blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

Jak opakowane tokeny zapewniają DeFi większą płynność

Ponad 5,5 miliarda dolarów w bitcoinach jest obecnie używanych w aplikacjach Ethereum DeFi. W tym poście omawiamy zawinięte tokeny, nauczymy Cię, jak Bitcoin może być używany na Ethereum i stać się aktywem generującym dochód, a także omawiamy sposoby, w jakie opakowane tokeny zapewniają większą płynność ekosystemowi DeFi Ethereum. autor: James Beck 29 stycznia 2021 opublikowany 29 stycznia 2021

Bitcoin na obrazie Ethereum Pobierz raport


Jest to część serii artykułów z raportu ConsenSys Codefi Ethereum DeFi za IV kwartał 2020 r. Pobierz pełny raport, aby dowiedzieć się więcej o standardach tokenów dla aktywów i płatności, rynkach NFT, tokenach społecznościowych i społecznościowych, DAO, pożyczkach flash, opakowanych bitcoinach i filecoinach, projektach pożyczkowych i nie tylko.

Ethereum w coraz większym stopniu przyciąga zasoby cyfrowe z innych protokołów blockchain. Dzięki nowym wzorcom projektowym możliwe jest teraz umieszczanie zasobów cyfrowych, takich jak Bitcoin lub Filecoin na Ethereum, aby mogły współdziałać z aplikacjami DeFi. W czwartym kwartale 2020 r. Nastąpił wykładniczy napływ wartości tokenizowanej na Ethereum, a ponieważ efekty sieciowe ekosystemu DeFi nadal rosną, przewidujemy, że dodatkowe protokoły uruchomią opakowane wersje ich tokenów na Ethereum w 2021 r..

W tym poście omawiamy zawinięte tokeny, nauczymy Cię, jak Bitcoin może być używany w Ethereum i stać się aktywem generującym dochód, a także omawiamy sposoby, w jakie opakowane tokeny zapewniają większą płynność ekosystemowi DeFi Ethereum.  

Co to są zapakowane tokeny? 

Pakowanie tokenów w Ethereum opisuje proces przekształcania istniejącego zasobu kryptograficznego w token ERC-20. Tokeny ERC-20 pozostają najczęściej stosowanym standardem do projektowania tokenów i zapewniają zgodność reguł inteligentnych kontraktów z aplikacjami, takimi jak zdecentralizowane giełdy lub protokoły pożyczek. 

Wprowadzenie opakowanych tokenów faktycznie rozpoczęło się od samego ETH, ponieważ standard tokenów ERC-20 pojawił się po ustaleniu atrybutów do wysyłania i przechowywania eteru. Opakowany ETH (lub WETH) przekształca ETH w ERC-20, który zapewnia pełną funkcjonalność i możliwość przenoszenia tokena ERC-20. Aby opakować token, zazwyczaj użytkownik „blokuje” oryginalny token w inteligentnym kontrakcie, który następnie wybija równoważną ilość opakowanych tokenów. Jest to analogiczne do tradycyjnej ustrukturyzowanej notatki wydanej przez robota DeFi. Aby odblokować oryginalne tokeny, po prostu zamień zapakowane tokeny z powrotem na inteligentny kontrakt. „Pakowanie” wydaje się błędną nazwą, ponieważ tak naprawdę po prostu wymieniasz jeden token na token ERC-20 o tej samej wartości. Ale to proste działanie ma potężne konsekwencje, o czym świadczy 5,5 miliona ETH przekształconych w WETH do końca czwartego kwartału 2020 r..

Dostawa WETH na Ethereum. Źródło: CoinMetrics

Jak opisano w raporcie ConsenSys Codefi Q3 DeFi, jednym z głównych trendów w połowie 2020 roku był wzrost zdecentralizowanych giełd (DEX). Całkowity wolumen handlu na DEX w czwartym kwartale przekroczył 60 miliardów dolarów, a jednym z głównych czynników napędzających tę działalność jest to, że WETH ułatwia wymianę ETH na dowolny inny token ERC-20.

