Jakie są zalety Blockchain w mediach i rozrywce?

Branża muzyczna nadal działa głównie na starszych systemach i modelach biznesowych, które powstały, gdy piosenki były rozprowadzane w formie papierowej, a nie wydawane przez Internet. Tylko nieliczni gracze dogonili cyfryzację i zdominowali rynek streamingu, wyciskając zyski dla artystów.

Otwarty i zdecentralizowany charakter publicznej platformy Ethereum pozwoli aktorom z branży rozrywkowej czerpać następujące korzyści:

  • Zmniejszone naruszenie praw własności intelektualnej
  • Treści niepośredniczone od pośredników branżowych
  • Bezpośrednia monetyzacja wszystkich aktywów autorskich poprzez inteligentne kontrakty i mikropłatności p2p

 

W jaki sposób blockchain zmniejszy naruszanie praw własności intelektualnej w mediach i rozrywce?

Piractwo cyfrowe, fałszywe kopie, naruszona własność intelektualna studia (IP) i powielanie materiałów cyfrowych kosztuje amerykański przemysł filmowy i telewizyjny szacunkowo 71 miliardów dolarów rocznie. Enterprise Ethereum umożliwia artystom i twórcom digitalizację metadanych ich unikalnych treści oraz zarządzanie i przechowywanie praw własności intelektualnej w niezmiennej księdze z oznaczeniem czasu. Struktura łańcucha bloków zawierająca tylko załączniki ułatwia twórcom legalne egzekwowanie swoich praw w przypadku naruszenia.

W jaki sposób blockchain wprowadzi brak pośrednictwa w mediach i rozrywce?

Branża reklamowa i medialna jest pełna pośredników. Raporty CitiGroup że chociaż wydatki przemysłu muzycznego w USA osiągają najwyższy w historii poziom 43 miliardów dolarów rocznie; artysta zabiera do domu tylko 5 miliardów dolarów, czyli około 12 procent. Usługi przesyłania strumieniowego na żądanie, takie jak YouTube, Spotify, Apple Music i Soundcloud, są pośrednikami, a także graczami branżowymi, takimi jak firmy nagraniowe, wydawcy muzyki, menedżerowie muzyki i dystrybutorzy muzyki.

W jaki sposób blockchain umożliwi mikropłatności w mediach i rozrywce?

Gdy twórca treści zarejestruje swoją własność na platformie blockchain, łańcuch blokowy rejestruje każde użycie tego fragmentu treści. Takie śledzenie umożliwia elastyczne i w pełni przejrzyste mechanizmy cenowe oparte na zużyciu w czasie rzeczywistym, np. Naliczanie opłat. Inteligentną umowę można wykorzystać do wykonywania automatycznych mikropłatności między konsumentem a twórcą.

Handel & Analiza przypadku dotycząca finansów

MitX: Ułatwianie płatności za subskrypcje kryptowalut dla przedsiębiorstw

Płatności za subskrypcję kryptowaluty za pomocą produktu Codefi Payments, Daisy. Ta inicjatywa umożliwiła MythX zintegrowanie rozwiązania do płatności w kryptowalutach, aby umożliwić łatwą alternatywę płatności w łańcuchu dla opcji fiat.


MythX Ułatwianie płatności za subskrypcje kryptowalut dla przedsiębiorstw

Jakie są przypadki użycia Blockchain w mediach & Zabawa?

W reklamie jest kilka aplikacji typu blockchain & przemysł medialny. Oto niektóre z najważniejszych przypadków użycia zidentyfikowanych przez ConsenSys:

  • Sprzedaż peer-to-peer i dystrybucja treści
  • Uproszczone opłaty licencyjne
  • Modele rozliczeniowe oparte na wykorzystaniu

 

W jaki sposób technologia blockchain umożliwi sprzedaż peer-to-peer i dystrybucję treści w mediach i rozrywce?

Wykorzystując Ethereum, artyści mogą zautomatyzować dużą część pracy administracyjnej związanej z licencjonowaniem, umowami i płatnościami. Gdy praca oparta na umowie, zwykle pełna pośredników, zostanie zautomatyzowana i wykonana za ułamek kosztów, twórcy mogą sprzedawać swoje prace bezpośrednio w sieci partnerskiej. Oparte na blockchain rynki treści cyfrowych umożliwiają twórcom i konsumentom interakcję bez kosztownych pośredników.

W jaki sposób technologia blockchain usprawni płatności tantiem?

Na platformie opartej na łańcuchu bloków artyści mogą przesyłać oryginalne prace, samodzielnie publikować, kontrolować opcje licencjonowania i zarządzać dystrybucjami. Opłaty tantiem można zaprogramować w inteligentnym kontrakcie za każdą treść i mogą być automatycznie wypłacane twórcy po ich wykorzystaniu.

W jaki sposób technologia blockchain stworzy nowe opcje cenowe dla płatnych treści?

W tej chwili klienci płacą agregatorom treści za dostęp do reklam i mediów, takich jak YouTube, Hulu, Tidal, Amazon Prime i Netflix. Ponieważ klienci są bombardowani przeciążeniem usług przesyłania strumieniowego, pojawia się szansa na modele oparte na zużyciu w zależności od użycia. Technologia Blockchain umożliwia rejestrowanie skomplikowanych zapisów danych dotyczących wykorzystania mediów i umożliwia efektywne modele wyceny mikropłatności.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me