blog 1AktualnościDevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedWydarzenia i konferencjePrasaBiuletyny

Zapisz się do naszego newslettera.

Adres e-mail

Szanujemy twoją prywatność

HomeBlogAktualności

Obywatele Ameryki Łacińskiej i Karaibów koordynują dekonfinalizowanie COVID-19 za pomocą nowej aplikacji Ethereum

Platforma DAVID19 firmy LACChain „od obywatela do obywatela” korzysta z Hyperledger Besu, aby pomóc użytkownikom w bezpiecznym udostępnianiu danych i tworzeniu interaktywnej mapy śledzenia koronawirusa. Przez ConsenSys 18 maja 2020 r. Opublikowane 18 maja 2020 r.

david19 hero


Aby zebrać informacje o ruchu COVID-19, w zeszłym tygodniu uruchomiono regionalny projekt Ethereum, który ma stać się potężnym narzędziem typu blockchain dla milionów użytkowników w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. W zeszły wtorek sojusz LACChain, inicjatywa IDB Lab, wypuścił DAVID19, platformę zbudowaną na Hyperledger Besu który ma pomóc obywatelom we wspólnej pracy nad stworzeniem interaktywnej mapy śledzenia w czasie rzeczywistym, aby złagodzić rozprzestrzenianie się koronawirusa i koordynować stopniowe odkażanie. Platforma DAVID19 wykorzystuje zaawansowane funkcje prywatności Besu, dzięki czemu obywatele mogą anonimowo udostępniać dane osobowe i bezpiecznie gromadzić informacje o stanie zdrowia ludzi w całym regionie.

Jak działa platforma DAVID19

DAVID 19 infografia 1 prezentacja ENG

Aplikacja DAVID19 jest dostępna pod adresem app.mellamodavid19.org i obecnie obsługuje portfel cyfrowy REM ID. Użytkownicy mogą stworzyć profil i przesyłać dane o swoim stanie zdrowia. Platforma następnie anonimizuje i agreguje prywatne dane zdrowotne obywateli, aby stworzyć interaktywną mapę śledzenia ruchu COVID-19 w regionie w czasie rzeczywistym. Podczas gdy niektóre projekty śledzące, takie jak Johns Hopkins ” Covid-19 Mapa zbiera dane odgórnie od organów zdrowia publicznego, DAVID19 stosuje podejście oddolne, wzywając poszczególnych obywateli do przekazywania osobistych aktualizacji stanu zdrowia. 

W miarę jak coraz więcej użytkowników wejdzie na platformę i będzie regularnie aktualizować swój stan zdrowia i ruchy, ekosystem danych będzie się stawał coraz bogatszy i pomoże zarówno obywatelom, jak i władzom koordynować stopniowe odkażanie. LACChain postrzega to wdrożenie jako fazę 1 długoterminowego planu wprowadzenia do głównego nurtu systemu poświadczeń opartego na łańcuchu bloków, co sojusz nazywa „portfelem życia w kieszeni”.

„Problem wielkości COVID-19 wymaga zbiorowej i solidarnej odpowiedzi”.

Alejandro Pardo Vegezzi, lider LACChain i DAVID19

„Maskowanie” za pomocą Ethereum: Jak Hyperledger Besu chroni prywatne dane użytkownika

Zrzut ekranu 2020 05 13 o godzinie 3 59 08 PMMigawka globalnej interaktywnej mapy śledzenia DAVID19.

Hyperledger Besu jest klientem Ethereum typu open source, który został pierwotnie opracowany i przesłany do szklarni Hyperledger w 2019 r. przez PegaSys, Zespół inżynierów protokołów ConsenSys. Dzięki zaawansowanym funkcjom prywatności i zezwoleń Hyperledger Besu staje się coraz bardziej popularną platformą blockchain dla przedsiębiorstw, które muszą dostosować dostęp do sieci i chronić prywatne dane transakcji. Dzięki Besu platforma DAVID19 zapewnia, że ​​użytkownicy mogą anonimowo udostępniać swój stan zdrowia i ufać, że ich dane osobowe i geolokalizacja są niemożliwe do wykrycia. Wszystkie dane są przechowywane lokalnie na urządzeniach mobilnych użytkowników.

„To rozwiązanie, które wykorzystuje portfele cyfrowe i sieć blockchain LACChain, wykorzystuje Hyperledger Besu, aby zapewnić, że informacje dostarczane przez użytkowników są całkowicie anonimowe i przejrzyste”.

