Citi i ConsenSys wykorzystują Blockchain do modernizacji handlu towarami

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

Citi i ConsenSys wykorzystują Blockchain do modernizacji handlu towarami

Global Head of Commodity Trade Finance w Citi wyjaśnia, w jaki sposób niektóre z największych instytucji na świecie łączą siły, aby stworzyć kompleksowe rozwiązanie typu blockchain do finansowania handlu towarami. Przez ConsenSys 10 marca 2020 r. Opublikowano 10 marca 2020 r.

ConsenSys Citi bohater handlu blockchainem

Niedawno pojawiła się na liście 50 Forbesa Blockchain, platforma komgo oparta na Ethereum jest przyjmowana przez rosnącą liczbę globalnych banków, handlowców towarami, korporacje energetyczne i innych kluczowych graczy w ekosystemie finansowania handlu, którzy są zdeterminowani, aby wprowadzić branżę w XXI wiek. stulecie. Od cyfrowych akredytyw po udostępnianie danych odpornych na manipulacje, platforma pomaga uprościć, zabezpieczyć i ujednolicić operacje w tradycyjnej branży finansowania handlu, wspierając przypadek użycia blockchain w handlu globalnym. 

komgo zostało uruchomione w 2018 roku po tym, jak 15 największych na świecie banków, firm handlowych i gigantów naftowych połączyło siły z ConsenSys, aby sprostać wyzwaniom, takim jak przetwarzanie na papierze, opóźnione rozliczanie transakcji, potencjalnie kosztowne fakturowanie faktur i fragmentacja dokumentacji śledzenie w finansowaniu handlu. Platforma jest pierwszym rozwiązaniem opartym na blockchain dla ekosystemu handlu towarami. 

logo komgo

Od momentu uruchomienia komgo przekroczyło 1 mld USD finansowania na platformie i skróciło czas wystawienia cyfrowej akredytywy ze średnio 10 dni do 1 godziny. W 2019 roku platforma wprowadziła dyskontowanie należności i akredytywy standby oraz wdrożyła międzynarodowe instytucje finansowe i energetyczne spoza pierwotnej grupy akcjonariuszy, takie jak TOTSA Oil Trading SA, SMBC i Lloyds Bank.. 

komgo kontynuuje współpracę z ConsenSys w celu przyspieszenia rozwoju i uproszczenia adaptacji dla innych graczy instytucjonalnych na rynku handlu towarami. Niedawno spotkaliśmy się z Krisem Van Broekhovenem, Global Head of Commodity Trade Finance w Citi, jednym z inwestorów-założycieli komgo, aby omówić korzyści płynące z blockchain w finansowaniu handlu, motywacje inwestycji Citi oraz jego wizję platformy komgo w 2020 i później. 

Jak opisałbyś platformę komgo?

komgo to nowa firma zajmująca się budową w pełni zdecentralizowanej platformy cyfrowej do kompleksowego finansowania handlu w branży surowcowej. Za pośrednictwem komgo kupujący i sprzedający towary, a także ich banki i usługodawcy będą mogli komunikować się i wymieniać dane drogą elektroniczną. Infrastruktura szkieletowa wykorzystuje technologię blockchain, aby zapewnić większe zaufanie i bezpieczeństwo. Platforma została zbudowana z myślą o integracji i łatwej interoperacyjności z wieloma systemami back-office jej użytkowników, a także innymi istniejącymi platformami. Celem jest stworzenie punktu kompleksowej obsługi finansowania handlu towarami, oferującego szybkość, wydajność i pierwszorzędne wrażenia użytkownika w branży.

Tradycyjna globalna sieć handlowaTradycyjna globalna sieć handlowa


 

Sieć Blockchain dla handlu globalnegoSieć Blockchain dla handlu globalnego

Jaki problem próbuje rozwiązać komgo?

komgo stara się wyjść poza zwykłe przekształcenie istniejącego procesu finansowania handlu towarami w cyfrowy. Aby przekonać użytkowników do przyjęcia nowego sposobu komunikowania się i aby coś zmienić, musimy zająć się rzeczywistymi problemami, z którymi borykają się użytkownicy po wszystkich stronach transakcji. Może to przybierać różne formy, w tym usuwanie ręcznych punktów styku. To z kolei pomaga przyspieszyć czas realizacji, usprawnić uzgadnianie danych oraz zmniejszyć ryzyko oszustwa i błędu ludzkiego.

komgo pracuje nad wieloma ekscytującymi funkcjami, które mają drastycznie poprawić komfort użytkowania. Początkowo komgo koncentrowało się na akredytywach, finansowaniu należności i KYC. Inne funkcje, takie jak finansowanie zapasów i automatyczne dopasowywanie dokumentów elektronicznych, zostaną dodane później.

