blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Strona głównaBlog Informacja prasowa

LVMH, ConsenSys i Microsoft ogłaszają konsorcjum dla przemysłu luksusowego

przez ConsenSys 16 maja 2019 Opublikowane 16 maja 2019

LVMH


Dzisiaj ConsenSys, we współpracy z LVMH i Microsoft, ogłosił AURA, platformę, która ma służyć całej branży luksusowej za pomocą potężnych usług śledzenia i śledzenia produktów, opartej na technologii blockchain Ethereum i wykorzystującej Microsoft Azure. AURA umożliwia konsumentom dostęp do historii produktu i dowodu autentyczności dóbr luksusowych – od surowców po punkty sprzedaży, aż po rynki używane.

Obecnie zaangażowanych jest kilka marek z LVMH Group, takich jak Louis Vuitton i Parfums Christian Dior, a zaawansowane dyskusje mają na celu wprowadzenie kolejnych marek z LVMH Group i innych luksusowych grup na całym świecie. Dla Louis Vuitton rozwój projektu AURA jest zwieńczeniem programu identyfikowalności (Track & Trace) uruchomiona ponad trzy lata temu.

Przemysł dóbr luksusowych obejmuje wielu wyspecjalizowanych aktorów – projektowanie, surowce, produkcję i dystrybucję. Produkty LVMH mają wyjątkową historię do opowiedzenia w całym cyklu życia produktu, którą można teraz ujawnić dzięki zastosowaniu technologii blockchain. Podczas produkcji każdy produkt jest rejestrowany we wspólnej księdze, nie można go odtworzyć i zawiera unikalne informacje. W momencie zakupu konsument może skorzystać z aplikacji marki, aby otrzymać certyfikat AURA zawierający wszystkie informacje o produkcie. Zdecentralizowana i niezmienna technologia blockchain zapewnia konsumentowi przejrzystość i jedno źródło prawdy: zapewnia autentyczność produktu, dostarcza szczegółowych informacji o pochodzeniu produktu i jego komponentach (w tym informacje etyczne i środowiskowe), instrukcje dotyczące pielęgnacji produktu oraz dostępne usługi sprzedaży i gwarancji.

Platforma branżowa obsługiwana przez Ethereum Quorum

Dla tego konkretnego sojuszu marek i partnerów technologicznych zespół AURA zdecydował się na wdrożenie modelu konsorcjum, w którym każda luksusowa marka może zostać pełnoprawnym członkiem. Model ten zapewnia, że ​​możliwości technologii są dostępne dla wszystkich, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb każdej luksusowej marki..

AURA została specjalnie opracowana przez marki luksusowe dla marek luksusowych, oferując szeroką gamę usług specyficznych dla tej branży. Marki mają elastyczność w projektowaniu możliwości AURA; niektórzy mogą skupić się na pozyskiwaniu surowców, podczas gdy inni mogą skupić się na świadczeniu usług dostosowanych do potrzeb i wzmacnianiu lojalności konsumentów.

ConsenSys jest jednym z głównych partnerów technologicznych AURA. Zespół ConsenSys przyczynił się do zaprojektowania i rozwoju Smart Contracts Traceability Smart Contracts (opartych na standardach tokenów niezamiennych ERC 721), infrastruktury blockchain AURA (autoryzowanej sieci konsorcjum z prywatnością, opartej na Quorum) oraz interfejsu API marki, który umożliwia markom luksusowym do połączenia z platformą AURA na podstawie białej etykiety.

Ken Timsit, dyrektor zarządzający ConsenSys Solutions, korporacyjnego ramienia firmy ConsenSys typu blockchain, powiedział: „AURA to przełomowa innowacja w branży luksusowej. ConsenSys z dumą wnosi wkład i współpracuje z LVMH nad inicjatywą, która będzie służyć całej branży luksusowej, chroniąc interesy, integralność i prywatność każdej marki, wykorzystując technologię blockchain Ethereum w prawdziwie zdecentralizowany sposób. ”

O ConsenSys:

ConsenSys to firma typu blockchain, której celem jest przekształcenie światowej architektury cyfrowej w kierunku bardziej otwartego, integracyjnego i bezpiecznego internetu wartości, powszechnie nazywanego Web3. Dzięki bardziej godnej zaufania architekturze internetowej ConsenSys pomaga przedsiębiorstwom i rządom w odblokowywaniu nowych modeli biznesowych i wartości, zwiększaniu wydajności dzięki współużytkowanej infrastrukturze IT oraz wykorzystaniu nowoczesnych metod kryptograficznych do ochrony prywatnych danych użytkowników. Dzięki naszej unikalnej globalnej działalności obejmującej inkubator startupów, ramię konsultingowe Enterprise Ethereum i fundusz inwestycyjny, ConsenSys buduje zdecentralizowaną przyszłość. consensys.net

Kontakty dla mediów:

[e-mail chroniony]

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me