Blockchain w finansowaniu handlu – prezentacja w Power Point

cześć wszystkim,

Dzisiaj omówię krótką analizę łańcuchów bloków przedsiębiorstw oraz tego, jak ulepszają i zmieniają handel międzynarodowy.

Blockchain w finansowaniu handlu

Aktualne wyzwania obejmują:

 • Jedna przesyłka wymaga wielu dokumentów, w tym podpisów z 30 organizacji
 • Kontenery mogą utknąć w porcie z powodu późnego zatwierdzenia.
 • Zatwierdzenie i wysłanie przesyłki zajmuje ponad miesiąc.
 • Światowy wzrost PKB może wzrosnąć o 5% dzięki wykorzystaniu technologii blockchain do finansowania handlu. Wolumen handlu może również wzrosnąć o 15%

Linki do pobrania: Blockchain w Trade Finance pdf | Prezentacja Blockchain w finansowaniu handlu w programie PowerPoint

Chciałbym zacząć od kilku slajdów z podstawami blockchain, aby upewnić się, że wszyscy jesteśmy zgodni z biznesowym blockchainem.

Zacznijmy.

2) Jak działa Blockchain: widok krok po kroku

Zanim zagłębimy się w szczegóły, przyjrzyjmy się, jak działa łańcuch bloków.

Blockchain to zdecentralizowana sieć peer-to-peer. Umożliwia użytkownikom interakcję ze sobą i wysyłanie żądań transakcji.

Wyjaśnijmy podstawowe pojęcia sieci blockchain z nietechnicznego punktu widzenia.

Mamy księgę (podobnie jak arkusz kalkulacyjny programu Excel), ale ta księga jest rozproszona, co oznacza, że ​​jest replikowana w wielu węzłach (członkach sieci).


Teraz powiedzmy, że użytkownik chce dodać nową transakcję do łańcucha bloków (księgi), a następnie transakcja zostanie wysłana przez sieć. Dopiero gdy uczestnicy sieci zatwierdzą transakcję, transakcja zostanie zatwierdzona i dodana do sieci.

Ponownie, jak widać, członkowie sieci muszą osiągnąć konsensus i zatwierdzić transakcję, oznacza to, że nie mamy „jednego organu” do kontrolowania sieci.

Widok krok po kroku jest następujący:

 • Najpierw użytkownik wysyła żądanie transakcji do sieci.
 • Tworzony jest blok. Blockchain reprezentuje transakcję. Ponadto blok może zawierać setki transakcji naraz.
 • Teraz blok jest wysyłany do wszystkich węzłów sieci. Transmisja zapewnia każdemu równe szanse na walidację bloku.
 • Blok jest następnie weryfikowany przez węzły, które z kolei również sprawdzają poprawność transakcji.
 • Blok jest dodawany do łańcucha po zweryfikowaniu.
 • Oznacza to również, że transakcja została pomyślnie wykonana i zweryfikowana przez węzły.

Powyższy widok krok po kroku pokazuje, jak działa blockchain. Jednak nie każdy blockchain działa podobnie. Mamy różne typy blockchain, w tym hybrydowe, prywatne itd., Które mają inne podejście.

3) Publiczna a prywatna sieć Blockchain

Istnieją różne rodzaje łańcucha bloków, które działają inaczej. Dwa główne typy sieci blockchain to publiczne i prywatne. Bitcoin wykorzystuje publiczny blockchain, dlatego jest popularny.

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta wykorzystująca publiczny łańcuch bloków. Jest również bez pozwolenia, co oznacza, że ​​jest to otwarta sieć, w której każde urządzenie lub rówieśnik może swobodnie korzystać z sieci bez żadnych ograniczeń lub konieczności uzyskania pozwolenia. Dlatego pokazuje również takie funkcje, jak przezroczystość. Inne kluczowe przykłady publicznego blockchain obejmują EOS.

Z czasem zauważyliśmy również poprawę w blockchain, ponieważ jesteśmy świadkami drugiej generacji blockchain, w tym Ethereum. Wprowadził ważne koncepcje, takie jak dApps i inteligentne kontrakty.

Prywatna sieć blockchain pomaga przedsiębiorstwom lub zamkniętym organizacjom w korzystaniu z blockchain. Tworzą sieci z uprawnieniami, w których każdy użytkownik potrzebuje pozwolenia na dołączenie do sieci lub dostęp do niej. Ma to na celu zapewnienie prywatności danych i poprawę wydajności sieci. Hyperledger to popularna prywatna sieć blockchain.

