Założona w 2014 roku firma ConsenSys jest obecna na całym świecie, zatrudniając czołowych przedsiębiorców, informatyków, inżynierów protokołów, programistów i ekspertów w dziedzinie dostarczania przedsiębiorstw. Jako jeden z największych i najbardziej fundamentalnych podmiotów w przestrzeni technologii blockchain, światowa siatka ludzi, projektów i firm ConsenSys tworzy narzędzia programistyczne, zdecentralizowane aplikacje i rozwiązania dla branży blockchain dla przedsiębiorstw i rządów, które zdecydowały się wykorzystać moc Ethereum . Organizacja została powołana przez Nowojorczyk w 2018 roku jako „najbardziej prominentny i wszechobecny twórca i promotor zdecentralizowanych aplikacji w społeczności Ethereum”.

Joe Lubin SquareZdjęcie: Zaza Weissgerber

Urodzony i wychowany w Toronto, Lubin jest absolwentem Uniwersytetu Princeton na wydziale elektrotechniki i informatyki. Pracował w Princeton Robotics Lab w Tomandandy Music przy opracowywaniu autonomicznego narzędzia do komponowania muzyki oraz w prywatnej firmie badawczej Vision Applications Inc. budującej autonomiczne roboty mobilne. Jako inżynier oprogramowania i konsultant, Lubin współpracował z eMagine przy projekcie sieci płatności kryptograficznych i finansowania handlu Identrus oraz był zaangażowany w tworzenie i prowadzenie funduszu hedgingowego. Pełnił funkcje dyrektora nowojorskiego biura Blacksmith Software Consulting oraz wiceprezesa ds. Technologii w zarządzaniu majątkiem prywatnym w Goldman Sachs. Poprzez te posty Lubin skupił się na skrzyżowaniu kryptografii, inżynierii i finansów.

Zainspirowany białą księgą Bitcoin Satoshi Nakamoto i potencjałem systemów rozproszonych do „rozbicia silosów władzy i przywrócenia równowagi asymetrii informacji, która wada tak wielu,„Lubin zagłębił się w początkującą społeczność blockchain. Był główną postacią w tworzeniu i uruchomieniu Ethereum wraz z innym Torontończykiem Vitalikiem Buterinem w 2014 roku i ostatecznie przeniósł się do zbudowania ekosystemu wokół rodzącej się technologii, częściowo poprzez uruchomienie ConsenSys.

„Dzięki doświadczeniu w dziedzinie technologii i biznesu Lubin szybko stał się kluczowym strategiem i przyjął tytuł dyrektora operacyjnego podmiotu, który miał urzeczywistnić wizję Buterina” – powiedział Newsweek. „Potem sprawy potoczyły się szybko”.

Późniejszy rozwój technologii blockchain, kryptowaluty i Ethereum był jedną z najbardziej niezwykłych historii w dziedzinie technologii od 2016 roku – prawdziwym globalnym zjawiskiem, które rezonuje od kryjówek hakerów po Davos – a cała branża rozwinęła się wokół zdecentralizowanych sieci i powiązanych z nimi zasobów cyfrowych.


„Bitcoin przedstawił szeroką wizję uderzeń” – powiedział Lubin New York Times w 2016 r. „Ethereum przedstawił krystalizację sposobu realizacji tej wizji”.

Baza programistów Ethereum, licząca obecnie setki tysięcy, jest żarliwym budowaniem społeczności z ideałami open source i platformami interoperacyjnymi w segmentach rynku, od łańcucha dostaw, przez rynki finansowe, po własność intelektualną. Tysiące startupów na całym świecie wprowadza innowacje w nowych modelach biznesowych za pomocą Ethereum, a eksperymenty z technologią blockchain są obecnie powszechne wśród wiodących organizacji na świecie – banków, banków centralnych, rządów i gigantów technologicznych.

ConsenSys inkubował ponad 50 projektów, w tym kluczowe elementy infrastrukturalne sieci Ethereum, takie jak Blockchain-as-a-Service firmy Kaleido, Web3 onramp MetaMask, pakiet deweloperski Truffle, klient sieci głównej PegaSys oraz podstawowe elementy sieci Ethereum, takie jak Infura i Alethio. ConsenSys inkubuje również platformy i aplikacje z wielu różnych branż, takich jak komgo, platforma finansowania handlu międzynarodowego oraz Viant, platforma śledzenia i śledzenia łańcucha dostaw. ConsenSys miał bliskie powiązania z około 50 innymi projektami poprzez inwestycje lub usługi, takie jak audyt bezpieczeństwa lub uruchamianie tokenów. W 2018 roku Newsweek napisał, że „Rozwój ConsenSys, podobnie jak rozwój samego Ethereum, był wybuchowy”. 

ConsenSys był centralną postacią w tworzeniu Enterprise Ethereum Alliance, globalnej organizacji normalizacyjnej dla zastosowań biznesowych technologii Ethereum. Obecnie EOG liczy ponad 500 osób członków, w tym światowi liderzy biznesowi, w tym Accenture, CME Group, Deloitte, Ernst & Young, Intel, banki takie jak JPMorgan, Microsoft, Pfizer, firmy prawnicze jak Schulte Roth & Zabel LLP, T-Mobile i Wipro. Projekt Brooklyn i projekty takie jak EU Blockchain Observatory and Forum prowadziły badania i regulacje w Stanach Zjednoczonych i Europie, zapewniając bardziej sprawiedliwą branżę blockchain.

ConsenSys został również doceniony za swoje zaangażowanie w zdecentralizowaną organizację, oprócz niezliczonych udanych spinoutów, projektów i inicjatyw. „Struktura firmy jest inspirowana utopijnymi ideałami Lubina” – stwierdza Newsweek. „Pracownicy wybierają własne tytuły i zamiast tradycyjnej głębokiej hierarchii istnieje bardziej płaska, oparta na umowach struktura zarządzania, zdecentralizowany system zarządzania, w którym władza jest rozdzielana między samoorganizujące się zespoły”.

Do tej pory jasne jest, że technologia blockchain zagłębi się głęboko w procesy gospodarcze na świecie. To tylko kwestia czasu. Poprzez te wczesne etapy w erze blockchain i kryptowalut, Joe Lubin udowodnił, że ma stabilną rękę wśród zmienności. Ze wszystkimi drogami prowadzącymi do Ethereum 2.0 i w pełni dojrzałą branżą blockchainów, Lubin uważa, że ​​ekosystem Ethereum osiągnął masę krytyczną i prędkość: „Przedsiębiorcy i technolodzy wlewają się do ekosystemu, aby zbudować zdecentralizowaną sieć światową, Web 3.0. Kiedy już zobaczysz głębokie konsekwencje blockchain, nie możesz tego zlekceważyć. Każda nowa fala cyklu szumu przyniesie coraz większe kohorty twórców i użytkowników. Dla tych ludzi nie ma odwrotu ”.

O naszym założycielu

Biblioteka mediów Joe Lubina

Kompletne repozytorium artykułów, wywiadów, przemówień, dyskusji panelowych i nie tylko od współzałożyciela Ethereum i założyciela ConsenSys. 

BadaćBiblioteka multimediów Joe Lubina 039

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me