Jakie komponenty są potrzebne do zbudowania rozwiązania korporacyjnego Ethereum? Przedstawiamy EthStack

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogDevelopers

Jakie komponenty są potrzebne do zbudowania rozwiązania korporacyjnego Ethereum? Przedstawiamy EthStack

Tom Lindeman, 27 grudnia 2020, opublikowany 27 grudnia 2020

kworum dla przedsiębiorstw

Gdy kończymy rok 2020, bardziej niż kiedykolwiek widać, że ekosystem Ethereum stał się kwitnącą i tętniącą życiem kolekcją komponentów technologicznych, platform, produktów, narzędzi i bibliotek, które łączą się, tworząc szeroką gamę rozwiązań zarówno dla sieci publicznych, jak i prywatnych. . Ewoluują nie tylko podstawowe komponenty Ethereum, ale także narzędzia programistyczne i produkty niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), które razem tworzą synergiczne i innowacyjne rozwiązania na rynkach wertykalnych – od finansów, poprzez łańcuch dostaw, po gry i nie tylko..

Kiedy przedsiębiorstwo Ethereum z powodzeniem uruchamia rozwiązanie w publicznej sieci Mainnet lub we własnej prywatnej sieci Ethereum, zgromadziło cenną wiedzę i doświadczenie na temat tego, które komponenty i produkty należy połączyć, aby stworzyć swoje rozwiązanie. Jest to również dobre miejsce, aby zauważyć, że w kontekście Ethereum „przedsiębiorstwo” niekoniecznie oznacza dużą firmę podobną do Fortune 500, ale może być podmiotem 15 gwiazd rocka zmieniających świat dzięki przypadkom użycia blockchain B2B i B2C.

Pracowałem nad sposobem, aby pomóc w zapewnieniu wskazówek i informacji dla programistów i architektów korporacyjnych, tak aby nie musieli wymyślać koła na nowo podczas tworzenia rozwiązań opartych na Ethereum. Nazywam to EthStack (pochwały dla stackshare.io). Poniższy diagram przedstawia stos referencyjny komponentów technologii Ethereum używanych przez ConsenSys i innych podczas tworzenia i konsultowania rozwiązań dla klientów. Clemens Wan (@clemens_wan) odegrał kluczową rolę w uzyskaniu tego do wersji 1.0 i pobiera z kilku źródeł, w tym z rdzenia Diagram architektury Enterprise Ethereum Alliance. Oczywiście w tej początkowej wersji nie wszystkie obecnie dostępne rozwiązania są wymienione dla każdej kategorii. Zamiast tego starałem się podać kilka przykładów komponentów dla każdego z nich i będę je wypełniać, gdy otrzymamy opinie od społeczności.

Przedsiębiorstwa planujące budowę i wdrażanie na Ethereum mają różne cele i różne technologie już w swoich zestawach narzędzi. Niektórzy nazywają te legos, szczególnie w przestrzeni DeFi, ale ja lubię o nich myśleć jako o składnikach receptur Ethereum. Po co gotować od zera, skoro możesz uczyć się od innych szefów kuchni w przedsiębiorstwie, którzy już przygotowali pyszne dania, a następnie kupować te same składniki? Taka jest filozofia stojąca za stackshare.io i myślę, że model otwarty i oparty na współpracy powinien zostać przyjęty również przez przedsiębiorstwa Ethereum.

EthStack: i2i

i2i to sieć płatności Enterprise Ethereum, której celem jest zwiększenie integracji finansowej na Filipinach poprzez bardziej dostępne i wydajniejsze transakcje krajowe. UnionBank współpracował z ConsenSys przy planowaniu i wdrażaniu projektu wykorzystującego różne technologie web 2 i web3 we współpracy z siedmioma lokalnymi bankami. Projekt i2i wdrożył Ethereum, aby stworzyć zdecentralizowaną, ekonomiczną platformę płatności bankowych w czasie rzeczywistym między obszarami wiejskimi, która działa autonomicznie poza istniejącą infrastrukturą płatniczą i pośrednikami, takimi jak filipińskie PhilPass i SWIFT. Przeczytaj pełne studium przypadku i2i tutaj.


Moją wizją na 2021 r. Jest stworzenie kolekcji samodzielnie publikowanych EthStacków jako prezentacji historii sukcesu Ethereum i potencjalnie rynku, na którym składniki można odkrywać i kupować lub integrować jako moduły open source.

Enterprise EthStack został zaprojektowany tak, aby był na bieżąco aktualizowany, a przyszłe wersje będą zawierać łącza na żywo do wszystkich komponentów. Zawsze szukam informacje zwrotne i wkład na referencyjnym EthStack, a także dla partnerów technologicznych, aby dołączyli do programu partnerskiego ConsenSys, aby współpracować w celu dostarczania klientom komplementarnych produktów. Podobnie jak truskawki i ciasto kruche

ProgramiściEnterprise EthereumToolingNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map