Jak więc rodzaje łańcucha bloków wpływają na „łańcuch bloków w finansowaniu handlu”. Przyjrzyjmy się temu, przechodząc przez korporacyjne łańcuchy bloków i platformy na następnym slajdzie.

4) Enterprise Blockchains i platformy (z przykładami)

Istnieje kilka popularnych blockchainów i platform dla przedsiębiorstw. Te platformy blockchain wyewoluowały z prostej idei publicznego łańcucha bloków. Każdy z nich oferuje unikalną perspektywę wartości, a tym samym rozwiązuje określone problemy.

Ekosystem Enterprise Blockchains szybko się rozwija. Jest niewielu dostawców, którzy oferują blockchain jako usługę, a także mamy różne platformy blockchain dla przedsiębiorstw, takie jak Corda, Hyperledger & Ethereum.

Dało to również początek Blockchain-as-a-Service (BaaS). BaaS ma kluczowe znaczenie dla branży, ponieważ umożliwia małym graczom korzystanie z blockchain bez kupowania blockchain od zera.

Popularni dostawcy dostarczający BaaS obejmują:

 • IBM
 • Wyrocznia
 • AWS
 • Microsoft
 • Alibaba

Teraz musisz zrozumieć, że ci dostawcy SĄ AKTYWNI i inwestują wysiłki zarówno w rozwój technologii, sprzedaż, jak i marketing. W latach 2019-2020 zobaczymy miliony dolarów wydanych przez tych dostawców.

Oracle, który właśnie ogłosił, że na ich blockchainie jako platformie usługowej znajduje się ponad 100 projektów w produkcji.

Platformy korporacyjne zapewniające funkcjonalność BaaS obejmują:

 • Tkanina
 • Corda
 • EOG
 • Kworum
 • Marszczyć

Przyszłość wygląda jasno! Blockchain przedsiębiorstwa będzie się nadal rozwijał i będzie go używać coraz więcej firm. Ponadto będzie więcej wyspecjalizowanych sieci, które będą wykorzystywać zdecentralizowaną technologię.

Aby lepiej zrozumieć te platformy i dostawców, przyjrzyjmy się Federated Blockchains.

5) Federacja Blockchain

Zasadniczo istnieją 3 typy sieci: publiczna, prywatna, federacyjna.

W publicznym łańcuchu bloków każdy może dołączyć do sieci i uczestniczyć w niej. Każdy może zobaczyć księgę i uczestniczyć w porozumieniu.

Tylko jedna organizacja ma uprawnienia w prywatnym łańcuchu bloków. Oznacza to, że władza kontroluje, kto może dołączyć do sieci i mieć do niej dostęp.

Możemy myśleć o niej jako o „scentralizowanej-zdecentralizowanej” sieci.

Jeśli chodzi o sfederowany łańcuch bloków, uzyskasz dostęp do zdecentralizowanego środowiska prywatnego.

Sfederowany blockchain jest rdzeniem prywatnego blockchaina. Jest używany przez usługi finansowe, roszczenia ubezpieczeniowe, agresję wielostronną, zarządzanie łańcuchem dostaw i nie tylko!

Ideą sfederowanego łańcucha bloków jest scentralizowane podejście. Jednak aby zachować równowagę, platformą rządzi wiele organów.

W ciągu ostatnich 3 lat zainwestowano ogromne wysiłki w ustanowienie sieci federacyjnych, kilkadziesiąt projektów, z których większość wykorzystuje R3 Corda lub Hyperledger.

Jest to idealne rozwiązanie dla branż, które muszą korzystać z technologii blockchain bez wchodzenia na giełdę. Te węzły władzy są wstępnie wybierane spośród wszystkich organizacji połączonych za pomocą sieci. Te wybrane grupy węzłów są odpowiedzialne za walidację bloku. Oznacza to również, że wybrane węzły mają dostęp do obszarów o ograniczonym dostępie i informacji.

6) Ekosystem finansowania handlu

Zacznijmy od podstaw. Finansowanie handlu to proces, w którym instytucje finansowe udzielają kredytów gwarantujących wymianę towarów, to wielowiekowa branża, która nie uległa znacznym zmianom wraz ze wzrostem globalnych przepływów handlowych. Finansowanie handlu to produkty i instrumenty finansowe, których firmy używają w celu ułatwienia handlu i handlu międzynarodowego.

