5 trendów dotyczących technologii blockchain do obejrzenia podczas tegorocznego wirtualnego tygodnia Blockchain w Nowym Jorku – maj 2020 r

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogWydarzenia i konferencje

5 trendów dotyczących technologii blockchain do obejrzenia podczas tegorocznego wirtualnego tygodnia Blockchain w Nowym Jorku – maj 2020 r

Setki liderów ekosystemów omówi najnowsze osiągnięcia kryptowalut przed globalną publicznością w dniach 6-20 maja. Oto, na co należy zwrócić uwagę. przez ConsenSys 28 kwietnia 2020 Opublikowane w dniu 28 kwietnia 2020

Artykuł evs 2020 zawierał pusty obraz

NY Blockchain Week 2020 oficjalnie rozpocznie się w przyszłym tygodniu w formie wirtualnej, aby umożliwić widzom na całym świecie dostrojenie się do największego tygodnia w roku dla kryptosfery. Programowanie będzie całkowicie online i bezpłatne dla wszystkich rejestrujących, a zawartość będzie dostępna na całym świecie. Tydzień rozpocznie się wirtualnym hackathonem, współprowadzonym przez Ethereal Summit, Gitcoin i Consensus 2020, a następnie Ethereal Virtual Summit i Consensus Distributed. Jeśli nie masz jeszcze zabezpieczonego miejsca, skorzystaj z poniższych linków, aby zarejestrować się za darmo:  

Consensys plexus ikona okrągła Zarezerwuj już dziś swoje bezpłatne miejsce na Ethereal Virtual Summit.

Jak zwykle w ekosystemie blockchain, wszyscy pracują nad wszystkim na wszystkich warstwach stosu, o czym świadczy ponad 250 prelegentów tygodnia i szeroko zakrojone dyskusje, w tym kamienie milowe Ethereum 2.0, aplikacje DeFi, przyjęcie łańcucha bloków w przedsiębiorstwach i nie tylko. Oto pięć tematów, na które należy zwrócić szczególną uwagę, a które naszym zdaniem będą sygnalizować największe wysiłki w przestrzeni blockchain w tym roku. 

1. Co COVID-19 oznacza dla przyszłości globalnej infrastruktury

Wielu postrzega ten wyjątkowy moment gospodarczy jako okazję dla ruchu blockchain do umieszczenia się w globalnej świadomości jako bardziej odpornej alternatywy dla istniejących systemów, w szczególności infrastruktury pieniężnej, finansowej, medycznej i łańcucha dostaw. Na kryptowaluty, jak każdy inny rynek, wpłynęły globalne wstrząsy gospodarcze związane z pandemią COVID-19. Jednak wysoka dostępność protokołów DeFi dzięki skokom rynkowym w połowie marca, a także rosnący popyt na stablecoiny i ekonomiczną przepustowość ETH, wielu zastanawiało się nad korelacją między aktywami tradycyjnymi i kryptograficznymi oraz tym, gdzie uczestnicy globalnego rynku będą szukać bezpiecznych przystani w nieustannie ewoluujący krajobraz ryzyka. 

Kryzys może również przyspieszyć przyjęcie aktywów cyfrowych przez podmioty instytucjonalne, które chcą usprawnić szyny płatności i poprawić dostęp do usług bankowych. Ostatni biuletyn opublikowany przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych zauważył, że potrzeba zwiększonego dostępu finansowego podczas COVID-19 może pomóc przyspieszyć przyjęcie cyfrowych walut banków centralnych (CBDC). 

Wreszcie ConsenSys Health, we współpracy z Gitcoin, Hyperledger, One Million Devs i OpenMinded, prowadzi ZATRZYMAJ COVID-19 Hackathon aby zebrać razem ekspertów opieki zdrowotnej i programistów Web3. Hackathon będzie trwał przez cały tydzień Blockchain, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 18 maja.

