LawCoin kończy pierwszą na świecie tokenizację inwestycji finansowania sporów sądowych

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

LawCoin kończy pierwszą na świecie tokenizację inwestycji finansowania sporów sądowych

by James Beck4 grudnia 2019 Opublikowane 4 grudnia 2019

Zrzut ekranu 2019 08 27 o godzinie 5 35 37

FILADELFIA, PA – LawCoin Inc. („LawCoin”), legalna firma fintech, ogłosiła dzisiaj cyfrowe tokenizację udziałów własnościowych w LawCoin Investments, LLC („LCI”), co czyni go pierwszym na świecie narzędziem do finansowania tokenizowanych sporów sądowych. LCI to instrument inwestycyjny portfela LawCoin służący do inwestowania w możliwości finansowania sporów sądowych i innych roszczeń prawnych. LawCoin buduje platformę do inwestowania w spory sądowe i inne roszczenia prawne, która ma się rozpocząć na początku 2020 roku.

Zrzut ekranu 04.12.2019 o godzinie 4.19.11.png

We współpracy z ConsenSys Codefi, LawCoin zdigitalizował i utworzył interesy członkowskie LCI w łańcuchu blokowym Ethereum. Codefi to elastyczny i skalowalny pakiet produktów napędzający system operacyjny blockchain dla handlu i finansów, zbudowany w celu optymalizacji procesów biznesowych i płatności, digitalizacji instrumentów finansowych i konstruowania niestandardowych zdecentralizowanych aplikacji. Dzięki platformie Codefi Assets LawCoin był w stanie stworzyć tokeny, które reprezentują udziały własnościowe w LCI. Po początkowej tokenizacji LCI zamierza wyemitować tokeny zabezpieczające, aby zapewnić inwestorom instytucjonalnym i akredytowanym szeroką ekspozycję na tę nieskorelowaną klasę aktywów. Ponieważ procesy sądowe są na ogół mniej skorelowane z rynkami finansowymi, są skutecznym zabezpieczeniem przed recesją.

Dyrektor generalny LawCoin i współzałożyciel Noah Axler powiedział: „Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ważny kamień milowy polegający na tokenizacji naszych inwestycji portfelowych i jako pierwsi wykorzystaliśmy tokenizację w finansowaniu sporów sądowych. LawCoin wykonał pierwszy krok we wprowadzeniu aktywów cyfrowych do naszej branży i spodziewamy się dalszego wdrażania naszego modelu, ponieważ inwestorzy i emitenci dostrzegają zwiększoną wydajność i płynność, jaką zapewnia tokenizacja ”.

Noah Axler kontynuował: „Teraz, gdy stokenizowaliśmy LCI, będziemy nadal poszukiwać wysokiej jakości aktywów, które można dodać do portfela funduszu. Obecnie pracujemy również nad tokenizacją indywidualnych transakcji finansowania sporów sądowych za pośrednictwem naszej sieci inwestorów, a począwszy od przyszłego roku, wraz ze spodziewanym uruchomieniem naszej platformy, LawCoin zamierza oferować tokenizowane możliwości finansowania sporów sądowych jeszcze szerszemu gronu inwestorów instytucjonalnych i akredytowanych. Współpracując ze świetnym partnerem w ConsenSys, pomagamy przekształcić finansowanie sporów sądowych i przyczyniamy się do dalszego wzrostu rynku ”.

Ogłoszenie to pojawiło się po tym, jak LCI zakończyło inwestycję w wielomilionowy spór handlowy, który był pierwszym indywidualnym finansowaniem sprawy.


„Ze względu na programowalną technologię blockchain typu open source i potęgę tokenizacji zaczęliśmy być świadkami głębokich zmian w łatwości tworzenia nowych i bardziej dostępnych modeli inwestycyjnych dla zaawansowanych przypadków użycia, takich jak finansowanie sporów sądowych. Jednym z powodów, dla których stworzyliśmy Codefi, była demokratyzacja dostępu do kapitału. Pomaganie LawCoinowi w tym właśnie w tak ekscytującej branży, jak finansowanie sporów sądowych, jest bardzo ekscytujące ”- powiedział Patrick Berarducci, co-Head Global Fintech w ConsenSys.

Finansowanie sporów to praktyka zapewniania kapitału stronie uczestniczącej w postępowaniu sądowym w zamian za część jakiegokolwiek zwrotu finansowego z pozwu. W ciągu ostatnich kilku lat rynek finansowania sporów sądowych w Stanach Zjednoczonych odnotował znaczny wzrost, a niektóre szacunki określają jego wielkość w przedziale wielu miliardów dolarów rocznie. Stało się głównym rozwiązaniem finansowania, które pomaga wyrównać dostęp do systemu prawnego.

