Kobiety w Blockchain Tech w ETH Lagos: Ese Mentie

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Development

Kobiety w Blockchain Tech w ETH Lagos: Ese Mentie

uPort Director of Quality Assurance Ese Mentie przedstawia powiązanie między zdecentralizowanymi systemami a starożytnymi cywilizacjami afrykańskimi przez Lesa Moné 17 stycznia 2020 r.

Eseoghene Mentie

Mieszkając w Lagos w Nigerii, Ese opowiada, jak zainteresowała się technologią blockchain i ujawnia ukryty związek między decentralizacją a starożytnymi afrykańskimi strukturami. Ese uważa, że ​​najwyższy czas, aby ludzie zrozumieli, że technologia jest nie tylko w zasięgu ręki, ale może się nią posługiwać każdy, kto chce się uczyć. To jest jej historia.

Przez stulecia cudzoziemcy narzucali swoje systemy Afryce, a my byliśmy zmuszani do ich używania – często na naszą szkodę.

Web3 ma charakter otwartej technologii. Możemy wykorzystać tę technologię do stworzenia społeczeństwa, które odzwierciedla nas, społeczeństwa, które mogłoby przynieść korzyści mieszkańcom Afryki.

Moja mama przedstawiła mi kryptowalutę.

Zawsze mieliśmy w pobliżu komputery i nieustannie pragnąłem dowiedzieć się, jak to działa. Ta fascynacja doprowadziła do uzyskania tytułu licencjata z informatyki na Uniwersytecie Benson Idahosa w Edo State Nigeria.

Co ciekawe, moja mama wprowadziła krypto na mój radar! Przedstawiła mi termin „Bitcoin”. Jako „osoba techniczna” w mojej rodzinie poszedłem na badania. Po tym, jak pokazałem jej kciuki w górę, by kupiła kryptowaluty, dalej eksplorowałem blockchain i kryptowalutę. Byłem zdumiony tym, że nie było potrzeby centralnego serwera, jak był dystrybuowany i że był to open source.

Obecnie na całym świecie toczy się nieustanna walka o granice, wizy, zaufanie i tożsamość. Jeśli istnieje sposób na rozwiązanie tego trwającego problemu, będzie to technologia. Doprowadziło mnie do tego połączenie tych dwóch tematów projekt uPort, firma blockchain, która koncentruje się na niezależnej tożsamości w protokole Ethereum. Na platformie uPort masz prawa do danych, które składają się na Twoją tożsamość, i możesz dowolnie udostępniać i cofać dostęp do tych danych. Ponowne przemyślenie struktur identyfikacyjnych może mieć wiele pozytywnych implikacji dla kontynentu afrykańskiego szacuje się, że 500 milionów ludzi nie ma oficjalnej identyfikacji.

Dołączyłem do uPort jako kierownik ds. Zapewnienia jakości w 2017 r., A na początku 2019 r. Zostałem dyrektorem ds. Zapewnienia jakości. Moim zadaniem jest wiązanie ryzyka z problemami i błędami w celu obniżenia poziomu ryzyka.


Obecnie pracujemy nad sposobami ułatwienia ludziom integracji uPort i uzyskania dostępu do ich danych nawet bez najnowszej technologii. Celem jest udostępnienie go osobom, które mają telefony z funkcjami – typ telefonu komórkowego, który ma więcej funkcji niż standardowy telefon komórkowy, ale nie jest odpowiednikiem smartfona – lub dla osób bez telefonu.

Web3 odzwierciedla samorządne społeczeństwa afrykańskie sprzed kolonializmu

Kiedy dołączyłem do przestrzeni blockchain, zacząłem odkrywać jeszcze więcej podobieństw między tymi „nowymi” technologiami a znanymi z czasu i zaufanymi mechanizmami w afrykańskich społecznościach..

Konstrukcja Web3 odzwierciedla tradycyjne koncepcje i struktury społeczne tego, jak rządziliśmy się w Afryce przed kolonializmem. W przeszłości Afryka składała się ze zdecentralizowanych plemion, klanów i społeczności, a nie ze scentralizowanych narodów. Granice i kraje nie istniały. Wszystkie te rzeczy stworzyły chciwość i kolonializm.