Obecny ekosystem nie jest taki idealny. Na przykład obecnie do wykonywania transakcji używane są aplikacje innych firm. Ponadto może zająć dużo dokumentacji (do 36 dokumentów) z wieloma kopiami i zaangażowaniem stron. Ogólnie rzecz biorąc, czas potrzebny na wykonanie prostych zadań może zająć tygodnie.

Teraz, gdy mamy już jasną koncepcję finansowania handlu, przyjrzyjmy się graczom w ekosystemie finansowania handlu. Poznając je, zrozumiesz rolę każdego z nich, który tworzy ekosystem finansowania handlu.

 • Importerzy
 • Eksporterzy
 • Banki
 • Ubezpieczyciele
 • Organizacja finansowania handlu
 • Firmy udzielające kredytów eksportowych

7) Bieżące zagadnienia finansowania handlu

W obecnym finansowaniu handlu występuje wiele problemów. Aby jak najlepiej wykorzystać sektor finansowania handlu, należy się zająć tymi kwestiami.

Z sektorem finansowym wiąże się wiele problemów i możemy je ocenić na podstawie poniższych faktów.

Według badań opublikowanych przez Maersk – przesyłka z Kenii do Holandii została wysłana w celu zrozumienia procesu fizycznego i dokumentacji wymaganej do wysyłki. Zawierała róże i awokado i została zrobiona w 2014 roku. Stwierdzili następujące problemy:

 • Każdy towar w łańcuchu dostaw musi być od czasu do czasu sprawdzany pod kątem jakości.
 • Każda dobra potrzeba połączenia się z wieloma podmiotami i ludźmi podczas podróży w ramach łańcucha dostaw.
 • Dotarcie towaru z gospodarstwa do sprzedawcy może zająć od 34 dni. Ponadto przygotowanie dokumentów może zająć do 10 dni.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​blockchain może w tym pomóc. Zanim będziemy mogli korzystać z blockchain, musimy wymienić bieżące problemy.

Niskie doświadczenie klienta

Jednym z głównych problemów jest niskie doświadczenie klienta. Nie ma dużego doświadczenia, jeśli chodzi o obsługę złożonej natury systemu. Prowadzi to do niewłaściwego śledzenie imprez a także ułatwia dokonywanie oszustw, w tym fałszywych dostaw.

Presja kosztów

Cały proces od banków do klientów jest kosztowny, zwłaszcza w przypadku tworzenia akredytywy. Spory również nie są rozpatrywane we właściwy sposób, a ich rozwiązanie zajmuje dużo czasu.

Obciążenie regulacyjne

Jeśli chodzi o kwestie regulacyjne, są pod znacznym obciążeniem, biorąc pod uwagę, że muszą zarządzać wszystkim, w tym zapobieganiem oszustwom, Protokoły KYC / AML, ryzyka geopolityczne, i tak dalej. Co więcej, sprzedającemu trudno jest utrzymać stan produktu, co wiąże się z ryzykiem związanym z produktem.

Ryzyko związane z produktem, produkcją i transportem

Ostatnie trzy kwestie związane z finansowaniem handlu obejmują ryzyko walutowe, transportowe i produkcyjne. Ryzyka walutowe są wprowadzane ze względu na wahania kursów walut obcych wymiana waluty przewalutowania. Z drugiej strony ryzyko związane z transportem wiąże się z ubezpieczeniem ładunku, co zwiększa koszt całej transakcji. Wreszcie, co nie mniej ważne, ryzyko produkcyjne pojawia się ze względu na potrzebę regularnego dodawania unikalnych funkcji, aby zachować aktualność na rynku.

8) Jak Trade Finance może działać przy użyciu Blockchain

Blockchain może naprawdę zrewolucjonizować finansowanie handlu. Może zapewnić, że żadne rekordy się nie powielą. Eliminuje również możliwość manipulacji lub oszustwa. Poprawia również widoczność i zapewnia stały poziom zaufania.

Dlaczego więc finansowanie handlu właściwie wykorzystuje blockchain?

Może to zrobić na wiele sposobów. Wymieńmy je poniżej.

