blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Dlaczego Infura jest sekretną bronią infrastruktury Ethereum

Dowiedz się, jak aplikacje i protokoły, takie jak MetaMask, Aragon, Gnosis i OpenZeppelin, używają Infury do skalowalnych rozwiązań blockchain. Autor: ConsenSys 27 kwietnia 2018 Opublikowane 27 kwietnia 2018

infura bohater bloga

Budowanie zdecentralizowanej przyszłości to coś więcej niż tylko tokenomika, kryptografia, adopcja instytucjonalna, a nawet regulacja. Aby Ethereum i cały ekosystem blockchain się rozwijały, na społeczności spoczywa obowiązek zbudowania elementów infrastruktury, które utrzymają działanie sieci. W całej sieci Ethereum istnieje zapotrzebowanie na narzędzia obniżające barierę wejścia i ułatwiające dostęp do danych Ethereum. Do najważniejszych z nich należą produkty typu infrastruktura jako usługa (IaaS). Prowadzi Infura, który oferuje programistom, zespołom dapp i przedsiębiorstwom w wielu branżach zestaw narzędzi do łączenia ich aplikacji z siecią Ethereum i innymi zdecentralizowanymi platformami.

Ułatwianie dostępu do sieci 3

Natychmiastowy dostęp przez HTTPS i WebSockets do sieci Ethereum i IPFS.Pakiet Infura API zapewnia natychmiastowy dostęp przez HTTPS i WebSockets do sieci Ethereum i IPFS.

Wiele z najbardziej niezwykłych projektów Web3 – MetaMask, Aragon, Gnosis, OpenZeppelin i nie tylko – wykorzystuje interfejsy API firmy Infura do łączenia swoich aplikacji z siecią Ethereum. W ten sposób Infura zapewnia podstawową infrastrukturę wymaganą do obsługi zarówno krótkoterminowych skoków, które często mogą wystąpić podczas uruchamiania tokenów, jak i niezbędnych, długoterminowych rozwiązań skalowania. 

„Naszą misją jest ułatwienie dostępu do Ethereum i oferowanych przez niego możliwości” – mówi główny inżynier Infura, Nicola Cocchiaro. „Zawsze wierzyliśmy, że tylko poprzez powszechną adopcję można w pełni wykorzystać ogromny potencjał Ethereum. Jednym ze sposobów, w jaki staramy się pomóc w osiągnięciu tego celu, jest zapewnienie infrastruktury jako usługi. W ciągu ostatnich dwóch lat dało nam to uprzywilejowaną pozycję, aby na własne oczy być świadkami wzrostu ekosystemu Ethereum, a wzrost ten był wybuchowy zarówno dla niego, jak i dla nas ”.

Niektóre liczby rosną w Infurze: „Tylko w 2017 roku”, mówi Cocchiaro, „przekazaliśmy transakcje, które przeniosły ponad 7 milionów eterów, z czego prawie 9 milionów więcej w 2018 roku. Większość tego wzrostu miała miejsce w drugiej połowie tego roku. 2017. ”

„Infura zasadniczo zapewnia narzędzia niezbędne do natychmiastowego rozpoczęcia tworzenia dowolnej aplikacji w Ethereum, bez konieczności samodzielnego uruchamiania skomplikowanej infrastruktury” – mówi Mike Godsey, szef produktu. „Jest to równie konieczne dla programistów, którzy nie testują ruchu w sieciach, takich jak Kovan, Rinkeby czy Ropsten, lub w sieciach z dużym ruchem w sieci głównej. Infura zapewnia połączenie dla wszystkich programistów korzystających z łańcucha bloków Ethereum ”.

Infura API Suite: architektura oparta na mikrousługach

Pakiet InfuraPakiet Infura oferuje wszystkie funkcje, szybkość i niezawodność, których potrzebuje Twoja aplikacja.

Najbardziej znaną częścią infrastruktury Infura jest sieć hostowanych klientów Ethereum, która obsługuje sieć główną i sieci testowe za pośrednictwem zgodnego z klientem JSON-RPC, przez HTTPS i WSS. Węzły Ethereum to tylko część stosu Infura: „Oprócz naszego interfejsu API Ethereum utworzyliśmy również jeden z pierwszych publicznych interfejsów API i bramy IPFS, aby zbudować fundament naszego pakietu programistycznego Web3. Jesteśmy w trakcie tworzenia dodatkowych zdecentralizowanych produktów pamięci masowej, które szczegółowo omówimy w najbliższej przyszłości ”- mówi Cocchiaro.

Zasilanie ekosystemu Dapps


Modułowe rozwiązania skalujące firmy Infura odblokowują niezbędną przepustowość sieci dla każdego projektu, który ma lub spodziewa się przepychać duże ilości ruchu przez sieć Ethereum. „Przy stale rosnącym łańcuchu bloków, utrzymanie synchronizacji i aktualności lokalnego węzła tradycyjnie stanowiło wyzwanie, które zwykle wiąże się z połączeniem pamięci masowej, przepustowości i wykorzystania pamięci” – mówi Cocchiaro. „Ponadto ICO i inne dapps o dużym natężeniu ruchu mają obawy związane ze skalowaniem, czasem przejściowym, czasem bardziej trwałym, które nie są łatwe do rozwiązania za pomocą lokalnej infrastruktury”.

Zakres projektów wykorzystujących sieć Infura jest szeroki. Na przykład MetaMask używa Infury z podejściem typu zero-client, łącząc się ze zdalną infrastrukturą Infura w celu obsługi ponad miliona zainstalowanych użytkowników. Niektóre projekty – takie jak Gnosis – wykorzystują podejście hybrydowe, które daje im elastyczność w weryfikowaniu własnych transakcji, jednocześnie zmniejszając koszt infrastruktury i zwiększając stabilność sieci. W przypadkach, w których głównym problemem jest skala, tak jak w przypadku CryptoKitties, Infura współpracowała z programistami z całego ekosystemu, aby zapewnić płynne działanie sieci.

Badać Historie sukcesu klientów firmy Infura.

Rosnąca platforma usług komunalnych

Pulpit programisty InfuraPulpit programisty firmy Infura

W przyszłości rozwijająca się platforma narzędziowa Infura będzie obejmować portal dla programistów, który zapewni wgląd i monitorowanie programistom korzystającym z sieci Infura, a także bardziej zaawansowane rozwiązania skalujące. „Jesteśmy aktywnie zaangażowani w rozwijający się krajobraz Ethereum i planujemy włączyć wiele nowych rozwiązań bezpośrednio do naszych usług infrastrukturalnych” – mówi Godsey. „Jesteśmy bardzo podekscytowani widząc, jak kanały oparte na shardingu, Proof of Stake i zaawansowanych stanach stanowych zaczynają pojawiać się online i nadal będziemy je uważnie obserwować”

Zacznij korzystać z Infura już dziś

Twórz teraz w Web3 dzięki światowej klasy pakietowi programistycznemu firmy Infura. InfuraNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me