Mapa drogowa do spokoju

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogBlockchain Poradnik

Mapa drogowa do spokoju

Co to jest Serenity, jakie są plany dotyczące Ethereum 2.0 i kiedy to się stanie? Przez ConsenSys 16 maja 2019 Opublikowane 16 maja 2019

mapa drogowa

Historia Ethereum to konsekwentne ulepszenia i aktualizacje podstawowego protokołu. Po lutowej aktualizacji w Konstantynopolu i nadchodzącym hard fork w Stambule, społeczność Ethereum zbliża się do Serenity, ostatecznej i ostatecznej iteracji w ewolucji Ethereum. Spokój – szczegółowo wyjaśniono w Przemówienie Vitalika Devcon z 2018 r – odbędzie się w kilku etapach, z których każdy będzie oddalony od siebie o rok. Ethereum 2.0 – jak jest również znane Serenity – kieruje się pięcioma zasadami projektowania: prostotą, odpornością, długowiecznością, bezpieczeństwem, decentralizacją. Stopniowe podejście do Serenity ma na celu zapewnienie, że wszystkie zasady są opracowane i przestrzegane, co dodatkowo pozycjonuje Ethereum jako lidera na rynku rozwiązań opartych na blockchain.

Droga do spokoju

Ale najpierw – Stambuł

Przed Serenity, Stambuł jest obecnie ostatnim planowanym hard fork po modernizacji Konstantynopola w lutym tego roku. Stambuł jest szacowany na październik 2019 r. I tak jest obecnie proponuje 11 EPI do włączenia do rozwidlenia, w tym EIP 1057 [ProgPoW].

Kwestia ProgPoW była od jakiegoś czasu intensywnie dyskutowana w społeczności Ethereum. EIP proponuje zmianę algorytmu wydobywania protokołu na ProgPoW, algorytm, który zmniejsza przewagę układów ASIC nad procesorami graficznymi pod względem wydajności wydobycia. ASIC (układy scalone specyficzne dla aplikacji) i GPU (jednostki przetwarzania grafiki) to elementy sprzętu używanego do wydobywania kryptowalut. ASIC to wysoce wyspecjalizowane elementy sprzętu, które zazwyczaj mogą wydajniej wydobywać kryptowaluty, a tym samym przynoszą większy zysk. Są one jednak specyficzne dla monet, co oznacza, że ​​Bitcoin ASIC ma zastosowanie tylko do łańcucha bloków Bitcoin, a Ethereum ASIC ma zastosowanie tylko do łańcucha bloków Ethereum. Chociaż skuteczne, ASIC są kosztowne i trudniejsze do zdobycia, potencjalnie prowadząc do ryzyka centralizacji, jeśli pula wydobywcza zostanie ograniczona do tych, którzy są w stanie zdobyć ASIC (tak się toczy). Z kolei procesory graficzne są narzędziami obliczeniowymi ogólnego przeznaczenia i mogą być używane do złożonych obliczeń w wielu obliczeniowych przypadkach użycia. W przeciwieństwie do układów ASIC, procesory graficzne mogą być używane do wydobywania dowolnej monety i są ogólnie szeroko dostępne. Nie mają jednak takiej samej wyspecjalizowanej mocy obliczeniowej jak układy ASIC, a zatem są zazwyczaj mniej wydajne i mniej opłacalne niż układy ASIC. Jeśli zostanie zatwierdzony, EIP 1057 zaimplementowałby algorytm ProgPoW, który jest algorytmem odpornym na układy ASIC, skutecznie usuwając wydajność ASIC w stosunku do GPU i czyniąc je równie skutecznymi w wydobywaniu Ether, a tym samym zapewniając decentralizację sieci (ponownie, więc argument idzie). Wydaje się, że rdzenni deweloperzy Ethereum ogólnie wspierają ProgPoW, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji uruchomili zewnętrzne audyty algorytmu.

Przegląd mapy drogowej Serenity.

Faza 0: Łańcuch latarni | 2019

Oczekiwana w 2019 r., Pierwsza faza Serenity obejmie wdrożenie Beacon Chain. Łańcuch beacon jest blockchainem typu Proof of Stake i będzie oznaczał wykonanie od dawna planowanego przejścia z mechanizmu proof of work na dowód konsensusu stawki. Beacon Chain zostanie podniesiony i będzie działał obok oryginalnego łańcucha PoW Ethereum, zapewniając, że nie ma przerwy w ciągłości łańcuchów. W swojej najwcześniejszej formie Beacon Chain ma trzy podstawowe obowiązki:

Zarządzanie potwierdzeniem mechanizmu stawki


Proof of Stake to mechanizm konsensusu, w którym sieć obstawia ETH (w przeciwieństwie do wydatkowania energii na wydobycie), aby kontynuować finalizowanie bloków do istnienia.

Przetwarzanie wiązań poprzecznych

Powiązania krzyżowe są głównym sposobem, w jaki Beacon Chain może określić i zabezpieczyć stan łańcuchów odłamków. Łańcuchy odłamków zostaną wydane w fazie 1, więc ta aktualizacja jest przygotowywana do fazy 1.

Bezpośredni konsensus i ostateczność

Łańcuch Beacon zapewnia ostateczność za pośrednictwem PoS i (wcześniej znanego jako) Casper FFG. PoS mówi, że 2/3 walidatorów musi postawić ETH na następny blok, co oznacza, że ​​zachęta finansowa jest znacznie bardziej ryzykowna dla potencjalnych złośliwych aktorów.