Marcos Allende, koordynator ds. Technologii w LACChain Consensys plexus ikona okrągła Webinar na żądanie: Prywatność i zezwolenia z Hyperledger Besu

Trzyetapowy plan budowy długoterminowej infrastruktury cyfrowej

Faza 1: Obywatel do obywatela

Początkowa faza DAVID19 obejmuje uruchomienie platformy „obywatel-obywatel”, w ramach której dobrowolni użytkownicy mogą anonimowo udostępniać informacje za pomocą przypisywanych im danych uwierzytelniających. To środowisko współpracy pozwoli milionom ludzi w całym regionie gromadzić dane i generować mapy ryzyka COVID-19, „pomagając uczynić tego niewidzialnego wroga widocznym”, jak powiedział LACChain w swoim komunikacie w zeszłym tygodniu. Alejandro Pardo Vegezzi, lider LACChain i DAVID19, wyjaśnił, że jednym z celów fazy 1 jest „stworzenie kultury cyfrowych portfeli bez udostępniania naszych danych wielkim technologiom i rządom”. 

Faza 2: Business-to-Citizen

Gdy firmy prywatne i emitenci zewnętrzni dołączą do ekosystemu DAVID19, będą mogli wydawać użytkownikom aplikacji bardziej wyrafinowane poświadczenia, takie jak pozwolenia na powrót do pracy, oświadczenia pod przysięgą, zaświadczenia lekarskie, zezwolenia na podróż i stopnie naukowe. Rosnąca sieć zweryfikowanych danych uwierzytelniających pomoże organizacjom w lepszym monitorowaniu zasobów medycznych, zarządzaniu reagowaniem na opiekę zdrowotną i koordynowaniu odkażania. Dla użytkowników aplikacja pozwoli im w weryfikowalny sposób wykazać, że są w dobrym stanie, aby wznowić działania, takie jak praca i podróże.

Faza 3: Długoterminowe śledzenie kontaktów

DAVID19 będzie docelowo służyć jako infrastruktura cyfrowa przygotowująca region na przyszłe epidemie i sytuacje kryzysowe. Śledzenie kontaktów w oparciu o blockchain pomoże agencjom zdrowia publicznego zidentyfikować i przerwać wektory choroby, a także ostrzec osoby, z którymi się kontaktujesz, o możliwości infekcji. Chociaż DAVID19 został wprowadzony na rynek w celu natychmiastowego zarządzania reakcjami medycznymi związanymi z COVID-19, platforma ma działać jako długoterminowy system zarządzania poświadczeniami dla potencjalnych kryzysów zdrowia publicznego w przyszłości. 

Co dalej

Zespół PegaSys ściśle współpracował z sojuszem LACChain, wspierając konfigurację sieci LACChain. Zespół z przyjemnością wspierał wdrożenie DAVID19 i dzielił się najlepszymi praktykami i wskaźnikami wydajności dotyczącymi Hyperledger Besu. Platforma jest fascynującym studium przypadku wartości technologii blockchain w zarządzaniu poświadczeniami, szczególnie w sytuacjach kryzysowych związanych ze zdrowiem publicznym, a także kolejnym dowodem na rozwiązania dotyczące prywatności w Ethereum. DAVID19 demonstruje również wydajną i niezawodną naturę platformy Hyperledger Besu oraz zalety jej konstrukcji dla tego typu zastosowań. 

Sojusz LACChain wzywa wszystkich do przyłączenia się do ruchu i pobrania aplikacji pod adresem app.mellamodavid19.org. „DAVID19 oferuje nam wszystkim szansę na cyfrowe wyjście z naszego więzienia”, skomentował Vegezzi, sposób „zostania bohaterami i protagonistami w obliczu tej pandemii”.

Aby dowiedzieć się więcej o DAVID19 i tym, jak technologia blockchain jest wykorzystywana do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zapisz się na seminarium internetowe BSIC i IDB 29 maja, „COVID i Blockchain dla Ameryki Łacińskiej”.

Chcesz się dowiedzieć, co Ethereum może zrobić dla Twojej organizacji?

Nasz zespół ds. Rozwiązań globalnych oferuje szkolenia w zakresie technologii blockchain, doradztwo strategiczne, usługi wdrożeniowe i możliwości współpracy. Skontaktuj się z nami QuorumNewsletterZapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o Ethereum, rozwiązania dla przedsiębiorstw, zasoby dla programistów i nie tylko.Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za III kwartał 2020 r

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 rRaport

Ethereum Raport DeFi za II kwartał 2020 r

Ethereum 2 0 Raport o obstawianiu ekosystemówRaport

Raport ekosystemu obstawiania Ethereum 2.0

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych BlockchainPrzewodnik

Kompletny przewodnik po sieciach biznesowych Blockchain

Jak zbudować udany produkt BlockchainWebinar

Jak zbudować udany produkt Blockchain

Banki centralne i przyszłość pieniądzaBiały papier

Banki centralne i przyszłość pieniądza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me