Czego potrzeba, aby scentralizowane finansowanie obejmowało zdecentralizowane finansowanie?

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

Czego potrzeba, aby scentralizowane finanse obejmowały zdecentralizowane finanse?

Scentralizowane finanse mogą z powodzeniem zintegrować się z DeFi dzięki wykorzystaniu usług takich jak Universal Token for Assets and Payments firmy Codefi. Autor: James Beck 1 lutego 2021 Opublikowane 1 lutego 2021

Blog DEFI REPORT za IV kwartał 2020 r Pobierz raport

Jest to część serii artykułów z raportu ConsenSys Codefi Ethereum DeFi za IV kwartał 2020 r. Pobierz pełny raport, aby dowiedzieć się więcej o standardach tokenów dla aktywów i płatności, rynkach NFT, tokenach społecznościowych i społecznościowych, DAO, pożyczkach flash, opakowanych bitcoinach i filecoinach, projektach pożyczkowych i nie tylko.

W 2019 roku Societe Generale wydany obligacja zabezpieczona o wartości 100 mln euro (112 mln USD) jako token zabezpieczający na publicznym Ethereum. Miesiąc wcześniej Santander rozliczył obie strony transakcji na obligacje o wartości 20 milionów dolarów, również na publicznym Ethereum. Obydwa przypadki były pierwszymi dużymi testami dotyczącymi tego, czy instytucje mogą rozliczać tradycyjne aktywa finansowe w globalnej sieci bez zezwoleń. Chociaż aktywa ze świata rzeczywistego zostały tokenizowane na licencjonowanych wersjach Ethereum, takich jak fundusz nieruchomości o wartości 350 milionów euro w ConsenSys Quorum, istnieją wyzwania związane z przeniesieniem scentralizowanego finansowania do zdecentralizowanych finansów. 

W DeFi nikt oprócz posiadacza tokena nie może zdecydować, czy przenieść token, co jest jedną z głównych obietnic Ethereum: zaufanie to powinno być w rdzeniu protokołu, a nie w urzędzie publicznym lub prywatnym.

W tradycyjnych finansach prowadzenie rejestru spoczywa na dużych instytucjach, takich jak centralne depozyty papierów wartościowych, agenci transferowi, a nawet sami emitenci. Tokeny ERC-20 nie zawierają funkcji umożliwiającej stronie trzeciej kontrolowanie, do kogo są wysyłane iw jakim celu. Na przykład, jeśli ERC-20 miałaby stanowić obligację na rynku nieruchomości, organy regulacyjne nie byłyby w stanie zapobiec temu, by cenne aktywa przeznaczone na rozwój kraju trafiały na osobiste rachunki bankowe lub zostały zlikwidowane jako dobra luksusowe (tak jak w przypadku Skandal 1MDB w Malezji). 

Jak więc zasób może być jednocześnie pozbawiony pozwolenia, ale nadal mieć pewne kontrole niezbędne dla jurysdykcji? Podobnie jak większość rzeczy w Ethereum, prace inżynieryjne odbywają się na poziomie standardów, a mianowicie ERC-1400, który jest hybrydowym tokenem Ethereum zaprojektowanym dla tradycyjnych aktywów finansowych. ERC-1400 posiada właściwość zarówno niewymienialnego tokena (jak ERC-721), jak i zamiennego tokena (jak najbardziej powszechny ERC-20). Ponieważ jest kompatybilny ze standardem ERC-20, pozostaje kompatybilny z większością istniejących narzędzi i platform. Ale ma też więcej kontroli, dzięki czemu może spełniać wymagania stawiane emitentom aktywów. 

Zdjęcie 16Jak tokeny z funkcją Escrow mogą współdziałać z DeFi

ConsenSys Codefi poszerzył ideę ERC-1400, proponując plik Uniwersalny token do aktywów i płatności. Podobnie jak ERC-1400, jest kompatybilny z ERC-20, więc może współdziałać i być przenoszony w aplikacjach DeFi. Ale co ważne, wprowadza nowy rodzaj blokady tokenów, w którym użytkownik może udzielić komuś innemu uprawnienia do przesyłania tokenów w swoim imieniu lub zabronić użytkownikowi wydawania tokenów na coś, co nie zostało uzgodnione. Jest to bardziej optymalne niż koncepcja allowlist / denylist w ERC-1400, ponieważ gwarantuje pewność wykonania podczas przesyłania tokena reprezentującego aktywa w świecie rzeczywistym z tokenem reprezentującym gotówkę, uniemożliwiając użytkownikowi użycie tokena do czegoś innego niż określone w zleceniu handlowym. Przywołując ponownie przykład 1MDB, gdyby fundusz rozwojowy był tokenizowany zgodnie ze standardem Universal Token, rząd Malezji mógłby zapobiec zdefraudowany przez Jho Low przede wszystkim bez konieczności wydawania milionów na audyt i opłaty prawne.

Zdjęcie 18Funkcje uniwersalnego tokena dla aktywów i płatności


Standard Universal Token ma następujące cechy: 

  • Dla mechanizmów kontrolnych oferuje moduł do sprawdzania certyfikatów i moduł do sprawdzania allowlist + oferuje możliwość wymuszania transferów
  • Aby zapewnić wiarygodność rejestru inwestorów, zapewnia moduł do tworzenia blokad tokenów
  • Dla pewności wykonania usługi DVP (dostawa vs płatność) obejmuje blokady tokenów dla atomowego DVP oraz mechanizm Hash Time Locked Contract (HTLC) dla nieatomowych DVP
  • W celu zapewnienia interoperacyjności oferuje interfejs ERC20

Zdjęcie 19Jak Universal Token for Assets and Payments może zmienić się z CeFi na DeFi

Ponieważ Ethereum jest tak elastyczny, to właśnie tego typu standardy dotyczące tokenów będą nadal testowane w rzeczywistych przypadkach użycia w 2021 r., Aby pełniej wprowadzić scentralizowany sektor finansowy do zdecentralizowanego finansowania. Aby aktywa zawierały zalety DeFi, ale także spełniały wymagania tradycyjnych finansów, konieczne jest podejście bardziej modułowe, tak aby niektóre funkcje można było włączać i wyłączać w trakcie cyklu życia tokena. Wraz z ewolucją przepisów dotyczących tokenów tradycyjne finanse mogą powoli migrować w kierunku bardziej „zdecentralizowanych” rozwiązań. W przypadku istniejących aplikacji DeFi mogą one wkrótce stać się kompatybilne z coraz większą liczbą standardów tokenów.

Codefi Assets Sandbox

Codefi Assets Sandbox to platforma testowa, która umożliwi instytucjom finansowym ocenę i eksplorację zasobów cyfrowych w symulowanym ekosystemie cyfrowym. Piaskownicę zasobów można dostosować do środowiska, w którym działa instytucja finansowa, umożliwiając eksperymentowanie, naukę, szkolenia i demonstracje. Jeśli chcesz uzyskać dostęp, możesz wypełnić ten formularz.

Codefi AssetsDeFiPaymentsQ4 2020 DeFi ReportStandardy tokenówNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map