Blockchain w modzie detalicznej i luksusie

Jakie są zalety Blockchain w modzie detalicznej & Luksus?  

Enterprise Ethereum zapewnia detalistom, producentom i użytkownikom końcowym bezprecedensową przejrzystość, identyfikowalność i zbywalność w modzie detalicznej i zarządzaniu łańcuchem dostaw luksusowych. 

Przezroczystość

Umożliwia to firmom udostępnianie weryfikowalnych oświadczeń konsumentom w celu poprawy autentyczności i zwiększenia zaufania konsumentów.

Identyfikowalność

Umożliwia to firmom śledzenie całego pochodzenia ich produktów i ich podstawowych elementów od źródła do sprzedaży.

Możliwość handlu

Dzięki temu klienci mogą tokenizować niewymienialne aktywa, które można przechowywać, kupować, wymieniać i sprzedawać w dowolnym czasie i miejscu.

Te podstawowe możliwości zapewniają dalsze korzyści interesariuszom w całej branży:

 

W jaki sposób blockchain wspiera zrównoważone praktyki?

Blockchain ma możliwość śledzenia dowolnego produktu cyfrowego lub fizycznego przez cały cykl jego życia. Przejrzystość w śledzeniu łańcucha dostaw daje producentom wgląd w ich łańcuch wartości z lotu ptaka, umożliwiając im zagwarantowanie właściwego przekazania towarów stron trzecich i etykietowania produktów końcowych. Blockchain może śledzić postęp zasobów, rejestrować informacje i wyświetlać poprzednie rekordy zasobów. Ma potencjał do rozszerzenia zrównoważonej i etycznej produkcji i konsumpcji dowolnego towaru w skali globalnej. 

Dowiedz się więcej o blockchain w zarządzaniu łańcuchem dostaw →
W jaki sposób blockchain na nowo definiuje doświadczenie klienta?

Zrównoważony rozwój stał się niemal absolutną koniecznością. Nielsen to zgłasza 66% globalnych konsumentów i 73% millenialsów są skłonni zapłacić więcej za dobra zrównoważone. Tokenizując aktywa fizyczne i umożliwiając konsumentom sprawdzenie, skąd pochodzą ich produkty, sprzedawcy detaliczni używają technologii blockchain, aby na nowo zdefiniować luksus i doświadczenie klienta.


Na przykład LUXARITY organizuje coroczną preloved Pop-Up wyprzedaż delikatnie używanych luksusowych artykułów detalicznych. Kiedy klienci skanują kod QR przedmiotu, otrzymują podstawowe informacje na temat przedmiotu: kto był jego właścicielem, gdzie był noszony oraz pozytywny wpływ zakupu na środowisko. Kod ujawnia również zdigitalizowaną odręczną notatkę od pierwotnego właściciela wybranych elementów. Wśród innych korzyści klienci mogą zdecydować, która organizacja charytatywna otrzyma ich darowiznę i śledzić, w jaki sposób ich darowizna została wydana w sposób przejrzysty na blockchain.

Analiza przypadku dotycząca wpływu na handel detaliczny i społeczność

Luxarity: Zwalczanie niezrównoważonych praktyk konsumpcyjnych w handlu detalicznym artykułami luksusowymi

Blockchain dla zrównoważonej mody i handlu detalicznego. Inicjatywa Lane Crawford Joyce Group i ConsenSys mająca na celu recykling dóbr luksusowych, zbieranie darowizn i edukowanie kupujących na temat zrównoważonej konsumpcji przy wsparciu technologii blockchain.

Luxarity Zwalczanie niezrównoważonych praktyk konsumpcyjnych w handlu detalicznym artykułami luksusowymi

W jaki sposób blockchain nadaje autentyczności modom i luksusom w handlu detalicznym?

Technologia Blockchain umożliwia markom tokenizację aktywów niewymienialnych, umożliwiając łatwe przechowywanie, zakup, wymianę i handel każdym zasobem. Klienci mogą logować się w witrynie marki, aby utworzyć i udowodnić własność luksusowego zasobu, który można zweryfikować, a następnie przenieść na inną stronę.

