Ethereum 2020: mapa drogowa i perspektywy

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Development

Ethereum 2020: mapa drogowa i perspektywy

Wersja z adnotacjami osobistej mapy drogowej Vitalika Buterina dla Ethereum i informacje o tym, jak możesz przyczynić się do rozwoju Beacon Chain. przez ConsenSys 25 marca 2020 Opublikowane w dniu 25 marca 2020

Ethereum hero ConsenSys

Co się wydarzy w Ethereum 2020? Jeśli to przegapiłeś, Vitalik Buterin napisał na Twitterze osobisty plan działania Ethereum. Zastanawiasz się, co oznacza jego diagram i czego można się spodziewać w tym roku? Dodałem adnotacje do diagramu z linkami i pokażę, co będzie prawdopodobne w Ethereum 2020.

The Merge: Scaling Ethereum to Proof of Stake and Shards

Oto mapa drogowa Ethereum z adnotacjami z linkami referencyjnymi. Przyjmuję odpowiedzialność za wybór linków. Wszystkie napisy na diagramie powinny nadal trafiać do Buterina.

Eth2roadmap 1Kliknij obraz, aby zobaczyć powiązane repozytoria dla każdego kroku w mapie drogowej.

Schemat składa się z czterech głównych części, od góry do dołu:

 • „Eth1.x inne”
 • „Bezpaństwowość eth1.x”
 • „Jądro”, które zaczyna się od Et2 Faza 0 i zbiega się do eth1 -> eth2 scal, który usuwa Proof of Work (PoW).
 • eth2 Phase 2 i dalej

Środkowa, pozioma oś przenosi czas. Wzdłuż tej osi znajduje się „jądro”, od uruchomienia w fazie 0, do uruchomienia w fazie 1, do „Merge”: etykieta eth1 -> eth2 MERGE.  Połączenie ma trzy zależności:

 • Uruchomienie eth2 Phase 1
 • eth1 -> Specyfikacja i implementacja merge eth2
 • et1.x bezpaństwowość

Wraz ze scaleniem system wycofuje łańcuch Proof of Work. Użytkownicy nie będą już musieli uruchamiać klienta eth1 i klienta eth2, aby śledzić dwa łańcuchy bloków. Ethereum będzie fragmentarycznym systemem Proof of Stake. Będzie jeden Ethereum składało się z Beacon Chain i shard chain.  Stan eth1 jest przechowywany w Shard 0. Użytkownicy nadal dokonują transakcji i używają aplikacji tak, jak robili to wcześniej.

Merge to ogromny krok naprzód w zakresie skalowalności Ethereum. Potrzebne są znaczące prace inżynieryjne, aby scalenie było możliwe i aby wykonać je bezpiecznie i bezpiecznie. Powyższe zależności klasyfikują większość pracy.

Jest wiele do omówienia z Merge i innymi elementami, ale tutaj skupimy się na jądrze i „eth1.x other”, ponieważ zawierają Ethereum 2020. W jądrze zaczynamy od Ethereum 2.0 Phase 0.


Ethereum 2.0 Faza 0

Produkt, który najprawdopodobniej będzie dostępny w 2020 r., To Beacon Chain.

Faza 0 składa się z działającej sieci Proof of Stake, ale nie obejmuje jeszcze shardingu ani możliwości przetwarzania transakcji innych niż niektóre operacje walidatora.

Phase0 prep

Podstawowymi warunkami wstępnymi uruchomienia Beacon Chain są:

 • Publikowanie umowy depozytowej eth2 w sieci głównej eth1.
 • Co najmniej dwa, najlepiej trzy zespoły klientów eth2 publikują wersję produkcyjną oprogramowania.
 • Po opublikowaniu umowy depozytu co najmniej 16 384 walidatorów (524 288 ETH) wpłaci do niej.
Dlaczego łańcuch beacon jest prawdopodobny dla Ethereum 2020?

Jest Danny Ryan, Diederik Loerakker i cztery zespoły, które tworzyły klientów et2 o jakości produkcji. Alfabetycznie są to: Latarnia morskaChmuraPrysmTekuTrójca.

