blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogQuorum

ConsenSys Quorum używane przez wiodące firmy z listy Forbes Blockchain Top 50 w 2021 r

Dziewięć największych światowych firm korzysta z ConsenSys Quorum, a kolejne dwadzieścia dwie firmy inwestują lub korzystają z publicznego Ethereum. Przez Mary Hall 9 lutego 2021 Opublikowane 9 lutego 2021

Baner społecznościowy Github Repo


Forbes niedawno opublikował Forbes Blockchain 50, coroczna lista największych firm, które wykorzystują blockchain lub inwestują w kryptowaluty. W tym roku dziewięć firm wskazało, że korzysta z ConsenSys Quorum, a kolejne dwadzieścia dwie firmy inwestują lub korzystają z publicznego Ethereum.

Kluczowym kryterium umieszczenia na liście jest to, że organizacje muszą „być liderem w stosowaniu technologii rozproszonego rejestru i mieć przychody lub wycenę co najmniej 1 miliarda dolarów”. Przez ostatnie trzy lata innowacyjne firmy zgłaszały Forbes do rozpatrzenia swoje nazwy i projekty blockchain. 

Badanie rynku przeprowadzone przez Forbes ujawnia szerokie zastosowanie technologii Blockchain w projektach przedsiębiorstw

Według Forbesa, „Firmy z tej listy wyprzedzają konkurencję, wykorzystując blockchain i bitcoin, które wzrosły o 300% w 2020 roku i zyskują coraz większy szacunek w C-suite”.

„Wykorzystanie technologii blockchain gwałtownie przyspieszyło w 2020 r. Z powodu pandemii – tak wiele firm weszło do akcji i stało się użytkownikami bitcoinów” – powiedział Michael del Castillo, redaktor stowarzyszony Forbes. „Nigdy nie było więcej firm podejmujących znaczące projekty z wykorzystaniem tej technologii, które kwalifikują się do naszej corocznej listy. Co ciekawe, większość firm w 2021 Blockchain 50 nie jest w rzeczywistości spekulantami bitcoinowymi, ale zamiast tego szuka innowacyjnych sposobów wykorzystania technologii leżącej u podstaw kryptowaluty. ”

Na tegorocznej liście Forbes Blockchain Top 50 zauważono, że dziewięć wiodących firm wymienionych na liście używało ConsenSys Quorum jako platformy blockchain do swoich projektów produkcyjnych. ConsenSys Quorum, znany w branży finansowej z łatwości użytkowania do tworzenia aplikacji Enterprise Ethereum, jest wiodącym protokołem rozproszonej księgi opartym na Ethereum dla branży usług finansowych ze względu na autoryzowaną implementację Ethereum, która obsługuje prywatność transakcji. Spośród 50 firm z listy 2021 22 z nich w jakiś sposób korzysta z Ethereum. 

Firmy korzystające z ConsenSys Quorum

Firmy wymienione na liście, które korzystają z ConsenSys Quorum, to: Ant Group, Cargill, HSBC, ING Group, JP Morgan Chase, LVMH, Microsoft, Novartis i State Farm. Przypadek użycia State Farm wyróżnia się rozwojem sieci subrogacji ubezpieczeń typu blockchain, która pomaga przyspieszyć wypłatę roszczeń z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Umieszczenie roszczeń ubezpieczeniowych na blockchain znacznie zmniejszyło wymianę czeków i procesów papierowych między State Farm a ubezpieczycielem USAA. 

„Wypłaty odszkodowań od przewoźnika do przewoźnika będą w przyszłości prawie całkowicie zautomatyzowane, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze” – powiedział Sean Burgess, dyrektor ds. Roszczeń w USAA. „Wykorzystanie technologii blockchain pomaga nam w bezpiecznym ulepszaniu i automatyzacji procesu ręcznego, a ostatecznie szybciej zwraca pieniądze naszym członkom i klientom”. 

Firma Cargill została wymieniona na liście jako jedna z sześciu firm korzystających z platformy Covantis – która wykorzystuje oparty na Ethereum łańcuch blokowy Quorum do tworzenia niezmiennego zapisu każdego kroku w procesie przemieszczania ładunków zboża i nasion oleistych na całym świecie. „Pozwala to firmom korzystającym z platformy Covantis na śledzenie i śledzenie towarów w złożonych łańcuchach dostaw, w tym dużych & małe organizacje ”. 

„Siła zaangażowania inicjatywy Covantis w wykorzystanie innowacyjnych, najlepszych w swojej klasie technologii do przekształcenia globalnych operacji handlowych w zakresie towarów rolnych jest inspirująca” – powiedział Joseph Lubin, założyciel ConsenSys i współtwórca Ethereum. „Ta platforma jest dowodem na to, że technologia blockchain zaczęła spełniać swoją obietnicę odblokowywania wartości poprzez współpracę i usuwanie silosów informacyjnych w obrębie i między branżami”. 

Ponieważ technologia blockchain wciąż ewoluuje, lista Top 50 Forbes 2021 wskazuje, że Enterprise Ethereum i ConsenSys Quorum są dobrze przygotowane do dalszego rozwoju w wielu branżach, w tym w finansach, ubezpieczeniach, produkcji i łańcuchu dostaw. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wiodące firmy korzystają z ConsenSys Quorum, odwiedź naszą kolekcję studiów przypadków.

ConsenSys QuorumEnterprise EthereumNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me