NEWSLETTER # 6: Ogłoszenie zgodności z Codefi

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

NEWSLETTER # 6: Ogłoszenie zgodności z Codefi

Nicole Adarme 9 czerwca 2020 Opublikowane 9 czerwca 2020

funkcja codefi

Hej przyjacielu,

Mam nadzieję, że ten e-mail okaże się, że wszystko się dobrze i dostosowałeś (lub dostosujesz) do naszych nowych wzorców zachowania. W tym miesiącu przyglądamy się niektórym bardziej zniuansowanym zastosowaniom łańcucha blokowego Ethereum i podsumowujemy zarówno uruchomienie Codefi Compliance, jak i stan ubezpieczenia Ethereum.

Wzywa do eteru

Społeczeństwo rozwijało się przez wieki na piętach ruchów, buntów, powstań, protestów i wrzasków. Ruchy te napędzają historię, ale są również fałszywie przedstawiane przez naszą historyczną amnezję. Stronniczość mediów, historyczne bielenie, celowa cenzura, programy polityczne i retrospektywne poczucie winy mogą skutkować wypaczeniem lub niebezpiecznym błędnym przedstawieniem naszej rzeczywistości.

W łańcuchu blokowym Ethereum wiadomości w przeszłości były wysyłane, przechowywane i utrzymywane bezterminowo, bez wpływu mediów, rządu, cenzury lub usunięcia. Osoby, które wysłały te wiadomości, chcą mieć pewność, że nie zapomnimy. „Wołanie do eteru” jest wezwaniem do wieczności.

(Wskazówka dotycząca poniższych łączy Etherscan. Przejdź do: „Kliknij, aby zobaczyć więcej” → „Wprowadź dane” → „Wyświetl dane wejściowe jako” → „UTF-8”).

Sygnalista COVID |

Lista do zapamiętania |


Black Lives Matter |

Sprawiedliwość dla George’a Floyda |

Mam Marzenie |

Z biuletynu Lex Sokolin (Global Co-Head Codefi) z 1 czerwca, Blueprint Fintech:

To twoja szkoła. To twój telewizor. To twoja praca, twój system prawny, twój zarząd, twoje podatki i twój przedstawiciel rządu. Mechanizmy w naszych krajach obracają się wokół wieków historii, stuleci dosłownie zbudowanych z rzeczy, które dziś uważamy za niewygodne. Chcesz odwrócić wzrok od protestów wyznaczających linie rozłamów w naszym społeczeństwie? Uważasz, że grabież jest brzydka, a klęczenie – lekceważące?

Spójrz na historię władzy. Jego nici są wplecione w nasze pieniądze. Nasze imperium gospodarcze i jego suwerenne wybory, pozbawiając czarnych ludzi z godności, możliwości wyboru i możliwości poprzez mit kapitalistycznej merytokracji, nadal dominuje na świecie. Jak możemy zmienić to, co jest siłą napędową świata? Wszystkie wielkie mocarstwa zostały zbudowane na tej krwi, pieniądzach płynących z nierówności.

Dolar rósł wraz z bawełną na południu, chińskimi rękami budował wielkie linie kolejowe, pozostawał bezrobotny podczas Wielkiego Kryzysu, produkował czołgi na wojny światowe i eksplodował z Hiroszimy. Zwalczała zło i zdobywała własne. Złamał Związek Radziecki i wylądował na Księżycu. Dolar zabił George’a Floyda. Ocali niezliczone rzesze innych. Do nas należy walka o jego duszę.

Jeśli nie podoba Ci się to, co widzisz, zagłosuj za pieniądze. Wybierz podatek, który płacisz, którego miecz lśnisz i którego moc rozwijasz.