Istnieją różne poziomy współautorzy od Fundacji Ethereum i innych zespołów, takich jak Artemis, Harmony, Lodestar, Nethermind, Parity, a także od tych, którzy zakładają firmy Staking-as-a-Service i „nowicjusze”. Przeprowadzono również kilka audytów.

Misja dostarczenia Beacon Chain w 2020 roku jest jasna, a siły są skoncentrowane. Większość prac została również wykonana w sposób rozproszony.

Pod względem społeczno-ekonomicznym roczna stopa procentowa (RRSO) powyżej 20% to atrakcyjna stawka dla wolnego rynku na zorganizowanie i aktywację 16 384 walidatorów (524 288 ETH) w sposób oczywisty lub kreatywny. (RRSO zmniejszy się wraz z większą liczbą walidatorów).

przeciętny model walidatoraŹródło: link do APR powyżej 2020-03-24

Jak wesprzeć Ethereum 2020

Wydania produkcyjne klientów Beacon Chain są oczekiwane po większej liczbie audytów, a sieć testowa dla wielu klientów działa stabilnie przez pewien czas; Sieci testowe dla pojedynczego klienta już działały stabilnie, chociaż pożądana jest większa optymalizacja i testowanie pod dużym obciążeniem.

Więcej współpracowników jest zawsze mile widzianych. Obszary wymagające wkładu obejmują sieci peer-to-peer klientów, ich współdziałanie oraz typowe czynniki testowania, bezpieczeństwa, wydajności i stabilności klientów i sieci.

Dla ekspertów w dziedzinie hakowania, bezpieczeństwa, EVM i inteligentnych kontraktów, audyt umowy depozytu i przegląd pracy Runtime Verification jest najważniejsza. Chociaż kod bajtowy w sieci głównej nie został jeszcze wdrożony, możesz już uzyskać przewagę, ponieważ nie oczekuje się żadnych zmian w umowie depozytowej.

Ethereum 1.x potrzebuje pomocy

Najwyższa część diagramu, „eth1.x other”, to elementy związane z obecną siecią główną Ethereum.

eth1x

Trzy obszary, w przybliżeniu trzy EIP, wymagają dedykowanych właścicieli, aby mieć rozsądną szansę na rozmieszczenie w sieci głównej w 2020 r..

Prekompilacja BLS12-381 jest od kilku miesięcy wspierana przez Alexa Własowa z Matter Labs, a EIP 2537 jest na dobrej drodze.  EIP 2537 dodaje obsługę krzywej BLS12-381 że eth2 używa i pozwoli inteligentnym kontraktom być lekkimi klientami eth2. Dzięki prekompilacji można pisać nowe inteligentne kontrakty, które weryfikują dane z fragmentów eth2. Uruchomienie fazy 1 eth2 wprowadzi shardy, które zwiększą dostępność danych dla pakietów zbiorczych eth1. Zasadniczo pakiety zbiorcze to inteligentne kontrakty, w których większość obliczeń i pamięci masowej znajduje się poza łańcuchem, ale niektóre dane są w łańcuchu na potrzeby rezerwy. Pakiety zbiorcze stają się bardziej skalowalne, gdy nie są ograniczone przez dostępność danych. W przypadku Alexa Własowa prekompilacja BLS12-381 prawdopodobnie pojawi się w 2020 r. (I może być nawet dostępna przed Beacon Chain).

EIP-1559 jest ekscytujące dla użytkowników, ponieważ mogą zignorować ustalanie cen gazu, a jednocześnie mieć pewność, że nie przepłacają opłat lub ich transakcje będą niesłusznie opóźniane. Z EIP: „oczekuje się, że większość użytkowników nie będzie musiała ręcznie dostosowywać opłat za gaz, nawet w okresach wzmożonej aktywności sieci”. Co więcej, jego elegancja obejmuje spalanie niektórych opłat, co równoważy inflację ETH bez znacznego zmniejszenia nagród górników. Od czasu zaproponowania europejskiego partnerstwa innowacyjnego prawie rok temu było trochę pracy. Niestety nie ma obecnego właściciela.

