ConsenSys Codefi uruchomi filecoin DeFi Bridge and Storage Market

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi Aktywuj

ConsenSys Codefi uruchomi filecoin DeFi Bridge and Storage Market

przez James Beck 1 października 2020 Opublikowane 1 października 2020

Ophelia Home Desktop 1

Zdecentralizowany ekosystem pamięci masowej Filecoin uruchomi w tym miesiącu mainnet z aplikacją rynkową opartą na Codefi Activate i protokołem pożyczkowym połączonym z Ethereum

Zdecentralizowana pamięć masowa jest krytyczną częścią architektury Web 3.0. Jednym z najbardziej obiecujących i ambitnych projektów podważających paradygmat ekonomii i przechowywania danych jest Filecoin. Ta sieć peer-to-peer umożliwia szybsze i tańsze przechowywanie danych, zmniejsza zależność od scentralizowanych serwerów, a nawet umożliwia dostęp do sieci w trybie offline. Nieodłącznym elementem projektu Filecoin jest rynek zdecentralizowanej pamięci masowej.

Od platform pożyczkowych po stablecoiny i tokenizowane BTC, rozwijający się ekosystem Ethereum Decentralized Finance (DeFi) uruchomił ekspansywną sieć zintegrowanych protokołów i instrumentów finansowych o wartości ponad 11 miliardów dolarów. ConsenSys Codefi, który zapewnia produkty do tokenizacji, handlu i zgodności dla sektora DeFi, dodał obsługę Filecoin i będzie używać jego Aktywuj platforma katalizująca uruchomienie sieci Filecoin.

Dziś cieszymy się, że możemy po raz pierwszy rzucić okiem na to, jak Codefi Activate pomoże przyspieszyć przyjęcie sieci Filecoin. Po pierwsze, Filecoin Storage umożliwi użytkownikom z potrzebami hostingowymi znalezienie najlepszych cen pamięci masowej od najbardziej renomowanych górników. Po drugie, Filecoin DeFi Bridge umożliwi płynne rynki pożyczania i pożyczania Filecoin na solidnych rynkach DeFi Ethereum, aby zapewnić odpowiednią i płynną podaż Filecoin do użytku w sieci Filecoin.

Jak działa Filecoin

W sieci Filecoin użytkownicy płacą górnikom za przechowywanie ich plików. (Należy pamiętać, że Filecoin jest protokołem uzupełniającym do IPFS; różnica polega na tym, że Filecoin zachęca do przechowywania i dlatego oferuje silniejsze gwarancje trwałości). FIL). Blockchain Filecoin rejestruje transakcje wysyłania i odbierania FIL, wraz z dowodami od górników, że przechowują swoje pliki poprawnie. Typowe typy plików obejmują dane archiwalne – dzięki czemu są trwałe – oraz zdecentralizowane aplikacje internetowe.

Sieć główna Filecoin zostanie oficjalnie uruchomiona w epoce 148 888, co ma nastąpić około 15 października 2020 r. Codefi Activate będzie oferować dwa produkty zapewniające niezbędną użyteczność we wczesnej dynamice rynkowej sieci głównej Filecoin. Magazyn Filecoin, solidny rynek koparek Filecoin pomoże wydobywcom danych zapewnić najlepsze ceny, a klientom przeglądać najlepsze ceny od dostawców danych. Krytyczne dla wczesnych zachęt ekonomicznych sieci będzie Filecoin DeFi Bridge między kryptowalutą FIL Filecoin a Ethereum, co umożliwi posiadaczom Filecoin tokenizację ich FIL w protokołach DeFi opartych na Ethereum. Narzędzia te będą dostępne dla każdego dzięki intuicyjnym interfejsom Codefi, które łączą wgląd w statystyki i dane sieciowe Filecoin z płynnym przepływem do wypożyczania / wypożyczania FIL lub zawierania umów na przechowywanie.


Magazyn Filecoin

Wraz z mostkiem DeFi zostaje uruchomiony Codefi Activate Magazyn Filecoin aby zapewnić najlepszy wgląd w rynek pamięci masowych Filecoin, dostępny za pośrednictwem aplikacji internetowej oraz interfejsu API. Celem jest uczynienie odkrywania cen za przechowywanie w sieci Filecoin w prosty i przejrzysty sposób.

