Ethereum by the Numbers – rok 2019

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Ethereum by the Numbers – rok 2019

Sprawdź aktywność sieciową, statystyki Ethereum, analizy DeFi i więcej faktów i liczb z ekosystemu blockchain Ethereum w całym 2019 roku. Przez ConsenSys 11 grudnia 2019 Opublikowane 11 grudnia 2019

ethereum przez bohatera liczb

Z roku na rok ekosystem Ethereum nadal się rozwija, a ten rok przyniósł nową falę innowacji i rozwoju technologii blockchain. Sieć Ethereum została ulepszona zarówno dzięki aktualizacjom sieci, jak i zwiększonemu wsparciu programistów. DeFi wniósł do ekosystemu Ethereum setki milionów dolarów, podczas gdy w ciągu roku stworzono ponad 520 nowych zdecentralizowanych aplikacji. Poświęćmy chwilę na analityczną refleksję nad minionym rokiem, zyskując optymizm na przyszłe lata.

Sieć

 • 20m+. Łączna liczba kont Ethereum utworzonych w tym roku
 • 4 miliony. Nowe aktywne adresy Ethereum w 2019 roku
 • 2. Ethereum przeszedł dwie aktualizacje sieci
 • 4,728,152+. Ether wydał swój rok z nagród blokowych. 
 • Około 2m. Zwiększenie średniego limitu gazu (z 8 mln gazu do nieco poniżej 10 mln gazu)
 • 8.516. Aktywne węzły Ethereum

Dapps

 • 520. Nowe aplikacje stworzone w 2019 roku
 • 2019 przyniósł krypto na telefon komórkowy: MetaMask Mobile, Srebrzysty, Coinbase Portfel i więcej wszystkich wydanych portfeli w zeszłym roku. 
 • 1-2. Przeciętny właściciel Ethereum Name Service kupił 1-2 nazwy domen, podczas gdy niektóre „wieloryby” posiadają setki.
 • Plik najdłużej Domena ENS to: Po co ma to być zyskowne, jeśli otaczają one cały świat i cierpią na utratę zdrowia. 
 • OpenSea stała się wiodącym rynkiem zliczania sprzedaży NFT ponad 7 milionów dolarów na aukcjach w ciągu dwóch lat, z których 1,7 miliona dolarów pochodziło tylko z października. 
 • Gods Unchained, jeden z najpopularniejszych dappsów na Ethereum utworzony ponad 6 714 445 sztuk
 • Moloch, MetaCartel, Ethereum Marketing i przynajmniej 25 innych DAO byli wezwany W tym roku.  

DeFi

Historia DeFi w całym 2019 roku jest konsekwentnie opowiadana w kontekście stablecoina Dai, który umożliwił różne nowe aplikacje.

Grafika Ethereum 2019Opłata za stabilność i dostawa Dai do Mkr.tools

55 milionów DAI. W ciągu 2019 roku Dai ostatecznie osiągnął rządowy rząd Maker narzucił limit 100 milionów Dai, co wymagało głosowania, aby zwiększyć podaż. Duży spadek pod koniec roku wskazuje na migrację z pojedynczego zabezpieczenia Dai (SAI) do nowego i ulepszonego wielostronnego Dai (Dai). 

Opłata za stabilność Maker – pokazana na niebiesko powyżej – rozpoczęła rok na poziomie 2,5%, osiągnęła szczyt w sierpniu na poziomie 20,5%, po czym ostatecznie powróciła do skromniejszej 3% opłaty. Całkowite narosłe roczne opłaty stabilizacyjne 1,640,555 Dai

Wizualizacja CDP w ciągu ostatniego roku pokazuje, w jaki sposób platformy CDP w programie Maker – lub krypty, jak się je teraz nazywa – różnią się rozmiarem, wiekiem i współczynnikiem zabezpieczenia. W tym roku utworzono tysiące Maker Vault, a poniższy wykres pokazuje, że niektóre Vaults mają ekstremalną ilość zabezpieczeń zablokowanych przy stosunkowo niskich współczynnikach zabezpieczenia (współczynnik zabezpieczenia poniżej 150% skutkuje likwidacją Maker Vault).

CDP dla Eth w liczbach 2019Historyczne CDP wg Mkr.Tools


Ilość eteru zablokowanego w DeFi wzrosła dramatycznie w ciągu ostatniego roku, przekraczając ostatnio 650 milionów dolarów. Ether stał się podstawowym aktywem dodatkowym dla platform i aplikacji defi.

Eth zamknięty w platformie DefiEther zablokowany na platformach DeFi przez Alethio

1 stycznia 2019 roku Uniswap miał łącznie 31 użytkowników z nieco ponad 30 ETH w wielkości dziennej, a prawie rok później ma setki użytkowników i tysiące ETH w dziennym wolumenie.  

Synthetix, platforma do tworzenia aktywów syntetycznych na Ethereum uznany bezprecedensowy wzrost w 2019 r. – ze wzrostem całkowitej wartości zamkniętej w Synthtix z 1,6 mln USD do ponad 160 mln USD. 

Deweloperzy

 • 25K+. Miesięczny wzrost pobrań Truffle w całym 2019 roku. 
 • 300 000 $ +. Dotacje przyznane przez ConsenSys w ciągu ostatniego roku. Fala 3 jest teraz otwarta!
 • 8. Wirtualne hackathony w 2019 r. wsparcie Gitcoin, które rozdzieliło ponad 200 tys. dotacji. 
 • Tylko w listopadzie 2019 roku Gitcoin umożliwił transfer wartości w wysokości 302 tys. USD za pośrednictwem swojej platformy, a jego żywotność wynosiła ponad 2,8 miliona dolarów wartości brutto platformy
 • Zadania Gitcoin były zagrał 12,157 razy przez ponad 700 członków społeczności

ConsenSys wystąpił z inicjatywą wprowadzenia 1 milion programistów do ekosystemu Ethereum. W tym roku dużo więcej wysiłku włożono w analizę społeczności deweloperów. W połowie 2019 roku Electric Capital opublikował raport pokazujący, że społeczność programistów Ethereum jest 4x większa w porównaniu z jakimkolwiek innym ekosystemem kryptograficznym. Społeczność programistów Ethereum stale się rozwija i rozwija dzięki dodawaniu ekscytujących dziedzin, takich jak DeFi, DAO i nie tylko.

Pożywienie do przemyślenia

 • 12. Dni zimy
 • 2019. Rok DeFi
 • 5. Liczba pracowników Twittera pracujących na zdecentralizowanej infrastrukturze

DeFiNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport ekosystemu obstawianiaRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map