Te „nowe” systemy decentralizacji i konsensusu, wyrocznie i kanały państwowe czerpią inspirację ze starożytnych cywilizacji i królestw.

Na przykład w niektórych społecznościach afrykańskich osoba, która chce się ożenić, udaje się do wioski partnera i przeprowadza weryfikację. Mogli porozmawiać z Wyrocznią, starą kobietą z wioski, która opowiada historię każdej rodziny i jej kompleksu. W protokołach blockchain wyrocznie są usługami używanymi do uzyskiwania dodatkowych zewnętrznych informacji o systemie w celu walidacji danych.

Chociaż blockchain może być nową technologią, wykorzystuje starożytne koncepcje i tradycje sprawiedliwych relacji i zdecentralizowanych struktur władzy. Niezależna tożsamość odzwierciedla sposób, w jaki Afrykanie tradycyjnie identyfikowali się, przeprowadzali proces KYC itp.

Przez lata ludzie zawsze przywozili swoje systemy do Afryki, a my zmuszaliśmy się do ich używania – na naszą szkodę. Z drugiej strony Web3 jest skonstruowana jako technologia otwarta. Możemy używać, możemy to rozwijać. Możemy użyć tej technologii do stworzenia społeczeństw i systemów, które będą działać. Systemy, które przyniosą korzyści różnym plemionom i społecznościom w Afryce. Dlatego wskoczyłem dalej.

Moja ostatnia rozmowa w EthCC zilustrował związek między decentralizacją a starożytnymi cywilizacjami. Przedstawiłem koncepcje istniejące w starożytnych cywilizacjach, które mogą pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów występujących w łańcuchu bloków.

Różnorodność tworzy lepszy produkt

uPort ma członków zespołu ze wszystkich kontynentów: Ameryki Południowej, Afryki, Indii, Europy i Ameryki Północnej. Każdy jest reprezentowany, a nasz kod to odzwierciedla. Daje całościową perspektywę tego, jak produkt powinien wyglądać lub funkcjonować w różnych miejscach. Różnorodność tworzy lepszy produkt.

Obecność ludzi z różnych części świata otwiera oczy dla wszystkich zaangażowanych. Raz w miesiącu wskakujemy na rozmowę wideo, rozmawiamy i jemy razem. Jest to nie tylko moment budowania więzi, ale także pomaga ludziom zmienić ich zakorzenione perspektywy.

Na przykład nasz indyjski kolega dzieli się zdjęciami najpiękniejszych miejsc, które rzucają wyzwanie typowym obrazom Indii w telewizji. Mamy kolegów z San Francisco, którzy donoszą, że wielu mieszkańców omija pociąg, ponieważ nie ma WiFi. Opowiadam im o korkach w Lagos i o tym, jak bardzo ludziom podobałby się pociąg – nawet gdyby nie miał Wi-Fi.

Członkowie naszego zespołu uPort dzielą się tym, jak działają ich lokalne systemy, co daje nam wgląd w inną część świata i ludzi, którzy tam mieszkają..

Ese Tweet

Blockchain nie jest niemożliwy do zrozumienia

Chcę, aby ludzie zrozumieli, że blockchain ma bardzo powiązane pochodzenie. Nie myśl, że jest to zbyt skomplikowane lub że zostało stworzone tylko dla określonych osób. Odnoś komponenty do rzeczy, które są wokół ciebie, a wkrótce zdasz sobie sprawę, że zrozumienie tego nie jest niemożliwe.

Ponadto więcej osób zajmujących się technologią powinno wyjaśnić, że technologia sama w sobie nie jest nauką o rakietach. Kiedy mówię w Girls Who Code, rozbijam rzeczy na zrozumiałe koncepcje, pokazując dziewczynom, że można się wszystkiego nauczyć. Relatywne wzorce do naśladowania mają kluczowe znaczenie dla zapraszania różnych programistów do stołu.

Moja interpretacja różnorodności jest nieco inna, ponieważ dorastałem na kontynencie afrykańskim. Mógłbym jednak pójść na spotkanie teraz w Lagos jako menedżer z członkiem zespołu, który jest biały. Druga strona automatycznie uzna, że ​​biała osoba jest szefem. To nigdy nie zawodzi.