 • Kupujący i sprzedający mogą znaleźć zaufanych partnerów handlowych za pomocą łańcucha bloków.
 • Następnie obie strony uzgadniają ze sobą warunki i inicjują inteligentne kontrakty. Po utworzeniu inteligentnego kontraktu inicjowane jest zamówienie
 • Na następnej stronie bank kupujący rozpoczyna automatyczne rozliczanie kwoty po spełnieniu warunków określonych w inteligentnym kontrakcie.
 • Aby zapewnić szybszy proces rozliczenia, sprzedawca może zażądać finansowania w swoim banku.
 • Teraz sprzedawca wysyła towar. Obie strony również śledzą przesyłkę.
 • Kupujący potwierdza transakcję, co oznacza, że ​​warunek jest spełniony na inteligentnym kontrakcie.
 • Na koniec sprzedawca otrzymuje płatność.

Proces jest prosty i jak widać, większość czynności jest zautomatyzowana, aby zachować przejrzystość i zaufanie.

9) Zalety Blockchain dla finansowania handlu

Sektor finansowy czerpie korzyści z technologii blockchain.

Jednym z przykładów jest współpraca Barclays i Fintech Startup Wave przy pierwszej umowie finansowania handlu w ramach umowy blockchain. Pozwolona księga zapewniała prawidłowy eksport prawie 100 tysięcy dolarów masła i sera.

Oczywiście blockchain finansowania handlu ma wiele innych zalet. Korzyści obejmują:

Przeglądanie i podgląd w czasie rzeczywistym

Dokumenty na platformie finansowania handlu blockchain można w każdej chwili przejrzeć pod kątem autentyczności! Oszczędza czas dla wszystkich zaangażowanych stron. Wszystko to oznacza również, że oszukańcze działania się nie zdarzają.

Przezroczystość

Blockchain do finansowania handlu zapewnia również przejrzystość. To ważny czynnik, który jest pomocny dla wszystkich aktorów. Staje się to również istotne, biorąc pod uwagę, że faktury muszą być generowane i wysyłane natychmiast. Również fakt, że faktury mogą zostać sprzedane osobie trzeciej. Ogólnie przejrzystość może prowadzić do lepszych płatności i zapewnić, że wszystko można zrobić w krótkim czasie.

Brak półproduktów

Nie ma pośredników, którzy ulepszyliby cały system, zmniejszając liczbę oszustw. Dzięki temu banki mogą finansować handel bez żadnego ryzyka i problemów.

Brak podwójnych wydatków

Podwójnym wydatkom można zapobiec dzięki blockchain w finansowaniu handlu.

Inteligentna realizacja kontraktów

Inteligentne kontrakty mogą pomóc zautomatyzować i zapewnić, że nie będzie tracić czasu na papierkową robotę. Inteligentne kontrakty muszą zostać sfinalizowane, zanim będą mogły zostać wykonane w sieci. Aby to zrobić, obaj partnerzy muszą spotkać się i sfinalizować szczegóły, zanim zostanie sporządzona umowa inteligentnego kontraktu.

Ponadto inteligentny kontrakt jest wykonywany tylko wtedy, gdy spełniony jest określony warunek lub predefiniowane zasady.

Dowód własności

Blockchain umożliwia kupującym i sprzedającym posiadanie dowodu własności, który zapewnia przejrzystość lokalizacji przesyłki.

Przepisy prawne

Regulaminem można zarządzać z jednego miejsca. Obejmuje rozwiązania KYC / AML. Poprawia również handel międzynarodowy, ponieważ można zarządzać różnicami w przepisach między krajami.

10) Blockchain w przypadkach wykorzystania finansowania handlu: Handel międzynarodowy – akredytywa (LC)

Istnieje mnóstwo przypadków użycia finansowania handlu w technologii blockchain. Popularnym przypadkiem użycia jest handel międzynarodowy – akredytywa (LC).

Jest to pismo, które służy jako gwarancja płatności z jednego banku do drugiego. Obejmuje wszystkie transakcje międzynarodowe, na które mają wpływ różne przepisy, odległość i zaufanie osobiste.

Rzeczywistą implementacją LC jest Voltron. Jest zasilany przez r3. Niewiele banków korzysta z Voltron, w tym NatWest, BBVA, HSBC, Scotiabank, CTBC Bank i wiele więcej! W sumie 12 banków pracuje pod kontrolą Voltron, aby LC był bardziej funkcjonalny i dostępny.