Luksusowe przedmioty detaliczne można oznaczyć za pomocą funkcji zabezpieczającej przed podrabianiem jeden do jednego i śledzić za pomocą technologii cyfrowego bliźniaka, która łączy świat fizyczny ze światem cyfrowym. Treum oferuje różnorodne rozwiązania, na przykład RFID i systemy uczenia maszynowego do rozpoznawania obrazu, które poprowadzą Cię przez Twoją podróż.

Studium przypadku luksusu

AURA: Udowodnienie autentyczności luksusowym produktom

AURA jest konsorcjum blockchain, którego pionierem jest LVMH Group, którego celem jest śledzenie i śledzenie towarów luksusowych – od surowców do punktu sprzedaży, po rynki używane – w celu zapewnienia konsumentom historii produktu i dowodu autentyczności.

AURA Dowód autentyczności luksusowych produktów

W jaki sposób blockchain zwiększa zaufanie konsumentów?

Plik średni wynik przejrzystości wśród 200 najważniejszych marek modowych i sprzedawców detalicznych wynosi tylko 21%. Korzystając z blockchain, marki mogą digitalizować, śledzić i prześledzić cały cykl życia luksusowego przedmiotu. Dzięki blockchain marki mogą tworzyć niezmienny zapis wszystkich etapów łańcucha dostaw, przechwytywać określone punkty danych, takie jak certyfikaty i oświadczenia dotyczące zrównoważonego rozwoju, oraz udostępniać te dane publicznie.

Zaufanie do marki zajmuje pierwsze miejsce na liście czynników zrównoważonego rozwoju, które mają wpływ na zakupy prawie dwóch z trzech (62%) konsumentów na całym świecie. Przejrzystość w łańcuchu dostaw zwiększa wyniki zaufania klientów, co poprawia wrażenia klientów i wzmacnia łączność marki. Wyższe oceny zaufania klientów przekładają się na większą lojalność klientów i wartość dożywotnią. 

Studium przypadku dotyczące łańcucha dostaw

Verified Organic: żywność, której możesz zaufać

Verified Organic to aplikacja blockchain oparta na Ethereum, zaprojektowana w celu zapewnienia przejrzystości i odpowiedzialności w procesie produkcji żywności ekologicznej od gospodarstwa do stołu. Opracowany we współpracy z Treum ConsenSys.

Zweryfikowana żywność ekologiczna, której możesz zaufać

W jaki sposób blockchain usprawnia zarządzanie danymi?

Zarządzanie danymi w silosach prowadzi do nieoptymalnych procesów i krytycznych problemów z uzgadnianiem. Krytyczne informacje można łatwo dołączyć do łańcucha bloków i bezpiecznie udostępniać w liniach biznesowych, operacjach i partnerach. Blockchain to technologia służąca do udostępniania informacji, gdy w grę wchodzi zaufanie. 

W jaki sposób blockchain obniża koszty?

Technologia Blockchain może znacznie obniżyć koszty operacyjne w modzie detalicznej i luksusie, zapewniając lepsze narzędzia do zarządzania danymi, usprawniając zarządzanie łańcuchem dostaw i zmniejszając ryzyko podrabiania i szarej strefy. Chociaż postępy w łańcuchu dostaw i autentyczność produktów są omówione powyżej – ulepszenia w zarządzaniu danymi przynoszą oszczędności dzięki nowym rodzajom zarządzania zapasami Just-In-Time i zwiększeniu zaufania do outsourcingu. Blockchain zapewnia lekką i łatwą do integracji warstwę do uzgadniania danych między liniami usługowymi i operacjami. 

1v233544722

Jakie są przypadki użycia Blockchain w modzie detalicznej i luksusie?

  • Cyfrowe bliźniaki: łączenie fizycznego z cyfrowym
  • Identyfikowalność surowców i produktów w całym cyklu życia
  • Programy lojalnościowe
Jak cyfryzacja aktywów wpływa na modę i luksus w handlu detalicznym?

Fałszerstwa warte 590 miliardów dolarów rocznie stanowiły 3,3% światowego handlu w 2016 r. Oznaczanie obiektów fizycznych za pomocą IoT, tagów RFID, fotografii lub kodów QR umożliwia tworzenie „cyfrowych bliźniaków” w łańcuchu bloków. Umożliwiają one markom ograniczenie ryzyka podrabiania poprzez cyfrowe śledzenie produktów w łańcuchu dostaw i po punkcie sprzedaży. Ta cyfrowa reprezentacja produktu w łańcuchu bloków – znana również jako tokenizacja, umożliwia interesariuszom dostęp do danych śledzenia i dokonywanie transakcji w czasie rzeczywistym bez narażania poufnych informacji.