Faza 1: Łańcuchy odłamków | 2020

Łańcuchy odłamków są podstawową funkcją przyszłej skalowalności w sieci Ethereum. Ogólnie rzecz biorąc, sharding dzieli odpowiedzialność bazy danych za przetwarzanie danych (zdecentralizowaną lub w inny sposób) na wiele węzłów, umożliwiając równoległe transakcje, przechowywanie i przetwarzanie informacji. Jest to przeciwieństwo istniejącego głównego łańcucha Ethereum, który wymaga przetwarzania każdego pełnego węzła & zweryfikuj każdą transakcję.

Faza spokoju 1 zajmie się ostatecznością i konsensusem w sprawie łańcuchów odłamków. Łańcuchy odłamków w fazie 1 Serenity będą bardziej „uruchomieniem testowym” dla łańcuchów fragmentów niż wydaniem natychmiastowo skalowalnego rozwiązania. Beacon Chain będzie monitorować wykonanie tych łańcuchów odłamków. Walidator obstawi 32 ETH i zostanie losowo przypisany, aby służył jako walidator w określonym łańcuchu fragmentów (losowość zapewnia, że ​​przypisanie walidatorów do łańcuchów fragmentów jest nieprzewidywalne, co prowadziłoby do szansy na manipulację). Zgodnie ze specyfikacją Ethereum 2.0, Beacon Chain będzie obsługiwał 1024 łańcuchy fragmentów, z których każdy zostanie zweryfikowany przez kolekcję 128 węzłów.

Faza 2: eWASM | 2020 lub 2021

W fazie 2 funkcjonalność Ethereum 2.0 łączy się. Wraz z wprowadzeniem nowej maszyny wirtualnej – zestawu sieciowego o smaku Ethereum (eWASM) – łańcuchy fragmentów ewoluują od dość podstawowych znaczników danych do w pełni funkcjonalnych łańcuchów transakcyjnych, zdolnych do skalowania sieci Ethereum.

Aby ekosystem blockchain mógł działać, węzły muszą wykonywać transakcje i inteligentne kontrakty na maszynie wirtualnej. Maszyna wirtualna Ethereum 1.0 została nazwana maszyną wirtualną Ethereum (EVM). Wraz z przejściem na Ethereum 2.0 i Beacon Chain, maszyna wirtualna sieci zostanie uaktualniona do eWASM, maszyny wirtualnej opartej na Web Assembly, która została zdefiniowana przez World Wide Web Consortium (W3C) jako standard open source. Ponieważ WASM obsługuje wiele języków kodowania, eWASM może pozwolić na wykonywanie inteligentnych kontraktów napisanych w dowolnym języku w Ethereum, w przeciwieństwie do tych napisanych w Solidity w dzisiejszym EVM.

„Ethereum 1.x”

Należy zauważyć, że podczas fazy spokoju 0, 1 i 2 oryginalny łańcuch PoW Ethereum nie zniknie. Będzie nadal utrzymywany wraz z Beacon Chain, a górnicy z oryginalnego łańcucha PoW nadal będą nagradzani w ETH poprzez tradycyjne formy wydobycia. Stopniowo, gdy ekosystem przechodzi do łańcucha latarni, łańcuch PoW może zostać wycofany, jeśli bomba poziomu trudności sprawi, że stanie się on przestarzały obliczeniowo [„może”, ponieważ niektórzy opowiadają się za jego trwałą kontynuacją]. Ponieważ łańcuch Beacon jest testowany i sprawdzany, w oryginalnym łańcuchu Ethereum 1.0 nadal będą wprowadzane ulepszenia. Ta seria ulepszeń i hard forków jest określana jako „Ethereum 1.x” i zapewni, że obecny łańcuch główny Ethereum będzie podlegał ciągłym aktualizacjom, aby sprostać zapotrzebowaniu ekosystemu i przyjęciu go w miarę skalowania łańcucha Beacon.

Zespół stojący za Ethereum 1.x jest nadal we wczesnej fazie ustalania planu działania, ale wyznaczył trzy nadrzędne cele dotyczące aktualizacji Ethereum 1.x:

  1. Zwiększenie skalowalności sieci głównej poprzez zwiększenie przepustowości tx / s (osiągnięte dzięki optymalizacji klienta, która pozwoli znacznie zwiększyć limit gazu blokowego)
  2. Upewnij się, że obsługa pełnego węzła będzie trwała, zmniejszając i ograniczając wymagania dotyczące miejsca na dysku za pomocą „opłat stanowych”
  3. Ulepszone środowisko programistyczne dzięki aktualizacjom maszyn wirtualnych, w tym eWASM i inny model opłat transakcyjnych ustabilizowałoby to ogólne opłaty transakcyjne.
  4. Praca nad gadżet ostateczności aby połączyć Ethereum 1.0 i 2.0 przy użyciu Beacon Chain w celu sfinalizowania bloków Ethereum 1.x..

Więcej informacji na temat Ethereum 1.x i zespołu stojącego za jego ciągłymi ulepszeniami i aktualizacjami można znaleźć tutaj i tutaj.

Faza 3: Ciągłe doskonalenie | 2022

Poza fazą 2, harmonogram Ethereum zaczyna być mniej szczegółowy. Jedno jest pewne – programiści będą nadal pracować nad pilnymi sprawami i ulepszaniem protokołu, aby sprostać rosnącym wymaganiom technologii blockchain. Wśród ciągłych omawianych ulepszeń: protokół lekkiego stanu klienta, sprzężenie z bezpieczeństwem łańcucha głównego i fragmentowanie super-kwadratowe lub wykładnicze. A gdzieś dalej „Ethereum 3.0”, kolejna faza konsekwentnej ewolucji Ethereum.

Chcesz przenieść swoją edukację w zakresie technologii blockchain na wyższy poziom?

Poznaj nasze szkolenia blockchain →

Biuletyn Ethereum 2.0 Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Wprowadzenie do tokenizacjiWebinar

Wprowadzenie do tokenizacji

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map