Mata Capital i ConsenSys Partner na platformie Blockchain dla nieruchomości

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

Strona głównaBlog Informacja prasowa

Mata Capital i ConsenSys Partner na platformie Blockchain dla nieruchomości

Ta platforma blockchain ma stać się nowym rozwiązaniem do transferu wartości dla transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Tym samym Mata Capital staje się pierwszym operatorem w branży nieruchomości, który wykorzystuje technologię blockchain do inwestycji w nieruchomości. Autor: ConsenSys 18 lipca 2019 Opublikowane 18 lipca 2019

niebieskie węzły

Ta platforma blockchain ma stać się nowym rozwiązaniem do transferu wartości dla transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości. W ten sposób Mata Capital staje się pierwszym operatorem w branży nieruchomości, który wykorzystuje technologię blockchain do inwestycji w nieruchomości.

Paryż, Francja  Mata Capital, niezależny gracz w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi nieruchomości, zarządzającymi aktywami o wartości około 600 milionów euro, ogłosił dziś przyjęcie technologii blockchain w celu optymalizacji przetwarzania rejestrów papierów wartościowych dla swoich produktów inwestycyjnych w zakresie nieruchomości. Uruchomienie tej nowej platformy zostało przeprowadzone we współpracy z ConsenSys, liderem w rozwoju oprogramowania blockchain, oraz Screeb Notaires, kancelaria notarialna obsługująca innowacyjne projekty z branży nieruchomości.

Jak na dekret francuski z 24 grudnia 2018 r, gracze w świecie finansów mają możliwość wykorzystania technologii rozproszonej księgi do reprezentacji i transmisji finansowych papierów wartościowych. Kierując się ewolucją ram regulacyjnych i silną wiarą w technologię blockchain, Mata Capital zdecydowała się wykorzystać tę innowacyjną technologię do rejestrowania i przetwarzania niektórych swoich operacji inwestycyjnych na rynku nieruchomości.

Konkretnie, Mata Capital zarejestruje aktywa finansowe – w tym przypadku akcje spółki kapitałowej, która jest właścicielem nieruchomości – i powiązane prawa w postaci „tokena” * reprezentowanego na łańcuchu blokowym Ethereum. Oprócz znacznego obniżenia kosztów zarządzania zobowiązaniami po stronie emitenta, technologia blockchain zwiększa płynność aktywów nienotowanych na giełdzie, zwiększa przejrzystość transakcji i zmniejsza ryzyko oszustwa.

„Tokenizacja pozwoli nam zapewnić lepszą płynność naszym inwestorom, zwłaszcza na rynku wtórnym” – mówi Baptiste Saint-Martin, kierownik ds. Rozwoju produktów w Mata Capital. „Innowacja jest sercem strategii Mata Capital, co ilustruje niedawne wdrożenie platformy operacyjnej w celu zabezpieczenia wszystkich informacji naszych abonentów” – dodaje Souleymane-Jean Galadima, dyrektor działu innowacji i biznesu cyfrowego w Mata Capital.

Platforma blockchain zaproponowana przez Mata Capital, która będzie działać od 31 lipca, oferuje inwestorom kilka ważnych funkcji:

– Prowadzi rejestr posiadaczy funduszy dla funduszy nieruchomości;

– Umożliwia inwestorom przeprowadzanie wszystkich działań AML („przeciwdziałanie praniu pieniędzy”) i KYC („poznaj swojego klienta”) za pośrednictwem platformy; i

– Daje możliwość śledzenia ewolucji statusu subskrypcji funduszu lub operacji typu „club-deal”.


Ostatecznie pozwoliłoby to w szczególności inwestorom na łatwe subskrybowanie i odsprzedaż ich papierów wartościowych bez recepty, począwszy od jednego centa euro. Ta nowa platforma blockchain zostanie wykorzystana do projektu nieruchomościowego, zorganizowanego w ramach umowy klubowej, zlokalizowanego w 15. dzielnicy Paryża, za inwestycję w wysokości 26 milionów euro. „Będzie to największa tokenizowana operacja w Europie” – mówi Baptiste Saint-Martin. W przyszłości jego celem będzie obsługa wszystkich kwalifikujących się operacji Mata Capital, która zamierza również oferować to rozwiązanie z białą etykietą profesjonalnym partnerom z sektora finansowego i / lub nieruchomości..