Abstrakcja konta umożliwia tworzenie kont z dowolną logiką autoryzacji. Ta dodatkowa elastyczność może być daleko idąca, ale oto prosty przykład. Portfel z inteligentnymi kontraktami multisig może spłacać własne paliwo środkami, które już posiada. Po utworzeniu i zasileniu portfela oddzielne konto w ETH nie jest potrzebne do interakcji z portfelem i płacenia za gaz. Abstrakcja kont ma swoje korzenie w 2015 r., Ale propozycja napisana miesiąc temu daje komuś szansę na zrealizowanie tego w 2020 r..

Kontakt https://gitter.im/ethereum/AllCoreDevs jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i wnieść swój wkład.

„Bezpaństwowość eth1.x” również potrzebuje pomocy, ale sama w sobie jest obszernym tematem. W międzyczasie sprawdź plik proponowany plan działania „Stateless Ethereum” i Pliki 1.x.

Ciągły hołd dla drużyny Gethów

W zeszłym tygodniu było 164. wydanie Geth na Github. Nie zapominajmy, że Zespół Geth nadal wydaje funkcje, ulepszenia i optymalizacje Geth. Łatwo jest wziąć ich i ich pracę za coś oczywistego. Podziękujmy alfabetycznie Guillaume Ballet, Zsolt Felföldi, Felix Lange, Gary Rong, Adam Schmideg, Martin Holst Swende, Péter Szilágyi!

Felix, Martin i Péter od lat ulepszają i optymalizują Geth, wracając do początkowych sieciowych „ataków w Szanghaju” (z byłymi kolegami z drużyny Nickiem Johnsonem i Jeffreyem Wilcke).

Kilka miesięcy temu, Péter był gościem przy okrągłym stole deweloperów w ConsenSys.  Podzielił się kilkoma poglądami na tematy takie jak eth2, bezpaństwowość, motywowanie współpracowników i docenianie ludzi (~ 49 minuta). Dziękuję za to przypomnienie, Péter i dziękuję tobie i reszcie zespołu za twoją ważną pracę i poświęcenie.

Dołącz Kanał Discord dla Go Ethereum jeśli chciałbyś im podziękować, polecić lub uczyć się i przyczyniać do rozwoju gethów.

Ethereum 2020 i nie tylko

Obecnie przybliżona sekwencja tego, co jest prawdopodobne w Ethereum, to:

 1. Beacon Chain (eth2 Phase 0) w 2020 roku
 2. Prekompilacja BLS12-381 w 2020 roku (może pierwsza)
 3. jeśli są właściciele do pobierania kont i EIP 1559, jest szansa, że ​​będą dostępni w 2020 roku
 4. eth2 Faza 1
 5. et1.x bezpaństwowość
 6. eth1 -> eth2 MERGE
 7. dalsze modele wykonywania, ulepszenia prywatności i bezpieczeństwa oraz zaawansowana kryptografia

Najwięcej ludzi poświęca się realizacji Beacon Chain w 2020 roku.  „Eth2 wygląda dobrze – faza 0 jest stabilna, zespoły klientów ją miażdżą.„Na platformie eth1 wydania Geth będą kontynuowane, a prekompilacja BLS12-381 prawdopodobnie pojawi się w 2020 roku (może nawet przed Beacon Chain). Jednak wkrótce potrzebni są właściciele, aby EIP 1559 i abstrakcje kont miały realną szansę na stworzenie Ethereum 2020. Wiele osób zajmuje się mapą drogową równolegle..

Zapisz się do newslettera ConsenSys

Otrzymuj najnowsze analizy łańcucha bloków Ethereum, samouczki, seminaria internetowe i nie tylko bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej. Subskrybuj

Biuletyn Ethereum 2.0 Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł EthereumWebinar

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł Ethereum

Jak zbudować własny interfejs API EthereumWebinar

Jak zbudować własny interfejs API Ethereum

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktówWebinar

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktów

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map