Kilku uczestników konferencji w USA nie mogło uwierzyć, że dziewczyna podobna do mnie, z długimi warkoczami, mogłaby pracować nad projektem uPort. Na koniec podczas spotkania w Etiopii jeden z uczestników zapytał mnie: „Czy ta technologia jest dla wszystkich? Nie tylko biali nad tym pracują, prawda? ”

Krótko mówiąc, musimy pokazać następnej generacji, że technologia jest nie tylko dla ludzi z Zachodu. Nie musisz szukać określonego sposobu, aby pracować w technologii. Musimy zachęcać wszystkich do współtworzenia i kodowania swoich potrzeb.

EthLagos 2017ETHLagos 2017

Blockchain i krypto muszą mieć wyraźne rozróżnienie

Afrykanie muszą zrozumieć różnicę między technologią blockchain a kryptowalutą oraz moc, jaką ta technologia może pomóc nam włożyć w nasze ręce i osiągnąć. O ekosystemie chciałbym, żeby więcej ludzi wiedziało, że nadal jest bardzo ekskluzywny i jednorodny.

Musimy włożyć więcej pracy, aby być włączeni do wszystkich rodzajów ludzi. Wszyscy musimy wnieść swój wkład w tę technologię – taką, z której wszyscy będziemy korzystać. Jeśli różni architekci nie wnoszą wkładu, technologia będzie działać tylko na potrzeby kilku konkretnych osób, a nie na potrzeby wszystkich.

Oto moje narzędzia i wskazówki dla programistów Web3:

Narzędzia – Truffle: Blockchain Dev Tools to doskonały produkt, od którego natychmiast zaczniesz. Twoim drugim najlepszym przyjacielem jest Średni. Przeczytaj artykuły Medium o tym, jak rozpocząć pracę z Ethereum. Utwórz konto na MetaMask aby zrozumieć, co to znaczy mieć konto Ethereum. ZeppelinOSto świetna platforma do szybkiego rozpoczęcia pracy.

Wskazówki – Aby zostać programistą Web3, musisz zrozumieć koncepcje stojące za blockchainem i zrozumieć, jak to działa. Dlaczego to działa tak, jak działa. Dlaczego jest niezmienny. Znajomość podstaw komponentów pomaga zrozumieć ograniczenia w zakresie rozwoju. Musisz zrozumieć parametry, zanim będziesz mógł stworzyć kod.

Jaka jest największa lekcja, jakiej nauczyłeś się w swojej roli?

Utrzymanie jakości to niekończąca się podróż.

Musisz wykrzykiwać bzdury, aby utrzymać wysoką jakość. Może to wyróżnić Cię jako osobę w pokoju, której ludzie początkowo nie lubią. Jednak gdy zdadzą sobie sprawę, że pracujesz na korzyść wszystkich, zaczną Cię lubić. Nigdy nie bój się być tą osobą.

Będąc kobietą zajmującą się technologią, musiałem radzić sobie ze złym ego. Niektórzy inżynierowie oprogramowania mają naprawdę duże ego. Nauczyłem się, jak nie brać jeńców i mówić dokładnie, jak to jest. Jestem elastyczny! Ale ja nie biorę jeńców. Nie obchodzi mnie twoje ego. Wykonajmy pracę.

Jestem osobą, która wierzy, że „teraz będziemy walczyć, ale później będziemy przyjaciółmi”.

Mówi, z 13 rekomendacji na LinkedIn.

**

Chcesz nauczyć się umiejętności zostania programistą blockchain?

Pobierz Blockchain Developer Job Kit →

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł EthereumWebinar

Jak skonfigurować i uruchomić węzeł Ethereum

Jak zbudować własny interfejs API EthereumWebinar

Jak zbudować własny interfejs API Ethereum

Jak stworzyć token społecznościowyWebinar

Jak stworzyć token społecznościowy

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktówWebinar

Korzystanie z narzędzi bezpieczeństwa w tworzeniu inteligentnych kontraktów

Przyszłość finansów, aktywów cyfrowych i DeFiWebinar

Przyszłość finansów: aktywa cyfrowe i DeFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map