„Komgo stara się wyjść poza zwykłe przekształcenie istniejącego procesu finansowania handlu towarami w cyfrowy… komgo pomaga przyspieszyć czas realizacji, usprawnić uzgadnianie danych i zmniejszyć ryzyko oszustw i błędów ludzkich”.

W jaki sposób Citi angażuje się w komgo? 

Citi jest jednym z inwestorów-założycieli komgo. Po raz pierwszy zainwestowaliśmy w spółkę, gdy została założona na początku 2018 roku, a ostatnio uzupełniliśmy kapitał, aby umożliwić firmie dalszy rozwój. Ponieważ globalny biznes handlowy Citi zarządza inwestycją, jestem bezpośrednio zaangażowany we współpracę partnerską z komgo. Zrobiliśmy to, aby zmaksymalizować wartość, jaką możemy wnieść do komgo na wczesnym etapie rozwoju produktu i zaangażowania użytkowników. Citi, podobnie jak inne wspierające banki i przedsiębiorstwa, poświęca czas i zasoby na warsztaty rozwoju produktów, przeglądy IT i bezpieczeństwa oraz dzieli się opiniami użytkowników. Zaczęliśmy nawet integrować nasz system przetwarzania handlu z komgo, dzięki czemu możemy już zacząć widzieć skrócone czasy realizacji i czerpać korzyści, jakie przynosi komgo.

Dlaczego Citi zdecydowało się dołączyć do komgo?

Citi szczyci się tym, że jest wiodącym bankiem cyfrowym, a technologia blockchain oferuje ogromne możliwości poprawy sposobu, w jaki banki i klienci działają obecnie. Jako jeden z czołowych światowych banków handlowych na świecie bardzo poważnie podchodzimy do cyfryzacji handlu. Od ponad 100 lat branża jest silnie uzależniona od wymiany i ręcznego przetwarzania dokumentów papierowych. Obecnie technologia blockchain służy jako katalizator, który zakłóca przemysł w kierunku przetwarzania danych elektronicznych. Banki i klienci chcą prostego i eleganckiego interfejsu użytkownika, który jest wyposażony w narzędzia cyfrowe. Te same banki i korporacje muszą znaleźć usprawnienia, aby pomóc w obniżeniu kosztów, przyspieszeniu czasu obsługi i ograniczeniu oszustw. W Citi bardzo aktywnie podchodzimy do cyfryzacji, a nasi klienci oczekują, że będziemy jedną z sił napędowych tego procesu zmian.

Ponieważ inne banki dążą do tego podobnego celu, wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że byłoby to znacznie silniejsze, gdybyśmy zebrali się razem i współtworzyli z komgo. Pracując nad zbliżeniem rynku i opracowaniem rozwiązania wraz z innymi bankami i użytkownikami korporacyjnymi, staramy się osiągnąć więcej. Właśnie to sprawia, że ​​komgo jest tak interesujące: jest to jedno z nielicznych konsorcjów, które jako założyciele łączą banki i korporacje. Pierwsza grupa obejmuje jedne z największych banków i przedsiębiorstw zajmujących się obrotem towarami. W ten sposób pomagamy upewnić się, że funkcje opracowane przez komgo naprawdę rozwiązują problemy wielu różnych użytkowników – poza bankami – a platforma ma za sobą wiele instytucji, które zobowiązują się do przeprowadzania transakcji na platformie.

„Od ponad 100 lat branża jest silnie uzależniona od wymiany i ręcznego przetwarzania dokumentów papierowych. Teraz technologia blockchain służy jako katalizator, który zakłóca przemysł w kierunku przetwarzania danych elektronicznych ”. 

Jak członkostwo w komgo przyniosło korzyści Citi i jej klientom? 

W świecie, który jest bardzo globalny, rynek nadal poszukuje wydajności, aby nadal zapewniać wartość dla akcjonariuszy. Biorąc pod uwagę naszą siłę finansową, szeroki wachlarz rozwiązań i ogólnoświatowy dostęp do klientów, Citi jest idealnym miejscem do prowadzenia naszych klientów przez okresy zmian i cyfryzacji. Nasze zaangażowanie w komgo wzbudziło duże zainteresowanie naszych klientów. Digitalizacja jest najwyższym priorytetem w wielu rozmowach z naszymi klientami i szczerze mówiąc, musisz być bezpośrednio zaangażowany, aby naprawdę zrozumieć, co się dzieje i przeprowadzić znaczący dialog na ten temat. Właśnie to komgo już przyniosło do Citi. Dowiedzieliśmy się wiele o blockchain, o tym, co skłania użytkowników do zmiany ich zachowania oraz o tym, jak możemy pomóc rozwiązać problemy nie tylko dla nas samych, ale także dla szerszego ekosystemu.

