Łączność Blockchain z Codefi Orchestrate

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogDevelopers

Łączność Blockchain z Codefi Orchestrate

przez ConsenSys 20 maja 2020 Opublikowane w dniu 20 maja 2020

Codefi Orchestrate

Z łatwością łącz aplikacje korporacyjne z siecią Ethereum

POC Blockchain (Proof of Concepts) rośnie w wielu branżach. Jednak wiele instytucji ma problemy z zapewnieniem wykonalnych i opłacalnych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ zbudowanie rozwiązania korporacyjnego, które współdziała z sieciami blockchain, może być złożonym przedsięwzięciem.

Oto kilka kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy szukaniu połączenia aplikacji korporacyjnych z siecią Ethereum oraz sposobów ich rozwiązywania za pomocą Codefi Orchestrate.

Potrzeby bezpieczeństwa 

Klucze prywatne 

Klucze prywatne są sercem każdej zdecentralizowanej sieci i wymagają dodatkowych zabezpieczeń, aby zapewnić, że nie zostaną naruszone. Korzystając z bezpiecznej enklawy skarbca, która używa kluczy rotacyjnych i ścisłych zezwoleń, możesz zapewnić, że Twoje klucze pozostaną prywatne. 

klucze prywatne orkiestrować

Codefi Orchestrate oferuje kompatybilność z bezpiecznymi systemami pamięci masowej, takimi jak Hashicorp Vault, w których klucze prywatne są przechowywane w pamięci podczas podpisywania transakcji lub są przechowywane w postaci zaszyfrowanej na dysku, co ogromnie ogranicza możliwości złamania klucza prywatnego. Hashicorp Vault to dobry wybór do przechowywania większości kluczy prywatnych, które są używane na co dzień (np. Klucz prywatny inwestora w zdecentralizowanym systemie finansowym) i zapewnia dobrą równowagę między bezpieczeństwem, doświadczeniem użytkownika i kosztami infrastruktury. 

Aby dowiedzieć się więcej o klawiszach prywatnych i orkiestracji, przeczytaj wpis na blogu „Jak Codefi Orchestrate rozwiązuje 4 kluczowe wyzwania związane z bezpieczeństwem przedsiębiorstw Rozwiązania Blockchain”.

Audyty inteligentnych kontraktów


Inteligentne kontrakty przechowują i przetwarzają Twoje dane. Wszelkie błędy lub luki w zabezpieczeniach mogą mieć katastrofalne skutki dla Twojego rozwiązania blockchain. Oto kilka pytań, które pomogą Ci znaleźć odpowiedzi:

 1. Czy inteligentny kontrakt został wdrożony przy użyciu poprawnego kodu?

2. Czy wdrożenie smart kontraktu jest bezpieczne, tj. Nie ma backdoorów dla potencjalnych ataków?

Orchestrate wkrótce zintegruje się z MythX, solidny interfejs API zabezpieczeń, który automatycznie kontroluje i sygnalizuje luki w umowach inteligentnych, których kod jest dostępny w rejestrze umów Orchestrate.

Środowiska bezawaryjne

Awarie systemu i przestoje mogą być niezwykle kosztowne. Według firmy Gartner średni koszt przestoju sieci korporacyjnej wynosi około 5600 USD na minutę. Oto jak obliczyć potencjalne koszty przestoju sieci blockchain:

Koszt przestoju (za godzinę) = Utracone dochody + Utrata produktywności + Koszty odzyskiwania + Koszty niematerialne

Utracone przychody = przychody / godz. X przestoje (godz.) X czas pracy (%)

Silnie regulowane branże mogą również ponosić kary i dodatkowe koszty.

Potencjalne niepowodzenia transakcji

Niektóre kwestie, które można łatwo przeoczyć, to:

  • Twoje konto nie ma wcześniej środków
  • Ceny gazu rosną, uniemożliwiając wydobycie transakcji

Dzięki funkcji zarządzania kranami Codefi Orchestrate zapewnia monitorowanie i wysyłanie transakcji za każdym razem. 

Inne problemy związane z transakcjami obejmują:

  • Utrata transakcji, które nie zostały jeszcze wydobyte
  • Ryzykiem są zawsze nieodwracalne błędy

Korzystając z Menedżera transakcji Orchestrate, transakcje są stale monitorowane i ponownie transmitowane, jeśli nie zostaną wydobyte. Kody błędów są odsyłane do użytkowników, gdy tylko wystąpią jakiekolwiek błędy, aby ograniczyć potencjalne szkody. 

Ryzyko wysokiego wolumenu & Duża dostępność

Wysłanie partii transakcji nie zawsze jest łatwe. Chcesz mieć pewność, że każdy przeszedł i w porządku.

Codefi Orchestrate oferuje oddzielną, wysoce dostępną, rozproszoną bazę danych do śledzenia transakcji wysyłanych poza łańcuch. Transakcje i pokwitowania są utrzymywane w porządku za pomocą korporacyjnej magistrali komunikatów.

Wysoce dostępne rozwiązanie zapewnia również odporność i skalowalność poziomą. Zmniejszając mikrozależności, Orchestrate zapobiega utracie danych.

Dowiedz się więcej o Codefi Orkiestrować

Jest wiele do rozważenia w przypadku „pośrednich” platformy Ethereum i aplikacji. Od transakcji, inteligentnych kontraktów, gazu, jednorazowych płatności i nie tylko – chcesz mieć pewność, że każda część jest brana pod uwagę w celu uniknięcia utraty danych, naruszenia bezpieczeństwa lub innych zagrożeń. W przyszłych postach omówimy, w jaki sposób możesz zarządzać kosztami budowy rozwiązania blockchain i skrócić czas produkcji dzięki inteligentnemu planowaniu i Codefi Orchestrate.

Codefi Orchestrate 2.0 jest już dostępny. Zapytania, prezentacje lub informacje o tym, jak Orchestrate może pomóc skrócić czas potrzebny na produkcję, Skontaktuj się z nami.

Bądź w kontakcie

CodefiCodefi OrchestrateEnterprise EthereumNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map