11) Blockchain w przypadku zastosowania finansowania handlu – handel morski – weksel majątkowy (BoL)

Bill of Laiding (BoL) to kolejny interesujący przypadek zastosowania finansowania handlu w technologii blockchain. Umożliwia wszystkim członkom łańcucha dostaw wymianę dokumentów bez ryzyka i sporów.

Koszt papieru handlowego sięga 420 miliardów dolarów. Czasami może to również kosztować 5-10% całej transakcji. BoL usprawnia również przepływ dokumentów handlowych.

Importerzy, eksporterzy, firmy transportowe, porty, agenci celni i banki mogą skorzystać z BoL.

Jeden z przykładów obejmuje Tradelense firmy Maersk i IBM. Insurwave, izraelski startup również pracuje nad wykorzystaniem BoL na swojej platformie.

12) Wiodące konsorcja Blockchain finansowania handlu

Istnieje kilka wiodących konsorcjów finansowania handlu. Konsorcja te dążą do określonego celu. Przyjrzyjmy się kilku z nich poniżej.

We.Trade

We.Trade wspierane przez IBM. Kluczowi członkowie to HSBC, UniCredit, Natixis i inni. W sumie współpracuje ze sobą 8 banków. IBM zapewnia obecnie obsługę technologii blockchain finansowania handlu. Korzystają również z pomocy takich firm jak Hyperledger Fabric.

Komgo

Komgo wspierane przez Ethereum i Kaledio. Kluczowi członkowie to SGS, Citi, MUFG i inni. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i wydajności. Rozwiązują problemy związane z wymianą danych za pośrednictwem zdecentralizowanej platformy blockchain.

Voltron

Voltron zasilany przez r3 Corda. Kluczowi członkowie to HSBC, CTBC Bank, NatWest i inni

Marco Polo

Marco Polo zasilany przez r3 Corda i Tradeix. Kluczowi członkowie to OP Lab, SMFG, Standard Chartered. Ich głównym celem jest zapewnienie lepszej obsługi bankowej. Planują również oferować klientom lepsze rozwiązania handlowe.

Batavia

Batavia obsługiwana przez IBM. Kluczowi członkowie to CaixaBank, UBS i inni.

HKTP

Kluczowi członkowie HKTP obejmują DBS, HSBC, ANZ i inne. Jest to platforma blockchain finansowania handlu z siedzibą w Hongkongu. Urząd Monetarny Hongkongu współpracował z bankami na potrzeby platformy. Ich celem jest zapewnienie, że wszystko jest zdigitalizowane.

Istnieją również popularne łańcuchy bloków dla przedsiębiorstw, których celem jest finansowanie handlu.

 • R3 Corda
 • Marszczyć
 • Ethereum
 • Kworum
 • Hyperledger

13) R3 Corda

R3 Corda to jeden z łańcuchów bloków przedsiębiorstw do finansowania handlu. Jest klasy korporacyjnej i zoptymalizowany pod kątem środowiska IT.

R3 Corda dobrze współpracuje z Oracle DB i SQL. Zaporę aplikacji można również skonfigurować w R3 Corda, zapewniając jej niezbędne bezpieczeństwo. Jest również kompatybilny z aplikacją finansowania handlu.

Długofalową wizją firmy Corda jest zostanie wspólnym światowym liderem w dziedzinie logiki. Oznacza to, że każdy może uczestniczyć, w tym firmy, osoby prywatne i maszyny, mogą bezproblemowo współpracować i przeprowadzać transakcje. Chcą także obniżyć koszty i przeprowadzić kontrolę jakości. Aby to zrobić, zamierzają wydać nową wersję Corda. Zadbają również o utrzymanie jakości poprzez rozwój.

Aby pozostać przy innych usługach, będą również wprowadzać innowacje i skupiać się na nowych usługach, które pomogą przedsiębiorstwom. Wreszcie, ich długoterminowym celem jest również pozbycie się tarcia i ułatwienie integracji aplikacji i procesów.

Rzeczywiste przypadki użycia R3 Corda: TMX, Payments Canada, Maersk, NatWest, CrowellMoring i Swift.

Dostawcy Corda BaaS obejmują Amazon Web Services, Microsoft Azure i Hewlett Packard Enterprise.