Miesięczny wolumen handlu według DEX. Źródło: Dune Analytics

Metoda zawijania tokenów została również uogólniona w innych typach tokenów i protokołach, dodatkowo katalizując wszechobecność tokenów ERC-20. 

Bitcoin na Ethereum

Jeśli możesz zamienić ETH w token ERC-20, dlaczego nie zmienić Bitcoina w taki, aby mógł współdziałać z inteligentnymi kontraktami i protokołami na Ethereum? Wrapped Bitcoin nabrał rozpędu w czwartym kwartale 2020 r. Obecnie w sieci Ethereum istnieje ponad 159 991 BTC (około 5,5 miliarda USD), z WBTC i renBTC jako dominującymi opakowanymi bitcoinami. Ostatecznie oznacza to, że teraz posiadacze Bitcoinów mogą używać swoich BTC z portfelami opartymi na Ethereum, takimi jak MetaMask i uzyskać dostęp do zdecentralizowanych aplikacji finansowych. 

Zainicjowany w styczniu 2019 r., Wrapped Bitcoin to wspólny projekt BitGo, Ren, Dharma, Kyber, Compound, MakerDAO i Set Protocol. Projekt jest teraz kontrolowany przez zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO) o nazwie WBTC DAO, który reguluje dodawanie i usuwanie kupców i opiekunów WBTC na Ethereum na podstawie umowy z wieloma podpisami. WBTC wniósł większą płynność dla Bitcoin do ekosystemu Ethereum, ponieważ WBTC jest używany do handlu na zdecentralizowanych giełdach, jako zabezpieczenie pożyczek i pożyczek lub do handlu instrumentami pochodnymi. Na przykład, Złożony pozwala każdemu zapewnić pasywny dochód z pożyczania WBTC innym użytkownikom w sieci. WBTC pomogło również przenieść wolumen handlu ze scentralizowanych giełd na DEX. 

Inną metodą pakowania BTC, która nabrała rozpędu w IV kwartale 2020 r., Jest użycie syntetycznego Bitcoina, w którym użytkownik blokuje swoje BTC w inteligentnym kontrakcie i otrzymuje syntetyczny zasób o równej wartości. Synthetix, platforma handlu instrumentami pochodnymi, pionierem tej techniki, nazywając swój opakowany Bitcoin sBTC. Chociaż syntetyczny token nie jest bezpośrednio wspierany przez BTC, Synthetix zapewnia każdemu BTC 800% wartości BTC w tokenach SNX, które są również używane do zarządzania i zapewniania płynności. 

Całe to BTC na Ethereum przynosi interesujące produkty handlowe. TokenSets, firma DeFi, która automatyzuje strategie zarządzania portfelem, wprowadziła platformę produkt który automatycznie handluje między WBTC i ETH, aby uchwycić zyski z obu aktywów poprzez zrównoważenie składu ETH / WBTC w zależności od względnego tempa ceny. 

Pod koniec czwartego kwartału 2020 r. Na Ethereum było 141.322 BTC, co stanowi około 4,2 miliarda USD. 

Owinięty Bitcoin na Ethereum. Źródło: Dune Analytics

Filecoin na Ethereum

Uruchomienie Filecoin w czwartym kwartale było jednym z najbardziej oczekiwanych w zdecentralizowanej przestrzeni protokołów. Na Sieć Filecoin, FIL to rodzima waluta używana do płacenia za przechowywanie danych w globalnej sieci obsługiwanej przez górników. (Filecoin jest protokołem uzupełniającym IPFS; różnica polega na tym, że Filecoin zachęca do przechowywania i dlatego oferuje silniejsze gwarancje trwałości). 

