Forbes publikuje „50 miliardowych firm badających technologię Blockchain”

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

Wydania Forbesa "Najlepsze firmy warte 50 miliardów dolarów badające Blockchain"

Amazon, Google, Samsung, Facebook: Trwa wyścig, w którym wiodące światowe firmy wdrażają blockchain. Autor: ConsenSys 17 kwietnia 2019 r. Opublikowano 17 kwietnia 2019 r.

łańcuch

Forbes niedawno opublikował nową listę, na której znalazło się 50 firm – o minimalnych przychodach lub wycenie na poziomie 1 miliarda dolarów oraz operacji w USA – które badają lub integrują technologię blockchain w swojej działalności. Plik nowa lista Forbesa docelowo będzie się składać ze 100 firm, ale jak dotąd opublikowano tylko początkowe 50. Mamy już wystarczająco dużo informacji, aby rozpocząć ekstrapolację ustaleń z ich badań, które przedstawiają bardzo zachęcające oznaki rozwoju technologii Ethereum i technologii blockchain jako całości.

Firmy inwestują w technologię Blockchain

W raporcie International Data Corp stwierdzono, że wydatki korporacyjne i rządowe na technologię blockchain wzrosły o 89% w porównaniu z ubiegłym rokiem i jest ma osiągnąć 2,9 miliarda dolarów w 2019 roku. Do 2022 roku firma podaje, że całkowite wydatki na blockchain osiągną 12,4 miliarda dolarów. W ankiecie przeprowadzonej przez Deloitte 95% respondentów stwierdziło, że ich firmy planują w tym roku zainwestować w technologię blockchain. Podobnie przeprowadziło PwC kolejne badanie wśród 600 menedżerów z których 84% stwierdziło, że ich firmy są już zaangażowane w technologię rozproszonych rejestrów.

Za liczbami „miliardowych dzieci Forbesa Blockchain”

Wiele firm odkrywa lub wykorzystuje wiele łańcuchów bloków. Niektóre firmy, takie jak JP Morgan, są prawdopodobnie dalej w procesie rozwoju, już publicznie zadeklarowały, że używają Ethereum jako swojego cyfrowego tokena w USA. Inne organizacje być może testują różne łańcuchy bloków i opracowują dowody koncepcji, które można wdrożyć w ich podstawowej infrastrukturze cyfrowej.

Spośród pięćdziesięciu firm trzydzieści dwie budują na platformach blockchain opartych na Ethereum lub Enterprise Ethereum. Chociaż artykuł Forbesa nie zawiera komentarzy, jest prawdopodobne, że duża społeczność programistów, istniejące standardy opracowane przez Enterprise Ethereum Alliance, a publiczna kompatybilność napędza niektóre z doniesień o dominacji Enterprise Ethereum.

Ethereum to najpopularniejszy blockchain, który firmy eksplorują i integrują ze swoimi istniejącymi operacjami. Ogólnie rzecz biorąc, dwadzieścia cztery z pięćdziesięciu wymienionych firm używają łańcucha blokowego Ethereum.

Jakie firmy używają Ethereum w przypadku zastosowań korporacyjnych?

Istnieją różne przypadki zastosowań blockchain, dlatego lista firm wdrażających technologię blockchain jest szeroka i obejmuje wiele branż.


Łańcuch dostaw i handel detaliczny
Dobra konsumpcyjne i napoje
Usługi bankowe i finansowe
Energia
Opieka zdrowotna i ubezpieczenie
Fintech
Oprogramowanie i technologie informacyjne
Telekomunikacja
Produkcja elektroniki

Łańcuchy blokowe oparte na Ethereum przedsiębiorstwa

Dziesięć firm opracowuje lub bada Quorum, oparty na Ethereum blockchain, a trzy badają blockchain firmy Hyperledger Sawtooth Ethereum. Sawtooth-Ethereum – lub Seth – jest również kompatybilny z maszyną wirtualną Ethereum.

Dla porównania, Hyperledger Fabric ma osiemnaście firm badających jego dozwolony łańcuch bloków, z czego dwadzieścia osiem korzysta z wersji łańcucha bloków IBM, takich jak Fabric, Burrow, Sawtooth i Indy.

Inne godne uwagi aspekty listy obejmują Facebook jako jedyną firmę, której platforma blockchain jest wymieniona jako nieznana. Ponadto Google podobno eksperymentuje z różnymi kryptowalutami, chociaż jedyną platformą inteligentnych kontraktów, którą bada, jest Ethereum.

Coraz więcej firm angażuje się i wdraża technologię blockchain w istniejącej infrastrukturze. Ponieważ firmy nieuchronnie inwestują więcej czasu i wysiłku w rozwiązania typu blockchain, zaczną decydować, które platformy najlepiej odpowiadają ich potrzebom biznesowym i technologicznym. Jeśli istniejąca lista wskazuje na preferowaną korporacyjną sieć blockchain, wydaje się, że Ethereum jest daleko na czele stawki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Enterprise Ethereum?

Poznaj branżowe przypadki użycia i aplikacje →

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map