ConsenSys Labs ogłasza inwestycję w atpar

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Strona głównaBlog Informacja prasowa

ConsenSys Labs ogłasza inwestycję w atpar

Zespół stojący za protokołem ACTUS zyskuje wsparcie przy tworzeniu infrastruktury dla interoperacyjnych aktywów finansowych. przez ConsenSys 11 listopada 2019 opublikowany 11 listopada 2019

Zurych, Szwajcaria i Nowy Jork, USA– Firma ConsenSys Labs ogłosiła dzisiaj inwestycję w atpar, zespół ze Szwajcarii dostarczający aplikacje finansowe na poziomie bankowym poprzez rozwój protokołu ACTUS. Jako jeden z wiodących inwestorów w Ethereum, ConsenSys wspiera projekty, które mogą przyspieszyć adopcję tam, gdzie ekosystem widzi największy potencjał – usługi finansowe i bankowość. 

Aktywa finansowe są sercem każdej usługi finansowej, a reprezentowanie tych aktywów w Ethereum w przejrzysty i interoperacyjny sposób jest kluczową obietnicą ruchu otwartego finansowania. Spełniając tę ​​obietnicę, protokół ACTUS jest platformą open source do emisji bankowych instrumentów finansowych w ujednolicony sposób dla wszystkich klas aktywów. atpar udostępnił swój system inteligentnych kontraktów na zasadach open source dla protokołu ACTUS w sprawie GitHub i a portal demonstracyjny jest dostępny w sieci testowej Ethereum.  

Ramy inteligentnych kontraktów protokołu ACTUS reprezentują aktywa finansowe i ich logikę na Ethereum jako modułowe, przypominające klocki klocki „Lego” z szablonami, które można sparametryzować tak, aby reprezentowały prawie każdy instrument finansowy, od kredytów hipotecznych i obligacji po instrumenty pochodne i nie tylko. Zamiast budować od podstaw, programiści mogą pracować z gotowymi do użycia umowami finansowymi, które zawierają ujednolicone arkusze warunków i harmonogram zobowiązań instrumentu. Co więcej, protokół ACTUS obsługuje aspekty obsługi, takie jak emisja, rejestrowanie i aktualizowanie zmian stanu, frakcjonowanie i łączenie aktywów, dystrybucja funduszy oraz znacznie upraszcza raportowanie i analizę aktywów i portfeli. Kompleksowa infrastruktura atpar zapewnia instytucjom finansowym możliwość obsługi i obsługi całego cyklu życia aktywów finansowych za ułamek dzisiejszych kosztów. 

Ponieważ rozwój zdecentralizowanych finansów (DeFi) osiągnął najwyższy w branży poziom ponad 600 milionów dolarów zamkniętych w samym łańcuchu blokowym Ethereum, ConsenSys zobowiązuje się do inwestowania w projekty, które przyspieszą ostateczną migrację rynków finansowych wartych biliony dolarów do sieci blockchain. W ten sam sposób, w jaki przyjęcie standardu ERC-20 odblokowało możliwość tokenizacji w całej sieci, ułatwiając wymianę jednego tokena ERC-20 na inny i używanie go w różnych portfelach i giełdach, protokół ACTUS ma na celu zapewnienie takiej samej interoperacyjności dla aktywa finansowe. W połączeniu z ERC-2222 standard dystrybucji funduszy – który był wspólnym wysiłkiem zainicjowanym przez atpar – aktywa finansowe pozwolą obejść znaczne koszty integracji i uzgadniania danych dzisiejszych starszych systemów.  

