blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

EEA Mainnet Initiative Bridges Permissioned and Public Blockchains

Co techniczna grupa robocza EEA oznacza dla blockchain, biznesu i interoperacyjności ConsenSys 14 sierpnia 2019 Opublikowane 14 sierpnia 2019

eea mainnet


W zeszłym tygodniu Enterprise Ethereum Alliance (EEA) ogłosiła uruchomienie Inicjatywa Mainnet, który ma na celu przyspieszenie współpracy między przedsiębiorstwami a społecznością Ethereum pracującą w publicznej sieci głównej. Inicjatywa będzie prowadzona przez techniczną grupę roboczą i zapewni kanał dla sieci mainnet R.&D, aby dowiedzieć się więcej o potrzebach przedsiębiorstw i dać przedsiębiorstwom szansę wpływania na rozwój sieci głównej. Dzięki ostatnim postępom w zakresie zezwoleń na Ethereum i rosnącemu zainteresowaniu integracja systemu, grupa robocza sygnalizuje kolejny ważny krok naprzód w promowaniu dostosowania technicznego i współpracy między korporacyjnymi sieciami blockchain a społecznością Ethereum mainnet.

„Gwałtowne przyspieszenie innowacji technologicznych wokół sieci głównej Ethereum zmienia sposób, w jaki branże zorientowane na konsumenta będą zapewniać wartość dzięki transakcjom i usługom peer-to-peer”.

Poza specyfikacją: wyrównywanie ekosystemu Ethereum

Współpraca i dostosowanie techniczne mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia przyjęcia technologii blockchain. Do czasu powstania Mainnet Initiative przedsiębiorstwa zainteresowane interakcją i rozwojem sieci mainnet nie miały formalnej przestrzeni do współpracy nad techniczną mapą drogową. Enterprise Ethereum Alliance, którego Grupa Robocza ds. Specyfikacji Technicznych niedawno wydała V3 specyfikacji klienta w celu ułatwienia przyjęcia Enterprise Ethereum, ma nadzieję, że Mainnet Initiative otworzy ścieżkę dla przedsiębiorstw do bezpośredniej interakcji i wpływania na tych, którzy są głęboko zaangażowani w rozwój następnej generacji sieci głównej Ethereum.

Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum, założyciel ConsenSys i członek zarządu EEA, postrzega Inicjatywę jako kolejny kamień milowy na drodze do interoperacyjności: „W minionym roku byliśmy świadkami znacznego przyspieszenia zainteresowania i przyjęcia Technologia Ethereum firmy. Warto zauważyć, że podjęto konkretne i zaangażowane wysiłki w celu wykorzystania sieci głównej Ethereum przez przedsiębiorstwo i zbudowania infrastruktury dla sieci głównej, która będzie również służyć wielu biznesowym przypadkom użycia w perspektywie długoterminowej. Duże organizacje z wielkiej czwórki, od wielkich technologii po farmację, duże firmy świadczące usługi finansowe, banki centralne i duże firmy energetyczne zwracają dużą uwagę na Ethereum ”.

Szansa w zakresie interoperacyjności sieci Mainnet

W ciągu ostatnich pięciu lat sieć główna Ethereum była promowana przez tętniącą życiem, utalentowaną i ogromną społeczność. Od samego początku sieć główna przetworzyła ponad 500 milionów transakcji, ponad 130 milionów transakcji w samym 2019 roku. Wykorzystanie sieci pozostaje dość stabilne i wynosi średnio nieco poniżej 90%. Na Ethereum istnieje ponad 70 milionów unikalnych adresów, z których 16 milionów zostało utworzonych od początku roku. Ponadto szacuje się, że społeczność programistów Ethereum jest 30 razy większa niż następna społeczność blockchain i najszybciej rośnie – liczba głównych programistów Ethereum wzrosła o ponad 20% w latach 2018-2019.

Mając to na uwadze, rozwój sieci mainnet nie może istnieć w oderwaniu od obecnego świata biznesu. Ponieważ ekosystem Ethereum ma na celu zrewolucjonizowanie wielu procesów biznesowych w różnych branżach i integrację złożonych sieci, społeczność mainnet powinna dążyć do integracji i współpracować z jak największą liczbą odpowiednich interesariuszy. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale zdobycie zaufania i zainspirowanie osób zarządzających wieloma dzisiejszymi procesami biznesowymi przybliży dotychczasowy świat przedsiębiorstw do udziału w coraz bardziej rozproszonych, ale bezpiecznych sieciach globalnych..

Firmy, rządy i wiodące organizacje zaczynają postrzegać sieć Ethereum jako szansę. To odnowione zainteresowanie pojawiło się wraz z pojawieniem się technik, które wykorzystują wyjątkowe możliwości sieci głównej bez ujawniania prywatnych informacji biznesowych lub poufnej logiki biznesowej opinii publicznej lub osobom nieupoważnionym. W zeszłym miesiącu rozpoczęła się działalność CapBridge Group we współpracy z ConsenSys 1 wymiana, pierwsza na świecie prywatna giełda papierów wartościowych w sieci głównej Ethereum. Giełda jest licencjonowana i regulowana przez Monetary Authority of Singapore i daje firmom bezpieczną opcję notowania prywatnych akcji w celu uzyskania dostępu do globalnej płynności, bez wysokich kosztów konwencjonalnych wyjść, takich jak IPO i M&ZA.

