blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Manifest treści kryptograficznych

Dlaczego przechodzimy z Medium i 7 przewodnich zasad dotyczących treści w przestrzeni blockchain przez ConsenSys 4 listopada 2019 r. Opublikowane 4 listopada 2019 r.

ConsenSys Signal jest bohaterem manifestu treści kryptograficznych

Jeśli duża część pracy kryptografa polega na bezpiecznej komunikacji w obecności przeciwników, to pisarz XXI wieku pod wieloma względami musi być również kryptografem. Konkurują ze zwykłymi adwersarzami –– przynęta na kliknięcia, farmy kliknięć, upychanie słów kluczowych, dezinformacja, plagiat –– i muszą przygotować się na pojawiające się zagrożenia: awaria chmury, cenzura, deepfake, boty.

W kryptosferze stan treści jest szczególnie niepewny. Natychmiastowa płynność zasygnalizowała ogromną szansę zarówno dla shillerów, jak i oszustów. Większość projektów w cmentarz blockchain nie doświadczył naruszeń inteligentnych umów ani portfela, ale naruszenia treści: fałszywe strony internetowe, fałszywe białe księgi, przekierowany DNS, wiadomości e-mail typu spearphishing. 

W ekosystemie Ethereum inicjatywy open source, takie jak EthHub i Badania Ethereum pomogły w pozyskiwaniu i selekcjonowaniu wysokiej jakości treści oraz MetaMaskWykrywacz phishingu uniemożliwia użytkownikom odwiedzanie listy znanych złośliwych witryn. Projekty takie jak Cywilny, Kauri, i Steemit wykorzystują nawet innowacje samego blockchaina do modernizacji infrastruktury i zachęt związanych z zarządzaniem treścią. Pisarze tacy jak Andreas Antonopoulus i Gavin Wood nauczyli nas uważnego i rygorystycznego konsumowania informacji. „Nie wszystkie łańcuchy bloków są sobie równe” – piszą Opanowanie Ethereum. „Kiedy ktoś mówi ci, że coś jest blockchainem, nie otrzymałeś odpowiedzi; raczej musisz zacząć zadawać wiele pytań ”. Nasz ekosystem zadaje teraz więcej pytań, lepsze pytania – dotyczące specyfikacji technicznych, kompatybilności, decentralizacji i zaufania.

Jednak wszyscy jesteśmy nadal związani z Web2 – jego algorytmami rankingowymi, modyfikacjami treści, ekonomią uwagi opartą na reklamach, usługami w chmurze. Ironia: ewangeliści Web3 potrzebują Web2, aby przekazać nasze przesłanie. 

„Otchłań fikcji to cisza… otchłań literatury faktu to totalny hałas”.

–David Foster Wallace

Od momentu powstania ConsenSys w 2014 roku, naszą misją jest tworzenie i dystrybucja treści, które wykraczają poza ruchy rynkowe i badają rolę technologii blockchain w powstających megatrendach. Niedawno skupiliśmy się na dostarczaniu programistom treści technicznych, których potrzebują do dalszego tworzenia, zakłócaniu zasobów przedsiębiorczych potrzebnych do wprowadzania produktów na rynek, a przedsiębiorstwom w oparciu o rzeczywiste studia przypadków, których potrzebują, aby zainspirować ich własne odkrywanie i wdrażanie łańcucha bloków.. 

Dzisiaj rozpoczynamy migrację naszego bloga z Medium do consensys.net. To małe, ale ważne przejście, ponieważ podkreśla jedno z naszych podstawowych przekonań, że protokoły i platformy mają znaczenie. Przez lata Medium było dla nas niewiarygodnie przydatne – podobnie jak w przypadku wielu projektów Web3 – i będziemy go nadal używać, gdy będzie to konieczne, aby rozwijać i angażować naszą publiczność. Jednak w duchu elastyczności, bezpieczeństwa, odpowiedzialności i braku pośrednictwa nadszedł czas, abyśmy byli właścicielami naszych treści.

Aby zainicjować tę transformację, nasz zespół chciał ustanowić pewne zasady dotyczące treści, które poprowadzą nas, nasz ekosystem i, miejmy nadzieję, całą sieć w kierunku lepszej przyszłości treści. Mamy nadzieję, że ten post służy jako źródło informacji dla innych projektów Web3, które starają się dotrzeć do swojego przesłania i które są zmotywowane do tworzenia odpowiedzialnych i inspirujących treści. 


Będziemy właścicielem naszych treści.

Kilka startupów i publikacji, takich jak Gitcoin i Hackernoon niedawno przeniosły się z Medium na własne blogi, aby chronić wartość SEO, zwiększyć możliwości dostosowywania, odblokować analizy i zabezpieczyć własność swoich treści w przypadku sprzedaży Medium, zhakowania lub zmiany Warunków korzystania z usługi. Medium jest nadal potężną platformą do rozpowszechniania treści i angażowania społeczności i nadal będziemy na niej aktywnie działać. Oto prosty sposób na jednoczesne używanie wewnętrznego bloga i Medium:

  1. Najpierw opublikuj post na swoim wewnętrznym blogu.
  2. Posługiwać się Narzędzie importu Medium lub opcja linku kanonicznego aby powiedzieć wyszukiwarkom, że Twoja oryginalna wersja powinna otrzymać pełny kredyt i wyższą pozycję niż kopia na Medium.  
  3. Na Medium zmień tytuł posta i skopiuj i wklej pierwsze dwa akapity z oryginalnego postu. Dodaj na dole wezwanie do działania, które kieruje czytelników do oryginalnego posta na Twoim wewnętrznym blogu. Na przykład „Aby przeczytać całą historię, odwiedź [tytuł posta z linkiem]. ”

Na razie musimy nadal postępować zgodnie z zasadami Google, aby nasze treści były wykrywane. Strategia treści Web3 jest obecnie działaniem równoważącym między pozostaniem wiernym zdecentralizowanym mediom a wykorzystywaniem scentralizowanych mediów do przekazywania informacji o decentralizacji. Nadal polegamy również na dostawcach usług Web2, takich jak Cloudflare i Digital Ocean, przynajmniej do czasu pojawienia się bardziej niezawodnych, zdecentralizowanych opcji. W międzyczasie opublikujemy ponownie naszą zawartość techniczną w witrynie Kauri, który przechowuje dane w InterPlanetary File System (IPFS) i odpowiedni hash IPFS w łańcuchu blokowym Ethereum, aby mieć pewność, że się trzyma. 

