.

17. Santiment

wesołość

Pulpit nawigacyjny danych kryptowalut Santiment kontynuuje powrót do pierwszej dwudziestki w zeszłym miesiącu, utrzymując stałe tempo rozwoju. Z ponad 1200 zasobami śledzonymi na podstawie 50 wskaźników i liczenia, aktywność deweloperów Santiment śledziła 1562 zdarzenia na Github w ciągu ostatniego miesiąca – choć spadek o 25% – w produktach takich jak SANbase i SANgraph.

18. SingularityNET

1 CZ6u1JhVnCN7ZeN6DHWB9w

SingularityNET, która pozwala każdemu tworzyć, udostępniać i zarabiać na usługach sztucznej inteligencji na dużą skalę, od jakiegoś czasu posuwa się naprzód w kolejnej fazie rozwoju. Dzięki działającemu portalowi Beta, SingularityNET Studio w produkcji i aktywnej społeczności zbudowanej wokół portalu dla programistów, ambitny plan projektu dotyczący globalnego rynku sztucznej inteligencji coraz bardziej przypomina rzeczywistość. Z 1546 wydarzeniami na SingularityNET Github w zeszłym miesiącu, jest to zdecydowanie projekt, na który trzeba mieć oczy szeroko otwarte.

19. Aion Network

1 scwZbXELqq0uejIsoH1KFA

Platforma interoperacyjna z funkcją inteligentnych kontraktów do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji, Aion Network ma ogólnoświatową sieć programistów i społeczności korzystających z jej technologii i oferuje wszystko, od dokumentacji po narzędzia programistyczne. Platforma powraca do pierwszej dwudziestki w tym miesiącu po 6-miesięcznej przerwie z 1511 zobowiązaniami na Githubie w październiku, co stanowi 16% wzrost w porównaniu z miesiącem poprzednim.

20. Neufund

1 MckIuHHOlHeHVpyudyORJQ

Z siedzibą w Berlinie Neufund jest platformą do wydawania tokenów bezpieczeństwa w łańcuchu blokowym Ethereum za pośrednictwem „ofert tokenów kapitałowych”, a prace rozwojowe projektu często sprawiają, że jego zespół pokonuje 20 najlepszych. Platforma inwestycyjna jest obecnie na żywo z wieloma projektami w trakcie pozyskiwania funduszy.

DappsDevelopersNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł EthereumWebinar

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł Ethereum

Jak zbudować własny interfejs API EthereumWebinar

Jak zbudować własny interfejs API Ethereum

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktówWebinar

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktów

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me