Aktywuj standardy uruchamiania tokena

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi Aktywuj

Aktywuj standardy uruchamiania tokena

autor: Collin Myers 11 grudnia 2019 r. opublikowany 11 grudnia 2019 r

LaunchStandards blogimage

Promowanie standardów nowej generacji uruchamiania sieci

Nasze zasady

Z Aktywuj dążymy do przyjęcia podejścia opartego na standardach, aby stworzyć solidne i integracyjne ekosystemy tokenów w natywnej dla blockchain ekonomii Web 3.0. Nasze standardy opierają się na podstawowych zasadach, które służą jako gwiazda północna przy uruchamianiu, wspieraniu i udostępnianiu zdecentralizowanych sieci:

  1. Ustanowienie uczciwych, odpowiedzialnych i przejrzystych praktyk

  2. Pozwól sieciom jutra na decentralizację

  3. Wspieraj innowacje w mechanizmach dystrybucji tokenów

  4. Zwiększ uczestnictwo, aby przyspieszyć efekty sieciowe 

Projekt Brooklyn


W listopadzie 2017 roku Brooklyn Project ogłosił inicjatywę open source, która zmobilizowała społeczność ponad 1000 członków do opracowania Struktura tokenów konsumenckich. Struktura stanowiła pierwszy krok w kierunku ustanowienia globalnych standardów dla tokenów użytkowych. Tokeny użytkowe to cyfrowe reprezentacje praw dostępu, uczestnictwa i wymiany w zdecentralizowanej gospodarce opartej na tokenach. 

Projekt Brooklyn skupił swoją uwagę na metodach sprzedaży i dystrybucji związanych z tymi tokenami, aby zaradzić potencjalnym niedoskonałościom rynku, a także niejednoznaczności prawnej i regulacyjnej, która pociąga za sobą zdecentralizowane projekty.. 

Opierając się na wspaniałej pracy wykonanej przez Brooklyn Project, Activate opracował własny zestaw Token Launch Standards, aby służyć jako adaptowalna struktura odzwierciedlająca ostatnie postępy w tej dziedzinie. 

Do kogo mają zastosowanie te standardy?

W uruchomienie tokena zaangażowanych jest kilku aktorów, z których wszyscy mają zestaw indywidualnych standardów, które są zgodne z podstawowymi zasadami Activate.

  • Aktywuj platformę – Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przejrzystych kodeksów postępowania, które aktywnie promują uczestnictwo, innowacje i edukację globalnej społeczności blockchain.

  • Uczestnicy startu – Użytkownicy, którzy zamierzają kupować, odbierać i zademonstrować aktywne korzystanie ze swoich tokenów w zdecentralizowanej sieci.

  • Partnerzy startowi – Zdecentralizowane sieci „sprawdzone”, zainteresowane uczestnictwem, które chcą uruchomić swój natywny token w sposób rozproszony, uczciwy i odpowiedzialny po uruchomieniu głównej sieci. 

Celem naszych Standardów uruchamiania tokenów jest zapewnienie, że kwalifikowane sieci są uruchamiane i dostępne w przejrzysty i uczciwy sposób. Przyspieszy to globalną adopcję blockchain i wyedukuje uczestników zdecentralizowanej gospodarki jutra.

Ramka 7.png

Aktywuj standardy platformy

Partnerzy startowi muszą wspierać ekosystem Ethereum

Platforma Activate będzie wspierać tylko partnerów budujących sieci w celu przyspieszenia rozwoju ekosystemu Ethereum.

Partnerzy startowi podlegają należytej staranności

Przed udzieleniem wsparcia partnerowi sieciowemu, Activate przeprowadza proces staranności, który obejmuje dokładną ocenę dojrzałości podstawowej technologii sieciowej, doświadczenia głównego zespołu programistów, projektu mechanizmu motywacyjnego, zarządzania siecią i reputacji protokołów w branży..

Rejestracja jest otwarta dla wszystkich 

Rejestracja do udziału w uruchomieniu sieci jest otwarta dla każdego, kto pomyślnie zweryfikuje swój identyfikator i wypełni kwestionariusz dotyczący protokołu.  

Tokeny muszą być rozprowadzane w uczciwy i jednolity sposób

Wszystkie premiery sieciowe będą obejmować jednolite i sprawiedliwe podejście do dystrybucji tokenów i cen (w stosownych przypadkach) wśród uczestników, niezależnie od ich statusu lub poziomu wkładu. 

Każde uruchomienie sieci musi zawierać „dowód użytkowania”

Dowód użycia to programowalny mechanizm dystrybucyjny, który wymaga od wszystkich użytkowników, którzy kupują lub odbierają tokeny za pośrednictwem usługi Activate, aby aktywnie z nich korzystali w działającej sieci głównej sieci, zanim będą mogli używać ich do innych celów. Wymagane jest, aby wszystkie tokeny były „niezbywalne” lub „niewymienialne” do czasu spełnienia wymagań dotyczących dowodu używania.

