Jak Kaleido stworzyło Blockchain Marketplace dla deweloperów i przedsiębiorstw

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogEnterprise Blockchain

Jak Kaleido stworzyło rynek Blockchain dla deweloperów i przedsiębiorstw

Znaczenie integracji partnerów w rozwiązaniach blockchain i sposób, w jaki Kaleido rozwija rynek dla programistów i przedsiębiorstw. przez ConsenSys 4 grudnia 2019 Opublikowane 4 grudnia 2019

bohater rynku kaleido

Rynki zajęły świat przez burza. Zmiana paradygmatu z wielkich firm na rynki możliwe dzięki indywidualnym sieciom została dodatkowo skatalizowana wraz z pojawieniem się Bitcoin i technologii blockchain. Jednak nawet przy ekspansji zdecentralizowanych aplikacji, start-upów kryptowalut i przedsiębiorstw wdrażających technologię blockchain – pojawienie się rynku rozwiązań blockchain dla przedsiębiorstw nie nastąpiło aż do teraz.

Ten rynek zapewnia formę kompozycyjności znaną również jako „efekt klocka lego”, która umożliwia tworzenie rozwiązań lub ich integrację. Podczas gdy publiczne łańcuchy bloków nadal dążą do zwiększenia możliwości komponowania swoich platform, sieci łańcucha bloków Enterprise Ethereum po cichu pracowały nad stworzeniem różnych specyfikacji i komponentów, które zapewniają rozwiązanie z pełnym stosem. Kaleido stworzyło coś wyjątkowego rynek który umożliwia łatwe konfigurowanie łańcuchów bloków Enterprise Ethereum, które zapewniają firmom opcjonalność – co pomaga wyeliminować potrzebę specjalistycznej wiedzy na temat łańcucha bloków – w ten sposób zmniejszając koszty konfiguracji, wdrożenia i utrzymania sieci blockchain. 

„Widzieliśmy udane wzorce wdrażania, gdy sieci korporacyjne trafiały do ​​produkcji i umieściliśmy te najlepsze praktyki w usługach Kaleido Marketplace, aby radykalnie uprościć wdrażanie blockchain i wyeliminować część wymaganej specjalistycznej wiedzy o blockchain” – powiedział Kaleido Założycielka i dyrektor operacyjny Sophia Lopez.

Jak działa Kaleido Marketplace?

Kaleido Marketplace oferuje przedsiębiorstwom możliwość szybkiego i bezproblemowego zbudowania sieci blockchain z dostosowywanymi atrybutami. Firmy wykorzystują rynek do tworzenia swoich rozwiązań blockchain z następujących kategorii:

Wybór protokołu

Podstawowy protokół blockchain, który obsługuje Twoją sieć, jest częścią całego rozwiązania z pełnym stosem. Opcja wyboru Hyperledger Besu lub innych łańcuchów bloków Enterprise Ethereum, takich jak Quorum, jest przydatna dla firm, które rozwiązują różne problemy. Hyperledger Besu zapewnia kompatybilność z publicznym blockchainem Ethereum dla przedsiębiorstw, które uważają, że z czasem ich firmy będą chciały wykorzystać zalety publicznego Ethereum. 

Cloud Configurations 

Kaleido umożliwia przedsiębiorstwom wykorzystanie ich istniejących usług w chmurze poprzez integrację z Amazon Web Services lub Microsoft Azure. Dostawcy ci mają również inne usługi przeznaczone do zarządzania kluczami i ochrony danych, które przedsiębiorstwa mogą integrować z ich rozwiązaniami opartymi na łańcuchu bloków, na które udzielono pozwolenia. Platforma Kaleido oferuje prostą obsługę tworzenia i zarządzania łańcuchami bloków działającymi na platformie Microsoft Azure, Amazon Web Services lub lokalnie.


Narzędzia deweloperskie

Narzędzia programistyczne oferowane przez dostawców zewnętrznych, takich jak Truffle lub MythX, są niezbędne do powszechnego przyjęcia technologii blockchain w przedsiębiorstwach. Narzędzia te zapewniają solidne usługi i produkty klasy korporacyjnej, które umożliwiają produktom lub zespołom inżynierów firmy rozwiązywanie problemów i budowanie w oparciu o ich korporacyjny łańcuch bloków.. 

Usługi Kaleido

Unikalne na rynku blockchain Kaleido są usługi świadczone przez firmę. Na przykład Kaleido oferuje rozwiązania w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, które umożliwiają przedsiębiorstwom pełne wykorzystanie potencjału rozwiązań blockchain. Ponadto Kaleido oferuje natywne usługi blockchain, które są potrzebne do analizy, monitorowania i zarządzania dowolną siecią blockchain. 

