blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Poradnik

Jak Stablecoins napędzają zdecentralizowane finanse w Ethereum

Stablecoiny wzmacniają pomost między tradycyjnymi rynkami finansowymi i rynkami kryptograficznymi, ponieważ takie działania jak pożyczki, pożyczki, instrumenty pochodne wymagają stabilnej i niezawodnej wartości bazowej. Dowiedz się, jak zdobyć stablecoin za pomocą MetaMask i rozpocznij swoją przygodę z DeFi. Autor: James Beck 29 stycznia 2021 opublikowany 29 stycznia 2021

Blogi RAPORT DEFI za IV kwartał 2020 r Pobierz raport


Jest to część serii artykułów z raportu ConsenSys Codefi Ethereum DeFi za IV kwartał 2020 r. Pobierz pełny raport, aby dowiedzieć się więcej o standardach tokenów dla aktywów i płatności, rynkach NFT, tokenach społecznościowych i społecznościowych, DAO, pożyczkach flash, opakowanych bitcoinach i filecoinach, projektach pożyczkowych i nie tylko.

Kiedy ConsenSys po raz pierwszy pisał o stablecoinach w 2019 r., Sektor rozwijał się z ponad 200 różnymi stablecoinami wyemitowanymi przez firmy na całym świecie, z których prawie połowa została wyemitowana na Ethereum. Obecnie 74% wszystkich stablecoinów jest emitowanych na Ethereum i ich wartość wynosi około 20 miliardów dolarów od 1 stycznia 2021 r. Jako tokeny ERC-20, stablecoiny mają zalety innych tokenów Ethereum: są wydajne w produkcji i zarządzaniu emisją; mają globalny zasięg, dzięki czemu transakcje transgraniczne są łatwe; są w pełni audytowalne; i, co ważne w przypadku zdecentralizowanych finansów, są one interoperacyjne z resztą Ethereum. 

Całkowita emisja stablecoinów na Ethereum. Źródło: Dune Analytics

Wprowadzone jako środek reprezentujący bardziej znaną jednostkę rozliczeniową (dolary), stablecoiny pomogły zmniejszyć zmienność ogólnych rynków kryptowalut, ponieważ inwestorzy nie muszą wychodzić z giełd i przenosić fiducjarnych walut podczas zabezpieczania się przed spadkami cen. Stablecoiny wzmacniają również pomost między tradycyjnymi rynkami finansowymi i rynkami kryptograficznymi, ponieważ działania takie jak pożyczki, pożyczki, instrumenty pochodne wymagają stabilnej i niezawodnej wartości bazowej. Stablecoiny coraz częściej służą jako opcja unikanie inflacyjnych walut fiducjarnych. Na przykład osoby w Brazylii sięgają po stablecoiny denominowane w USD jako alternatywę dla brazylijskiego reala, które osiągnęły rekordowo niski w stosunku do dolara w tym roku. Szybki wzrost stablecoinów zmusił również rządy na całym świecie do zbadania sposobów, w jakie banki centralne mogą emitować własne waluty na platformach inteligentnych kontraktów, takich jak Ethereum. 

Rycina 7Wolumen transakcji ETH, DAI, USDC i USDT rozliczonych na Ethereum w 2020 r. Źródło: CoinMetrics

Trzy największe stablecoiny, USDT, USDC i DAI, odnotowały taki wzrost wykorzystania w 2020 r., Że są teraz odpowiedzialne za większy wolumen handlu na Ethereum niż sam zasób, który płaci za obliczenia – eter (ETH). Roczny wolumen transakcji dla ETH w tym roku wyniósł 385 miliardów dolarów, ale token USDT Tether uregulował 580 miliardów dolarów na Ethereum, stablecoin USDC Circle – 239 miliardów dolarów na Ethereum, a stablecoin DAI firmy MakerDAO – 98 miliardów dolarów. Podsumowując, prawie 1,6 biliona USD w stablecoinach i ETH zostało zawartych na Ethereum w 2020 roku. 

Jak zdobyć stablecoina za pomocą MetaMask

Jeśli najlepszym sposobem na zrozumienie czegoś jest doświadczenie tego, najlepszym sposobem na rozpoczęcie podróży DeFi jest pobranie MetaMask, dostępne jako rozszerzenie przeglądarki lub na telefon. Masz teraz dostęp do magazynu kluczy, do którego tylko Ty masz dostęp, bezpiecznego logowania, portfela do przeglądania tokenów oraz sposobu na wymianę tokenów lub dostęp do zdecentralizowanej sieci. Pomyśl o tym jako o sposobie zarządzania swoimi pieniędzmi, zasobami cyfrowymi, unikalną grafiką i tożsamością podczas korzystania z różnych zdecentralizowanych aplikacji finansowych.

Zanim zdobędziesz stablecoin, musisz najpierw dodać trochę ETH do swojego portfela MetaMask, aby płacić za transakcje, takie jak wymiana tokenów, w sieci Ethereum. Możesz kupić ETH bezpośrednio na MetaMask lub na giełdzie, takiej jak Coinbase. Po nabyciu ETH możesz zamienić ten ETH na stablecoin, taki jak DAI, USDC lub USDT.

Zrzut ekranu 2021 01 28 o 9 52 01 PM

Wybierz kwotę ETH, którą chcesz zamienić na stablecoin denominowany w USD, na przykład DAI w tym przykładzie. Zobaczysz oszacowanie, ale kiedy wybierzesz „Uzyskaj wyceny”, MetaMask sprawdzi 7 różnych zdecentralizowanych giełd i Zautomatyzowani animatorzy rynku (AMM), aby zaoferować najlepszą transakcję za najniższe opłaty.

