blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Development

Joe Lubin odpowiada na pytanie „Kim jest programista Ethereum?”

Jak ekosystem Ethereum może myśleć lepiej o tym, kto buduje Web3 i dotrzeć do miliona programistów. Autor: Joseph Lubin 26 lutego 2020 r. Opublikowane 26 lutego 2020 r.

który jest bohaterem dewelopera ethereum


Na hackathonie ETHDenver i wydarzeniu społecznościowym w zeszłym tygodniu podzieliłem się z hakerami pytaniem, nad którym zastanawialiśmy się od czasu powstania Devcon V, w którym rzuciłem wyzwanie naszemu ekosystemowi, aby urósł do miliona programistów budujących na Ethereum: który jest programistą Ethereum? 

Około jedna trzecia uczestników w Denver była nowicjuszem w blockchain, więc moi koledzy z ConsenSys i ja chcieliśmy, aby czuli się mile widziani, dzielili się wiedzą i wskazywali jasną ścieżkę do naszej społeczności. W ConsenSys mamy wielu programistów Ethereum lub Web3. A ostatnio – w kontekście zbliżania się do miliona programistów Ethereum – staraliśmy się zdefiniować dokładnie, czym jest programista Ethereum.

Programista Python używa języka programowania Python i łańcucha narzędzi przez większość czasu, aby opracować to, czego chce, dla platform, które są odpowiednie dla jej domeny aplikacji. Może również nazywać się programistką AI, jeśli to jej problematyczna domena.

I oczywiście programista Python może być programistą Ethereum, ponieważ istnieje klient Ethereum – Trinity – opracowany w Pythonie i utrzymywany przez własnego Piper Merriam z Ethereum Foundation w Denver. Ale tak genialny jak Piper, nie jest najbardziej znanym programistą Python Ethereum. Vitalik Buterin od lat buduje w Pythonie biblioteki kryptograficzne, Bitcoin i Ethereum. To był jego warsztat badawczy. I oczywiście odegrał dużą rolę w opracowaniu pierwszego klienta Python Ethereum.  

Supermocarstwem Ethereum jest społeczność programistów i ewangelistów – największa, najbardziej dynamiczna i prawdopodobnie najbardziej przyjazna w przestrzeni blockchain. Wielu z nas zdecydowało się spędzić swoją karierę, noce i weekendy, budując za pomocą zdecentralizowanych technologii protokołów, ponieważ uważamy, że torujemy kolejne kroki w kierunku lepszej sieci, bardziej ekonomicznie i politycznie uprawnionego obywatela globalnego oraz zdrowszych środków do współpracy nowy fundament zaufania. Ten długoterminowy cel i wizja w dużej mierze zaczynają się na wydarzeniach takich jak ETHDenver, gdzie grupa programistów zastanawia się, jak rozwiązać problemy. Ekosystem rośnie w taki sam sposób, jak zdecentralizowana sieć: węzeł po węźle, peer po peer, połączenie po połączeniu, przyjaciel po przyjacielu.

Ale co to właściwie znaczy mieć milion ludzi pracujących na platformie Ethereum? Nie chodzi tylko o finansowane projekty i pełnoetatowych inżynierów blockchain: hakerzy, studenci, programiści Web2 integrujący elementy Ethereum z ich istniejącą pracą są również programistami Ethereum. Pojawią się bardziej inkluzywne, bezproblemowe systemy oparte na łańcuchu bloków, które wszyscy próbujemy zbudować. Będą nabierać kształtu stopniowo, poprzez mosty między starszymi systemami a nowymi ścieżkami, poprzez małe eksperymenty i inspirujące hacki.

Więc może powinniśmy pomyśleć więcej o tym, kto jest programistą Ethereum? 

 • To programista Javascript, który ma pakiet lub bibliotekę dla wszystkich funkcji oprócz zaufania, które, jak zdają sobie sprawę, są teraz dostępne dzięki prostemu importowi Web3.js lub Ethers.js. 
 • To programista iOS decyduje się zintegrować portfel Web3 ze swoją aplikacją. 
 • To programista Androida, który odkrywa MetaMask mobile i wdraża Wtyczka Snap co umożliwia ponad milionów użytkowników MetaMask aby uzyskać dostęp do swojej aplikacji z poziomu portfela.
 • To programista Java sfrustrowany instytucjonalnym skostnieniem swojej branży, który bada, w jaki sposób Hyperledger Besu może umożliwić znacznie szybsze rozliczenia wielostronne.
 • To programista a.Net, który nauczył się, jak uzyskać dostęp do łańcucha Ethereum przez Nethereum.
 • Jest to twórca protokołów, który jest zainteresowany projektowaniem maszyny wirtualnej Ethereum lub środowisk wykonawczych Ethereum 2.0.
 • To programista Drupala, który chce zaoferować najnowsze metody płatności w koszyku.
 • To programista WordPress, który używa Automattic’s NewsPack aby umożliwić wydawcom utrzymanie możliwego do zweryfikowania prawa własności do tworzonych przez nich treści i otrzymywanie zapłaty za swój wkład.
 • To programista Go, Rust lub Java, który rozumie, jak ważne jest wzmacnianie naszych prywatnych systemów rozproszonych i docenia, jak budowanie na protokołach blockchain zapewnia tak dużą bezpłatną infrastrukturę.
 • To wbudowany programista, który włamuje się do Raspberry Pi, który znajduje plik Kauri poradnik, jak skonfigurować pełny (tak, pełny, nie lekki) węzeł Ethereum na RasPi, który łatwo się synchronizuje.
 • To programista Cobol, który poznaje możliwości DeFi na komputerach mainframe. Nieważne.
 • To programista Hyperledger Fabric, który buduje most Fabric-Ethereum, aby dwie sieci łańcucha dostaw mogły ze sobą współdziałać.
 • To programista Ripple, który podłącza XRP do zdecentralizowanej infrastruktury finansowej Lego z magicznymi pieniędzmi internetowymi.
 • To maniak finansowy, który zauważa atrakcyjne stopy procentowe dostępne w DAI i ETH i dołącza do otwartego zdecentralizowanego finansowania lub rewolucji DeFi, i bierze udział w swoim pierwszym hackathonie.
 • To my wszyscy wierzymy, że Ethereum jest dla ludzi lepszym sposobem koordynowania naszych działań i wzbogacania, a nie niszczenia, naszej kultury poprzez wzmacnianie ludzi z technologią

Więc kto jest programistą Ethereum? To oczywiście ty.

Bez względu na Twoje umiejętności, poziom doświadczenia, moi koledzy z ConsenSys i wiele innych doskonałych zespołów w społeczności Ethereum pracują nad ułatwieniem i wzmocnieniem dla wszystkich. Z Infrastruktura Infura do Portfel MetaMask, Biblioteki truflowe do Tożsamości 3Box do Pakiety SDK do zarządzania danymi uPort do naszego programu dla programistów blockchain na żądanie, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zacząć. Bądź jednym na milion.

Zapisz się do newslettera ConsenSys Developer.

Pobierz nasze najnowsze narzędzia, webinary, przewodniki i nie tylko prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Zapisz się teraz DeFiMetaMaskNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł EthereumWebinar

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł Ethereum

Jak zbudować własny interfejs API EthereumWebinar

Jak zbudować własny interfejs API Ethereum

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktówWebinar

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktów

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me