NEWSLETTER # 7: Raport DeFi za II kwartał 2020 r

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogCodefi

NEWSLETTER # 7: Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Przegląd i analiza protokołów DeFi i wydajności w drugim kwartale 2020 przez ConsenSys Codefi.

przez Nicole Adarme 15 lipca 2020 Opublikowane 15 lipca 2020

Okładka raportu defi za II kwartał 2020 r

DeFi w II kwartale 2020 roku

Wczoraj opublikowaliśmy kwartalny raport DeFi. Raport DeFi za II kwartał 2020 r. To oparte na danych podsumowanie, analiza i dyskusja na temat powstającego ekosystemu finansowego budowanego na bazie Ethereum.

pobierz raport

Niektóre z głównych tematów poruszonych w raporcie obejmują:

 • Ogólne statystyki, podsumowania i wizualizacje danych DeFi.

 • Zachowanie użytkownika DeFi i wizualizacje sieciowe relacji użytkowników między protokołami.

 • COMP, Compound i Yield Farming.


 • BTC tokenizowane na Ethereum.

 • Poważne incydenty związane z bezpieczeństwem i wzrost ubezpieczenia DeFi.

 • Wydajność określonych protokołów o wysokim profilu, w tym Uniswap, Maker i Compound.

 • Stan stablecoinów w Ethereum DeFi.

 • Spojrzenie na DeFi w 2020 roku i później.

Weźmy na przykład wskaźnik Total Value Locked (TVL), który jest powszechnie używany jako punkt odniesienia dla postępu Ethereum DeFi. TVL jest miarą USD wszystkich aktywów (tokenów ETH, WETH i ERC-20) zablokowanych w DeFi w dowolnym momencie. Chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie: jak silny jest ten wskaźnik? Czy istnieje możliwość, że podwójnie liczymy niektóre zablokowane fundusze i zawyżamy TVL?

Aby podać teoretyczny przykład: użytkownik może zablokować 1 ETH w związku i otrzymać 250 DAI jako pożyczkę (zakładając, że 1 ETH = 250 USD), a następnie przejść do innego protokołu i zablokować 250 DAI. Jeśli spojrzymy na TVL, powiedzielibyśmy, że 500 USD jest zablokowane w DeFi, podczas gdy w rzeczywistości prawdziwa zablokowana wartość USD jest tylko wartością początkowo zablokowanego ETH, 250 USD.

Więc przyjrzeliśmy się danym. Konkretny przykład wydarzył się 8 czerwca, kiedy użytkownik (0x… aa7a) wycofał 12M DAI z Compound i AAVE, pożyczył kolejne 2,5M DAI na dYdX, a następnie zdeponował cały ten DAI w MakerCDP. Przy przybliżonych szacunkach ~ 200% współczynnika zabezpieczenia dla depozytu WETH, wiemy, że zanim użytkownik przeniósł te DAI do CDP, zablokował co najmniej 5 mln USD na dYdX (w celu pożyczenia 2,5 mln DAI) i 14,5 mln USD USD na Maker. Oznacza to, że przyczynili się do 19,5 mln USD w TVL w DeFi, podczas gdy faktyczne fundusze, które użytkownik wniósł do DeFi to około 17 mln USD (5 mln USD na dYdX i 12 mln USD wypłacone z Compound i AAVE). Ruch środków tego użytkownika można zobaczyć na poniższym rysunku.

TTVL Codefi Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Pozostała część raportu DeFi za II kwartał 2020 r. Obejmuje szeroki zakres tematów, którym towarzyszą obiektywne dane dotyczące łańcucha. Sprawdź resztę raportu i bądź na bieżąco z DeFi.

pobierz raport

Szybkie hity Codefi

 • Nowość w newsletterze i Codefi? Sprawdzić ten film wyjaśniający o ConsenSys Codefi.

 • Opinia ConsenSys Codefi: TLDR; chcemy się dostać poznam cię lepiej i zajmie to chwilę.

 • Gotowy na Ethereum 2.0? W dniu 16 czerwca ConsenSys ogłosił uruchomienie Codefi Staking, platformy staking-as-a-service Ethereum 2.0 z funkcjonalnością instytucjonalną dla giełd, depozytariuszy, funduszy, portfeli i innych potencjalnych klientów.

 • Spojrzenie wstecz na 5 lat dowodu pracy. Oparty na Codefi Data, raport Proof of Work Mining jest pełną retrospektywą wydajności PoW i ewolucji wydobycia od czasu uruchomienia publicznej sieci głównej Ethereum w 2015 roku.