Tokenizacja inwestycji w finansowanie sporów sądowych to proces emitowania cyfrowych udziałów członkowskich w spółce holdingowej, która jest właścicielem aktywów finansowych związanych z postępowaniem sądowym. Mówiąc bardziej ogólnie, zdigitalizowane tokeny mogą być tak skonstruowane, aby reprezentowały różnorodne interesy własnościowe i ekonomiczne związane z aktywem bazowym, takie jak kapitał własny w firmie będącej właścicielem tego składnika aktywów, udział w długu zabezpieczony przyszłymi przychodami lub strumień dochodów oparty na przepływy pieniężne ze składnika aktywów.

______________________________________________________________________________

O LawCoin

LawCoin jest pierwszą na świecie firmą z branży fintech, która stokenizuje inwestycje w finansowanie sporów sądowych i finansowanie społecznościowe w ramach sprawiedliwości społecznej. Wykorzystując technologię blockchain i zasady finansowania społecznościowego do łączenia inwestorów z interesariuszami w sporach prawnych, LawCoin zwiększa płynność na szybko rozwijającym się rynku i zapewnia dostęp do nieskorelowanej klasy aktywów, która była historycznie niedostępna dla inwestujących.

O ConsenSys

ConsenSys to jedna z największych na świecie firm zajmujących się blockchainem, tworząca narzędzia, infrastrukturę i aplikacje, które zasilają sieć Ethereum. Od 2014 roku stokenizowaliśmy miliardy dolarów w zasobach cyfrowych, w tym szeroką gamę produktów konsumenckich, stablecoinów, nieruchomości i instrumentów finansowych, zasilając dziesiątki miliardów dolarów w transakcjach opartych na łańcuchu blokowym. Za pośrednictwem naszych aplikacji obsłużyliśmy setki tysięcy użytkowników, od banków centralnych i głównych instytucji finansowych po deweloperów i użytkowników detalicznych sieci Ethereum. Jako oficjalny partner blockchain EU Blockchain Observatory and Forum oraz jako członek założyciel Globalne finanse cyfrowe i Projekt Brooklyn, ConsenSys jest przygotowany do nawigacji i wdrażania oprogramowania opartego na łańcuchu bloków w najbardziej złożonych środowiskach regulacyjnych.

Brak ofert, nagabywania, porad inwestycyjnych lub rekomendacji

Niniejsza informacja ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty sprzedaży, zachęty do zakupu ani rekomendacji dotyczącej jakichkolwiek zabezpieczeń lub tokenów, ani nie stanowi oferty świadczenia doradztwa inwestycyjnego ani innych usług świadczonych przez LawCoin Inc., LawCoin Investments LLC i ConsenSys lub dowolne z ich odpowiednich podmiotów stowarzyszonych, filii, członków kierownictwa, dyrektorów lub pracowników. Żadne odniesienie do jakiegokolwiek konkretnego papieru wartościowego lub tokena nie stanowi zalecenia kupna, sprzedaży lub trzymania tego papieru wartościowego lub tokena lub jakiegokolwiek innego papieru wartościowego lub tokena. Żadne z postanowień niniejszej informacji nie może być traktowane jako nakłanianie lub oferowanie kupna lub sprzedaży jakichkolwiek papierów wartościowych, tokenów, kontraktów terminowych, opcji lub innych instrumentów finansowych ani oferowania lub świadczenia jakichkolwiek porad inwestycyjnych lub usług jakiejkolwiek osobie w dowolnej jurysdykcji. Żadne informacje zawarte w tej informacji nie stanowią porady inwestycyjnej ani żadnej opinii w odniesieniu do stosowności jakiegokolwiek papieru wartościowego lub tokenu, a poglądów wyrażonych w tej informacji nie należy traktować jako porady dotyczącej kupna, sprzedaży lub posiadania jakichkolwiek papierów wartościowych lub tokenów. Przygotowując informacje zawarte w niniejszej publikacji nie braliśmy pod uwagę potrzeb inwestycyjnych, celów i sytuacji finansowej konkretnego inwestora. Informacje te nie mają związku z konkretnymi celami inwestycyjnymi, sytuacją finansową i szczególnymi potrzebami jakiegokolwiek konkretnego odbiorcy tych informacji, a omawiane inwestycje mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wszelkie opinie wyrażone w tej informacji zostały przygotowane w oparciu o informacje, którymi dysponowaliśmy w momencie sporządzania takich opinii. Zmienione lub dodatkowe informacje mogą spowodować zmianę poglądów. Wszystkie informacje mogą ulec poprawie.

Zapytania od mediów LawCoin:

[e-mail chroniony]

powiązane linki

Lawcoinx.com

Tokenizacja zasobówStudium przypadkuOgłoszenie klientaNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map