blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Development

Jak zaoszczędzić czas na DevOps i skalować swój Ethereum Dapp za pomocą Infura

Poznaj zalety i wady prowadzenia własnego węzła Ethereum oraz różne sposoby, w jakie wiodące zespoły dappowe używają Infury do skalowania infrastruktury do wszystkiego, od DeFi po gry. Przez ConsenSys 30 kwietnia 2020 Opublikowane 30 kwietnia 2020

Zalety i wady uruchamiania własnego węzła

Jedną z najpotężniejszych propozycji łańcucha blokowego Ethereum jest to, że teoretycznie każdy może uruchomić węzeł, weryfikować transakcje i wnosić wkład do sieci. Jeśli jesteś doświadczonym programistą Ethereum, uruchomienie i uruchomienie węzła mogło być jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłeś, gdy wszedłeś w to miejsce. 

Jednak synchronizacja węzła Ethereum i przechowywanie danych blockchain może być czasochłonne (dni), kosztowne (500 GB lub więcej miejsca) i skomplikowane (jeśli zamkniesz klienta nieprawidłowo, jeśli twój dysk nie jest dyskiem SSD , jeśli Twój Internet przestanie działać itp.). Jeśli masz nadzieję na zbudowanie popularnego dapp, w końcu będziesz musiał skalować swoją infrastrukturę, aby pomieścić nowych użytkowników i większą liczbę transakcji. Oznacza to więcej węzłów, więcej miejsca na dysku, pełnoetatowych inżynierów infrastruktury i ostatecznie większe koszty. Jeśli musisz przypiąć dane do IPFS, uzyskać dostęp do archiwalnych danych pełnego węzła lub zaktualizować węzły, aby zachować zgodność z dyskami twardymi sieci, utrzymanie infrastruktury staje się jeszcze bardziej złożone.

infura Webinar na żądanie: Dowiedz się, jak uruchomić własny węzeł Ethereum z głównym inżynierem infrastruktury firmy Infura. Patrz teraz

Trzy sposoby skalowania infrastruktury 

Stwórz własne rozwiązanie

Jeśli masz zasoby, aby zbudować zespół programistów i zatrudnić pełnoetatowych inżynierów niezawodności witryny (SRE), możesz skalować własną infrastrukturę, uruchamiając i utrzymując więcej węzłów Ethereum na miejscu.

Infrastruktura jako usługa

Jeśli dopiero zaczynasz rozwijać Web3 lub nie masz czasu lub zasobów, aby skonfigurować infrastrukturę i uruchomić własne zsynchronizowane węzły Ethereum, możesz skorzystać z usług dostawców usług w chmurze, takich jak Infura. Dzięki punktom końcowym API Infura możesz podłączyć dapp do sieci testowych Ethereum, sieci głównej i IPFS za pomocą jednej linii kodu. Nie jest wymagana synchronizacja ani skomplikowana konfiguracja. Poziomy subskrypcji Infura umożliwiają łatwe skalowanie usług i pomagają zespołowi skupić się na rozwoju podstawowych produktów, zamiast utrzymywać kosztowną infrastrukturę.

Infrastruktura hybrydowa

Model infrastruktury hybrydowej jest dobrym rozwiązaniem, jeśli Twój własny węzeł dobrze Ci służy, ale chcesz mieć elastyczność i spokój ducha związany z dostępem do dostawców usług węzłowych. Rozwiązanie hybrydowe to połączenie samoobsługowych węzłów w chmurze z przełączaniem awaryjnym do dostawcy takiego jak Infura, które umożliwia potwierdzanie i weryfikowanie transakcji po Twojej stronie, a także dywersyfikację infrastruktury w celu zapewnienia maksymalnego czasu pracy sieci. Jak omówimy poniżej, wiele popularnych zespołów dapp nadal obsługuje samodzielnie hostowane węzły w połączeniu z Infurą, dzięki czemu mogą samodzielnie weryfikować transakcje i dwukrotnie sprawdzać, czy ich własne węzły są zsynchronizowane.


zdjęcie 3

Jak popularni Dapps używają Infury do wzmacniania swojej infrastruktury

Infura obsługuje szeroką gamę aplikacji w ekosystemie Ethereum, od platform programistycznych dapp po protokoły DeFi po gry nowej generacji. Oto, jak kilka znanych zespołów korzysta z interfejsów API firmy Infura, aby sprostać popytowi w tych bezprecedensowych czasach aktywności sieciowej.  