Czytaj więcej

Codefi Spotlight:

Ogłoszenie zgodności z Codefi

Wczoraj Codefi ogłosił uruchomienie Codefi Compliance, zautomatyzowanej i elastycznej platformy regulacyjnej i zgodności dla kryptowalut i aktywów cyfrowych. Jako rozwiązanie nowej generacji w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (CFT), Codefi Compliance zapewnia, że ​​aktywa cyfrowe spełniają oczekiwania regulacyjne bez naruszania wymogów rynkowych i biznesowych, niezależnie od jurysdykcji i projektu. Jest to jedyne rozwiązanie zapewniające zgodność zaprojektowane wyłącznie dla aktywów opartych na Ethereum i zbudowane przez ConsenSys, lidera w rozwoju Ethereum.

Obecnie Codefi Compliance obsługuje ponad 280 000 typów zasobów cyfrowych w sieci Ethereum. Codefi Compliance wykorzystuje niestandardową strukturę, aby zapewnić rozwiązanie AML / CFT kompatybilne z Ether i najczęściej używanymi standardami tokenów, takimi jak ERC20, ERC721, ERC179, ERC777, a także znaczącymi stablecoinami, takimi jak DAI, USDC i Tether, obejmującymi ponad 280 000 rodzajów cyfrowych aktywa zbudowane na Ethereum. Jest to pierwsze rozwiązanie zbudowane dla zasobów cyfrowych, które będzie działać na ETH 2.0, długo oczekiwanej aktualizacji sieci, która wykładniczo zwiększy liczbę transakcji na sekundę i umożliwi skalę Ethereum..

„Zapewnienie solidnej zgodności z AML / CFT dla aktywów cyfrowych opartych na Ethereum jest kluczowym krokiem w doprowadzeniu instytucjonalnej branży finansowej do zdecentralizowanego finansowania. Codefi Compliance to kolejny moduł w naszym pakiecie produktów, który eliminuje złożoność i ryzyko związane z korzystaniem z DeFi oraz pomaga każdej firmie czerpać korzyści z korzystania z zasobów cyfrowych. ” – Lex Sokolin, Global Co-Head of ConsenSys Codefi.

Przeczytaj artykuł Bloomberga

Szybkie hity Codefi

Ogłoszenia

  • Nowość w newsletterze i Codefi? Obejrzyj ten film instruktażowy o ConsenSys Codefi.

  • Opinia ConsenSys Codefi: TLDR; Chcemy Cię lepiej poznać i zajmie to chwilę.

  • Ogłoszenie zgodności z Codefi. Zgodność z Codefi zapewnia, że ​​aktywa cyfrowe spełniają wymagania regulacyjne oraz wymagania rynkowe i biznesowe. Budujemy zaufanie do zasobów cyfrowych, dostarczając niezawodne rozwiązania w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (CFT), wykorzystując mechanizmy know-your-transaction (KYT) w celu ochrony przed oszustwami i przestępstwami finansowymi. Przeczytaj artykuł Bloomberga na temat zgodności z Codefi.

  • ConsenSys przejmuje firmę Fluidity. Fluidity jest głównym twórcą AirSwap i stworzył kilka nowatorskich rozwiązań w branży w zakresie tokenizacji nieruchomości, obrotu tokenizowanymi papierami wartościowymi, systemów zastawu rzeczywistego zabezpieczenia zdecentralizowanym platformom kredytowym oraz był gospodarzem szczytu Fluidity Summit. Przeczytaj więcej o Fluidity i ConsenSys.

  • Jak tokenizowano nieruchomości o wartości 350 mln EUR na Ethereum Blockchain

Data Dive: Blockchain Insurance

Spojrzenie na wydajność w łańcuchu Opyn, jednej z wiodących platform ubezpieczeniowych Ethereum. Dane zebrane i przeanalizowane przez Codefi Data.

Opyn Insurance, który został uruchomiony w lutym 2020 roku, jest protokołem ubezpieczeniowym Ethereum zapewniającym ochronę użytkownikom DeFi i spekulantom ETH. Istniejące produkty Opyn pozwalają użytkownikom kupować lub sprzedawać ochronę depozytów złożonych (USDC i DAI) oraz zabezpieczać się przed zmiennością cen ETH, kupując lub sprzedając ochronę ETH.