Aby zrealizować ten projekt, Mata Capital oparła się na wiedzy firmy ConsenSys i jej gotowych do użycia produktach do tokenizacji aktywów finansowych typu white label. Produkty ConsenSys umożliwiają organizacjom łatwe łączenie ich firm z sieciami rozproszonymi, wdrażanie nowych sieci blockchain i zarządzanie nimi, odczytywanie i zapisywanie transakcji lub tworzenie zasobów cyfrowych i zarządzanie nimi.

„Ten pierwszy krok wyznacza początek radykalnej transformacji sektora nieruchomości. Dzięki platformie ConsenSys umożliwiamy naszym klientom przejście z epoki eksperymentów do epoki rozwoju przemysłowego ”- mówi Matthieu Bouchaud, dyrektor ds. Nieruchomości w ConsenSys.

Screeb towarzyszył Mata Capital we wdrażaniu rozwiązania poprzez zewnętrzną misję zaufania. Poprzez ten projekt, który ilustruje ewolucję zawodu notariusza wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie nieruchomości, Screeb potwierdza swoją umiejętność doradzania podmiotom w transformacji cyfrowej, a także solidną praktykę w zakresie nieruchomości instytucjonalnych.

„Projekt wspierany przez Mata Capital to wielka innowacja w zakresie projektowania i przetwarzania transakcji finansowych papierami wartościowymi z aktywami nieruchomości w sposób w pełni bezpieczny i zdigitalizowany” – mówią Arthur Cazalet i Damien Mancel, notariusze z firmy Screeb. * „Token” to zasób cyfrowy wydany i wymienny w łańcuchu bloków

O Mata Capital

Mata Capital to niezależna spółka zarządzająca specjalizująca się w zarządzaniu funduszami nieruchomości dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych grup rodzinnych. Firma pozycjonuje się w oparciu o strategie inwestycyjne o podstawowym i oportunistycznym profilu ryzyka we wszystkich klasach aktywów nieruchomości. Utworzona w 2015 r. Firma Mata Capital zrzesza 19 profesjonalistów i zarządza niespłaconą kwotą 600 mln euro 30 czerwca 2019 r. Mata Capital posiada licencję jako spółka zarządzająca portfelem wydana przez Financial Market Authority pod numerem GP-16000024.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: https://www.matacapital.com/fr/

O ConsenSys

ConsenSys to firma typu blockchain, której celem jest przekształcenie światowej architektury cyfrowej w kierunku bardziej otwartego, integracyjnego i bezpiecznego internetu wartości, powszechnie nazywanego Web3. Dzięki bardziej godnej zaufania architekturze internetowej ConsenSys pomaga przedsiębiorstwom i rządom w odblokowywaniu nowych modeli biznesowych i wartości, zwiększaniu wydajności dzięki współużytkowanej infrastrukturze IT oraz wykorzystaniu nowoczesnych metod kryptograficznych do ochrony prywatnych danych użytkowników. Dzięki naszej wyjątkowej globalnej działalności obejmującej fundusz venture i inkubator startupów, ramię konsultingowe Enterprise Ethereum oraz Akademię edukacyjną, ConsenSys buduje zdecentralizowaną przyszłość. Więcej informacji można znaleźć na stronie: consensys.net

O Screeb Notaires

Jako historyczny gracz na rynku paryskim, Screeb zbudował swoją reputację dzięki doskonałemu wsparciu dla klientów instytucjonalnych, prywatnych i profesjonalnych. Kancelaria zatrudnia jedenastu notariuszy i czterdziestu pracowników, którzy rygorystycznie i skutecznie działają na rynku nieruchomości, bankowości i finansów, majątku i rodziny. Jednak doskonałość Screeb jest zakorzeniona w jego zdolności do dostosowywania się do zmian, które mają wpływ na jego klientów. Biuro jest w ciągłym ruchu i opracowuje inteligentne rozwiązania dostosowane do nowych wymagań i nowych wyzwań. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://screeb.fr/en/

Kontakty dla mediów:

Dla Mata Capital:

Amélie Verone: 06 46 60 03 35 – [e-mail chroniony]

Thomas Carlat: 06 16 83 88 17 – [e-mail chroniony]

Dla ConsenSys:

[e-mail chroniony]

Screeb:

Houda Santoni: [e-mail chroniony]

Gwénaëlle Henri: [e-mail chroniony]

Zarządzanie zasobamiStudium przypadkuNieruchomośćNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map