Powiązane rozmowy:

 • 7 maja – Ethereal: „The Changing Crypto Narratives”
 • 7 maja – Ethereal: „CBDCs in the Age of COVID-19”
 • 8 maja – Ethereal: „COVID-19 and Technology Roundtable Discussion”
 • 11 maja – Konsensus: „Koronawirus, Blockchain i sens życia”
 • 11 maja – Konsensus: „Yves Mersch o walutach cyfrowych banku centralnego”
 • 12 maja – Konsensus: „Przyszłość Fiata: waluty cyfrowe banku centralnego”
2. Przygotowanie do Ethereum 2.0 Phase 0

Rozwój Ethereum 2.0 nabiera tempa, osiągając kilka głównych kamieni milowych w ciągu ostatnich kilku tygodni. Firma Prysmatic Labs uruchomiła w piątek 17 kwietnia Topaz Testnet, w pełni skonfigurowaną sieć testową Ethereum 2.0 Phase 0. W oczekiwaniu na dowód ekonomii stawek Ethereum 2.0, zespół ConsenSys Codefi omówi również podstawy obstawiania ETH. Drugi dzień Ethereal Virtual Summit jest pełen rozmów Eth2 prowadzących bezpośrednio po sobie, takich jak Ben Edgington (Co nowego w Eth2), Evan Van Ness (Tydzień w Ethereum), Danny Ryan (EF) i nie tylko.

Powiązane rozmowy:

 • 8 maja – Ethereal: „Wprowadzenie Ethereum 2.0 do fazy 0 w 2020 roku”
 • 8 maja – Ethereal: „Panel obstawiania Ethereum 2.0”
 • 8 maja – Ethereal: „Masz ETH? Tak to ustalasz ”
 • 8 maja – Ethereal: „How Prysmatic Labs Is Building Eth 2.0”
 • 8 maja – Ethereal: „The Transition from Eth1 to Eth2”
 • 8 maja – Ethereal: „Czat przy kominku ze współzałożycielami SKALE Labs”
3. Droga do masowej adopcji DeFi

Ekosystem zdecentralizowanych finansów (DeFi) osiągnął kamień milowy wartości 1 mld USD zablokowanej wartości DeFi 6 lutego tego roku i był świadkiem rosnącej tendencji do nakładania się użytkowników między protokołami, co jest możliwe dzięki interoperacyjności platform DeFi opartych na Ethereum. Wielu postrzega DeFi jako złoty przypadek użycia technologii blockchain, zarówno ze względu na jej rezonans z podstawowymi założeniami decentralizacji, przejrzystości i komponowalności, jak i ze względu na stale ulepszający się UX aplikacji DeFi, które radykalnie uprościły wdrażanie dla nowicjuszy kryptowalut . Gra oszczędnościowa bez strat PoolTogether integruje się nawet z oprocentowaną pulą Dai protokołu Compound, dzięki czemu jeden szczęśliwy uczestnik może wygrać wszystkie odsetki z puli nagród.   

Kolejnym dużym osiągnięciem w przestrzeni DeFi była rosnąca decentralizacja protokołu Compound. Na początku tego miesiąca zespół Compound ogłosił to zarządzanie społecznością oficjalnie zastąpiło administratora. Po testach publicznych zespół przekaże społeczności całkowite zarządzanie. 

Powiązane rozmowy:

 • 7 maja – Ethereal: „Propozycja wartości otwartego finansowania”
 • 7 maja – Ethereal: „Trudne rozmowy DeFi”
 • 7 maja – Ethereal: „Obsługa i rozwój platformy DeFi”
 • 7 maja – Ethereal: „Czat przy kominku z założycielem firmy Compound”
 • 8 maja – Ethereal: „Rozmowa przy kominku z Maker o przyszłości DeF”
 • 8 maja – Ethereal: „Dostarczamy DeFi 1 miliardowi ludzi”
 • 8 maja – Ethereal: „Breakout Innovations of DeFi”
 • 8 maja – Ethereal: „Living on DeFi: How We Fight Back”
 • 8 maja – Ethereal: „Rozmowa przy kominku z Wyre o przyszłości DeFi”
 • 13 maja – Konsensus: „DeFi Deep Dive”
4. Rise of Gaming on Ethereum

