Nowy raport Ethereum 2.0: ponad 65% wszystkich respondentów planuje postawić na ETH

blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Nowy raport Ethereum 2.0: ponad 65% wszystkich respondentów planuje postawić na ETH

Zorientowany na użytkownika raport dotyczący motywacji, preferencji i obaw posiadaczy ETH w oczekiwaniu na postawienie na Eth2. Autor: ConsenSys 6 maja 2020 r. Opublikowane 6 maja 2020 r.

Eth2 Staking Report Hero codefi Pobierz pełny raport Ethereum 2.0. Ściągnij

Wprowadzenie Ethereum 2.0 (Eth2) w 2020 roku stanowi krytyczny i długo oczekiwany kamień milowy w branży. Zbiorowe zrozumienie w branży istniejących motywacji, sentymentów i wzorców zachowań posiadaczy ETH, jeśli chodzi o obstawianie (lub nie!), Ma kluczowe znaczenie dla wspierania i katalizowania sukcesu drogi Ethereum do Proof of Stake. 

ConsenSys Codefi przeprowadziło ankietę z blisko 300 posiadaczami ETH w kosmosie, aby zrozumieć ich intencje i potrzeby, jeśli chodzi o obstawianie Eth2. Nasz raport ma na celu dostarczenie kluczowych informacji na temat projektu i produktu, a także zapewnienie strategicznych i taktycznych zaleceń dla zespołów protokołów, programistów klientów i dostawców infrastruktury, aby zachęcić do efektywnego przyjęcia w różnych osobowościach użytkowników.  

Kontekst i cele badawcze

Uruchomienie pierwszej fazy Ethereum 2.0 w tym roku zapoczątkuje kolejną ewolucję publicznej sieci głównej Ethereum. Jednym z najważniejszych ulepszeń w Ethereum 2.0 jest przejście z algorytmu konsensusu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). Ta aktualizacja spowoduje poprawę skalowalności, zachęty do utrzymania sieci, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo. Co więcej, nowa architektura sieci stwarza nowatorską możliwość dla szerokiej kategorii posiadaczy ETH do stworzenia możliwości ciągłego generowania przychodów w celu zapewnienia infrastruktury publicznej społeczności Ethereum.. 

Podstawą sukcesu sieci PoS jest chęć uczestników do umieszczenia swojego eteru (ETH) w sieci w celu odpowiedniego zabezpieczenia łańcucha blokowego. Dlatego konieczne jest zrozumienie preferencji, zachowań i potrzeb istniejących posiadaczy ETH oraz tego, jak można przyspieszyć i zoptymalizować ich udział w Ethereum 2.0..

Przed zaprojektowaniem badania nasz zespół zidentyfikował i przeprowadził różne jakościowe wywiady z interesariuszami, mające na celu dalsze zrozumienie naszych pytań i założeń dotyczących ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0.. 

Jednym z kluczowych wniosków, które stały się oczywiste, była istniejąca luka komunikacyjna między konstruktorami, umożliwiającymi i potencjalnymi uczestnikami społeczności Eth2. Mając na horyzoncie fazę 0, zespoły ds. Protokołów, klientów i infrastruktury muszą komunikować się, projektować i wdrażać funkcje, które zachęcają do jak najszerszego uczestnictwa w całym wszechświecie przyszłych walidatorów. 

Mając na uwadze wstępne wyniki badań, nasz zespół zaprojektował i wdrożył ilościowe badanie użytkowników, aby uchwycić szerokie segmenty użytkowników, uczucia i wzorce zachowań, aby informować zarówno konstruktorów, jak i twórców, jednocześnie edukując użytkowników końcowych.. 

Badanie miało na celu ujawnienie i przeanalizowanie następujących spostrzeżeń:


  • Jakie są profile i wzorce zachowań istniejących posiadaczy ETH?
  • Jakie są intencje i motywacje posiadaczy Eth, jeśli chodzi o obstawianie Eth2.0?
  • Jakie są obecne problemy i potencjalne przeszkody w adopcji?
  • Jakie czynniki zwiększające wartość dodaną i możliwości rynkowe to przedstawia?

Wyciągnęliśmy wnioski od 287 respondentów do ankiety internetowej dotyczącej obecnych posiadaczy ETH, która została zainicjowana w lutym 2020 r. I pozostawała na żywo przez 20 dni. Możesz znaleźć oryginalną ankietę tutaj.

Eth2 nie zbuduje się sam, więc dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tym kamieniu milowym i mamy nadzieję, że nasza praca okaże się przydatna i pomocna! 

Pobierz pełny raport obstawiania Ethereum 2.0

Pobierz CodefiEthereum 2.0Newsletter Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map