Codefi Activate Uruchamia aplikację Filecoin Storage

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi Aktywuj

Codefi Activate Uruchamia aplikację Filecoin Storage

przez James Beck, 20 października 2020 r., opublikowany 20 października 2020 r

Zrzut ekranu z 20 października 14 28 30

Aplikacja internetowa i interfejs API Filecoin Storage, obsługiwane przez Codefi Activate, umożliwiają odkrywanie cen zdecentralizowanej pamięci masowej.

Dzisiaj Codefi Activate uruchomiona Magazyn Filecoin aby zapewnić najlepszy wgląd w zdecentralizowany rynek pamięci masowej Filecoin, dostępny za pośrednictwem aplikacji internetowej oraz interfejsu API. Celem jest zapewnienie prostego i przejrzystego wykrywania cen za przechowywanie w sieci Filecoin.

Aplikacja Filecoin Storage składa się z prostego, przeszukiwalnego rynku, który pozwala uczestnikom ekosystemu uzyskać pełny obraz rynku pamięci masowych Filecoin i umożliwia klientom filtrowanie, sortowanie i znajdowanie najlepszych kopaczy odpowiadających ich potrzebom. Górnicy Filecoin, którzy oferują usługi przechowywania danych, mogą używać aplikacji do ogłaszania swoich cen i dostępności na rynku przeglądanym przez klientów, którzy współpracują z górnikami w celu przechowywania i pobierania danych w ramach umów przechowywania.

Jak działa rynek pamięci masowych Filecoin

Filecoin to sieć peer-to-peer, która przechowuje dane, z wbudowanymi zachętami ekonomicznymi, aby zapewnić niezawodne przechowywanie plików w czasie. Zdecentralizowana pamięć masowa jest krytycznym elementem stosu Web3, a platforma Filecoin Storage na platformie Codefi Activate ułatwi aktywny rynek cen i zakupu pamięci masowej w natywnej kryptowalucie Filecoin, FIL. 

W Filecoin użytkownicy płacą górnikom za przechowywanie ich plików. Górnicy uruchamiają oprogramowanie i sprzęt do przechowywania plików dla klientów i otrzymują za to wynagrodzenie. Każdy, kto chce przechowywać swoje pliki lub zarabiać na przechowywaniu plików innych użytkowników, może dołączyć do Filecoin. Dostępna pamięć i ceny nie są kontrolowane przez żadną pojedynczą firmę. Zamiast tego Filecoin ułatwia otwarte rynki do przechowywania i pobierania plików, w których każdy może uczestniczyć. 


Poznaj aplikację Filecoin Storage na Codefi Activate

Filecoin Storage zapewnia pełny wgląd w rynek pamięci masowych Filecoin, dostępny za pośrednictwem aplikacji internetowej oraz interfejsu API. Aplikacja wysyła zapytania do wszystkich aktywnych górników i przechowuje odpowiednie informacje, w tym identyfikator konta górnika, oferowaną pojemność, miesięczną cenę za gigabajt, ich lokalizację i ocenę reputacji.

Zrzut ekranu z 20 października 14-28-30.png

Reputacja to ocena, która odzwierciedla skuteczność dostawców pamięci masowej: ich zdolność do zapewniania dużej ilości pamięci, utrzymywania od zera do niskiego poziomu błędów, zawierania umów i utrzymywania konkurencyjnych cen. Wynik jest w skali od 0 do 100, gdzie 0 oznacza nieudanego dostawcę magazynu, a wynik 100 oznacza najlepszy możliwy wynik. Wynik obejmuje liczbę zweryfikowanych aktywnych transakcji, usterek, dostępną moc wydobywczą w ofercie oraz cenę wywoławczą magazynu górnika w stosunku do mediany ceny oferowanej w sieci. 

Obecna wersja wyniku reputacji to proste obliczenie ważone oparte na: 

Zrzut ekranu z 20 października 16-01-21.png

Użytkownicy poszukujący pamięci masowej mogą zapytać rynek i przejść do konkretnego górnika, aby dowiedzieć się, ile udanych transakcji przetworzył górnik, jakie błędy wystąpiły, a nawet skonstruować „umowę na przechowywanie” bezpośrednio z aplikacji. Umowę magazynową można następnie przesłać za pośrednictwem klienta Lotus i, jeśli zostanie zaakceptowana, rozpocząć aktywny kontrakt w sieci Filecoin.

Zrzut ekranu z 20 października 14-33-33.png

Następne kroki

Codefi Activate jest podekscytowany tym, że może przyczynić się do historycznej premiery Filecoin i chętnie wspiera i angażuje społeczność! Proszę o kontakt jeśli masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać dostęp API do danych Filecoin Storage. I miej oko na uruchomienie mostu DeFi jeszcze w tym kwartale.

Magazyn Filecoin jest już dostępny!

Sieć główna sieci Filecoin została uruchomiona w zeszłym tygodniu, a rynek Filecoin Storage jest już dostępny do wykorzystania w Codefi Activate. 

Wyświetl rynek pamięci masowej dla FIL

O Codefi Activate

Codefi Activate to platforma, która ułatwia uruchamianie zdecentralizowanych sieci i przyspiesza uczestnictwo użytkowników sieci. Jego misją jest usunięcie złożoności uczestnictwa w zdecentralizowanych sieciach poprzez ułatwianie interakcji między użytkownikami sieci, podmiotami umożliwiającymi i twórcami. Pulpit nawigacyjny Aktywuj zapewnia użytkownikom makroekonomiczny przegląd konkretnej sieci. Ten pulpit nawigacyjny rozróżnia i przedstawia informacje o sieci na żywo, dzięki czemu użytkownik może zrozumieć, jakie następne działania należy wykonać z tokenami.

Ogłoszenie klienta DeFiFilecoinFilecoin StorageNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map