Rozwój Dapp
OpenZeppelin

Plik OpenZeppelin zespół obsługuje kilka węzłów z własnym hostingiem i włącza Infurę do swoich zestawów startowych, pomagając im zmniejszyć koszty ogólne i usprawnić wdrażanie Web3 dla rozwijających się programistów, którzy są gotowi do wdrożenia swoich dappsów w sieci mainnet. OpenZeppelin’s Narzędzie sieciowe JS przyspiesza przepływy pracy twórców Dapp, umożliwiając im łatwe przejście z powrotem do publicznego węzła Infura i połączenie z siecią Ethereum za pomocą jednej linii kodu.

MakerDAO

MakerDAOZestaw narzędzi umożliwia także programistom powrót do Infury w przypadku, gdy nie mają aktywnego węzła i chcą łączyć się z Ethereum z dowolnego miejsca

„Z punktu widzenia narzędzi deweloperskich mogę być połączony z Ethereum w dowolnym miejscu. Kiedy jestem w domu, mam węzeł, ale kiedy podróżuję, wracam do Infury, więc zawsze mogę robić to, co chcę robić z siecią. ”

Mariano Conti, szef Smart Contracts, MakerDAO

Microsoft Azure

Rozszerzenie Blockchain Development Kit na platformie Microsoft Azure dla VS Code natywnie obsługuje Infurę, dzięki czemu możesz łączyć się ze swoim kontem Infura i tworzyć nowe projekty bezpośrednio w interfejsie VS Code. Tutaj jest pomocny przewodnik po Infurze w VS Code.

Zdecentralizowane finanse (DeFi)
Złożony

Największym wyzwaniem dla zespołów DeFi dapp jest po prostu nadążanie za ruchem, szczególnie w przypadku ostatnich wstrząsów rynkowych, które powodują, że użytkownicy zalewają sieć. Złożony, oprocentowana pula pożyczek stała się szczególnie popularnym protokołem, który można podłączyć do szerokiej gamy platform DeFi. Początkowo zespół Compound uruchamiał własne węzły Geth i Parity na Kubernetes, ale klienci zajmowali miejsce na dysku, a wykonywanie podstawowych zadań, takich jak pobieranie dzienników zdarzeń, wymagało znacznego czasu DevOps. Teraz zespół korzysta z pakietu API Infura na różne sposoby, aby zoptymalizować swoją infrastrukturę i zapewnić bezproblemową obsługę:

  • Interfejs złożony czyta bezpośrednio z Infura. Nawet jeśli serwery Compound mają problem, użytkownicy DeFi nadal mogą uzyskać dostęp do protokołu Compound za pośrednictwem interfejsu i wszystkich danych swojego konta. 
  • Infura wypycha wszystkie dane dziennika zdarzeń Compound do procesora strumieniowego. Upraszcza to systemy po stronie Związku, które kiedyś konsumowały i prezentowały dane. 
  • Compound ujednolica ich żądania w łańcuchu, aby zmniejszyć liczbę podróży w obie strony do Infura. Scalając żądania za pośrednictwem kontraktu widoku, Compound minimalizuje potrzebę wykonywania wielu zapytań API i usprawnia ich użycie Infura.

Przeczytaj całą historię na jak Compound używa Infura do obsługi wydajnej, solidnej infrastruktury DeFi.

„Infura zapewnia naszym użytkownikom rozwiązanie o wysokiej dostępności umożliwiające dostęp do danych ich kont nawet w najbardziej szalonych momentach w kryptowalutach”.

Geoffrey Hayes, dyrektor ds. Technicznych, związek

Gnoza

Gnoza podjął hybrydowe podejście do ich infrastruktury aby zapewnić łączność na dużą skalę. Infura pomaga użytkownikom łączyć się z Ethereum za pośrednictwem portfela Gnosis multisig, a także wyświetla salda tokenów za pośrednictwem aplikacji mobilnej Gnosis. Zespół Gnosis prowadzi własne węzły wraz z Infurą dla złożonych zapytań, dzięki czemu może samodzielnie weryfikować transakcje. W ten sposób mogą obniżyć koszty operacyjne, a także mieć pewność, że ich infrastruktura jest zróżnicowana.

„Korzystanie z Infury oszczędza nam dużo czasu w DevOps i zmniejsza nasze koszty infrastruktury. Wciąż używamy własnych węzłów dla niektórych złożonych zapytań, ale nawet tam używamy Infury do sprawdzania, czy nasze własne węzły są zsynchronizowane ”.

