Chociaż opłaty! Skalowanie DeFi z pakietami zbiorczymi warstwy 2

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

Chociaż opłaty! Skalowanie DeFi z pakietami zbiorczymi warstwy 2

Rollupy będą odgrywać kluczową rolę w mapie drogowej Eth2. Dowiedz się, jak już dziś pomagają aplikacjom DeFi w skali Ethereum. James Beck, Lesa Moné 17 lutego 2021 Opublikowane 17 lutego 2021

RAPORT DEFI ZA IV KWARTAŁ 2020 ROKU blog 6 Pobierz raport

Jest to część serii artykułów z raportu ConsenSys Codefi Ethereum DeFi za IV kwartał 2020 r. Pobierz pełny raport, aby dowiedzieć się więcej o standardach tokenów dla aktywów i płatności, rynkach NFT, tokenach społecznościowych i społecznościowych, pożyczkach flash, opakowanych bitcoinach i filecoinach, projektach pożyczkowych i nie tylko.

Nawet gdy Ethereum 2.0 stale się rozwija, koszt interakcji z protokołami DeFi w Ethereum staje się zbyt wysoki. Trwa wyścig dla programistów i użytkowników o rozpoczęcie korzystania z protokołów warstwy 2 (L2), które łączą się z Ethereum w celu wymiany, pożyczania, pożyczania i zapewniania płynności. Dobra wiadomość jest taka, że ​​mapa drogowa Eth2 będzie opierać się na zbiorczych pakietach, typie metody L2 do skalowania. Oznacza to również, że najpopularniejsze obecnie protokoły DeFi zaczynają testować swoje aplikacje na L2, przy czym niektóre już funkcjonują do wymiany tokenów ERC-20 i 250 milionów dolarów zamkniętych w płynności.

Zestawienia: testowanie z aplikacjami DeFi

Jeśli posłuchałeś naszej rady na początku raportu i przetestowałeś kilka z tych protokołów DeFi, możesz być zaskoczony kosztami gazu w celu wykonania transakcji, stworzenia NFT lub interakcji z protokołem. Podczas gdy społeczność przewiduje bardziej skalowalne i tańsze rozwiązanie Eth2, warstwa 2 protokołuje transakcje wsadowe przed potwierdzeniem zgodności z siecią główną Ethereum. 

Jedną z takich technologii warstwy 2 jest rollupy, które zdejmują znaczną część obciążenia związanego z obliczeniami i przechowywaniem z łańcucha blokowego i wykorzystują łańcuch tylko na tyle, aby skorzystać z jego gwarancji bezpieczeństwa. Loopring’s Rozwiązanie zkRollup zawiera teraz więcej niż 250 milionów dolarów (zyskuje ponad 150 mln $ w pierwszym półtora miesiąca 2021 r.).

Zrzut ekranu 2021 02 17 o godzinie 4 02 45Źródło: DeFi Pulse

Rollupy również zaczynają przyciągać pożerające gaz protokoły DeFi. Platforma derywatów, niedawno Synthetix ogłosił że obstawianie SNX będzie kontynuowane Optymizm, który wykorzystuje optymistyczne podsumowania. Ich próbny wykazał 143-krotny (!) spadek kosztów gazu oraz czas potwierdzenia transakcji 0,3 sekundy.

Uniswap zademonstrował poprawę komfortu użytkowania, która jest możliwa dzięki Optimism. Koszty gazu dla swapów spadły 10-100 razy, a transakcje zostały potwierdzone w błyskawicznym tempie 139 milisekund. Właściwie możesz przetestuj tutaj.

Zrzut ekranu 2021 02 17 o 4 33 03 PMSpróbować gamifikowane demo Uniswap on Optimism


Optymizm ostatnio uruchomiona ich Optimistic Virtual Machine (OVM) – zaplecze dla Optimistic Rollup, które umożliwia pełną obsługę maszyny wirtualnej Ethereum (EVM), a także obsługuje wszystkie istniejące narzędzia i biblioteki programistyczne Ethereum, w tym Solidity, Vyper, Trufla, Otwórz Zeppelin, MetaMask, i Web3.js między innymi.

Jak to ujął Hayden Adams,

„Wyobraź sobie, że nie musisz wprowadzać żadnych zmian w swoich inteligentnych kontraktach solidity, aby dApp działał natywnie na Ethereum L2 z zabezpieczeniami Ethereum, ogromnym skalowaniem, brakiem problemów z dostępnością danych i synchroniczną współpracą z innymi DAPP na L2”.