Z danych wynika, że ​​od uruchomienia na rynku hedgingowym ceny ETH utworzono co najmniej 35 opcji. Poniższy skumulowany wykres warstwowy przedstawia indywidualne saldo każdego kontraktu na token opcji i całkowitą sumę wartości zablokowanych na platformie Opyn. Zablokowana wartość osiągnęła rekordowy poziom 1,6 mln USD w dniu 23 kwietnia i obecnie wynosi około 1,1 mln USD. Wykres przedstawia również cykl życia każdej opcji; zniknięcie każdego kolorowego słupka oznacza, że ​​opcja osiągnęła datę wygaśnięcia i została wykonana.

Zazwyczaj do tej pory w 2020 r. Istniały jednocześnie około czterech opcji, a każda z nich blokowała średnio ~ 400 tys. USD. Zwykle dojrzałość trwa około 15 – 40 dni.

unnamed.png

Dostawcy płynności USDC to osoby, które zdeponowały USDC w protokole ubezpieczeniowym Opyn w celu zapewnienia płynności osobom, które chcą kupić ETH. Ci deponenci USDC obstawiają, że cena ETH wzrośnie i starają się móc wypłacić USDC w późniejszym terminie za premię. Osoby, które kupują ETH z dostępnym USDC, chronią go przed spadkiem ceny.

W szczególności po krachu na rynku w połowie marca – po którym ludzie mogli być bardziej zainteresowani znalezieniem sposobów ochrony swoich zasobów ETH – wzrosła liczba dostawców dziennych i ilość zdeponowanych USDC. Od kwietnia było prawie 25 dni z ponad 20 dostawcami płynności i cztery dni z ponad 40 dostawcami płynności. Ponadto ci dostawcy płynności deponują większe kwoty USDC. W kwietniu pod koniec miesiąca zdeponowano prawie 500 000 USDC. Majowe wolumeny osiągnęły jeszcze wyższy poziom, z dwoma dniami, w których depozyty USDC przekroczyły 500 tys. USDC.

unnamed (1) .png

Zachętą dla dostawców płynności jest uzyskanie premii od ich depozytów USDC, jeśli cena ETH wzrośnie. Najwięksi odbiorcy premii USDC otrzymali od 700 do 22 tys. USDC. Największy odbiorca składek – 22,3 tys. USDC – odpowiadał za ponad 30% wszystkich składek na platformie Opyn.

unnamed (2) .png

Uruchomienie platformy Opyn w lutym nastąpiło w czasie, gdy w szczególności ekosystem blockchain, Ethereum i DeFi zwrócił większą uwagę na bezpieczeństwo. Wśród wielu wydarzeń związanych z bezpieczeństwem i rynkiem z ostatnich dwóch kwartałów użytkownicy Ethereum szukają lepszych sposobów na zapewnienie ochrony swoich funduszy podczas pracy z nowymi platformami. Audyty, rygorystyczne przeglądy bezpieczeństwa i architektury open source niewątpliwie pomogą – ale zdarzenia dotyczące bezpieczeństwa będą nadal występować. Ubezpieczenie to jedyny sposób zabezpieczenia się zarówno przed bezpieczeństwem, jak i zmiennością. Opyn i Nexus Mutual – dwaj najwięksi gracze w grze ubezpieczeniowej Ethereum – weszli na rynek, aby pomóc ekosystemowi zachować jeszcze większą odporność w obliczu (nie) oczekiwanych wydarzeń.

Uwagi końcowe

Dziękujemy za przeczytanie tego biuletynu. Śledź nas na Twitterze, dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej i daj nam znać, co myślisz. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany współpracą z nami, dla nas, czy po prostu chcesz się przywitać, skontaktuj się z nami.

Przekazałeś tę wiadomość? Zarejestruj się, aby otrzymywać comiesięczne aktualizacje.

Do następnego razu,

Zespół ConsenSys Codefi

NewsletterAktualizacja produktuNewsletterZapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map