Blockchain w Europie: obserwatorium i forum UE Blockchain

Przyspieszenie innowacji blockchain w Europie

Wyzwanie

Plik Unia Europejska od dawna dostrzega potencjał blockchain w pobudzaniu innowacji cyfrowych z korzyścią dla europejskiego biznesu i społeczeństwa, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Europa była również bardzo aktywna w zakresie eksploracji blockchain, począwszy od Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Blockchain do Europejskie partnerstwo Blockchain (EBP), do nowo ogłoszonego Międzynarodowe Stowarzyszenie Zaufanych Aplikacji Blockchain (INATBA). Nie wspominając o znacznych środkach finansowych udostępnionych projektom blockchain za pośrednictwem Horyzont 2020 program.

Przywódcy europejskich rządów zdają sobie sprawę, że solidna polityka musi opierać się na rzetelnych informacjach i wnikliwości. Biorąc pod uwagę rodzący się i szybko zmieniający się charakter blockchain, w jaki sposób europejscy decydenci mogą uzyskać wgląd w stan i rozwój rozwiązań opartych na łańcuchu bloków w Europie? W jaki sposób mogliby upewnić się, że usłyszą obawy i pozostaną zsynchronizowani z europejską społecznością blockchain?

Odpowiedź: plik Obserwatorium Blockchain Unii Europejskiej & Forum, dwuletni projekt uruchomiony przez Komisja Europejska przy wsparciu ze strony Parlament Europejski. Obserwatorium Blockchain UE & Forum zostało zaprojektowane w celu zapewnienia analizy, dyskusji, edukacji i znaczących zaleceń w celu wspierania innowacji blockchain w europejskim ekosystemie.

 

Wkład ConsenSys

Podejmowanie znaczących decyzji dotyczących polityki blockchain w Europie

Komisja Europejska wybrała ConsenSys i jej partnerów akademickich z grupy 18 kandydatów na głównego partnera Obserwatorium Blockchain UE & Forum. Jako główny wykonawca ConsenSys został poproszony o utworzenie platformy Obserwatorium i zapewnienie forum, aby wszyscy zainteresowani interesariusze w europejskiej społeczności blockchain mogli wnieść swoją wiedzę i spostrzeżenia do dyskusji i wynikających z niej zaleceń. Obserwatorium & Forum jest niezależne od technologii i przyjmuje opinie praktyków zajmujących się zarówno publicznymi, jak i prywatnymi technologiami rozproszonej księgi rachunkowej.

Cele Obserwatorium & Forum wygląda następująco:

 • Ciągła praca nad identyfikacją i monitorowaniem trendów i inicjatyw związanych z blockchain w Europie i na całym świecie
 • Aby zebrać wiedzę i doświadczenie z najlepszych europejskich i światowych zasobów oraz przeprowadzić oryginalne badania w celu stworzenia wszechstronnych, publicznie dostępnych źródeł wiedzy o łańcuchu bloków
 • Stworzenie atrakcyjnego i przejrzystego forum, na którym wszyscy europejscy interesariusze blockchain mogą wymieniać się doświadczeniami, omawiać problemy i zastanawiać się nad przyszłością tej nowej technologii
 • Przedstawienie zaleceń dotyczących roli europejskich państw członkowskich dążących do przyspieszenia wdrażania technologii blockchain i innowacji

Aby osiągnąć te cele, ConsenSys ściśle współpracuje z Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej ds.Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (DG CONNECT), a także z wybitnymi instytucjami akademickimi, takimi jak University of Southampton, Knowledge Media Institute na Open University, Lucerne University of Applied Sciences i University College London.

Podczas gdy ConsenSys i partnerzy akademiccy stanowią zasadniczy rdzeń, obserwatorium UE Blockchain & Forum zostało pomyślane jako ogólnoeuropejskie przedsięwzięcie, aktywnie poszukujące opinii wielu różnych zainteresowanych stron, które wnoszą swój wkład w Forum na różne sposoby:

 • Grupy robocze Forum, składające się z 60 europejskich liderów technologii blockchain, są odpowiedzialne za badanie istniejących inicjatyw i identyfikację potencjalnej potrzeby działań UE.
 • Forum pozyskuje informacje od ponad 1000 decydentów, przedsiębiorców, badaczy i specjalistów z UE i spoza UE, którzy wnoszą swój wkład ad hoc.
 • Forum przyjmuje również opinie i opinie opinii publicznej za pośrednictwem #EUBlockchainCommunity platforma internetowa.