Integracje partnerów

Jednym z najważniejszych aspektów Kaleido Marketplace są integracje partnerskie, które umożliwiają przedsiębiorstwu korzystanie z oprogramowania blockchain dostarczanego przez wielu innych dostawców technologii.

Klucz do rynku: programy partnerskie i integracje

Załóżmy, że chcesz skonfigurować sieć blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw Twojej firmy. Najpierw Twoja firma będzie musiała wybrać bazowy protokół blockchain, na przykład Hyperledger Besu. Następnie wybierz konfigurację chmury, której potrzebuje Twoja firma, niezależnie od tego, czy jest to AWS, czy Azure. Będziesz mieć do wyboru mnóstwo usług Kaleido, takich jak rejestr On-Chain lub mechanizm transferu tokenów Zero-Knowledge. Wreszcie Twoja firma może wybierać spośród narzędzi programistycznych, takich jak MythX i Truffle, i decydować o komponencie łańcucha dostaw, takim jak Treum. Wszystkie te strony trzecie integrują się z usługami Kaleido, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę, a wszystko to z prostotą kliknięcia.  

Dziś posiadanie całego stosu blockchain jest wyzwaniem, a do stworzenia najlepszego możliwego rozwiązania potrzebne są partnerstwa. Dlatego ConsenSys łączy nasze aplikacje wewnętrzne z firmami wspieranymi przez ConsenSys, takimi jak Kaleido i Aztec, aby zapewnić solidne rozwiązania spełniające wymagania każdego przedsiębiorstwa. 

Pełne rozwiązania Blockchain w akcji 

Od momentu uruchomienia Kaleido pomogło organizacjom stworzyć tysiące sieci blockchain dzięki Blockchain Business Cloud. Dzięki Marketplace, Kaleido idzie jeszcze dalej, oferując pierwszy pełny zestaw funkcji blockchain potrzebnych do zbudowania kompletnego rozwiązania, przejścia do stanu produkcyjnego na żywo i utrzymania rozwiązania w stanie sprawności..

ConsenSys i Kaleido pomogły sieciom konsorcjów i przedsiębiorstwom w ustanowieniu działających sieci blockchain. Na przykład Small & Medium Business Exchange (SMBX), które oferuje giełdę opartą na blockchain do emitowania, kupowania i sprzedawania obligacji małych firm inwestorom społecznym, wykorzystuje Kaleido jako podstawę własnego rozwiązania blockchain.

 „Ponieważ prowadzimy ten rynek w imieniu społeczności SMBX, Kaleido pomogło nam wprowadzić nasze rozwiązanie na rynek w ułamku czasu i za ułamek kosztów” – mówi Benjamin Lozano, dyrektor generalny SMBX.

Innym przykładem Kaleido jest Komgo, najnowocześniejsza sieć handlu towarami i finansami składająca się z globalnych instytucji, takich jak Citi, ING, Koch Supply & Trading, MUFG Bank, Societe Generale, Credit Agricole Group, BNP Paribas, Shell i inne. 

„Opierając się na otwartym systemie blockchain, Komgo może wybierać spośród najlepszych protokołów opracowywanych w całym ekosystemie i wykorzystywać istniejące bloki konstrukcyjne do zoptymalizowanego rozwiązania”, – Souleïma Baddi, dyrektor generalny Komgo. 

Jednocześnie niektóre przedsiębiorstwa często chcą mieć partnera wdrożeniowego oferującego pełen zakres usług. Istnieją rozwiązania Enterprise Ethereum i dostawcy wsparcia na każdym rynku na całym świecie, w tym w czterech dużych firmach konsultingowych, a także w ConsenSys Solutions. Firmy te oferują usługi od weryfikacji koncepcji po gotowe do produkcji sieci blockchain, integrację ze starszymi systemami i stałe wsparcie..

Uwagi końcowe

Wartość solidnych rynków dla przedsiębiorstw i deweloperów jest nie do przecenienia. Możliwość stworzenia sieci z aplikacjami i usługami specyficznymi dla branży przyspiesza adaptację dla wszystkich użytkowników. Połowa sukcesu to wiedza o tym, co istnieje, a ponieważ rynek Kaleido rozszerza liczbę programów partnerskich, będzie nadal wyprzedzał inne platformy, które nie umożliwiają takiej kompozycji. 

Zajrzyj na rynek Kaleido

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Co to jest Enterprise EthereumWebinar

Co to jest Enterprise Ethereum?

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Komgo Blockchain dla finansowania handlu towaramiCase Stud

Komgo: Blockchain dla finansowania handlu towarami

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map