Aplikacja Filecoin Storage będzie składać się z prostego, przeszukiwalnego rynku, który pozwoli uczestnikom ekosystemu uzyskać pełny obraz rynku pamięci masowych Filecoin i umożliwi klientom filtrowanie, sortowanie i znajdowanie najlepszych kopaczy odpowiadających ich potrzebom. Górnicy Filecoin, którzy oferują usługi przechowywania danych, mogą używać aplikacji do ogłaszania swoich cen i dostępności na rynku przeglądanym przez klientów, którzy współpracują z górnikami w celu przechowywania i pobierania danych w ramach umów przechowywania.

Obie aplikacje będą dostępne za pośrednictwem Codefi Activate, platformy ułatwiającej uruchamianie zdecentralizowanych sieci i przyspieszającej uczestnictwo użytkowników sieci. Jego misją jest usunięcie złożoności uczestnictwa w zdecentralizowanych sieciach poprzez ułatwianie interakcji między użytkownikami sieci, podmiotami umożliwiającymi i twórcami. Pulpit nawigacyjny Aktywuj zapewnia użytkownikom makroekonomiczny przegląd konkretnej sieci. Ten pulpit nawigacyjny rozróżnia i przedstawia informacje o sieci na żywo, dzięki czemu użytkownik może zrozumieć, jakie następne działania należy wykonać z tokenami.

Strona docelowa (komputer) .png

Most DeFi

Plik Filecoin DeFi Bridge łączy Filecoin z kwitnącym systemem finansowym DeFi w sieci Ethereum Mainnet. Umożliwia konwersję kryptowaluty Filecoin FIL na tokenizowany FIL ERC-20 za pomocą mostu tokenowego zasilanego przez Protokół Ren. Będąc na Ethereum, posiadacze FIL i górnicy mogą zdeponować swój tokenizowany FIL jako zabezpieczenie na rynku pożyczek DeFi, aby zarobić odsetki lub pożyczyć więcej FIL, aby obstawić operacje wydobywcze.

Kiedy uruchomiona zostanie sieć główna Filecoin, obiegowa podaż FIL będzie początkowo niska. Ponieważ użytkownicy sieci muszą obstawiać FIL, aby prowadzić koparki pamięci masowych, zapewnienie płynnych dostaw FIL przez te rynki pożyczek jest kluczowym elementem budowania rynku pamięci masowej i napędzania wykorzystania sieci. Dzięki wprowadzeniu dla posiadaczy FIL możliwości pożyczania i pożyczania swoich plików FIL za pośrednictwem mostu ERC-20, ogromna pula płynności i działalności gospodarczej w Ethereum DeFi stanie się dostępna dla ekosystemu Filecoin. Natywni użytkownicy Ethereum DeFi zainteresowani handlem opakowanym Filecoinem i przyspieszeniem rozwoju sieci mogą skorzystać z platformy zbudowanej przez Codefi, aby zdeponować aktywa oparte na ETH jako zabezpieczenie, pożyczyć zapakowany FIL i przekształcić go w natywny FIL w celu przechowywania danych lub współpracy z siecią Filecoin.

Ofelia - Strona główna - Pulpit (1) .png

Wejście na rynek z Filecoin Mainnet

Zespół Codefi jest podekscytowany, że może wesprzeć długo oczekiwaną premierę Mainnet Filecoin w połowie października za pomocą tych dwóch nowych ofert. Filecoin Storage zostanie uruchomiony z Mainnet, dzięki czemu górnicy i użytkownicy będą mogli od razu uzyskać wgląd w rynek pamięci masowej, a Filecoin DeFi Bridge będzie dostępny wkrótce potem. Bądź na bieżąco z aktualizacjami obu produktów w nadchodzących tygodniach i przygotuj się na Filecoin Liftoff!

Zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizacje Codefi, aby otrzymywać powiadomienia, gdy Filecoin Storage i Filecoin DeFi Bridge będą gotowe do użycia.

Zapisz się Ogłoszenie klienta DeFiFilecoinFilecoin DeFi BridgeFilecoin StorageNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map