Najlepszy blockchain dla Twojej firmy w 2020 roku: Enterprise Ethereum

Kiedy Twoja firma potrzebuje rozwiązania Blockchain

Technologia Blockchain stała się istotną częścią stosu oprogramowania dla przedsiębiorstw dla organizacji, które chcą usprawnić procesy biznesowe i wydawać zasoby cyfrowe. Nie wszystkie organizacje potrzebują rozwiązania opartego na łańcuchu bloków, ale dla tych, które to robią, technologia może mieć charakter transformacyjny. Blockchain pomaga firmom rozwiązać trzy główne scenariusze:

1. Musisz wydajnie przetwarzać dane. 

Platforma blockchain służy jako warstwa cyfrowa do przetwarzania i koordynacji informacji. Rozproszona architektura i mechanizmy konsensusu w sieciach blockchain ułatwiają wydajniejszą koordynację danych niż systemy papierowe i scentralizowane. Chociaż technologia blockchain oferuje zaawansowaną koordynację danych, wiele starszych systemów można zoptymalizować dzięki ulepszonemu projektowi systemów rozproszonych. Platformy Blockchain są zaprojektowane z myślą o zupełnie nowych funkcjach biznesowych, które wykraczają daleko poza przetwarzanie informacji.

2. Potrzebujesz zaufanych transakcji i bezpiecznych sieci biznesowych. 

Technologia Blockchain została pierwotnie opracowana w celu digitalizacji zaufania i umów, podobnie jak technologie internetowe zdigitalizowały informacje i ich wymianę. Unikalna konstrukcja łańcucha bloków zapewnia niezmienny zapis transakcji, któremu mogą ufać wszyscy uczestnicy sieci. Ponadto programowalne inteligentne kontrakty umożliwiają automatyzację logiki biznesowej, upraszczając wyrównywanie i uzgadnianie w złożonych sieciach biznesowych. Coraz większa liczba firm z listy Global 2000 w głównych branżach, takich jak usługi finansowe i handel światowy, już korzysta z platform opartych na łańcuchu bloków do tworzenia konsorcjów przedsiębiorstw.

3. Musisz tworzyć, wydawać i zarządzać zasobami cyfrowymi. 

Cyfryzacja towarów i aktywów stała się jednym z najbardziej ekscytujących zastosowań biznesowych technologii blockchain. Wbudowane możliwości tokenizacji sieci blockchain, takich jak Ethereum, umożliwiają przedsiębiorstwom tworzenie, wydawanie i zarządzanie zasobami cyfrowymi w przypadkach użycia tak szerokich, jak cyfrowa waluta banku centralnego i ułamkowa własność nieruchomości. W ostatnich latach opracowano różnorodne technologie open source i zastrzeżonych technologii blockchain i rozproszonych rejestrów dla rozwiązań zasobów cyfrowych.

Infografika

Korzyści z Blockchain w branży usług finansowych

Od tokenizacji po sieci konsorcjum – oto przegląd tego, jak technologia blockchain poprawia wydajność operacyjną i zmniejsza ryzyko w usługach finansowych.

Korzyści z Blockchain w branży usług finansowych

Technologie Blockchain vs. Distributed Ledger

Rozproszona księga to baza danych utrzymywana w kilku lokalizacjach i obsługująca wielu uczestników. Blockchain to rodzaj technologii rozproszonej księgi, która ma unikalną architekturę i dodatkowe funkcje. W przeciwieństwie do tradycyjnych DLT, łańcuchy bloków wykorzystują łańcuch bloków zabezpieczonych kryptograficznie, aby stworzyć zabezpieczony przed manipulacją zapis transakcji. Dodatkowe funkcje wysoce programowalnego łańcucha bloków, takiego jak Ethereum, obejmują: 

 • Tworzenie zasobów cyfrowych. Podczas gdy DLT mogą zarejestrować produkt w formacie cyfrowym, natywne możliwości tokenów łańcucha blokowego Ethereum pozwalają na wydawanie i zarządzanie całkowicie nowymi i dostosowywanymi zasobami cyfrowymi i instrumentami finansowymi.
 • Zachęty kryptoekonomiczne. DLT nie były pierwotnie zaprojektowane do włączania kryptowalut. Blockchain umożliwia wbudowanie mechanizmów motywacyjnych do protokołu w celu nagradzania pozytywnych zachowań sieci i karania nikczemnych działań.  
 • Interoperacyjność. Ponieważ niektóre DLT są zbudowane w zastrzeżonych strukturach, użytkownicy mogą doświadczyć uzależnienia od dostawcy w przypadku niektórych funkcji. Modułowe i otwarte łańcuchy bloków, takie jak Ethereum, umożliwiają przedsiębiorstwom integrację technologii z ich istniejącymi systemami i bezpieczną interakcję w prywatnych i publicznych sieciach blockchain. 

Aby uzyskać pełną analizę porównawczą, przeczytaj naszą dwuczęściową serię dotyczącą technologii blockchain i rozproszonych rejestrów.  


Jak integrują się Hyperledger i Ethereum

Hyperledger to globalna wspólna inicjatywa o otwartym kodzie źródłowym, która została stworzona przez The Linux Foundation w 2015 roku w celu wspierania rozwoju i wdrażania łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Pakiet Hyperledger, znany również jako „szklarnia”, zawiera rozproszone księgi, biblioteki i narzędzia, które są otwarte i można je bezpłatnie pobrać i używać. Szklarnia składa się z kilku projektów opartych na Ethereum, w tym Hyperledger Besu, zaawansowany klient Ethereum, który został wniesiony przez zespół inżynierów protokołów ConsenSys w 2019 r. Dla wielu zespołów korporacyjnych Hyperledger jest cennym środowiskiem do aktywnej współpracy, sprawdzonych opcji wdrażania i najlepszych praktyk branżowych.    