Stefan George, współzałożyciel i dyrektor ds. Technologii, Gnosis

Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób Infura wspiera inne aplikacje finansowe oparte na łańcuchu bloków? Zapoznaj się z historiami sukcesu naszych klientów z PoolTogether i Moner.

zdjęcie 1 1

Hazard
SkyWeaver

Po aplikacjach DeFi gry należą do najwyższej klasy dapps Ethereum pod względem wielkości transakcji. Jeśli wzrost CryptoKitties był jakimkolwiek znakiem w 2017 roku, gry oparte na blockchain mogą stać się coraz bardziej popularne na platformach Web3. SkyWeaver, Oparta na Ethereum gra karciana opracowana przez Horizon, umożliwia graczom wymianę unikalnych kart kolekcjonerskich, które w rzeczywistości są tokenami ERC-1155, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo śledzić i weryfikować własność w łańcuchu bloków. Infura współpracował z Horizon na początku tego roku, aby pomóc w zarządzaniu infrastrukturą, gdy SkyWeaver przechodzi do operacji produkcyjnych i nadal się skaluje. 

Badać Opinie klientów firmy Infura aby dowiedzieć się, jak inne aplikacje Ethereum wykorzystują pakiet Infura API do skalowania rozwiązań analitycznych, platform organizacyjnych i nie tylko.

Infrastruktura produktu 529b48b9

Czy jesteś gotowy, aby uprościć swoją infrastrukturę?

„Działamy na Infurze odkąd pamiętam. To jeden z filarów naszej infrastruktury. Jeśli nasze węzły zawiodą lub API Etherscan ulegnie awarii, możemy polegać na Infurze. ”

Jordan Spence, CMO, MyCrypto

Oto, kiedy powinieneś rozważyć dostawcę infrastruktury Ethereum, takiego jak Infura: 

  • Jesteś nowy w Ethereum. Infura ułatwia Ci życie, nawet jeśli wdrażasz się tylko w sieciach testowych, takich jak Ropsten, Rinkeby, Kovan i Görli. Nasza podstawowa usługa jest bezpłatna dla maksymalnie 100 000 żądań dziennie.
  • Jesteś ograniczony czasowo. Infura API zapewnia natychmiastowe połączenie z Ethereum i IPFS, dzięki czemu Ty i Twój zespół możecie skupić się na tworzeniu podstawowego oprogramowania, zamiast na synchronizowaniu, uaktualnianiu i utrzymywaniu węzłów. 
  • Masz ograniczone zasoby. Uruchamianie węzłów i przechowywanie danych staje się drogie, zwłaszcza gdy potrzebujesz dedykowanych inżynierów, aby mieć pewność co do infrastruktury. 
  • Musisz skalować. Bezproblemowa łączność to sposób, w jaki dapps zdobywają zaufanie użytkowników, szczególnie w okresach dużej liczby transakcji. Wiodący bank DAPPS na platformie Infura, ponieważ nasze czasy odpowiedzi na żądania są do 20 razy szybsze niż w przypadku infrastruktury z własnym hostingiem. 
  • Potrzebujesz maksymalnej niezawodności. Gdy infrastruktura kopii zapasowych i przełączanie awaryjne mają krytyczne znaczenie dla misji, rozwiązanie innej firmy, takie jak Infura, jest logicznym wyborem. 
  • Potrzebujesz wsparcia eksperta. Infura zapewnia całodobowy dostęp do specjalistycznych zespołów wsparcia infrastruktury.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz współpracować z sieciami Ethereum i IPFS za pośrednictwem Infura, przejdź do infura.io/docs i zapoznaj się z naszą dokumentacją lub zapoznaj się z naszą samouczek krok po kroku dotyczący rozpoczęcia pracy z Infurą.

Gotowy do połączenia swojej aplikacji z naszymi interfejsami API natychmiastowego dostępu? Zmierzać do infura.io/register i zacznij już dziś za darmo.

Rozwijaj teraz w Web3 dzięki interfejsom API Ethereum i IPFS firmy Infura.

Rozpocznij za darmo InfuraNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł EthereumWebinar

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł Ethereum

Jak zbudować własny interfejs API EthereumWebinar

Jak zbudować własny interfejs API Ethereum

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktówWebinar

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktów

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me