Rollupy są niezbędne dla Eth2

Rollupy będą odgrywać kluczową rolę w mapie drogowej Eth2. Obecnie maszyna wirtualna Ethereum (EVM) wykorzystuje ceny gazu do ograniczenia ilości danych lub stanu, które są przechowywane w otwartej sieci rozproszonej. EVM jest potężny, ale celowo jest ograniczany. Rollupy rozwiązują ten problem, zarządzając stanem poza podstawowym protokołem EVM. W rzeczywistości może to być lepsza pozycja dla Eth2, ponieważ zgodnie z Vitalik Buterin, „Dzielenie dostępności danych na fragmenty jest znacznie bezpieczniejsze niż fragmentowanie obliczeń EVM”.

Wraz ze społecznością badawczą Eth2 zmierzającą w kierunku mapa drogowa skoncentrowana na wdrożeniu, łańcuchy shardów na Eth2 będą musiały zająć się tylko danymi dotyczącymi zamawiania. I być może najważniejsze dla doświadczenia dzisiejszych użytkowników Ethereum, zbiorcze pakiety oznaczają, że przejście na Proof-of-Stake będzie minimalnie zakłócać istniejące dziś biblioteki, narzędzia i dApps. Zajrzyj do Bena Edgingtona ostatni post o tym, jak pakiety zbiorcze wpisują się w mapę drogową Eth2.

A co z innymi protokołami blockchain warstwy 1?

Przy wysokich opłatach za gaz w Ethereum różne typy łańcuchów bloków mogą coraz częściej próbować przyciągać aplikacje DeFi oparte na Ethereum. FTX, popularna giełda kryptowalut w Hongkongu, zdecydowała się zbudować zdecentralizowaną giełdę o nazwie Serum Solana. W listopadzie 2020 roku Serum wygenerowane 111 milionów dolarów wolumenu, znacznie mniej niż 17 miliardów dolarów wolumenu na DEX-ach opartych na Ethereum w tym samym miesiącu, ale również nie jest to znikoma kwota.

Projekt Mooniswap, wspierany przez wymianę 1 cala, również zdecydował się na zastosowanie protokołu Near Protocol dla swojego automatycznego animatora rynku (AMM) DEX. Sergej Kunz, współzałożyciel 1inch, przejęte, „Opierając się na NEAR, będziemy mogli eksperymentować z shardingiem i być przygotowanym na nadejście Ethereum 2.0”. 

A co z Binance Smart Chain (BSC)? Pomimo, że łączna wartość szybko rosła w ostatnich tygodniach, model BSC trudno uznać za „zdecentralizowane finanse”. BSC ma tylko niewielką liczbę walidatorów w swoim modelu konsensusu Proof of Stake Authority i tak się składa, że ​​Binance jest ich właścicielem i operatorem.

Efekty sieciowe i inwestycje techniczne w Ethereum są głównymi powodami, dla których więcej aplikacji DeFi nie przepisało swoich inteligentnych kontraktów w nowym języku na nowy protokół. To dlatego tak wiele aktywów kryptograficznych, takich jak Bitcoin i Filecoin, jest tokenizowanych na Ethereum. Spodziewamy się, że trend przyśpieszy w 2021 r. Chociaż szybko rośnie, ogólny rozmiar rynku DeFi jest porównywalnie mały w porównaniu z innymi rynkami komercyjnymi i finansowymi. Wiele z tych wyrafinowanych nowych rodzajów produktów i usług finansowych poszukuje początkowej płynności od grup traderów już zaznajomionych z portfelami kryptograficznymi opartymi na Ethereum, takimi jak MetaMask. czas pracy sieci, solidne narzędzia i usługi audytowe oraz łańcuchowe źródła danych i wyrocznie.  

Interoperacyjność między łańcuchami bloków pozostaje aktywną przestrzenią badawczą. Uważamy, że powaga działań Ethereum spowoduje zwiększenie aktywności protokołów warstwy 2, które już współpracują z Ethereum. Ponadto, ponieważ technologie warstwy 2, takie jak pakiety zbiorcze, są włączane do platformy Eth2 mapa drogowa, Aplikacje DeFi mogą lepiej poczekać, aby zobaczyć, w jaki sposób zespoły badawcze wymyślą wykonanie danych i konsensus między zbiorami, zanim odejdą zbyt daleko od powszechnie przyjętych standardów Ethereum. 

DeFi ScoreEth2Layer 2NewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map