Tokeny muszą być „zablokowane do Mainnet”

Po pomyślnym zakończeniu uruchamiania sieciowego tokeny pozostają zablokowane, dopóki nie będą funkcjonować jako narzędzia w sieci Mainnet.

Uruchom standardy dla uczestników

Uczestnicy uruchomienia muszą przejść weryfikację tożsamości

Wszyscy uczestnicy uruchomienia będą musieli przejść proces weryfikacji tożsamości przed zarejestrowaniem się w celu uruchomienia sieci. Proces weryfikacji tożsamości obejmuje przesłanie dowodu tożsamości ze zdjęciem lub paszportu, a także przesłanie lub zrobienie osobistego zdjęcia (tzw. „Selfie”).

Uczestnicy uruchomienia muszą ukończyć samouczek dotyczący określonego protokołu

Uczestnicy najlepiej przygotowani do wniesienia znaczącego wkładu w zdecentralizowane sieci to ci, którzy rozumieją cel protokołu, sposób wykorzystania jego podstawowego tokenu i zamierzają wykorzystać ten token do tego celu. Uczestnicy mogą oczekiwać, że ten samouczek będzie zawierał ocenę celu sieci i użyteczności jego natywnego tokena. 

Uczestnicy uruchomienia muszą pomyślnie wypełnić „Dowód używania”

Wszyscy uczestnicy uruchomienia są zobowiązani do udowodnienia używania, stając się aktywnym uczestnikiem sieci, zanim tokeny będą możliwe do przeniesienia z pierwotnego adresu uczestnictwa. Wymagania dotyczące dowodu użycia różnią się w zależności od projektu sieci partnerów wprowadzających na rynek, ale mają na celu dostosowanie zachęt do partnerów i uczestników uruchamiania.

Wprowadzenie standardów partnerskich

Sieć musi być zdecentralizowana przez projekt

Partnerzy startowi muszą budować sieci, które mają być otwarte, samowystarczalne i zaprojektowane tak, aby stały się „wystarczająco zdecentralizowane”. Obejmuje to budowanie otwartego kodu źródłowego zależnego od różnych stron w celu aktywnego korzystania, rozwijania, utrzymywania i / lub zarządzania siecią.

Zachęty sieciowe muszą umożliwiać solidną gospodarkę tokenami

Partnerzy wprowadzający na rynek muszą mieć solidne projekty zachęt ekonomicznych, które promują uczestnictwo, bezpieczeństwo sieci i długoterminową samowystarczalność.

Partnerzy startowi muszą wyświetlać minimalnie opłacalną sieć

Potencjalni Partnerzy Startowi muszą zademonstrować działającą sieć testową protokołu z pewnym udziałem z zewnątrz (nie tylko białą księgą).

Partnerzy startowi muszą zbiegać się z uruchomieniem tokena z uruchomieniem Mainnet

Partnerzy startowi muszą uruchomić mainnet w rozsądnym czasie po zdarzeniu uruchomienia tokena (np. 28 dni).

Partnerzy wprowadzający na rynek muszą przejść weryfikację w tle

Aktywacja wymaga sprawdzenia przeszłości i raportów o złych aktorach wszystkich partnerów startowych, aby zapewnić dalszą staranność poza oceną techniczną.

Partnerzy startowi muszą zademonstrować właściwe wykorzystanie wpływów 

Aktywacja wymaga, w stosownych przypadkach, rozsądnego wykorzystania wpływów, co powinno wykluczać finansowanie rozwoju w celu osiągnięcia w pełni funkcjonalnego wydania sieci głównej.

Wniosek

Wierzymy, że rodzima gospodarka blockchain odniesie korzyści z solidnych standardów uruchamiania sieci zaprojektowanych w celu stworzenia przejrzystej, sprawiedliwej i partycypacyjnej rozproszonej przyszłości.

Standardy Activate Launch podlegają oczywiście zmianom, ponieważ współpracujemy z regulatorami, przedsiębiorcami i doradcami w celu dalszego rozwijania najlepszych praktyk. Gdy wchodzimy w kolejny rozdział Network Launches, na branżę powinny mieć wpływ przystosowalne standardy zaprojektowane w celu ułatwienia uruchamiania zdecentralizowanych sieci, które są bardziej zgodne i kreatywne, co obniża bariery uczestnictwa.. 

Mamy nadzieję, że obecni i przyszli uczestnicy ekosystemu zaczną przyjmować i rozwijać te standardy, uruchamiając zdecentralizowaną sieć. 

Napisane przez Collina Myersa, Marę Schmiedt i Ejaaza Ahamadeena

Uwaga: udział w uruchomieniu tokena podlega prawu jurysdykcyjnemu i wyklucza jurysdykcje, w których aukcja i / lub obrót odpowiednimi tokenami jest zabroniony, ograniczony lub nieautoryzowany w jakiejkolwiek formie.

Zarejestruj się i dowiedz się więcej o zbliżającym się uruchomieniu naszej sieci pod adresem www.activate.codefi.network lub skontaktuj się z nami bezpośrednio pod adresem [e-mail chroniony]

Sieci zdecentralizowaneDeFiIndustry InsightNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map