blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Strona głównaBlog Informacja prasowa

ConsenSys przejmuje platformę Quorum® od J.P. Morgan

Firma ConsenSys ogłosiła dziś przejęcie Quorum®, korporacyjnego wariantu łańcucha blokowego Ethereum opracowanego przez J.P. Morgan. Przez ConsenSys 25 sierpnia 2020 Opublikowane 25 sierpnia 2020

Prasa kworum 01


NOWY JORK, NY, 25 sierpnia 2020 r—ConsenSys, wiodąca w branży firma zajmująca się oprogramowaniem blockchain, ogłosiła dziś przejęcie Kworum®, korporacyjny wariant łańcucha blokowego Ethereum opracowany przez J.P. Morgan (NYSE: JPM). Po dodaniu Quorum ConsenSys oferuje teraz pełną gamę produktów, usług i wsparcia dla Quorum, przyspieszając dostępność funkcji i możliwości – takich jak funkcje zasobów cyfrowych i zarządzanie dokumentami. 

J.P. Morgan i ConsenSys to dwie wiodące organizacje w Enterprise Ethereum i mają długą historię współpracy po tym, jak kierowali tworzeniem Enterprise Ethereum Alliance, pomagając przynieść klienta Mainnet Ethereum, Hyperledger Besu, do The Linux Foundation i współpracując nad aplikacjami branżowymi opartymi na Quorum, takimi jak komgo i Covantis. Od momentu uruchomienia Quorum w 2016 roku ConsenSys i J.P. Morgan współpracują, aby Ethereum stało się platformą wybieraną przez przedsiębiorstwa budujące bezpieczne i konfigurowalne sieci biznesowe na dużą skalę.

„Stworzenie Quorum było pierwszym dla J.P. Morgana, zarówno pod względem opracowania własnego protokołu blockchain, jak i oprogramowania open source dla społeczności programistów” – powiedział Umar Farooq, globalny szef Blockchain, J.P. Morgan. „Jesteśmy niesamowicie dumni z korzystania z Quorum w ciągu ostatnich kilku lat i cieszymy się, że ConsenSys jest partnerem w realizacji tej wizji”. 

ConsenSys połączy istniejącą mapę drogową inżynierii protokołów z Quorum, wykorzystując to, co najlepsze z obu baz kodów. Cała technologia protokołów Enterprise Ethereum w ConsenSys będzie objęta marką ConsenSys Quorum, a programiści będą mieli możliwość wyboru podstawowego stosu technologii. Quorum pozostanie open source i będzie interoperacyjne z innymi wiodącymi produktami typu blockchain firmy ConsenSys, takimi jak pakiet aplikacji finansowych i handlowych Codefi. J.P. Morgan będzie klientem zaawansowanych funkcji i usług ConsenSys wdrożonych w Quorum.

„Jeszcze przed wydobyciem pierwszego bloku na Ethereum i utworzeniem ConsenSys, współpracowaliśmy z J.P. Morganem nad dowodami koncepcji i systemów produkcyjnych Ethereum. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani dołączeniem Quorum do stosu ConsenSys Enterprise Ethereum i czekamy na ujednolicenie naszego klienta Enterprise Ethereum opartego na Hyperledger Besu z Quorum i obsługę wszystkich instalacji Quorum na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej wieloaspektowej współpracy z J.P. Morgan przez wiele lat i zapoczątkowanie ery kompatybilności z przedsiębiorstwami i sieciami głównymi ”- powiedział Joseph Lubin, założyciel i dyrektor generalny ConsenSys i współtwórca Ethereum. 

Oprócz przejęcia Quorum przez ConsenSys, J.P. Morgan dokonał strategicznej inwestycji w ConsenSys, aby wesprzeć swoją misję polegającą na pomocy deweloperom w tworzeniu sieci nowej generacji i umożliwieniu przedsiębiorstwom uruchomienia potężniejszej infrastruktury finansowej.

O ConsenSys

ConsenSys to wiodąca firma oprogramowania Ethereum. Umożliwiamy programistom, przedsiębiorstwom i ludziom na całym świecie tworzenie aplikacji nowej generacji, uruchamianie nowoczesnej infrastruktury finansowej i dostęp do zdecentralizowanej sieci. Nasz pakiet produktów, w skład którego wchodzą Infura, Quorum, Codefi, MetaMask, and Diligence, obsługuje miliony użytkowników, obsługuje miliardy zapytań opartych na łańcuchu bloków dla naszych klientów i obsługuje miliardy dolarów w zasobach cyfrowych. Ethereum to największy programowalny łańcuch bloków na świecie, wiodący w zakresie adopcji biznesowej, społeczności programistów i działalności DeFi. Na tym zaufanym fundamencie open source budujemy cyfrową gospodarkę jutra. Aby poznać nasze produkty i rozwiązania, odwiedź https://consensys.net/.

Informacje o firmie J.P. Morgan’s & Bank Inwestycyjny

J.P. Morgan’s Corporate & Investment Bank jest światowym liderem w zakresie bankowości, rynków i usług związanych z papierami wartościowymi. Najważniejsze światowe korporacje, rządy i instytucje powierzają nam swoją działalność w ponad 100 krajach. Mając 27 bilionów dolarów pod opieką aktywów i 607 miliardów dolarów depozytów, Korporacja & Bank Inwestycyjny zapewnia doradztwo strategiczne, pozyskuje kapitał, zarządza ryzykiem i zwiększa płynność na rynkach na całym świecie. Więcej informacji na temat J.P. Morgana można znaleźć pod adresem www.jpmorgan.com

Ogłoszenie o produkcieNewsletterZapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport ekosystemu obstawianiaRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me