Jakie wskaźniki KPI śledzisz?

W pierwszym roku poświęciliśmy sporo czasu i energii na dopracowanie konfiguracji i bezpieczeństwa IT. Rok później zamierzamy teraz zacząć śledzić wskaźniki KPI dotyczące postępów komgo. Monitorujemy koszty inwestycji w platformę, aby upewnić się, że ma ona możliwości finansowe, aby kontynuować to, co zamierzaliśmy, oraz monitorujemy postępy w zakresie wdrażania użytkowników i opinii klientów, aby śledzić wskaźniki adopcji, abyśmy mogli dostosować się do optymalnych wyników.

Co komgo osiągnęło do tej pory? Jakie są następne kroki?

W ciągu ostatnich czterech lat wokół pilotów było dużo hałasu związanego z digitalizacją i blockchainem. Pojawiły się pytania, czy blockchain jest tylko modnym hasłem. Jestem pod tym względem bardziej cierpliwa niż niektórzy. Kiedy jesteś bezpośrednio zaangażowany, zdajesz sobie sprawę, że wymaga to czasu. Nie jest trudno wymienić potencjalne korzyści płynące z rozproszonych rejestrów i wykorzystania danych elektronicznych. Dowiedzieliśmy się również, że zorganizowanie pilotów i udowodnienie, że przetwarzanie danych cyfrowych jest znacznie szybsze i wydajniejsze niż ręczne przetwarzanie dokumentów papierowych, nie jest nawet takie trudne. Doszliśmy do etapu, na którym wydaje się, że większość graczy rynkowych rozumie, o co chodzi w blockchain i jakie korzyści może przynieść. Ale przejście z POC do platformy produkcyjnej na żywo to ogromny krok. 

komgo powstało w 2018 roku. Budowa i testowanie infrastruktury IT oraz opracowanie pierwszego zestawu funkcji, które spodobały się użytkownikom, zajęło około roku. 12 miesięcy na rozbudowę infrastruktury to bardzo szybkie i fantastyczne osiągnięcie. Teraz, gdy platforma jest już uruchomiona i działa, nacisk kładzie się na wdrażanie użytkowników. Wtedy będzie naprawdę ciekawie. Gdy użytkownicy zaczynają wchodzić w interakcję z nową platformą cyfrową, z niecierpliwością czekamy na zebranie nowych spostrzeżeń od aktywnych użytkowników, abyśmy mogli dalej rozwijać i udoskonalać funkcje, aby lepiej rozwiązywać ich problemy. Spodziewamy się, że w miarę rejestrowania się nowych użytkowników platforma zyska na popularności i powinniśmy zobaczyć szybki wzrost liczby przetwarzanych transakcji. Podobnie jak w przypadku wszystkiego nowego, często potrzeba kilku pierwszych osób, aby nadać kierunek reszcie rynku, a my jesteśmy gotowi odegrać w tym swoją rolę.

Świat jutra będzie zupełnie inny niż ten, który mamy dzisiaj. Nowa technologia stwarza nowe możliwości, a nasza codzienna interakcja ze smartfonami i mediami społecznościowymi stwarza większe oczekiwania. Chociaż istnieje wiele pomysłów i dowodów koncepcji technologii, wiele z nich nie trafi do produkcji. Wierzę jednak, że za trzy do pięciu lat rynek utworzy nowy ekosystem, w którym użytkownicy komunikują się ze sobą cyfrowo bezpośrednio lub za pośrednictwem platform, a dane mogą być wymieniane między oddzielnymi, ale połączonymi platformami. W świecie finansów towarowych ten nowy ekosystem pojawia się już na otwartej platformie finansowania komgo, a także na platformie obsługi potransakcyjnej firmy Covantis, służącej do wykonywania zleceń na towary rolne, a także w innych inicjatywach związanych z transportem i ubezpieczeniami. Podsumowując, te pełne integracje powinny zapewnić zwiększoną wydajność i wygodę użytkownika, o której marzymy dzisiaj. 

Przeczytaj nasze bezpłatne studium przypadku komgo

Dowiedz się więcej o pierwszej na świecie platformie opartej na blockchain dla ekosystemu handlu towarami.

Przeczytaj studium przypadku

Global TradeKomgoNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map