Joe Lubin: CBDC i łańcuch dostaw zdefiniowany w łańcuchu bloków na targach Davos 2020

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogWydarzenia i konferencje

Joe Lubin: CBDC i łańcuch dostaw zdefiniowany w łańcuchu bloków na targach Davos 2020

Najnowsze informacje na temat walut cyfrowych banków centralnych, stablecoinów i wszystkich najważniejszych wydarzeń związanych z technologią blockchain z edycji Światowego Forum Ekonomicznego 2020. przez ConsenSys 1 lutego 2020 Opublikowane 1 lutego 2020

ConsenSys dołącza do CBDC i łańcucha dostaw zdefiniowanego blockchain na Davos 2020 Hero

Aby rozpocząć tegoroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii, Klaus Schwab ostrzegł: „Ludzie buntują się przeciwko ekonomicznym„ elitom ”, które ich zdaniem ich zdradziły, a nasze wysiłki na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 ° C są niebezpiecznie krótkie. ” Były to uderzające słowa, które usłyszał od założyciela i prezesa wykonawczego Światowego Forum Ekonomicznego. 

Rok 2020 to 50. rocznica spotkania w Davos, a ten rok przyniósł coś, co wydawało się wyraźną zmianą tonu. Zamiast samozadowolenia, bardziej temperamentna atmosfera tego wydarzenia wskazywała, jak bardzo wszyscy obecni odczuwali pilną potrzebę lepszego i bardziej zrównoważonego zarządzania Ziemią i naszymi zasobami, czyniąc politykę i gospodarkę bardziej inkluzywnymi, jednocześnie zajmując się rosnącym poczuciem gniewu i wzbudzającym nieufność. w wielu częściach świata. Innymi słowy: potrzeba naprawy i odbudowy zaufania oraz zbudowania lepszych systemów, na których możemy prowadzić nasze działania i zarządzać naszą planetą, była istotnym tematem podczas całego postępowania. 

Być może nie jest zaskakujące, że blockchain był bardziej centralny na tegorocznym szczycie niż kiedykolwiek wcześniej – i jako integracyjny wątek w głównych tematach, a nie w izolacji. W ciągu tygodnia pojawiło się wiele ważnych ogłoszeń związanych z blockchainem. Przede wszystkim był to Christopher Giancarlo, były przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), który ogłosił organizację, która ma zbadać ramy i potencjał cyfrowego dolara amerykańskiego. Stwierdził, że obecni użytkownicy USD są „niedostatecznie obsługiwani przez walutę analogową w cyfrowym świecie”. 

Obraz z iOS 2

Generalnie stablecoiny, a waluty cyfrowe banków centralnych w szczególności, stanowiły punkt oparcia przez cały tydzień. Wiele państw narodowych dostrzegło potencjalne korzyści płynące z tych technologii: bardziej elastyczne kształtowanie polityki, transgraniczne oszczędności kosztów, walka z korupcją i praniem brudnych pieniędzy – oraz potężny strach przed pozostaniem w tyle. Przewidując to zjawisko, ConsenSys opublikował białą księgę poświęconą CBDC, w której przedstawiono problemy i opcje dostępne dla banków centralnych. CBDC umożliwią gigantyczny skok w wydajności światowej gospodarki, który powinien odblokować wystarczająco obecnie marnowaną wartość, aby pobudzić ten rodzaj wzrostu gospodarczego, który umożliwi nam rozwiązanie niektórych poważnych problemów na skalę globalną. Później w tygodniu, ogłosiło sześć banków centralnych badają CBDC; WEF uruchomiło własne Zestaw narzędzi CBDC i a Globalne Konsorcjum do zarządzania cyfrową walutą. 

Zdecentralizowane protokoły zostały wynalezione i opracowane, aby stworzyć alternatywę dla tego, jak wszyscy możemy współpracować lepiej i wydajniej, ostatecznie lepiej spełniając potrzeby naszego coraz bardziej globalnego, połączonego, złożonego społeczeństwa ludzkiego. W ciągu kilku lat poczyniliśmy niesamowity postęp w kierunku wytyczenia ścieżki: nowy obiektywny fundament zaufania dla planety, z globalną warstwą rozliczania aktywów cyfrowych, zdecentralizowaną tożsamością i weryfikowalnymi referencjami, aby umożliwić wszystkim podmiotom udział w większym stopniu ekonomicznym i agencja polityczna. Ale co najważniejsze – i było to bardzo widoczne w tym roku w Davos – poczyniliśmy postępy w budowaniu mostów między istniejącymi systemami i infrastrukturą a przełomowymi systemami przyszłości.. 

Zrzut ekranu 2020 02 01 o godzinie 1 36 24

Przykładem, który byłam szczególnie podekscytowany, że mogłem ogłosić w Davos, jest nasz ConsenSys partnerstwo technologiczne z inicjatywą Covantis, konsorcjum wiodących graczy z branży surowcowej, którego celem jest standaryzacja i cyfryzacja globalnych transakcji transportu rolnego. Platforma ta jest dowodem na to, że technologia blockchain zaczęła spełniać swoją obietnicę odblokowywania wartości poprzez współpracę i usuwanie silosów informacyjnych w branżach i między nimi. Mamy również nadzieję, że zwiększenie wydajności procesów transportu rolnego może oszczędzić zasoby w całym łańcuchu dostaw i uczynić branżę bardziej zrównoważoną w dłuższej perspektywie. 

ConsenSys współpracował przez cały tydzień, wraz z Microsoft i Bitcoin Suisse, z Globalna Rada Biznesu Blockchain, lub GBBC, w celu wspierania wielu wspaniałych programów i dialogu w celu przyspieszenia rozmów na temat technologii blockchain i zdecentralizowanych, szczególnie w obszarach administracji, usług finansowych i zrównoważonego rozwoju. Dziękuję Sandrze Ro i jej zespołowi za kierowanie tym bardzo produktywnym przedsięwzięciem, które rozpoczęło się w Davos w 2017 roku. 


Obraz z iOS 3

Najpierw pojechaliśmy do Davos dwa lata temu, mając nadzieję na podzielenie się naszym entuzjazmem związanym ze zdecentralizowaną technologią protokołów. W tym roku nie było tego samego zachwytu i ekscytacji w związku z najnowocześniejszą technologią. Zamiast tego prawie każdy miał dość świadomą opinię na temat jego zastosowań i wyzwań. Większość dyskusji dotyczyła tego, jak najlepiej wykorzystać tę technologię do budowy nowych systemów, których planeta potrzebuje, aby się rozwijać: śledzenie i śledzenie łańcucha dostaw, stablecoiny, CBDC i ewolucja w postaci aktywów cyfrowych we wszystkich formach..  

Wszystko to sugeruje mi, że nasze niegdyś futurystyczne spojrzenie na rzeczy z powodzeniem weszło do głównego nurtu teraźniejszości, a ludzie są bardziej zadowoleni z podstawowych zasad i propozycji wartości technologii blockchain. Zdecydowanie wyszliśmy poza fazę budowania świadomości. Blockchain nie jest już modnym hasłem, a główne rządy, banki centralne i potęgi finansowe poważnie inwestują w przypadki biznesowe związane z blockchainem i zdają sobie sprawę, że sytuacja już się odwraca. Jako gatunek i społeczeństwo globalne spodziewam się, że jesteśmy u progu pełnego oparcia się na tej nowej rzeczywistości, abyśmy mogli właściwie zarządzać tą planetą.

Przeczytaj białą księgę, „Banki centralne i przyszłość pieniądza cyfrowego”.

 

CBDCNewsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map