14) Quorum Blockchain

Quorum Blockchain to oprogramowanie typu open source, gotowe do pracy w przedsiębiorstwach i konfigurowalne. Quorum to jedna z dojrzałych platform blockchain, które oferują wysoką wydajność i przepustowość.

Jest tworzony przez JP Morgan i wykorzystuje blockchain Ethereum. Głównym celem Quorum jest zapewnienie sektorowi finansowemu platformy do dostosowywania blockchain do ich potrzeb. Quorum korzysta z konsensusu opartego na RAFT, który oferuje ulepszone przechowywanie bloków i szybsze transakcje. Wykorzystuje również Istanbul BFT, skuteczną, odporną na błędy metodę konsensusu, która zapewnia ochronę sieci przed złymi aktorami.

Architektura Quorum składa się z węzła Quorum, menedżera transakcji Constellation i Enklawy.

Kworum jest open source, co oznacza, że ​​ma 318 aktywnych wkładów, ponad 10000 zatwierdzeń i licencję 3.0 LGPL.

Quorum to platforma typu blockchain, która oferuje niewiele możliwości korporacyjnych.

 • Wysoka wydajność
 • Zarządzanie równorzędne i sieciowe
 • Mechanizm konsensusu oparty na głosowaniu
 • Kierowane przez społeczność
 • Otwarte źródło
 • Dojrzały
 • Godne zaufania i gotowe do pracy w przedsiębiorstwach
 • Zwiększona prywatność umów i transakcji

Chcesz dowiedzieć się więcej o Quorum? Sprawdź Ultimate Guide Quorum Blockchain.

15) Firmy ze świata rzeczywistego używające Blockchain do finansowania handlu

Wiele firm wykorzystuje blockchain do finansowania handlu. Obejmują one następujące elementy.

 • SZYBKI: Uruchomili swój Proof-of-Concept (PoC), który jest znany jako łącze GPI.
 • Mizuho: Przeprowadzili już pierwszą transakcję finansowania handlu między Australią a Japonią. Współpracują również z Marubeni Corp. i Sompo Japan Nipponkoa Insurance.
 • Barclays: Współpracują z Wave, aby zaoferować swoje podejście do finansowania handlu. Ich celem jest rozwiązanie problemów związanych z handlem światowym.
 • Ludowy Bank Chin: Pracują nad platformą, która usprawni blockchain finansowania handlu. Ich inicjatywa znana jest jako Guangdong, Hong Kong i Macao Dawan District Trade Finance Blockchain Platform. Pomoże obniżyć koszty nawet o 7-8%.
 • KBank: Kasikornbank Public Company Limited wypróbowuje blockchain finansowania handlu z listem gwarancyjnym za pomocą rozwiązania IBM Hyperledger.
 • Dubai Trade i Dubai Customs: Dubaj bada, w jaki sposób mogą wykorzystać blockchain do poprawy finansowania handlu.
 • Scotiabank: Pracują na platformie blockchain AlphaPoint.
 • SEB: SEB jest w stanie obsługiwać regulacje i transakcje finansowania handlu. Korzystają z rozwiązania blockchain CGI do finansowania handlu.

16) Pierwsze kroki: Jak wdrożyć blockchain?

Niesamowite! Rozumiemy teraz wiodące platformy dla blockchain w finansowaniu handlu, przypadkach użycia i firmach używających blockchain do finansowania handlu, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak wdrożyć blockchain.

Kroki, które należy wykonać, obejmują następujące czynności:

 • Zidentyfikuj przypadek użycia
 • Opracuj dowód słuszności koncepcji (PoC)
 • Przetestuj i zbuduj rozwiązanie blockchain
 • Dołącz do partnerów, aby pomóc w rozwoju i integracji
 • Zarządzaj swoją siecią blockchain i obsługuj ją

Nie zapomnij o innych przypadkach użycia, w tym przypadkach użycia w handlu detalicznym, opiece zdrowotnej i ubezpieczeniach.

Powinieneś także poszukać czynników, które pomogą Ci wdrożyć blockchain – rodzaj pozwolenia, idealny przypadek użycia i partnerstwa. Musisz także poznać typowe przeszkody, takie jak nieefektywny system, trudny interfejs użytkownika, drogi i nie rosnący.

Linki do pobrania: Blockchain w Trade Finance pdf | Prezentacja Blockchain w finansowaniu handlu w programie PowerPoint

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map