 • Sieć SKALE jest dostępna w Mainnet! 30 czerwca SKALE uruchomiło się w sieci głównej Ethereum. W lutym Codefi ogłosił, że SKALE będzie pierwszą zdecentralizowaną siecią, która uruchomi token w Aktywuj platformę.

 • Skoro mowa o SKALE, aukcja na Codefi Active jest tuż za rogiem. Aukcja będzie aukcją holenderską, „aukcją malejącą, w której znajdzie się jeden sprzedawca i wielu kupujących, którzy wspólnie określą ostateczną cenę rozliczeniową”. Brzmi skomplikowanie? Tak nie jest – wyjaśnijmy bardziej szczegółowo.

 • Program partnerski ConsenSys oferuje partnerom technologicznym, integratorom systemów, firmom aplikacyjnym i dostawcom oprogramowania dostęp do niestandardowych korzyści i nowych możliwości biznesowych dzięki naszym wiodącym produktom blockchain. Dostęp, wsparcie i szkolenie produktów Codefi to tylko jedna z korzyści wynikających z przystąpienia do programu partnerskiego.

nadchodzące wydarzenia

 • Czwartek, 16 czerwca: „Pożyczki konsorcjalne i technologia Blockchain”. Wprowadzenie do rynku kredytów konsorcjalnych i szansa na rozwiązania oparte na blockchain. Wśród prelegentów znaleźli się Bridget Marsh, wiceprezes wykonawczy LSTA, Didier Le Floche, dyrektor ds. Technicznych w ConsenSys Codefi oraz Guillaume Dechaux, globalny dyrektor ds. Sprzedaży strategicznej i BD w ConsenSys.

Codefi Spotlight: Codefi Staking

16 czerwca ConsenSys Codefi ogłosiło uruchomienie Codefi Staking. Codefi Staking jest platformą Ethereum 2.0 staking-as-a-service z funkcjonalnością instytucjonalną dla giełd, powierników, funduszy, portfeli i innych potencjalnych klientów. budowanie Codefi Staking API przed premierą Ethereum 2.0. Dzięki ukończeniu programu pilotażowego partnerzy zyskują głębsze zrozumienie Ethereum 2.0 i mają okazję być pierwszymi na rynku, oferując swoim klientom możliwości obstawiania Ethereum 2.0.

Do uczestników programu pilotażowego należą główni gracze w ekosystemie, w tym: Binance, Crypto.com, DARMA Capital, Huobi Wallet, Matrixport i Trustology.

„Dzięki obstawianiu na Binance użytkownicy mogą otrzymywać nagrody za obstawianie bez konieczności konfigurowania węzłów lub martwienia się o minimalne kwoty obstawiania, długość czasu lub jakiekolwiek połowy. Użytkownicy zasługują na nagrody, które mogą zdobyć ich monety. Wraz z ostatecznym uruchomieniem Ethereum 2.0 cieszymy się, że możemy wspierać obstawianie wszystkich naszych posiadaczy ETH na Binance ”- powiedział Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny Binance.

Codefi Staking jest oparty na zaufanym stosie oprogramowania stworzonym przez ConsenSys. Misją jest zapewnienie instytucjonalnego API o białej etykiecie, z łatwym i wydajnym dostępem do sieci Ethereum 2.0, aby umożliwić przedsiębiorstwom bezpieczne i opłacalne angażowanie się w kolejną fazę ewolucji Ethereum.

Codefi przyjmuje klientów Early Adopter do współpracy przed wprowadzeniem Ethereum 2.0 Beacon Chain. Early Adopters wyprzedzają konkurencję dzięki niskim ryzyku i niskiej barierze wejścia, aby przekazywać opinie na temat usługi, a także uczyć się bezpośrednio od zespołów Eth2 budujących następną generację Ethereum i rozpocząć obstawianie ETH. Aby się zarejestrować, kliknij tutaj.

Uwagi końcowe

Dziękujemy za przeczytanie tego biuletynu. Śledź nas na Świergot, dowiedz się więcej na naszej stronie i daj nam znać, co myślisz. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany współpracą z nami, dla nas, czy po prostu chcesz się przywitać, skontaktuj się z nami.

Przekazałem tę wiadomość? Zapisz się do comiesięcznych aktualizacji.

Do następnego razu,

Zespół ConsenSys Codefi

Informacje branżoweBiuletyn Aktualizacje produktówNewsletterZapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map