W IV kwartale wprowadzono ConsenSys Codefi Most DeFi aby przekonwertować FIL Filecoina na token ERC-20 przy użyciu rozszerzenia Protokół Ren, co również obejmuje BTC. Będąc na Ethereum, posiadacze FIL i górnicy mogą zdeponować swój renFIL jako zabezpieczenie na rynkach pożyczkowych DeFi, aby uzyskać odsetki, lub pożyczyć więcej FIL potrzebnych do operacji wydobywczych. Zapewnienie płynnych dostaw FIL poprzez rynki pożyczek jest kluczowym elementem budowania rynku magazynów i napędzania wykorzystania IPFS w sieci. Używając Platforma zbudowana w Codefi, górnicy pamięci masowej mogą deponować aktywa oparte na ETH jako zabezpieczenie, pożyczać zapakowany FIL i konwertować go na natywny FIL w celu przechowywania danych lub angażowania się w sieć Filecoin.

Od momentu uruchomienia wydano 48 575 renFIL, czyli około 1 020 075 USD. Inne giełdy, takie jak Binance i Huobi, uruchomiły własne wersje opakowanego FIL, z wydanymi odpowiednio 33 000 BFIL i 59 999 HFIL. Podsumowując, na Ethereum znajduje się 143843 opakowanych plików FIL, czyli ponad 3 miliony USD. 

renFIL na Ethereum. Źródło: Dune Analytics

Jak zdobyć zawinięty bitcoin za pomocą MetaMask

Być może ostatnio wpłynął na ciebie Elon Musk, aby kupić Bitcoin. Teraz, gdy masz już Bitcoin, co możesz zrobić? Na blockchainie Bitcoin, poza HODLingiem lub wysyłaniem go komuś innemu, niewiele. Ale jeśli kupisz zapakowany Bitcoin, który jest BTC w opakowaniu ERC-20, możesz uzyskać dostęp do pełnego zestawu zdecentralizowanych aplikacji finansowych. Pożyczanie WBTC na Aave i dostarczanie płynności do Twojego WBTC na Uniswap jest tak samo łatwe, jak wykonywanie tych czynności za pomocą ETH.

Jak więc kupić trochę wBTC? Pierwsze pobranie MetaMask, który jest dostępny jako rozszerzenie przeglądarki lub na telefon komórkowy. Masz teraz dostęp do magazynu kluczy, do którego tylko Ty masz dostęp, bezpiecznego logowania, portfela do przeglądania tokenów oraz sposobu na wymianę tokenów lub dostęp do zdecentralizowanej sieci. Pomyśl o tym jako o sposobie zarządzania swoimi pieniędzmi, zasobami cyfrowymi, unikalną grafiką i tożsamością podczas korzystania z różnych zdecentralizowanych aplikacji finansowych.

Najpierw musisz dodać trochę ETH do swojego portfela MetaMask, aby płacić za transakcje w sieci Ethereum. Możesz kupić ETH bezpośrednio na MetaMask lub na giełdzie, takiej jak Coinbase. Po nabyciu ETH możesz zamienić to ETH na wBTC.

zdjęcie 3

Wybierz kwotę ETH, którą chcesz zamienić na wBTC. Zobaczysz oszacowanie, ale kiedy wybierzesz „Uzyskaj wyceny”, MetaMask sprawdzi 7 różnych zdecentralizowanych giełd i Zautomatyzowani animatorzy rynku (AMM), aby zaoferować najlepszą transakcję za najniższe opłaty.

Zrzut ekranu 2021 01 28 o godzinie 10 42 04 PM zdjęcie 4

Jeśli jesteś zadowolony ze stawki, kliknij „zamień”, a wBTC zostanie dodane do Twojego konta MetaMask. Oto film przedstawiający proces używając innego tokena. Oczywiście, w przeciwieństwie do użytkownika z powyższego przykładu, musisz mieć dość gaz w celu opłacenia transakcji.

Twoje nowe saldo wBTC może być wykorzystane w dowolnej aplikacji finansowej Ethereum, na którą udzielisz pozwolenia. Zamiana ETH na wBTC to świetny sposób na uruchomienie BTC poprzez pożyczanie i zapewnianie płynności. Spraw, aby BTC działało dla Ciebie dzięki wBTC!

BitcoinDeFiFilecoinMetaMask SwapsRaport DeFi Q4 2020 Zapakowane tokenyNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me