Joseph Lubin, założyciel ConsenSys i współzałożyciel Ethereum, powiedział: „Razem specyfikacja techniczna ACTUS i protokół finansowy ACTUS mogą stanowić HTML i HTTP warstwy finansowej zdecentralizowanej sieci WWW, umożliwiając przedsiębiorstwom przezwyciężenie trudności nieefektywność naszego obecnego systemu finansowego, która ogranicza firmy i rynki do zastrzeżonych, silnie zamkniętych systemów. W przyszłości Protokół ACTUS ma na celu zdefiniowanie każdego kontraktu finansowego na planecie za pomocą dobrze zdefiniowanych danych wejściowych, wyników i algorytmów do kodyfikacji przepływów wartości, z których każdy jest renderowany i zamknięty w prawnie wiążącej inteligentnej umowie opartej na łańcuchu bloków. ”

Firma atpar została założona w lutym 2019 roku przez zróżnicowany zespół z wieloletnim doświadczeniem w zakresie innowacji w usługach finansowych i zdecentralizowanych sieciach. Zespół atpar założył protokół ACTUS, aby położyć szyny dla tokenizacji przepływów pieniężnych w Ethereum, wyposażając programistów w narzędzia do ponownego wyobrażenia sobie usług finansowych w otwartej, interoperacyjnej i bezproblemowej infrastrukturze. Zespół opiera się na istniejących Standardy ACTUS (Algorithmic Contractes Unified Standards), który został opracowany przez sektor usług finansowych i przyjęty jako branżowy standard reprezentowania aktywów w odpowiedzi na światowy kryzys finansowy w 2008 r.. 

„Kontenery intermodalne zrewolucjonizowały branżę żeglugową, a atpar ma na celu odtworzenie tych korzyści w zakresie wydajności dla branży finansowej. Protokół ACTUS zapewnia infrastrukturę do przechowywania w kontenerze wszystkich głównych aktywów finansowych i opisywania ich za pomocą ujednoliconych, nadających się do odczytu maszynowego „dokumentów przewozowych”. Umożliwi to instytucjom finansowym obniżenie kosztów produkcji niemal do zera dzięki automatyzacji obsługi i raportowania aktywów finansowych w całym ich cyklu życia ”- powiedział Michael Svoboda, dyrektor generalny atpar.

atpar nabiera tempa w swojej rodzinnej Szwajcarii, gdzie niedawno zostali wybrani jako jedna z 10 firm fintech, które dołączyły do ​​2019 Program Akceleratora Kickstart uruchomiony przez Digital Switzerland. udział atpar w kohorcie Kickstart doprowadził do Proof-of-Concept ze Swisscom, największy dostawca usług telekomunikacyjnych i operator infrastruktury bankowej w Szwajcarii. Swisscom bada protokół ACTUS, aby stworzyć rozwiązania dla tokenizowanego długu dla szwajcarskiej branży finansowej. Ponadto Szwajcarska Agencja Innowacji Innosuisse z zadowoleniem przyjął atpar zespół do podstawowego programu coachingowego i przyznał zespołowi grant na rozwój zawodowy. 

Inwestycja ConsenSys Labs umożliwi zespołowi atpar przeniesienie rozwoju protokołu ACTUS z sieci testowej Ethereum do sieci głównej. 

Więcej informacji na temat atpar i sposobu budowania z protokołem ACTUS można znaleźć na stronie atpar.io i actus-protocol.io.


Więcej o atpar:

atpar buduje infrastrukturę finansową w Ethereum, która umożliwia emitentom i dostawcom rozwiązań emisyjnych tokenizację i zarządzanie pełnym zakresem klas aktywów finansowych w całym ich cyklu życia za ułamek dzisiejszych kosztów.

Informacje o ConsenSys Labs:

Consensys Labs inwestuje w najbardziej obiecujących założycieli Web3 na świecie. Inwestując w ponad 78 firm w 22 krajach, Labs koncentruje się na pomaganiu założycielom w budowaniu bardziej zdecentralizowanej i godnej zaufania przyszłości. Dowiedz się więcej na Labs.ConsenSys.net.

Kontakty dla mediów: 

[e-mail chroniony]

Michael Svoboda, [e-mail chroniony]

 

 

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map