Zrzut ekranu 2021 01 28 o godzinie 10 42 04 PM Zrzut ekranu 2021 01 28 o godzinie 10 43 15

Jeśli kurs jest zadowalający, kliknij „zamień”, a DAI zostanie dodane do Twojego konta MetaMask. Oto film przedstawiający proces.

Twoje nowe saldo ETH denominowanego w USD można wykorzystać w dowolnej aplikacji finansowej Ethereum, na którą udzielisz zezwolenia. Zamiana ETH na stablecoina to sposób na zabezpieczenie się przed zmiennością, lub możesz zablokuj to na rachunku o wysokim oprocentowaniu, takim jak Aave (obecna RRSO 5,38%)

Różne rodzaje stablecoinów

W 2020 roku stablecoiny są jednym z najlepszych przykładów tego, jak mogą wyglądać programowalne pieniądze, po prostu ze względu na różne decyzje projektowe dotyczące sposobu ich emisji lub zachowania parytetu względem dolara amerykańskiego. 

stół stablecoin

Większość monet stablecoin jest obsługiwanych przez zobowiązania tradycyjnego systemu bankowego, takiego jak USDC Circle, w którym każdy kryptowalut jest zabezpieczony dolarem amerykańskim utrzymywanym w rezerwie. Ponieważ oba te stablecoiny są emitowane przez scentralizowany podmiot, można je również przejąć lub odmówić dostępu użytkownikowi. 

Najpopularniejsze typy syntetycznych stablecoinów, takie jak DAI, są nadmiernie zabezpieczone przez inne kryptowaluty, takie jak ETH, USDC i BAT. Nowsze modele syntetycznych stablecoinów, takie jak AMPL firmy Ampleforth, wykorzystują zmienną podaż, co oznacza, że ​​wyrocznia monitoruje podaż i popyt oraz „rebases”, Aby spotkać kołek docelowy. 

Jednym z najnowszych wydarzeń w IV kwartale 2020 r. Była rosnąca liczba oprocentowanych stablecoinów, takich jak yUSD (Yearn.finance). Za każdym razem, gdy ktoś zdeponuje stablecoin jako zabezpieczenie na platformie pożyczkowej i pożyczkowej, takiej jak Compound lub Yearn, otrzymuje token, który reprezentuje pozycję depozytu. Na przykład, gdybyś wpłacił 100 USDC na konto Aave pula pożyczek, otrzymasz w zamian 100 aUSDC, które zwiększają się wraz z uzyskaniem prowizji za pożyczkę, podobnie jak w przypadku instrumentu finansowego emitującego dywidendę lub kupon. Wyjątkowe jest to, że nawet gdy aUSDC kumuluje się w godzinach nadliczbowych, jest tak samo jak inne tokeny ERC-20: można nim handlować lub wykorzystywać jako zabezpieczenie innych pul płynności. Jeszcze bardziej zaawansowane stablecoiny generujące zyski, takie jak Yearn’s yUSD, yDAI i yUSDT są zaprogramowane w celu znalezienia największego zwrotu z inwestycji z różnych protokołów pożyczkowych, takich jak Aave, Compound i dydx. 

Ponieważ różne rodzaje oferowanych stablecoinów mnożą się, jednym ze sposobów zrozumienia ich kompromisów jest odwrotna korelacja ich złożoności i ich zdecentralizowania w oparciu o aktywa zabezpieczone (lub w ogóle ich brak), które pomagają im utrzymać stabilną relację z dolarem. 

Jak rządy widzą stablecoiny?

Wraz ze wzrostem znaczenia monet stablecoin stały się one również przedmiotem dyskusji prawnych. 19 listopada 2020 r. Kilku ustawodawców w USA wprowadziło rozszerzenie Ustawa STABILNA, co, jeśli zostanie zatwierdzone, wymagałoby od emitentów stablecoin uzyskania federalnej karty bankowej, a także uzyskania zgody zarówno Rezerwy Federalnej, jak i Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) na sześć miesięcy przed emisją. Podczas gdy kalendarz kongresowy zabrakło czasu na przyjęcie ustawy w 2020 r., Może zostać ponownie wprowadzony w 2021 r..

W przeciwieństwie do ustawy STABLE, amerykańskie Biuro Kontrolera Walut (OCC) wydał list wyjaśniając, że krajowe banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mogą obsługiwać węzły blockchain i używać stablecoinów do płatności. Były kontroler waluty, Brian P. Brooks, napisał: „Nasz list usuwa wszelką niepewność prawną dotyczącą uprawnień banków do łączenia się z łańcuchami bloków jako węzłów walidacyjnych, a tym samym do dokonywania płatności stablecoinami w imieniu klientów, którzy coraz częściej domagają się szybkości, wydajności, interoperacyjność i niski koszt związany z tymi produktami ”.

Pod koniec roku Europejski Bank Centralny napisał że powszechnie przyjęte stablecoiny „mogą zagrozić stabilności finansowej i suwerenności monetarnej”. Chociaż nadal nie jest jasne, w jaki sposób stablecoiny emitowane prywatnie będą traktowane przez rządy na całym świecie, coraz więcej organów regulacyjnych analizuje, jak zapewnić, aby stablecoiny były dostępne w bardziej regulowanym środowisku, a także badają, w jaki sposób banki centralne mogą wydawać własne formy programowalnych cyfrowych waluty. 

DeFiMetaMaskMetaMask SwapsRaport DeFi za 4 kwartał 2020StablecoinNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me