ConsenSys uruchamia Codefi Data API

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi Data

ConsenSys uruchamia Codefi Data API

Nicole Adarme 1 kwietnia 2020 Opublikowane 1 kwietnia 2020

Dane funkcji

W ConsenSys Codefi Data udostępniliśmy nasze Codefi Data API jako sposób dla użytkowników i uczestników Decentralized Finance (DeFi), aby uzyskać bezpośredni dostęp w czasie rzeczywistym do ocen DeFi i danych o ryzyku, takich jak ryzyko inteligentnych kontraktów, płynność, zabezpieczenie i centralizacja. 

Zebraliśmy informacje o protokołach pożyczkowych DeFi i inteligentnych umowach, aby dane były bardziej sensowne dla użytkowników i dappsów. Nasz zespół DeFi Score zebrał i zsyntetyzował informacje rozproszone obecnie w wielu źródłach do wzbogaconego modelu danych, który jest teraz dostępny dla społeczności do bezpośredniego wykorzystania. Dzięki temu API programiści, inwestorzy, firmy i entuzjaści DeFi mogą teraz pobierać dane ryzyka DeFi w łatwym do integracji formacie, który lepiej obsługuje ich projekty, bez konieczności tworzenia lub utrzymywania niestandardowej infrastruktury indeksowania.

Uważamy, że prawdziwym potencjałem otwartego, zdecentralizowanego finansowania jest absolutna widoczność i przejrzystość wszystkich protokołów, pozwalająca zrozumieć, jak, jak i dlaczego tak jest, niezależnie od tego, czy chodzi o stopy procentowe, czy różne zdecentralizowane produkty finansowe. Dlatego stworzyliśmy platformę ConsenSys Codefi Data – aby oferować użytkownikom dokładne i przydatne dane, które napędzają przyszłość usług finansowych. Uruchamiamy Codefi Data API, aby udostępnić naszym użytkownikom te dane DeFi w łatwym do użycia formacie nadającym się do odczytu maszynowego. 

Jedną z podstawowych zasad naszego zespołu jest wsparcie i rozwój społeczności. Bardzo ważne jest dla nas, aby społeczność DeFi angażowała się i rozwijała nasze dane i metodologię punktacji. Z tego powodu nasze API będzie miało warstwę usług, z której można korzystać bezpłatnie. Zdecentralizowane finanse szybko się rozwijają, ale nadal postrzegamy siebie w większej fazie testów, ponieważ ekosystem pokazuje, co jest możliwe dzięki DeFi. Codefi Data z pasją dąży do zapewnienia większej przejrzystości, a tym samym odpowiedzialności, a tym samym dojrzałości w naszej przestrzeni, i uwielbiamy śledzić każdy z tych protokołów DeFi, gdy pojawiają się i rosną.

Zarejestruj się teraz w celu uzyskania dostępu do ConsenSys Codefi Data API!

Dlaczego dane DeFi są ważne

Dla wszystkich uczestników rynków finansowych dostęp do wiarygodnych, praktycznych danych jest podstawą analizy finansowej i podejmowania decyzji. Jednak znalezienie odpowiednich danych rzadko jest proste, a na tradycyjnych rynkach finansowych całe branże opierają się na pozyskiwaniu, organizowaniu i selekcjonowaniu danych dla klientów w celu podejmowania bardziej wyrafinowanych decyzji opartych na danych. Analiza przedtransakcyjna, wycena aktywów, zarządzanie portfelem, realizacja transakcji, rozliczenie potransakcyjne, zarządzanie ryzykiem, przetwarzanie portfela, raportowanie wyników i zgodność z przepisami są oparte na danych do odczytu maszynowego. 

Dotyczy to również powstającego ekosystemu DeFi. Fundusze kryptograficzne, handlowcy kryptowalutowi, użytkownicy platform pożyczkowych, uczestnicy sieci do obstawiania, a także platformy i miejsca transakcji wykorzystywane przez tych inwestorów – wszyscy potrzebują wysokiej jakości danych, aby podejmować świadome decyzje. Dane mają kluczowe znaczenie dla analizowania opcji inwestycyjnych, tworzenia algorytmów, znajdowania płynności, wykonywania transakcji, oceny wyników, spełniania wymogów dotyczących zgodności i zarządzania portfelami. W przypadku DeFi dostęp do tych danych może być utrudniony i mogą istnieć w łańcuchu lub poza nim. 


Po pierwszym uruchomieniu ConsenSys Codefi Data API, możesz teraz uzyskać dostęp do oceny DeFi Score i krytycznych elementów danych protokołu pożyczkowego w łańcuchu i poza łańcuchem, które są danymi wejściowymi do tej oceny. 

Źródło: ConsenSys Codefi DeFi Score

Źródło: ConsenSys Codefi DeFi Score

Wynik DeFi 

Pierwotnie wymyślony przez zespół ConsenSys, platforma Wynik DeFi to metodologia typu open source służąca do ilościowego określania ryzyka w pulach pożyczek bez zezwoleń, która została stworzona w celu promowania przejrzystości i zrozumienia ryzyka technicznego i finansowego wpływającego na rynki pożyczkowe DeFi. DeFi Score oferuje jedną, konsekwentnie porównywalną wartość do pomiaru ryzyka protokołu, w oparciu o czynniki, takie jak ryzyko inteligentnych kontraktów, zabezpieczenia i płynność. Model generuje łatwy do zrozumienia wynik 0–10, który można przedstawić użytkownikom lub zintegrować z innymi systemami. 

Udostępnianie danych ocen DeFi Score za pośrednictwem Codefi Data API tworzy potężny sposób na wzbogacenie naszego ekosystemu przez dane i analizy DeFi. Jako przykład nawiązaliśmy współpracę z CoinGecko, wiodący dostawca analiz rynku kryptowalut, dostarczający danych związanych z ryzykiem DeFi, aby zaoferować swoim użytkownikom bardziej całościowe porównanie ich opcji pożyczkowych DeFi. Ich użytkownicy mogą teraz korzystać z dodatkowych informacji dostarczanych przez oceny DeFi Score zintegrowane z platformą Earn CoinGecko.

Źródło: Platforma CoinGecko Earn

Źródło: Platforma CoinGecko Earn

W nadchodzących miesiącach Codefi Data API będzie zawierało dodatkowe zasoby cyfrowe i dane DeFi, czerpiąc z istniejących platform ConsenSys i zewnętrznych źródeł. Cieszymy się, że możemy dzisiaj udostępnić ten interfejs API i usłyszeć od Ciebie, jakie dane chcesz widzieć na naszej platformie i w swoim życiu. Codefi Data API udostępni wszystkie te zestawy danych z jednego, łatwego w użyciu punktu końcowego API.

Aby uzyskać dostęp do Codefi Data API, skontaktuj się tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat interfejsu API i jego skutków, odwiedź naszą witrynę tutaj. Aby dołączyć do rozmowy na temat danych DeFi i przekazać nam swoją opinię, dołącz do naszego Grupa telegramów DeFi Score tutaj. 

Will Janensch, lider biznesowy Codefi Data

Chris Wessels, kierownik techniczny ds. Danych w Codefi

Jordan Lyall, szef produktu DeFi Score 

Ogłoszenie o produkcieNewsletterZapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map