ConsenSys Codefi wprowadza na rynek uniwersalny token do aktywów i płatności

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

ConsenSys Codefi wprowadza na rynek uniwersalny token do aktywów i płatności

Nicole Adarme 29 września 2020 opublikowany 29 września 2020

ramon salinero vEE00Hx5d0Q unsplash

Rozszerzenie standardów Ethereum w celu objęcia znacznie szerszego zakresu przypadków użycia

Zarejestruj się na nasze seminarium internetowe, aby dowiedzieć się więcej o tokenie uniwersalnym

Blockchain Ethereum pojawił się jako podstawa zaufanej cyfrowej sieci transakcyjnej zapewniającej nowatorskie rozwiązania w handlu i finansach. Krytyczny dla tych nowych rozwiązań jest proces tokenizacji aktywów, który obejmuje konwersję zasobów (lub praw / roszczeń do zasobu) w natywną reprezentację cyfrową, „token”.

Tokenizacja to jedna z kluczowych innowacji technologii Ethereum. Wiele produktów opartych na łańcuchu bloków opiera się na tokenach do modelowania instrumentów finansowych, reprezentowania aktywów w świecie rzeczywistym lub tworzenia struktur motywacyjnych, które poprawiają koordynację sieci i zarządzanie.

W ciągu ostatnich kilku lat ConsenSys stokenizowało miliardy dolarów za pomocą różnych typów aktywów, w tym aktywów, które zasilają nowe projekty biznesowe – takie jak funkcja dowodu użycia Activate – i aktywa emitowane przez bardziej ugruntowane branże – takie jak Mata Instrumenty inwestycyjne kapitału na rynku nieruchomości.

Dziś z przyjemnością przedstawiamy Uniwersalny token do aktywów i płatności, całkowicie nowy standard tokenów zaprojektowany przez ConsenSys Codefi. Universal Token został opracowany przez zespoły odpowiedzialne za najbardziej zaawansowane projekty tokenizacji ConsenSys po trzech latach nauki o blockchainie. Ten produkt jest przeznaczony do obsługi znacznie szerszego zakresu przypadków użycia niż istniejące standardy tokenów i jest w stanie reprezentować dowolny składnik aktywów lub instrument płatniczy w łańcuchu blokowym Ethereum. Jest kompatybilny z istniejącymi najpopularniejszymi standardami Ethereum, takimi jak standardy tokenów zamiennych, niewymienialnych i hybrydowych.

Zrzut ekranu 2020-09-29 o godz.10.33.13.png


Jak my się tu znaleźliśmy?

W przypadku każdego z naszych projektów zespół Codefi ocenia bieżący problem, rynki, na które można się kierować, które skorzystałyby na rozwiązaniu, otoczenie regulacyjne oraz sposób, w jaki inni innowatorzy próbują rozwiązać te problemy (za pomocą łańcucha blokowego lub bez). Po zidentyfikowaniu krytycznego problemu jesteśmy w stanie destylować złożone procesy biznesowe do modeli opartych na łańcuchu bloków, które są następnie kodowane w inteligentnych kontraktach.

Od samego początku naszego pierwszego projektu tokenizacji dowiedzieliśmy się, że różne przypadki użycia wymagają różnych funkcji i zachowań tokenów:

  • W przypadku cyfrowych bliźniaków (lub reprezentacji zasobów świata rzeczywistego) musimy zapewnić, że każdy ruch fizyczny będzie płynnie połączony ze sferą cyfrową.

  • W przypadku instrumentów finansowych tokeny muszą być utrzymywane lub przenoszone zgodnie z obowiązującymi przepisami i przepływami pracy w biznesie.

  • W przypadku większości zasobów musimy pomyśleć o tym, jak uczynić prywatne dane lub cechy w odniesieniu do niektórych członków sieci. Musimy również zapewnić interoperacyjność między księgami.

  • W przypadku zdecentralizowanych finansów musimy ograniczyć kontrolę emitenta nad aktywem, zdecentralizować zgodność i zapewnić, że składnik aktywów pozostanie interoperacyjny ze wszystkimi innymi protokołami DeFi i inteligentnymi umowami.

Wszystkie te szczególne zachowania stanowią interesujące wyzwania techniczne, szczególnie w zakresie interoperacyjności. Jedną z odpowiedzi mogłoby być odtworzenie inteligentnego kontraktu dla każdego projektu i poddanie go audytowi za każdym razem. Było to jednak niepraktyczne, ponieważ tworzenie inteligentnych umów i przeprowadzanie audytów wymaga znacznej ilości czasu, pieniędzy i zasobów programistycznych. Zamiast tego opracowanie jednego inteligentnego kontraktu, który działa dla wszystkich rodzajów przypadków użycia i zasobów, było bardziej wydajnym, skalowalnym i bezpieczniejszym wyborem.

W ciągu ostatnich trzech lat wielokrotnie dostosowywaliśmy, mierzyliśmy i udoskonalaliśmy ten sam inteligentny kontrakt. Dziś jesteśmy przekonani, że skutecznie spełni większość wymagań zarówno w przypadku scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych finansów.

Odwiedź Github Repo, aby uzyskać Universal Token

Ewolucja standardów tokenów Ethereum

Z Universal Token for Assets and Payments:

  • Instytucje mogą zachować pełną kontrolę nad aktywami, które emitują. Jest to niezbędne do śledzenia tożsamości posiadaczy tokenów, zapobiegania dostępowi do określonych zasobów przez podmioty z listy zablokowanej i zapewnienia, że ​​transfery są zawsze zgodne. W przyszłości, jeśli te instytucje zdecydują się na interakcję z protokołami DeFi, będą również mogły usunąć lub zdecentralizować te kontrole i skorzystać z możliwości komponowania sieci DeFi.

  • Przedsiębiorstwa i programiści są upoważnieni do wydawania dowolnego rodzaju aktywów lub instrumentu płatniczego na łańcuchu blokowym Ethereum, czy to pochodnej DeFi, pożyczki lub kredytu hipotecznego, detalicznego lub hurtowego CBDC, faktury lub paragonu magazynowego, dowolnego rodzaju instrumentu finansowego, czy nawet przedmiotu kolekcjonerskiego lub zasób gier.

    Napisane przez zespół ekspertów ds. Tokenizacji w Codefi Assets

Dowiedz się więcej o uniwersalnym tokenie do aktywów i płatności podczas naszego seminarium internetowego na żądanie.

Patrz teraz

Zarządzanie zasobamiOgłoszenie produktuTokenizacjaUniversal TokenNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map