Wielu ekspertów zajmujących się technologią blockchain w przedsiębiorstwach przewiduje, że dostęp sieci blockchain z zezwoleniem do sieci głównej będzie analogiczny do dostępu intranetu do dzisiejszego Internetu, w którym użytkownicy korzystający z zapór sieciowych nadal mają dostęp do wszystkich lub wybranych części Internetu. W przypadku blockchain, sieci korporacyjne miałyby dostęp do sieci głównej Ethereum za pośrednictwem mostu, z możliwością wybierania i wybierania sieci, węzłów i kont do interakcji w głównym łańcuchu. Dozwolona interoperacyjność sieci z siecią główną Ethereum umożliwiłaby przechowywanie danych w łańcuchu bloków i prywatnej chmurze z dostosowywaną prywatnością i skalowalnością. Połączenie z siecią główną umożliwia również kompatybilność i dostęp do:

  • inne sieci blockchain typu open source lub biznesowe
  • szersze rynki i użytkownicy
  • logika danych lub zarządzania
  • tysiące dappsów

Prywatność, uprawnienia i zgodność z siecią główną

Rzeczywiste implementacje korporacyjnych łańcuchów bloków kompatybilnych z siecią główną są tuż za rogiem, a narzędzia są już dostępne. Na przykład, Panteon jest klientem Ethereum, który może tworzyć prywatne i licencjonowane korporacyjne konsorcja blockchain, które są kompatybilne z siecią główną. Pantheon jest już używany przez Liquidshare, konsorcjum składające się z 9 członków, w tym BNP Paribas i Société Générale, zajmujące się rozrachunkiem potransakcyjnym na rynkach akcji. Według Thibaud de maintena, CEO LiquidShare, „Współpraca z PegaSys pokazuje siłę Pantheon, jego funkcje korporacyjne i rosnące zainteresowanie wykorzystaniem Enterprise Ethereum zbudowanego z myślą o kompatybilności z siecią główną”.

Uruchamiając Enterprise Mainnet Initiative, EEA ma nadzieję otworzyć drzwi tysiącom użytkowników i procesom biznesowym, które w naturalny sposób będą pasować do większych, bardziej zdecentralizowanych sieci. Przedsiębiorstwa i rządy, które mogły patrzeć na mainnet jak na czarną skrzynkę, mogą teraz z pierwszej ręki przyjrzeć się procesowi rozwoju publicznego łańcucha blokowego Ethereum. Główną częścią statutu grupy roboczej będzie tworzenie wysokiej jakości dokumentacji technicznej, promowanie EIP (Propozycje ulepszeń Ethereum), które są związane z potrzebami przedsiębiorstw oraz opracowywanie specyfikacji technicznych, które umożliwią systemom przedsiębiorstwa głębszą interakcję z siecią główną.

Co dalej z inicjatywą Mainnet

Aby spełnić obietnicę, Web3 musi mieć w swej istocie w pełni zdecentralizowaną sieć. Na dzień dzisiejszy najbardziej ekspansywną i solidną siecią, która może służyć jako maksymalnie zdecentralizowana warstwa rozliczeniowa blockchain, jest sieć główna Ethereum. Społeczność Ethereum jest obecnie zainwestowana w kolejną wersję sieci głównej – Eth 2.0 – która jest wysiłkiem obejmującym cały ekosystem, aby zapewnić, że sieć główna może obsługiwać tysiące transakcji na sekundę i wykorzystywać bardziej energooszczędny mechanizm konsensusu. Oczekuje się, że nowe rozwiązania zostaną wprowadzone w trzech głównych fazach, począwszy od początku 2020 r.

Eth 2.0 może zrobić dla mainnet to samo, co wyszukiwarka Google zrobiła dla Internetu, jeśli chodzi o skalowanie płynnej, elastycznej i przyjaznej dla programistów platformy. Dlatego tym ważniejsze jest, aby społeczność Ethereum zaangażowała w ten proces różnorodny zestaw potrzeb interesariuszy. W przeciwnym razie wysiłek Web3 mógłby przekształcić się w podzielony świat blockchain zastrzeżonych sieci, które tracą szansę na wydajną, współdzieloną infrastrukturę IT i wielowarstwową prywatność.

W swoim ostatnim artykule „Bezpieczeństwo bez silosów: dlaczego firmy nauczą się pokochać publiczne ethereum”, John Wolpert, wcześniej globalny dyrektor ds. Produktu w IBM blockchain, a obecnie w ConsenSys, dostrzega znaczenie precyzyjnie dostrojonej kontroli w sieci głównej, która pozwoli przedsiębiorstwom osiągnąć bezpieczeństwo i prywatność:

„Ostatecznie sensowne jest pozwolenie każdej ze stron na zarządzanie własnymi prywatnymi systemami z własnymi prywatnymi danymi, uruchamianie własnych chronionych funkcji – ale integrowanie ich w taki sposób, aby w razie potrzeby mogli koordynować, szybko wyśledzić problemy i upewnić się, że wszyscy grają zgodnie z zasadami. ”

Gdy grupa robocza EEA Mainnet oficjalnie wystartuje, ekosystem Ethereum będzie miał odpowiednie forum do łączenia światów mainnet i enterprise. Liderzy grup roboczych będą pochodzić ze społeczności Ethereum, a także ze świata przedsiębiorstw. Inicjatywa potrzebuje uczestników, którzy rozumieją potrzeby biznesowe, a także stosu technologii Web3. Celem nie jest dostosowanie rozwoju sieci głównej do konkretnych potrzeb biznesowych lub sektorowych, ale umożliwienie każdej firmie oceniającej przypadki użycia blockchain rozważenie sieci Ethereum jako nieodłącznej i niezbędnej części ich rozwiązania..

Chcesz dowiedzieć się więcej o Enterprise Ethereum?

Poznaj branżowe przypadki użycia i aplikacje →

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me