Szklarnia Hyperledger obejmowała kilka projektów opartych na Ethereum. Źródło https www hyperledger orgSzklarnia Hyperledger obejmuje kilka projektów opartych na Ethereum. Źródło: https://www.hyperledger.org/projects

Kluczowe czynniki udanego rozwiązania Blockchain

Decyzje projektowe, które podejmiesz na początku cyklu życia wdrożenia, będą miały daleko idące konsekwencje dla czasu do produkcji i potencjalnego wpływu rozwiązania blockchain. Aby zobaczyć pełną listę kluczowych czynników technicznych i nietechnicznych związanych z wyborem platformy, przeczytaj 30 czynników technicznych platformy Blockchain i 30 czynników biznesowych platformy Blockchain. Oto lista 10 najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę w procesie odkrywania: 

 • ROI. Jaki będzie zwrot z inwestycji w przypadku użycia łańcucha blokowego?
 • Platforma. Która platforma jest zbudowana pod kątem Twoich konkretnych wymagań funkcjonalnych?
 • Łatwość integracji. Czy technologia jest kompatybilna z istniejącymi systemami?
 • Wydajność. Czy platforma udowodniła, że ​​może bezpiecznie działać na dużą skalę?
 • Zezwolenia sieciowe. Czy musisz skonfigurować dostęp do sieci dla konsorcjum przedsiębiorstwa z wieloma stronami? 
 • Prywatne transakcje. Czy potrzebujesz mechanizmów prywatności, aby zapewnić poufność danych transakcji? 
 • Wsparcie. Potrzebujesz wsparcia i bieżącej konserwacji?
 • Normy. Czy stos technologii jest zgodny ze standardami i specyfikacjami branżowymi?
 • Rozwój. Jak stworzyć zespół programistów blockchain?
 • Obróbka. Jakiej infrastruktury, oprogramowania pośredniego i narzędzi warstwy aplikacji powinni używać Twoi programiści?

ConsenSys Solutions jest tutaj, aby pomóc Ci odpowiedzieć na te kluczowe decyzje dotyczące projektowania i rozwoju, gdy Ty i Twoja organizacja rozpoczynacie przygodę z blockchainem.

ConsenSys Insights

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Ten kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które chcą zrozumieć sprawdzone zalety zdecentralizowanych sieci w przypadku zastosowań biznesowych. 

Pobierz przewodnikKompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jakie są zalety Enterprise Ethereum?

Ethereum to platforma blockchain typu open source i najbardziej aktywnie rozwijany blockchain na świecie. Enterprise Ethereum odnosi się do prywatnych, konsorcjalnych i hybrydowych implementacji bazy kodu Ethereum dla aplikacji biznesowych. Ze względu na swoją elastyczność i wyjątkowo bezpieczną architekturę, Enterprise Ethereum oferuje wyjątkowe korzyści firmom rozważającym rozwiązania blockchain: 

 • Niezrównana programowalność. Inteligentne kontrakty Ethereum zapewniają nieograniczone formaty do zapisywania logiki biznesowej na stałe w protokole, pomagając przedsiębiorstwom w automatyzacji uzgadniania, zgodności, raportowania i nie tylko.
 • Zaawansowana prywatność i zezwolenia. Platformy Ethereum, takie jak Hyperledger Besu i PegaSys Plus, oferują zaawansowane mechanizmy kontroli bezpieczeństwa, dzięki czemu firmy mogą skonfigurować dostęp do sieci i zapewnić poufne transakcje.   
 • Szybka tokenizacja. Natywne możliwości Ethereum w zakresie tokenizacji pozwalają firmom na łatwe dzielenie dużych aktywów, rozszerzanie ich linii produktów i odblokowywanie nowych modeli motywacyjnych zarówno na poziomie konsumenckim, jak i instytucjonalnym.
 • Niedrogie, szybkie wdrożenie. Baza kodu typu open source Ethereum pomaga firmom utrzymać niedrogi model biznesowy i uniknąć uzależnienia od dostawcy. Platformy biznesowe typu all-in-one, takie jak PegaSys Plus, skracają czas produkcji z miesięcy do tygodni. 
 • Wydajność na poziomie produkcyjnym. Żadna inna sieć blockchain nie osiągnęła takiego rozmiaru i skali jak sieć Ethereum. Prywatne sieci Ethereum zapewniają konfigurowalne uprawnienia, natychmiastową ostateczność, skalowalność i zawsze aktywną niezawodność, z opcją interakcji z publiczną siecią Ethereum. 

Aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonych zaletach Ethereum dla przedsiębiorstw, przeczytaj 11 sposobów, w jakie Ethereum może przynieść korzyści przedsiębiorstwom, oraz 5 powodów, dla których Enterprise Ethereum to coś więcej niż DLT.

Zacznij korzystać z ConsenSys

Nasz zespół ds. Rozwiązań globalnych pomaga przedsiębiorstwom, rządom, organizacjom non-profit i start-upom w tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu publicznych i prywatnych rozwiązań blockchain.

Połącz się z naszymi ekspertamiZacznij korzystać z ConsenSys

Produkty ConsenSys Enterprise Blockchain

 • Codefi
  Codefi

  Optymalizuj procesy biznesowe i twórz zasoby cyfrowe w naszym kompleksowym systemie operacyjnym typu blockchain. 

 • Pracowitość
  Pracowitość

  Zwiększ bezpieczeństwo inteligentnych kontraktów i unikaj kosztownych błędów dzięki naszej wiodącej w branży usłudze zabezpieczeń. 

 • PegaSys
  PegaSys

  Bezpiecznie uruchom platformę blockchain na dużą skalę dzięki naszemu klientowi Ethereum obsługiwanemu przez dostawców.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map