Odpowiedzialnie będziemy uczyć się o naszych odbiorcach.

Poważnie traktujemy prywatność danych. Poważnie traktujemy e-maile umożliwiające akceptację. Poważnie traktujemy zmęczenie czytelnika. Nigdy nie poprosimy o klucze prywatne ani frazy seedowe. Przeanalizujemy zachowania naszych odbiorców z pełną jawnością, aby nie spamować ich ani nie wykorzystywać ich uwagi, ale aby dostarczyć treści i doświadczenia, których szukają.

Będziemy pisać dla publiczności na całym świecie.

Podziwiamy Fundację Ethereum ostatnia inicjatywa aby przetłumaczyć swoją witrynę internetową i inne zasoby dla globalnej społeczności. W duchu umiędzynarodowienia historii technologii blockchain wkrótce opublikujemy studia przypadków i inne treści w językach innych niż angielski, a także zlokalizujemy naszą witrynę internetową dla różnych regionów na całym świecie..

Priorytetem będzie dla nas jasność. 

Globalna gospodarka ulega decentralizacji, niezależnie od technologii blockchain. W miarę możliwości będziemy minimalizować żargon, akronimy, terminy złożone i neologizmy. Będziemy nadal aktualizować i rozszerzać nasz glosariusz dotyczący technologii blockchain. Spodziewamy się, że pewnego dnia dapps będą nazywać się po prostu aplikacjami i wszyscy wrócą do mówienia tylko o bazach danych, ale z bazowymi protokołami blockchain.

Priorytetem będzie dla nas przejrzystość, ale nie będziemy minimalizować złożoności w odpowiednim momencie. Będziemy blisko maszyny. Będziemy pisać o blockchainach i ich komponentach, a nie o „blockchainie” jako monolitycznej, mistycznej maszynie. Będziemy cytować i analizować dane z łańcucha. Wezwamy ekspertów technicznych, ekspertów ds. Przedsiębiorstw, ekspertów ds. Przedsiębiorczości, ekspertów ds. Projektowania i innych osób z całej ConsenSys i całego ekosystemu, aby napisali z dużą dokładnością i wnikliwością..

Napiszemy o osobach stojących za maszyną. 

Będziemy pisać historie użytkowników, historie zakulisowe i historie pochodzenia. Podkreślimy zwycięzców hackathonów i zdobywców grantów, blokady programistów oraz społeczność Ethereum na ziemi. O przestrzeni blockchain będziemy pisać jako o konwergencji dyscyplin. Nie zapomnimy budowniczych i wizjonerów, którzy nas tu sprowadzili: Lovelace, Turing, Chaum, Nakamoto, Gibson, Berners-Lee i wielu innych. 

Będziemy cenić interoperacyjność. 

Rok 2019 był rokiem kompatybilności. Między Hyperledger a Ethereum. Między sieciami prywatnymi i publicznymi. Między klientami Eth2. Wyciągniemy wnioski z wczesnego Internetu i unikniemy bałkanizacji, zarówno w naszym kodzie, jak i treści. Nie porzucimy wizji interoperacyjności w wyścigu o zapewnienie natychmiastowej funkcjonalności i gotowości rynkowej. Będziemy nadal badać, jak najlepiej mierzyć decentralizację sieci. 

Będziemy zachowywać dziwne kryptowaluty.

Dziwne znaczenie inne, dobre, niezwykłe – warte uwagi, jak Satoshi Biała księga Bitcoin, którym wielu z nas dzieliło się ze sobą lata temu, mówiąc „Hej, zwróć na to uwagę”. Udostępniliśmy ten artykuł, ponieważ był jasny, pokorny, radykalny. 

Utalentowani ludzie w całym ekosystemie gorączkowo pracowali nad ulepszeniem Web3 UX i wprowadzaniem na rynek, ale dla wielu zawartość będzie początkiem w przestrzeni blockchain. Joe Lubin, współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys, rozpoczął swoją przygodę z Web3 od przeczytania tekstów Vitalika Buterina w Magazyn Bitcoin. To, co urzeka wielu z nas w tej przestrzeni, to fakt, że, jak często mówi Joe, to coś więcej niż rynek – to ruch o niesamowitym duchu i skali. 

W ten sposób zachowamy oryginalnego ducha kryptowalut w naszych treściach. Będziemy robić więcej zinów. Będziemy szczerzy co do naszego niezadowolenia. Będziemy tweetstorm. Będziemy też świętować z narwale i tańczące lisy. Będziemy pamiętać, że podróż do Web3 jest zadanie. Komunikat o decentralizacji będziemy przekazywać głośno i wyraźnie w obecności przeciwników. Będziemy sygnałem w szumie.

***

Jaki rodzaj treści w łańcuchu bloków Cię interesuje?

Wypełnij naszą krótką ankietę dla czytelników →

Biuletyn Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me