Jak blockchain wpływa na identyfikowalność produktu?

Światowy rynek luksusu osiągnie 1,3 biliona euro (~ 1,5 biliona dolarów) do 2025 roku, a pokolenie millenialsów reprezentuje 50% całego rynku. Jako millenialsi i konsumenci pokolenia Z. napędzają 85% globalnego wzrostu sprzedaży luksusu, oczekiwanie, że luksusowe marki będą dostosowywać się do ich wartości, nabiera coraz większego znaczenia. Technologia rozproszonych rejestrów umożliwia markom lepsze zarządzanie procesami łańcucha dostaw od surowca do konsumenta końcowego oraz zarządzanie dużymi zestawami danych w bardziej wydajny i przejrzysty sposób. Marki, które chcą wykorzystać technologię blockchain do zaprezentowania konsumentom tego poziomu informacji, będą stanowić ogromną przewagę konkurencyjną.

Jak blockchain wpływa na programy lojalnościowe?

80% dzisiejszej sprzedaży luksusu są „pod wpływem cyfrowym” z całego świata, jednak wartość programów lojalnościowych jest na ogół zablokowana w ramach ograniczonych jurysdykcji. W miarę jak klienci wybierają globalny styl życia, ich oczekiwania dotyczące płynnych transakcji globalnych rosną. Tokenizacja odblokowuje nowy paradygmat programu lojalnościowego, umożliwiając kupującym produkty luksusowe dokonywanie transakcji z różnymi partnerami spoza marki.

 

Moda i styl życia w ConsenSys

ConsenSys Solutions obejmuje globalną praktykę obejmującą wiele wymiarów stylu życia konsumentów. Nasz zespół dąży do szybkiego rozwoju cyfryzacji aktywów i przesuwania granic nowych doświadczeń klientów. Pomagamy naszym klientom w tworzeniu rozwiązań opartych na łańcuchu bloków, aby rozwiązywać kluczowe problemy i tworzyć nowe możliwości biznesowe w branży modowej i lifestyle’owej. Nasze doświadczenie obejmuje między innymi projekty z następujących segmentów branżowych:

  • Strój
  • Moda
  • Kosmetyki i perfumy
  • Zakwaterowanie i podróże
  • Wino i alkohole
  • Nieruchomość
  • Sztuka
Dowiedz się więcej o rozwiązaniach ConsenSys →

ConsenSys Fashion and Lifestyle Stack

Programy lojalnościowe

Rozwiązania ConsenSys mogą poprawić wrażenia związane z punktami lojalnościowymi, umożliwiając współdziałanie między wieloma markami, programami i regionami. Wykorzystujemy blockchain, aby usprawnić obsługę klienta i zachęcić do unikalnej i natychmiastowej własności nagród.

Śledzenie surowców i produktów

Pomagamy w śledzeniu pochodzenia produktów modowych i luksusowych, a także udowadniamy autentyczność produktów. Umożliwiamy markom śledzenie ich produktów od surowców do punktu sprzedaży i dalej do rynków towarów używanych. Zmniejsza to ryzyko fałszerstw i poprawia przejrzystość oraz wartość na rynkach używanych.

Przejrzystość i zrównoważony rozwój łańcucha dostaw

Pomagamy markom identyfikować i usuwać słabe ogniwa w ich operacjach w łańcuchu dostaw. Pomagamy również ulepszyć zrównoważone praktyki.

Ulepszenia obsługi klienta i łączności z marką

Pomagamy markom śledzić & śledzić ich produkty w całym ich cyklu życia. Umożliwia to znacznie lepsze usługi posprzedażowe, w tym wyraźną gwarancję, konserwację, naprawę, zwrot, wymianę, wymianę, recykling, regenerację i wiele więcej – dając początek nowej gamie ekskluzywnych i premium pakietów produktów.

Wyróżnione produkty

ConsenSys Codefi

Codefi to system operacyjny typu blockchain dla globalnego handlu i finansów, stworzony w celu optymalizacji procesów biznesowych, aktywacji cyfrowych instrumentów finansowych i wdrażania gotowych do produkcji rozwiązań blockchain.

ConsenSys Codefi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map