Informacje od tych interesariuszy są udostępniane za pośrednictwem Obserwatorium & Różne publiczne działania forum. Obejmują one:

 • Mapowanie: Obserwatorium & Forum zainicjowało kompleksowe, dynamiczne mapowanie setek inicjatyw, wydarzeń i zasobów związanych z blockchain w Europie i na całym świecie.
 • Analiza i raportowanie: Obserwatorium & Forum zajmuje się analizą i raportowaniem na temat szerokiego zakresu ważnych tematów związanych z blockchain, kierując się priorytetami Komisji Europejskiej oraz w oparciu o wkład jej grup roboczych i innych interesariuszy.
 • Edukacja i dzielenie się wiedzą: Obserwatorium & Forum oferuje kilka zasobów edukacyjnych, w tym publiczne kursy poprzez webinaria i podobne kanały. Zasoby te są dostępne na jej stronie internetowej. Stale informuje o swoich postępach i udostępnia wiadomości i opinie za pośrednictwem biuletynu, mediów społecznościowych i innych kanałów komunikacji.
 • Wydarzenia i interaktywna dyskusja: Obserwatorium & Forum organizuje szereg warsztatów tematycznych, a także inne wydarzenia mające na celu ułatwienie zdrowej debaty i wymiany pomysłów.

„Uważam, że blockchain zmienia zasady gry i chcę, aby Europa była na czele jego rozwoju. Musimy stworzyć odpowiednie sprzyjające środowisko… Obserwatorium i forum UE Blockchain to ważny krok w tym kierunku ”.

– Mariya Gabriel, komisarz ds. Gospodarki i społeczeństwa cyfrowego

Wyniki osiągnięte w maju 2019 r


Warsztaty

 • We współpracy z Komisją Europejską, jej partnerami akademickimi i grupami roboczymi Forum zorganizowało dotychczas i przeprowadziło dziewięć warsztatów na następujące kluczowe tematy związane z blockchain:
 • Forum i jego partnerzy poprowadzą łącznie 18 warsztatów przez cały okres istnienia Obserwatorium.
 • Analiza i raportowanie

  • We współpracy z grupami roboczymi Forum, a także innymi wybranymi ekspertami merytorycznymi, Forum zbadało dotychczas, napisało i opublikowało pięć raportów tematycznych:
 • Forum aktywnie pracuje nad dodatkowymi raportami tematycznymi na temat uznania prawnego, łańcucha dostaw i konwergencji i opublikuje 13 raportów z całego życia Obserwatorium.
 • Forum opublikowało również szereg prac badawczych na specjalne zamówienie wraz ze swoimi partnerami akademickimi, a także inne zasoby, w tym filmy edukacyjne, na ten temat Wiedza, umiejętności strona.
 • Zasoby społeczności

  Obserwatorium Blockchain UE & Forum będzie nadal badać istotne problemy stojące przed blockchainem w Europie. Plan działania Obserwatorium obejmuje głębokie zagłębienia się w blockchain i:

  • Zasoby cyfrowe
  • Opieka zdrowotna
  • Usługi finansowe
  • Cyberbezpieczeństwo – prywatność
  • Edukacja
  • Wpływ społeczny
  • Energia & Środowisko

  Aby uzyskać więcej informacji i aktualności na temat obserwatorium UE Blockchain & Forum, sprawdź https://www.eublockchainforum.eu/

  Rozwiązania ConsenSys

  Zarejestruj się, aby skorzystać z konsultacji dotyczących technologii blockchain dla przedsiębiorstw

  ConsenSys Solutions wprowadza blockchain do biznesu. Pomagamy przedsiębiorstwom, rządom, organizacjom non-profit i start-upom na całym świecie w tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu publicznych i prywatnych rozwiązań blockchain.

  Połącz się z ekspertem w dziedzinie technologii blockchainZarejestruj się, aby uzyskać konsultację dotyczącą łańcucha bloków dla przedsiębiorstw

  Partnerzy badawczy

  logo instytutu mediów wiedzyLucerne UniversityLucerne UniversityLogo University College LondonLogo Uni Southamptom niebieskieLogo Uni Southamptom niebieskie

  Dowiedz się więcej o obserwatorium UE Blockchain & Forum

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map