DeFi nie jest jedyną aplikacją, która wzbudza zainteresowanie zarówno zespołów dappowych, jak i użytkowników Ethereum. Od czasu boomu CryptoKitties w 2017 roku na rynku pojawiło się wiele innych gier opartych na łańcuchu bloków, w tym Gods Unchained, SkyWeaver, Axie Infinity i Neon District (patrz: pełna lista gier opartych na Ethereum na State of the Dapps). Te gry mają szansę stać się potężnymi wejściami do ekosystemu blockchain, ponieważ będą nadal skalować i ulepszać UX.

infura Dowiedz się, jak Horizon Games nawiązało współpracę z Infurą, aby przenieść SkyWeaver do produkcji.

Powiązane rozmowy:

 • 7 maja – Ethereal: „Historia i przyszłość oszczędności związanych z nagrodami”
 • 7 maja – Ethereal: „The State of Gaming on Ethereum”
 • 7 maja – Ethereal: „Play-to-Earn Gaming”
 • 7 maja – Ethereal: „Tworzenie przebojowej gry na Ethereum w 2020 roku”
 • 8 maja – Ethereal: „Skalowalna platforma handlowa oparta na STARK dla uwolnionych bogów”
5. Zainteresowanie przedsiębiorstwa Mainnet

Według niedawnego Raport firmy Forrester zlecony przez EY, badanych wśród dyrektorów przedsiębiorstw badających rozwiązania blockchain, 43% dyrektorów jest „raczej skłonnych”, a 32% jest „bardzo skłonnych” do korzystania z publicznych łańcuchów bloków w przyszłości. W ciągu ostatniego roku społeczność programistów Ethereum poczyniła znaczne postępy w budowaniu funkcji prywatności i zezwoleń, których potrzebują przedsiębiorstwa, szczególnie w zakresie dostępu do sieci i danych transakcyjnych. Ogłoszenie w zeszłym miesiącu Inicjatywy Protokołu Podstawowego i Hyperledger BesuCiągły postęp jako klienta Ethereum kompatybilnego z siecią główną dla przedsiębiorstw (ostatnio głosowany na status aktywny) również dobrze wróży na przyszłość przyjęcia publicznego łańcucha bloków. 

Powiązane rozmowy:

 • 8 maja – Ethereal: „Czat przy kominku z Microsoft i PegaSys”
 • 8 maja – Ethereal: „Jak Ethereum przebija się przez przedsiębiorstwa”
 • 12 maja – Konsensus: „Programowalne pieniądze i przyszłość Enterprise Blockchain”
 • 12 maja – Konsensus: „Uruchom węzeł przedsiębiorstwa, zbuduj konsorcjum Blockchain”
 • 12 maja – Konsensus: „Hyperledger”
Patrząc wstecz, idąc naprzód

Ekosystem zaszedł daleko, odkąd podsumowaliśmy 7 największych trendów z Tygodnia Blockchain 2019. W zeszłym roku wnioski dotyczyły zapotrzebowania na systemy antykruchości, powstania narracji DeFi, pojawienia się rozwiązań prywatności i rosnącego zainteresowania przedsiębiorstw technologią blockchain rozwiązania. Teraz nasze kruche, starsze systemy stoją przed życiowym testem wytrzymałościowym; DeFi to nie tylko ruch, ale bogaty ekosystem współpracujących protokołów; a przedsiębiorstwa wychodzą poza blockchain PoC i przygotowują się do mainnet. Kto wie, co jeszcze jeden rok przyniesie tę napędową przestrzeń. 

Bądź tam bezpieczny. Nie możemy się doczekać, aby połączyć się z Tobą przez cały następny tydzień.

Sprawdź pełny program Ethereal Virtual Summit

2 dni nie do przegapienia treści od ponad 100 liderów z całego ekosystemu Ethereum. Zobacz agendę CBDCDeFiEthereum 2.0Hyperledger BesuNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map